Forum Forum prawneCywilne

Reader's Digest - problem

Reader's Digest - problem

marioa / 2008-04-08 16:05
Witam

Nadmienię, że już przeszukałem portal money.pl (dział grupa pl.soc.prawo)jak i wiele innych stron związanych z tematem 'szachrajstwa' wydawnictwa Reader's Digest.

Piszę w sprawie, które dotknęła niestety moją kochaną babcię, która przez przypadek odebrała paczkę do RD. Akurat byłem wtedy, lecz w porę nie zareagowałem. Zorientowałem się już po podpisaniu przez nią pokwitowania odbioru.

Otworzyłem kopertę załączoną do sporej paczki. Okazało się, że 'blablabla, wygrała, bla". Jawne naciąganie. Niby nikt nie kazał płacić za odbiór paczki(tj. opcja opłata za pobraniem), lecz w kopercie znalazłem gotowe polecenie przelewu na kwotę prawie 70 złotych.
Paczki broń Boże nie otworzylem, w poleceniu przelewu znalazłem malutkimi literkami z boku 'Atlas Polski'. W paczce stuka pewnie jakiś kluczyk.

Co zrobić? Nie ma mowy o płaceniu za coś czego się nie zamawiało. Planuję skontaktować się w wydawnictwem poprzez Biuro Obsługi Klienta, telefon znalazłem dopiero na ich stronie internetowej, oczywiście - w papierach nie ma nawet śladu ewentualnego nr telefonu.

Mogę się zdecydować na odesłanie niechcianego towaru, zatrzymanie go i nie płacenie, lub nawet mogę kazać im go odebrać(czego nie zrobią). Boję się windykacji, jeżeli się nie zapłaci. 'Deadline' wpłacenia pieniędzy to 18 kwietnia.

Mógłbym od razu im to wysłać, lecz nie ma nigdzie adresu zwrotnego. Jedynie na kopercie była adnotacja o przegródce pocztowej w Raciborzu, bodaj. A na przekazach ichni sklep w Warszawie.

Zaznaczam, że nigdy niczego u nich nie zamawiała. Sytuacja to bez wątpienia po prostu szukanie frajera. Czy mają ewentualne prawo o cos pozwać, czego wymagać w takiej sytuacji?

Liczę na waszą pomoc i radę.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
milena k. / 83.25.159.* / 2010-09-17 23:01
nie zgadzam się z Wami. ja osobiście nigdy nic nie kupiłam z RD, ale gdy dostałam maila z wielką loterią wypełniłam ją, mąż też podobnie jak jak otrzymał taką wiadomość i też wypełnił i wygraliśmy LAPTOPA, którego bez żadnych opłat nam do domu przysłali kurierem gdyż podałam swoje dane, a Pan tu cygani, gdyby adresu nie mieli to by paczki nie wysłali chyba że ktoś dla "żartu" podał Państwa adres, Pani o pisała poniżej powinna do podstawówki wrócić i nauczyć się czytać ze zrozumieniem. WYRAŹNIE PISALI ŻE JEST UPOMINEK GRATIS ALE DO ZAKUPU EO ATLASU WIELKIMI LITERAMI BYŁO NAPISANE. Trzeba czytać co się klika. I mówię z góry NIE JESTEM PRACOWNIKIEM TEJ FIRMY. FIRMĘ TO MAM SWOJĄ ale wkurzają mnie ego typu komentarze. to jest wybór każdego z nas czy się zgodzimy na dany zakup czy nie i trzeba ponosić za o odpowiedzialność w końcu jesteśmy dorosłymi ludźmi
anonim202020 / 77.114.153.* / 2010-11-23 18:44
ja jakos nigdy nic nie mialam z ta firma do czynienia nawet na ich stronie nie bylam itd nic nie wypelnialam i nie zamawialam a dzisiaj otrzymalam ta paczke z jakas glupia ksiazka ze mam niby za nia zaplacic prawie 80 zl bo niby bylo zlozone zamowienie. a ty moze z tej firmy jestes i tak piszesz zeby ludzie sie nabierali?
ismena43 / 89.77.98.* / 2010-11-12 17:57
Szanowna Milenko K!!! Nie rób wody z mózgu uczciwym ludziom!!! Ja też zagrałam w tej loterii i wygrałam ...książkę! Oczywiście darmową, dokładnie przeczytałam regulamin tej loterii, zawsze tak postępuję, czytam co do mnie piszą. Po krótkim czasie odebrałam paczkę z książką i ku mojemu zdziwieniu przesyłka zawierała gotowe, czyli wypełnione blankiety do zapłaty. Zdziwiłam się, gdyż książkę - o nieznanym mi tytule - wygrałam, lecz jej nie zamówiłam. Położyłam ją na półce i czekałam na rozwój wydarzeń. Po kilku tygodniach otrzymałam maila z uwagą o zaległości na moim ...rachunku. W odpowiedzi zwróciłam się o nadesłanie ... zamówienia, które rzekomo złożyłam w RD. Niestety takiego zamówienia RD nie ma. wszak nigdy go nie złożyłam , więc jakim sposobem mogliby je mieć. Od tej pory raz w miesiącu nękają mnie wezwaniami do zapłaty! To skandal! Nie zapłacę ani złotówki za towar, którego nie zamówiłam, i wszystkim oszukanym przez RD też to radzę. Wypada zaznaczyć, że gdyby firma RD była uczciwa, już dawno sądy wydawałyby nakazy do zapłaty takim klientom jak ja, czyli takim, którzy nie płacą. Nie zapłacę ani grosza i nie odeślę książki na własny koszt, nie dam oszustom nawet 14 zł za tę zwrotną przesyłkę. Napisałam, że książka jest do odbioru pod znanym RD adresem. A Ty Milenko dałaś się wkręcić.... mężowi ... niestety!!! Kupił laptopa , a Tobie wmówił, że go wygrał w RD. Ile to razy w życiu dostałaś coś za....DARMO??? Powinnaś Milenko wrócić do ...podstawówki, chyba że jesteś na ...usługach RD!!!
Nexiss / 83.8.229.* / 2010-10-30 12:09
Może i wygraliście tego laptopa... Nie wypełniałem żadnej loterii, a moje dane osobowe nagle znalazły się u tej popie... firmy która pod przykrywką sprzedaży książek tak naprawdę robi pieniądze na oszukiwaniu ludzi... Jakoś ja się nie godziłem na żadne książki odesłałem im to co dostałem i zadzwoniłem na infolinie gdzie otrzymałem informację że jestem wypisany z rejestru po paru tygodniach otrzymałem ponownie list że na moim rachunku ciąży zaległość w wysokości 80zł! Sprawę oddaje do Rzecznika Praw Konsumenta lub Sądu...
oszukana59 / 79.162.65.* / 2010-10-28 09:49
Nie zgadzam się z Panią. Do mnie też wysyłali a adresu im nie podawałam więc skąd go mieli?!
Łódź / 87.96.20.* / 2010-09-15 21:20
w odpowiedzi na pismo reklamacyjne odwołałem się do Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, gdyż nie przypominam sobie abym wyczerpał :
Art. 6.2. Propozycja zawarcia umowy w postaci oferty, zaproszenia do składania ofert lub zamówień albo do podjęcia rokowań powinna jednoznacznie i w sposób zrozumiały informować o zamiarze zawarcia umowy przez tego, kto ją składa. - Proszę pokazać mi moje jednoznaczne zamówienie przedmiotowej publikacji
Art. 7.2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne). - w tym przypadku koszty wysyłki jeśli chce odstąpić od umowy
Art. 9. 1. Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o:
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu,
3) cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki,
4) zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia,
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy,
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3,
7) kosztach wynikających z korzystania ze środków porozumiewania się na odległość, jeżeli są one skalkulowane inaczej niż wedle normalnej taryfy,
8) terminie, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący,
9) minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczenia ciągłe lub okresowe,
10) miejscu i sposobie składania reklamacji,
11) prawie wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 8 ust. 3. - wysyłając mi paczkę nie pobraniową bez uprzedniego powiadomienia i mojej jednoznacznej zgody na powyższe warunki nie dotrzymaliście żadnego z powyższych punktów.

i najważniejsze!!!! - Art. 15. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań.

jeszcze muszę się dowiedzieć czy klikanie na ukryte okna to jest jednoznaczne jasne wskazanie oferty, wszedłem jeszcze raz na loterię i klikałem różne opcję i porobiłem screen ekranu jak osiągnę jakiś sukces dam znać:)
edek_bez_kredek gdziekolwiek nie wejdziesz po wpisaniu RD problem jest 1000 postów i ty naiwniaku myślisz że to konkurencja pisze...
kiedyś była taka sprawa w UWAGA że podpisywali umowy w biurze gdzie było głośno umowy były niejasne a sprzedawcy rozpraszali klientów .... tak nie można tego zabrania prawo- zawsze można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni
więc te loterie sporządzone są tak aby wprowadzić w błąd - czyli nieuczciwie !!!!
sabriel / 83.168.106.* / 2010-10-29 22:45
no i jak wskorales cos? bo moja mama ma dokladnie od dzisiaj ten sam problam
pozdrawiam
Julka48 / 85.128.107.* / 2010-08-31 11:16
Witam ja właśnie dzisiaj 31 08 2010 odebrałam podobną przesyłkę i mój błąd że nie zoriętowałam się w porę z kąt ta paczka jest gdyż czekałam na inną przesyłkę i ja też nie zamawiałam nic z tej firmy ,jak można tak naciągać ludzi i nikt nic nie może z tym nic zrobić ?
aag / 94.254.219.* / 2010-08-18 17:40
Ja również miałam podobny problem. Wzięłam udział w "Wielkiej loterii" RD, bo przysłali mi na maila link do ów loterii. Stwierdziłam że nie stoi nic na przeszkodzie. Kiedy wypełniałam ten formularz zgłoszeniowy było zapytanie czy chcę otrzymać darmowy prezent. Kliknęłam że tak, ale to był błąd. Po kilku dniach dostałam przesyłkę a w niej książkę i książeczkę opłat. Nie przejęłam się tym, ale po tygodniu przysłali mi drugą książkę na bagatela 80 zł! Stwierdziłam że odeślę te obie książki i tak tez zrobiłam. Dołączyłam też pisemne powiadomienie że nie życzę sobię dalszego przesyłania publikacji oraz że moje dane mają zniknąć z ich bazy bo inaczej sprawa wyląduje w sądzie. Teraz myślę że dadzą mi spokój. Oglądałam również na polsacie w "interwencji" reportaz o tym jak RD oszukuje ludzi. Teraz jak już się zajęła tym telewizja to mam nadzieję że ta firma skończy swoje oszustwa.
zrospaczona / 83.24.171.* / 2010-10-29 13:25
gdy odeslala pani tą książkę to czy pobrali od pani jakeś opłąty? I czy przestali wysylać książki... Pytam się ponieważ brałam udział w tej loterii ale w formie listowej... wyslalam tylko że chce wygrać auto i jakiś kosz z prezentami gratis... a oni przysłali mi dzisiaj ksiązkę i książeczkę opłat... Nie chciałam jej dostać i nie mam pieniędzy na to poniewaz jestem bezrobotna i studiuje... Czy jeżeli odeślę im tą książkę to zlikwidują dlug??? A po za tym co z tym komornikiem? To oni chyba na swoją odpowiedzialność wysyłąjja każdemu książki.... ???
ismena43 / 89.77.98.* / 2010-11-12 18:10
Szanowna Milenko K!!! Nie rób wody z mózgu uczciwym ludziom!!! Ja też zagrałam w tej loterii i wygrałam ...książkę! Oczywiście darmową, dokładnie przeczytałam regulamin tej loterii, zawsze tak postępuję, czytam co do mnie piszą. Po krótkim czasie odebrałam paczkę z książką i ku mojemu zdziwieniu przesyłka zawierała gotowe, czyli wypełnione blankiety do zapłaty. Zdziwiłam się, gdyż książkę - o nieznanym mi tytule - wygrałam, lecz jej nie zamówiłam. Położyłam ją na półce i czekałam na rozwój wydarzeń. Po kilku tygodniach otrzymałam maila z uwagą o zaległości na moim ...rachunku. W odpowiedzi zwróciłam się o nadesłanie ... zamówienia, które rzekomo złożyłam w RD. Niestety takiego zamówienia RD nie ma. wszak nigdy go nie złożyłam , więc jakim sposobem mogliby je mieć. Od tej pory raz w miesiącu nękają mnie wezwaniami do zapłaty! To skandal! Nie zapłacę ani złotówki za towar, którego nie zamówiłam, i wszystkim oszukanym przez RD też to radzę. Wypada zaznaczyć, że gdyby firma RD była uczciwa, już dawno sądy wydawałyby nakazy do zapłaty takim klientom jak ja, czyli takim, którzy nie płacą. Nie zapłacę ani grosza i nie odeślę książki na własny koszt, nie dam oszustom nawet 14 zł za tę zwrotną przesyłkę. Napisałam, że książka jest do odbioru pod znanym RD adresem. A Ty Milenko dałaś się wkręcić.... mężowi ... niestety!!! Kupił laptopa , a Tobie wmówił, że go wygrał w RD. Ile to razy w życiu dostałaś coś za....DARMO??? Powinnaś Milenko wrócić do ...podstawówki, chyba że jesteś na ...usługach RD!!!
zdenerwowana25 / 83.29.115.* / 2010-08-31 13:32
Mnie spotkało dokładnie to samo. Przysłano mi na maila wiadomość dotyczącą loterii Joker, że wystarczy tylko nacisnąć na jokera w odpowiednim momencie i otrzymuję prezent. Wypełniłam dane, by przesłano mi ten rzekomo "darmowy" prezent. Listonosz przyniósł po 2 tygodniach książkę razem z....książeczką opłat na sumę 79,55zł. Pomyślałam k...co to jest? Przecież nie zamawiałam żadnej prenumeraty na trzy kolejne książki, a tu wypełnione już gotowe druki do zrealizowania przelewu bankowego na ich konto. Zadzwoniłam, by poinformować ich o zaistniałej pomyłce, ale wg nich to nie żadna pomyłka, ponieważ podałam swoje dane w loterii Jocker przy wygraniu "darmowej"książki.
Jeszcze dziś zwrócę im tą książkę włącznie z listem do wydawnictwa, że nie życzę sobie żadnych publikacji ani info przychodzących na maila itp.Jestem w ciąży i na prawdę bardzo zdenerwowałam się całą tą zaistniałą sytuację, jak można tak wykorzystywać ludzii. BANDA OSZUSTÓW to całe RD, nie ma słów na takich "ludzi"!!! Mam nadzieję, że ktoś zajmujący się prawami konsumenta przyczyni się do zamknięcia całego tego gó..., a takie programy jak interwencja narobi im jeszcze bardziej koło d.... Pozdrawiam wszystkich oszukanych.
ismena43 / 89.77.98.* / 2010-11-12 18:11
Szanowna Milenko K!!! Nie rób wody z mózgu uczciwym ludziom!!! Ja też zagrałam w tej loterii i wygrałam ...książkę! Oczywiście darmową, dokładnie przeczytałam regulamin tej loterii, zawsze tak postępuję, czytam co do mnie piszą. Po krótkim czasie odebrałam paczkę z książką i ku mojemu zdziwieniu przesyłka zawierała gotowe, czyli wypełnione blankiety do zapłaty. Zdziwiłam się, gdyż książkę - o nieznanym mi tytule - wygrałam, lecz jej nie zamówiłam. Położyłam ją na półce i czekałam na rozwój wydarzeń. Po kilku tygodniach otrzymałam maila z uwagą o zaległości na moim ...rachunku. W odpowiedzi zwróciłam się o nadesłanie ... zamówienia, które rzekomo złożyłam w RD. Niestety takiego zamówienia RD nie ma. wszak nigdy go nie złożyłam , więc jakim sposobem mogliby je mieć. Od tej pory raz w miesiącu nękają mnie wezwaniami do zapłaty! To skandal! Nie zapłacę ani złotówki za towar, którego nie zamówiłam, i wszystkim oszukanym przez RD też to radzę. Wypada zaznaczyć, że gdyby firma RD była uczciwa, już dawno sądy wydawałyby nakazy do zapłaty takim klientom jak ja, czyli takim, którzy nie płacą. Nie zapłacę ani grosza i nie odeślę książki na własny koszt, nie dam oszustom nawet 14 zł za tę zwrotną przesyłkę. Napisałam, że książka jest do odbioru pod znanym RD adresem. A Ty Milenko dałaś się wkręcić.... mężowi ... niestety!!! Kupił laptopa , a Tobie wmówił, że go wygrał w RD. Ile to razy w życiu dostałaś coś za....DARMO??? Powinnaś Milenko wrócić do ...podstawówki, chyba że jesteś na ...usługach RD!!!
madzia02 / 83.25.108.* / 2010-09-13 14:00
mam tą samą sytuację co pani, identyczną! Również zaczęło się od dostania maila i listonosz także przyniósł niechcianą książkę. Nie płaciłam tego rachunku za nią bo niby dlaczego mam wydawać pieniądze na coś czego nie zamówiłam?! Tylko zdaniem RD jest całkiem inaczej... Teraz przysłali mi wiadomość o windykacji...i co robić?? proszę pomóżcie:(
sz / 193.200.47.* / 2010-08-18 13:49
czy ktoś dysponuje sceenami (zdjęciami z ekranu) z tej loterii internetowej, bo ja mam skasowaną pamię przegladarki i nie pamietam dokladnie wszystkiego, co bylo napisane, moze cos bylo malym druczkiem itp...?A moze wiecie jak sie dostac do stron loterii?
Gabigda / 188.33.41.* / 2010-08-16 16:45
Ja tez mam problem z ta firma przychodza mi jakies rachunki za ksiazke ktorej wogole nie zamawiałam ani nie dostałam do rak!!!!! Nie mam zamiaru za nia płacic lecz nie wiem co mam robic????
reader to ku.rwy / 94.240.42.* / 2010-08-09 22:46
Pomozcie od 2 miesiecy mi wysylaja te glupie czeki zeby placic za ta glupia ksiazke!!!Trzeba placic mial ktos jakies kary pisac pomocy!!!
ismena43 / 89.77.98.* / 2010-11-12 18:12
Szanowna Milenko K!!! Nie rób wody z mózgu uczciwym ludziom!!! Ja też zagrałam w tej loterii i wygrałam ...książkę! Oczywiście darmową, dokładnie przeczytałam regulamin tej loterii, zawsze tak postępuję, czytam co do mnie piszą. Po krótkim czasie odebrałam paczkę z książką i ku mojemu zdziwieniu przesyłka zawierała gotowe, czyli wypełnione blankiety do zapłaty. Zdziwiłam się, gdyż książkę - o nieznanym mi tytule - wygrałam, lecz jej nie zamówiłam. Położyłam ją na półce i czekałam na rozwój wydarzeń. Po kilku tygodniach otrzymałam maila z uwagą o zaległości na moim ...rachunku. W odpowiedzi zwróciłam się o nadesłanie ... zamówienia, które rzekomo złożyłam w RD. Niestety takiego zamówienia RD nie ma. wszak nigdy go nie złożyłam , więc jakim sposobem mogliby je mieć. Od tej pory raz w miesiącu nękają mnie wezwaniami do zapłaty! To skandal! Nie zapłacę ani złotówki za towar, którego nie zamówiłam, i wszystkim oszukanym przez RD też to radzę. Wypada zaznaczyć, że gdyby firma RD była uczciwa, już dawno sądy wydawałyby nakazy do zapłaty takim klientom jak ja, czyli takim, którzy nie płacą. Nie zapłacę ani grosza i nie odeślę książki na własny koszt, nie dam oszustom nawet 14 zł za tę zwrotną przesyłkę. Napisałam, że książka jest do odbioru pod znanym RD adresem. A Ty Milenko dałaś się wkręcić.... mężowi ... niestety!!! Kupił laptopa , a Tobie wmówił, że go wygrał w RD. Ile to razy w życiu dostałaś coś za....DARMO??? Powinnaś Milenko wrócić do ...podstawówki, chyba że jesteś na ...usługach RD!!!
kurier / 194.181.133.* / 2010-08-08 11:23
witam jestem kurierem i my też mamy kłopoty z rd to nie jest tak ze kurier wcisnął po prostu my to tylko zawozimy tam gdzie mamy adres często zdarza się tak ze dzwoni ktoś aby potwierdzić wasz adres zamieszkania wy potwierdzacie i już książka leci do was wystarczy wtedy podpisać na liście odmowę przyjęcia czytelny podpis i już kurier to zabiera z powrotem nie dajcie się i pozdrowionka
mi_siek / 94.254.128.* / 2010-07-10 11:21
jeśli któremukolwiek przyjdzie - bądź przyszła - koperta z wielką loterią, broń boże nie wkładać niejakiego paszportu do koperty na "TAK"!!! Jeśli już się daliście nabrać na te sztuczki perswazyjne i chcecie wziąć udział w ów loterii, odeślijcie koniecznie kopertę "NIE". Wtedy podobno, według ich samych, nie zapłacicie 69,96 za książkę.
Naiwnie beznadziejna789 / 79.162.211.* / 2010-07-24 23:27
Tak dałam się oszukać, odesłałam kopertę z odp. ''TAK'' i parę dni temu dostałam paczkę z książką ''1001 rad dla zdrowia'', otworzyłam ją, aby zobaczyć tą książkę w raz z nią otrzymałam książeczkę opłat za ów produkt.. na kwotę 69,96 zł i teraz nie mam pojęcia co zrobić . No dobrze, a mam takie pytanie w takim razie. Co mam teraz zrobić? Czy mogę jeszcze odesłać tą kopertę z odpowiedzią ''NIE'' i jeśli byłaby jednak taka możliwość to jak mam ją wysłać, w sensie, że pustą, czy z jakimś listem napisanym przez siebie, iż nie życzę sobie, otrzymywania ich produktów. Czuję się zagubiona i wystraszona tą sytuacją.. Proszę o bardzo szybką odpowiedz pomocniczą.. :( sama sobie nie poradzę z tą sytuacją.. pozdrawiam :(
subishi / 77.253.96.* / 2010-07-13 16:25
Czy ktoś poważny uwierzy w te bzdurki o wiecznie trwającej loterii? Takie bzdety podnoszą cenę książek i przez to ograniczają liczbę chętnych do nabycia interesujących pozycji z oferty RD. Podziwiam odwagę prezesów, dyrektorów i innych władców RD, że się podpisują pod tymi bzdetami,
marek3221 / 2010-05-13 12:07
Mam 16 lat.
Otworzyłam kiedys moja skrzynke mailowai znalazłam w niej reklamę firmy DG dot.ich
Wielkiej Loterii. Do wygrania pokazna suma,samochody itd. Gdy przeszłam przez wszystkie
etapy klikania, nagle wyskoczyła informacja, że jakoby zamówiłam książkę.
i po 2 mies przysylaja mi owa ksiazke a na pudelku: KSIAZECZKA ZAPLATY ma zaplacic 80 zl i za co to?? jak ja tej ksiazki nie zamawialem wcale!!
co mam robic pomuzcie
moje gg 21808318
rybeczka26 / 83.20.219.* / 2010-08-21 01:33
bo to banda oszustów jest,wciąż zaśmiecaja mi pocztę,proszę ich zeby więcej tego nie robli,a oni przysyłaja odp ze ok,po czym po kilku godzinach znów mam jakies ich glupie oferty,Czy ktos wie jak zablokowac wiadomości od tych kanciarzy?
xS / 95.48.183.* / 2010-07-05 18:34
Też się rejestrowałem, ale Ty musiałeś zaznaczyć że chcesz dostać tą książkę, bo ja czytałem wszystko dokładnie i nie zaznaczałem nic takiego. Jesteś TĘPY :)
marek:P / 79.185.168.* / 2010-05-13 18:39
http://loteriard.pl/EBAA04/index.php?page=6
To jest wlasnie ta strona ktora naciaga ludzi na jakąś pier****** ksiazke!!! ktorej nie trzeba zamawiac ale i tak ja dostaniecie!!
i bedzieci musieli za nia jescze zaplacic!!!!
marek:PP / 79.185.168.* / 2010-05-13 18:49
http://www.loteriard.pl/EBAA04/index.php?tracking=0305A4082
wypelniajac to popelniliscie wielki błąd!!!
dostaniecie ksiazke!! niby za free ale to tylko zmyla!!
zaplacicie za nia nawet do 100zł
wojtyszko / 2010-05-11 17:48
witam.moja 90 letnia babcia tez prenumeruje, czy tez zamawia ksiazki przez RD. co świeta i na kazde urodziny dostajemy od niej prezent w postaci ksiązek, albumów, itp wlasnie z RD.same ksiązki są dobrej jakości, nie można narzekać. ale sposób dzialania firmy wola o pomstę do nieba. ciekawe, ze nigdy nie dostalismy takiej przesylki ani adresowanej na mnie ani na zone, ani nasi znajomi, tylko osoby starsze.
uzytkownikDG / 87.204.36.* / 2010-05-11 11:34
Witam, zaprenumerowałem sobie wydanie Reader's Digest i juz od ponad roku jestem ich klientem, dotychczas nie zamawiałem zadnych książek, a pomimo tego nie mam z nimi zadnych problemów, nic mi nie przysyłaja bez mojej zgody, maile od nich mam wrzucane do folderu spam - i tyle..gdyby sie jednak zdarzyło ze wysłali mi cos czego nie zamawiałem - to napewno bym paczke przyjął i nie płacił - gdyż w tym wypadku mogą sobie rządac pieniedzy - a prawnie moga mnie cmok***. Jezeli jakies osoby nie miałystycznosci z tym wydawnictwem a jednak dostały jakąs paczke - to mozecie ich zaskarzyc!!! gdyż w jakiś sposób wykorzystują wasze dane pomimo braku zgody na przetwazanie informacji o odbiorcach. Dziekuje i pozdrawiam.
gigo / 94.101.17.* / 2010-10-17 20:24
Ja również złożyłam zamówienie dotyczące książki i ją otrzymałam bez problemów, oczywiście musiałam za nią zapłacić. Od tej pory nie dostaję książek, których nie zamówiłam. Według mnie niektóre osoby po prostu nie umieją czytać. Błędna interpretacja tego co otrzymują e-mailem doprowadza do pewnych nieścisłości i niezgodności. Wyżej pewna osoba napisała w sensie, że zamówiła "darmowy" prezent, który okazał się płatny. Być może sens napisanego e-mail był otrzymasz darmowy prezent czyli w losowaniu możesz wygrać samochód itd. jeśli złożysz zamówienie na książkę, która jest płatna. W RG nic nie zamawiasz bezpłatnego, zawsze płacisz za książkę lub inną rzecz, którą zamówiłaś. Możesz oczywiście wybrać opcję " nie zamawiam", więc zanim zaczniecie kogokolwiek oskarżać, sprawdźcie czy błąd nie leży po waszej stronie. Ponadto Pan u góry pisze, że nie zamawiał niczego i jego babcia też nie, ale może zamawiał ktoś inny na ich koszt (oczywiście znający adres itd - bardzo często to się zdarza,że ktoś komuś robi niesmaczny kawał) lub zamówienie złożył ktoś bliski syn, córka itd. JA NIE JESTEM PRACOWNIKIEM TEJ FIRMY, STWIERDZAM TYLKO FAKTY. I jeszcze raz powiem, że jeśli chcecie kogoś oskarżać sprawdźcie dokładnie po której stronie leży prawda.
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-27 16:35
TELEFON DO ,,readers digest ,,22 519 77 77
adresatka / 95.48.66.* / 2010-04-20 14:23
Otworzyłam kiedys moja skrzynke mailowai znalazłam w niej reklamę firmy DG dot.ich Wielkiej Loterii. Do wygrania pokazna suma,samochody itd. Gdy przeszłam przez wszystkie etapy klikania, nagle wyskoczyła informacja, że jakoby zamówiłam książkę. Wysłałam od razu do DG mailz informacją,iz nie zamawiam tej książki,iznie będę jej w ogóle odbierac. Po dłuższym czasie,gdy juz można dawno zamówienie przez firme anulować-kurier w czasie mojej nieobecności w domu przyniosłmi te książke i zostawiłu sąsiadki. Oczywiście bez mojego upowaznienia. Paczki tej oczwiscie do dzisiaj nie otworzyłam,ale za tootrzymałam z DG upomnienie do zapłaty.
Pytam, dlaczego w naszym państwie prawa satakie rzeczy możlwie?
1.dlaczego firma mimo pisemnej prosby klienta o anulacje, towar wysyła?
2.dlaczego firma nie informuje klientów o cenach swoich towarów?
3.skąd w ogóle firma bierze adresy mailowe, pod które wysyła swoje spamy o konkursach?
4.dlaczego firma pozostawia (niezamowione) przesyłki u obcych ludzi,gdy nie zastanie adresata w domu?
5. dlaczego firma na siłę wpycha swoj towar?
6.dlaczego firma neka ludzi?
7.dlaczego do tej pory nie zająłsię tym Urząd Ochrony Konsumenta?
Żyjemy w państwie prawa i bardzo prosimy,aby równiez i DG przyjął to doswojej wiadomości.
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-27 16:36
TELEFON DO ,readers digest, 22 519 77 77,
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-27 16:27
klikasz a strona readers digest a ona jest tak ustawiona że musisz wyrazić zgodę żeby obejrzeć następną stronę i już cię mają ,takie ustawienia to oszustwo,nie ma informacji że już zamówiłeś towar,,,!!!!
JAK JUŻ CI PRZYŚLĄ PACZKĘ NIE OTWIERAJ TYLKO ZWRÓĆ NA POCZTĘ,poczta odeśle to spowrotem,z następną zrób to samo,,,readers digest ,,, to specjalista w oszukiwaniu klienta.są namolni .można się do nich dodzwonić mają stacjonarny w swoim biurze ,ja dzwoniłam i dostałam taką informację co zrobić z paczką,a maile od nich najlepiej omijać ,nie klikajcie wogóle na tą firmę ,to klikanie odradził mi pracownik tej firmy z którym rozmawiałam,
hans1054 / 2010-03-31 18:25
Witam

Ja nie mam tych problemów. Jak coś zamawiam to produkty przychodzą jak nic nie zamawiam to nic nie przychodzi także dla mnie readers digest nie jest dla mnie uciążliwy. Ponadto dzwoniłem dzisiaj do nich bo zamówiłem sobie książkę i facet powiedział mi że niektóre osoby po 2-3 sztuki zamawiają ale nie można tego zrealizować bo cena promocyjna książki obowiązuje tylko na 1 przedmiot. Ja jestem z Readers Digest zadowolony i mam zamiar z nimi współpracować.
Pozdrawiam

PS. Jeżeli osoby również takie jak ja nie maja problemów z ta firma to niech to napiszą bo jak czytałem te watki to sa same skargi przecież nikt wam książek nie wciska a może po prostu klik-liście o 1 raz za dużo i nawet nie wiedzieliście że zamówiliście książkę.
weteran / 83.30.189.* / 2010-04-23 10:02
ja jestem tez zadowolony mam problem finansowy i niemam jak zaplacic za towar dzwonilem donich i pani mi powiedziala ze moge odeslac niektury towar tam sa tez ludzie wystarczy tylko porozmawiac
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-27 16:39
a co ci mieli powiedzieć jak cię nabili w butelkę,i tak ci jeszcze coś przyślą, tak że nie miej spokojnych snów,
adam61 / 2010-04-02 20:20
Witam wszystkich pokrzywdzonych przez firmę Readers Digest. Z okazji świąt życzę Wam
wszystkiego najlepszego i połamania nóg wszelkim oszustom. Jeżeli ktoś jest
zainteresowany zrobieniem im koło pióra zapraszam do mnie, bo się tym na serio zająłem. Wszystkie pytania kierujcie na e-mail adam615@op.pl Pozdrawiam i czekam na reakcję wszystkich poważnych ludzi.
edek_bez_kredek / 2010-04-09 11:50
Witam wszystkich Biedaków pokrzywdzonych przez to straszne RD.
ciekawi mnie ile z tych skarg jest autentycznych a ile z nich to wypociny konkurencji. Nie rozumiem tych waszych żali, jeśli wypełniam zamówienie w internecie czy odsyłam je e-mailem lub wysyłam jakąś odpowiedz na „tak” poczta ,to z jakiej racji przygłupy macie pretensje do firmy ze realizuje wasze zamówienia? Wystarczy czytać co się wysyła i myślę ze nie byłoby tylu biedaków co to dostają wszystko bez zamówienia. Czytam te wasze wypociny i dochodzę do wniosku że głupota ludzka nie zna granic, piszecie w jednym zdaniu że wypełniliście formularz w internecie czy gdzieś tam cos tam wyslaliscie e-mailem lub odesłaliście jakies odpowiedz na „tak” a zaraz podkreślacie że nigdy w tej firmie nic nie zamawialiście, nigdy z tą firmą żadnego nie mieliście kontaktu a tu nagle cos wam przesłali, jednym słowem debilizm, lub świadome działanie konkurencji. Reasumując z tego co tu przeczytałem największym problem jesteście wy sami i wasza niczym nieograniczona głupota! nie chce nie zamawiam, zamawiam to płace za odebrany produkt BARANY.

Pozdrawiam
jamz / 83.13.242.* / 2010-08-28 22:19
Gdzie Ty człowieku żyjesz, nie widzisz że to firma "Kogucik" na polskim rynku działa z kapitałem zagranicznym i durnowatych Polaków nabija w butelkę. Biedny szuka kasy a tu nic za darmo. Dziwię się że tak chwalisz tę firmę , może Ci płaca za te kretyńskie komentarze.
Mają prawników za dobre pieniądze i nic sobie nie robią nawet z UOKIK.
Polaków w kraju nic nie chroni.
Dymają nas wszystkich bo się dajemy!!!.
kasia11111 / 89.74.213.* / 2010-08-09 14:17
to są oszuści, naciągacze i złodzieje, ja się nie dam tez mi przysłali, ale babcia,która nie wie o co chodzi zapłaci, wiec nie mów ,że pokrzywdzeni ludzie to barany, sam pewnie naciągasz i dlatego ich tłumaczysz, spotkało by to ciebie tez bys narzekal
aisog / 77.89.117.* / 2010-07-06 19:55
Witam,
Ja tez niedawno dałam się na to nabrać na stronie internetowej wyskoczyła mi informacja gratulacje jesteś pierwszy dziś o tej i o tej godzinie otwierający tą stronę z głupiej ciekawości klikałam dalej uważnie czytając wszystko!!!!! Aż tu nagle kolejna super niespodzianka zmieniające się karty jeśli trafisz w jokera otrzymasz darmową niespodziankę udało mi się ucelować jokera i co a tu nagle dziękujemy za zamówienie książki
Proszę uważać na słowa Edku bez kredek
tedi26 / 83.24.59.* / 2010-05-06 10:18
edek-bez kredek a na tdodatek bez muzgu Ja nie jestem kokuręcja i nie zamawiałem nic w tej syfiastej firmie chyba twojej , a wciąż dostaję ten chłam RD.A BARAN to ty jesteś jak nie wiesz skąd biorą adresy KRETYNIE.
rudamalinka / 83.254.175.* / 2010-04-28 08:21
widzę że jestem Baranem a ty kim MOŚCI PANIE BARANIE,jeszcze mam nieograniczoną głupotę,??? zamknij się w pokoju bez klamek i wyjdz z niego,,,,,,,,pewnie potrafisz,

Najnowsze wpisy