Forum Polityka, aktualnościKraj

Referendum w sprawie pomnika Lecha Kaczyńskiego?

Referendum w sprawie pomnika Lecha Kaczyńskiego?

Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-04-17 11:22 / Tysiącznik na forum
Jestem za! Temu wielkiemu z największych postawić pomnik większy niż w Świebodzinie i postawić w centrum W-wy... o symbolu krzyża nie zapominając.
Tako rzecze Zaratustra / 91.94.167.* / 2011-04-17 07:50
Trudno zadwolić zwolenników karła żoliborskiego. Przemyślałem moją koncepcje pomnika i do "spieprzającego dziada przed krasnalem ogrodowym" proponuje dodać "małpę w czerwonym zadającą pytania". A teraz wam podoba się?
jiiii / 83.23.224.* / 2011-04-17 07:43
a OFE , podatki, kredyty hipoteczne? dlaczego nie ma referendum? i to jest demokrajcja?
oborowy / 79.185.94.* / 2011-04-17 00:22
Warszawiacy, to moga decydować, gdzie Im ma Bufetowa POsadzić Krzzewy.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-17 02:26
Być może, ale ty oborowy możesz sobie postawić każdy pomnik u siebie, w oborze z Krasulą!
Oczywiście, dużo więcej do powiedzenia mają Warszawiacy - wreszcie kopną w du..ę
kogo trzeba.
JAG1 / 83.8.173.* / 2011-04-17 00:01
Referendum ogólnopolskie w sprawie pomnika i w sprawie eksmisji z Wawelu.
ździcho / 62.244.152.* / 2011-04-16 22:52
Jak to miałaby być zrzutka na ten pomnik wszystkich mieszkańców Polski posiadających obywatelstwo polskie, to ile tak mniej więcej PLN przypadłoby na łeb? Pytam, bo chcąc nie chcąc biorę pod uwagę swój udział finansowy w tym projekcie. Tyle że pod trzema warunkami:
1) Budujcie szybko
2) Najbliżej 20m od mojej bramy wjazdowej
3) Jak będzie gotowy zamknijcie jadaczki, cokolwiek chcielibyście powiedzieć
Już mam dość Waszego szlochania, przyślijcie wolontariusza ze skarbonką...
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-17 02:46
Mów w swoim imieniu, bo chyba mało kto się do CIEBIE DOŁOŻY!
Przygotuj - TAK MNIEJ WIĘCEJ 10 - 20 mln zł w zależności od miejsca, ale spodziewaj się zbyt wielu towarzyszy - ja np. nie uczestniczę,bo ewentualnych pomników osób rzeczywiście zasłużonych jest tak wiele, że aż trudno wymienić, dlaczego mam płacić za pomniki jakichś pisowskich palantów.
Pomniki w Warszawie
http://www.warszawa.com/cmarter.asp?doc=1747
http://warszawa.wikia.com/wiki/Pomniki
do przemyślenia, kiedy zostały zbudowane w porównaniu z datą śmierci
ździcho / 62.244.153.* / 2011-04-17 11:24

Mów w swoim imieniu

A w czyim imieniu ja mówię?
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-17 02:48
Mów w swoim imieniu, bo chyba mało kto się do CIEBIE DOŁOŻY!
Przygotuj - TAK MNIEJ WIĘCEJ 10 - 20 mln zł w zależności od miejsca, ale nie spodziewaj
się zbyt wielu towarzyszy - ja np. nie uczestniczę,bo ewentualnych pomników osób
rzeczywiście zasłużonych jest tak wiele, że aż trudno wymienić, dlaczego mam płacić za
pomniki jakichś pisowskich palantów.
Pomniki w Warszawie:
http://www.warszawa.com/cmarter.asp?doc=1747
http://warszawa.wikia.com/wiki/Pomniki
do przemyślenia, kiedy zostały zbudowane w porównaniu z datą śmierci
ździcho / 62.244.153.* / 2011-04-17 11:25

A w czyim imieniu ja mówię?
wczoraj / 2011-04-16 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pis = poeby
JanuszPOlikot / 2011-04-16 22:39 / Tysiącznik na forum
Śmiało PISz ...POeby......
JanuszPOlikot / 2011-04-16 22:37 / Tysiącznik na forum
Widać że jesteś" wczorajszy"...........No to PO jednym siup w ten POsmarkany dziub......

POsmarkane POkolenie ..........idzie na wybory.......I co?.........POrażka......
JanuszPOlikot / 2011-04-16 22:04 / Tysiącznik na forum
POwiem krótko platfusy do roboty ,koniec z sondażową POlityką........Jak Wujec chce robić wybory to niech płaci ze swojej kieszeni.
Ja na szczęście nie płacę POdatków na tą bandę POpaprańców..........
Mam nadzieję że PO wyborach ta ekipa pajaców z PO zniknie ze sceny politycznej.......tak jak skończyła Unia Wolności..........
pqw / 77.236.7.* / 2011-04-17 02:56
Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ] - najczęściej wypowiedzi ogromnie głupich; ale co zarobek to zarobek - płacą za byle co, to po co się wysilać!
Kto płaci - przeczytaj jeden post, będziesz wiedzieć!
ździcho / 62.244.153.* / 2011-04-17 08:42

najczęściej wypowiedzi ogromnie głupich

Eee...nie zawsze. Czasami wkleja cenne zagadnienia z dziedziny fizyki, chemii, aerodynamiki. Czy sam je rozumie? Tego nie wiem. Podobno inżynier...nie pogadasz.
nie na temat / 188.125.32.* / 2011-04-16 21:42
Pomnik to trzeba jeszcze za życia postawić Jarosławowi.
Nie ten ważny, który zaczął, lecz ten który kontynuuje.
oborowy / 79.185.94.* / 2011-04-17 00:19
Jaroslawowi też bedą stawiać Pomniki tylko tych POsrańców usunie, bo Smrodu juz mamy dość.

POprostu Cuchnie. POpeliny tez mamy już dość.

A Cudów na kilka Pokoleń do splaty.
Tako rzecze Zaratustra / 46.134.115.* / 2011-04-16 21:30
Mam świetny projekt na pomnik. Stary obtargany dziad ucieka przed krasnalem ogrodowym.Co wy na to?
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-17 02:58
Jeśli dziad będzie podobny do kartofla - oklaski!
józio muzykant / 83.7.181.* / 2011-04-16 20:23
>>> Oda POsrańców i LEMNGÓW
józio muzykant / 83.7.181.* / 2011-04-16 20:25
LEMING w kolebce a już łeb urwał Kaczce
Ten młody zdusi PISuary,
Piekłu ofiarę wydrze,
Do nieba pójdzie po laury.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
Łam, czego rozum nie złamie:
LEMINGU! orła twych lotów POtęga,
Jako piorun twoje ramię.
Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy
Opaszmy ziemskie kolisko!
Zestrzelmy myśli w jedno ognisko
I w jedno ognisko duchy!...
Dalej, bryło, z POsad świata!
Nowymi cię pchniemy tory,
Aż opleśniałej zbywszy się kory,
ZIELONEJ WYSPY przyPOmnisz lata.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-17 03:09
Możemy sobie pomuzykować - panie Janko - w sieci znalazłem coś, co może Cię odwieść od poparcia dla kartofli, i pomników dla nich, i miejsca na Wawelu dla Pana Prezeska

JAREK znowu o ROZMOWIE czyli Reduta z Ogona

Nam lecieć nie kazano, wszedłem do kokpita
I spojrzałem na pole...trzeba brata spytać.
Jak przekonać pilota w mglistej atmosferze
By odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,
Z której moskal przez radio próbuje dyktować
Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.
Przez mgłę dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty
Co przejrzał dziadów, małpy oraz palikoty.
I z czystym sercem powie, ze mgły tej przyczyna
Tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina.
Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska.
Już widzę jak się cieszy pewna morda świńska.
Lecz ja się nie ulęknę, broniąc racji stanu.
Już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu.
Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli
Jak Tusk, gdy wkroczyłem na salę w Brukseli.
A w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku.
Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.
Tylko by nie mówili "Lechu-Kamikadze",
Najlepiej jeśli jeszcze brata się poradzę.
"Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko,
Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko"
"Ależ to oczywista przecież oczywistość
Że kłamią, by nam zepsuć całą uroczystość.
Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach,
Bo przecież to samolot na bazie bombowca.
Nawet gdy walnie w ziemię to się nie rozwali.
Powiedz wieży, że stoi gdzie zomowcy stali
Będziemy postępować tak jak było w planie.
Wiesz przecież co masz robić - Wykonać Zadanie.
A Błasik niech tam dobrze przypilnuje.
Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz.
By Ci dodać otuchy - odmówię paciorka,
I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektorka."
"Gdybyś jednak wpakował rękę do nocnika.
Cały naród Cię uczci jako męczennika."
Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci.
Żeby władzę odzyskać, trzeba czasem stracić.
Kocis1 / 2011-04-16 18:57
Pomnik ofiar katastrofy jak najbardziej, tylko nie na Krakowskim Przedmieściu. Ale pomnik Lecha Kaczyńskiego to już raczej nie. Ten człowiek niczym takim specjalnym się nie wyróżnił ażeby mu pomnik stawiać. W sprawie referendum to nie mam zdania - może być, ale i tak nie unikniemy obrzucania się błotem. I tak źle i tak niedobrze.
~Kris / 2011-04-16 20:01 / Tysiącznik na forum)
'Wielkie, niedokończone dzieło Lecha Kaczyńskiego', jest mitem założycielskim dla obecnej strategii PiSu, a przeróżne pomniki mają ten mit umacniać.

Pomnik ma tą zaletę (w porównaniu z różnymi organizacjami, czy stowarzyszeniami), że jest niemy. Nikt nie oczekuje od niego, że będzie swoje 'wielkie dzieło' kontynuował - a wspomniane stowarzyszenia mają z tym problem, bo nie bardzo jest co kontynuować. W dodatku dziennikarze z niemieckich mediów zaczynają się kręcić dookoła, dopytywać, czytać nieaktualne strony w internecie, nagabywać członków i prezesów, i robi się nieprzyjemna atmosfera. Co innego taki pomnik...
józio muzykant / 83.7.181.* / 2011-04-16 18:03
Z pomnikiem czy bez, lemingi i posrańcy RATY bedą płacić coraz DŁUUUUUŻSZE i bez skarpetek się wałęsać i szlajać po świecie, żeby troche pekunii załapać - takie są juz opłakane skutki rzadów piłkarzyków Tuska, majacych los obywatela głęboko w dOOOOOpie - hej !
jt / 81.168.209.* / 2011-04-16 15:45
Referendum,ale tylko dla Warszawiaków?,a niby dlaczego tylko dla nich?.To wyjaśnia pan Prezydent(przedruk z Niezależna.pl):
"Pytany, czy jest przeciwny budowie pomnika przed Pałacem Prezydenckim Komorowski stwierdził, że kwestię tę pozostawia mieszkańcom stolicy. "To jest kwestia mieszkańców Warszawy, a z dotychczasowych badań wynika, że mieszkańcy Warszawy mają już mocno dosyć tego sporu o pomnik i dosyć nieufnie traktują wszelkie zapowiedzi, że cokolwiek może zakończyć ten spór" - dodał."
A więc PeOwiacy wiedzą że w Warszawie referendum będzie na "nie",i to im pasuje.Większych obłudników niż PO nie ma w polskiej polityce.Wtedy kiedy im pasuje to ględzą o referendum,kiedy nie pasuje np.budowa elektrowni atomowej to referendum niepotrzebne.A POłykacze łykają to jak świeże bułeczki.Uważajcie bo się zakrztusicie.
wojens / 109.243.112.* / 2011-04-16 16:15
Napaplaleś co Ci tylko slina na język przyniosla. A może zamiast tego paplania napisz jaką to spuściznę zostawil Kaczyński. To musi być jakiś kamień milowy w historii Polski skoro postawienie pomnika jest sprawą tak pilną , że każdy dzień zwloki staje sę nie do zniesienia.
Szarik2050 / 83.28.64.* / 2011-04-16 16:58
Spuściznę prawdy i odwagi, spuściznę umiłowania Ojczyzny, spuściznę tolerancji i wybaczenia, spuściznę szacunku dla obywateli, pracowników i uczciwych przedsiębiorców. Możnaby jeszcze długo wymieniać.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-16 18:36
A ja pamiętam jako najważniejsze:
"Panie Prezesie,melduję wykonanie zadania "( to mówi prezydent RP),
oraz
"Spieprzaj dziadu"( to było do obywatela polskiego, ziomka)
To ludzie pamiętają, a TY - wymyślasz!
józio muzykant / 83.7.181.* / 2011-04-16 20:48
POproś ciecia Grasia o nowsze SMSy, bo te zjełczały i nawet lemingi już się na takie prymtywne
zagrywy nie daja nabierać
jt / 81.168.209.* / 2011-04-16 16:24

Napaplaleś co Ci tylko slina na język przyniosla.
Dla mnie postawienie pomnika dla L.Kaczyńskiego nie jest czymś bardzo ważnym,a mój poprzedni wpis dotyczył referendum,i dlaczego tylko dla Warszawiaków.Jak tego nie zrozumiałeś to trudno.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-16 17:07
Nie wątpię , że znasz prawo samorządowe, ale na wszelki wypadek sprawdż, czy to nie lokalny samorząd ma prawo decydowania o pomnikach na swoim terenie - w Szanownym Pcmiu - samorząd Pcimia, a w Warszawie - samorząd Warszawy; jeśli dobrze pamiętam - nawet żadne referendum czy nawet sondaż nie jest konieczny.
Oczywiście, samorząd musi przestrzegać takze innych dziedzin prawa, całkowitej dowolności to on nie ma.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-04-16 17:17
To może Ty, entuzjasto kartofli, powiesz wszystkim niedouczonym, jaki to dorobek i gdzie zapisany były Prezydent pozostawił potomnym, bo ja - z moją krótką pamięcią - pamiętam tylko:
Panie Prezesie , melduję wykonanie zadania ( do pisiora naczelnego)
oraz
Spieprzaj dziadu ( do polskiego obywatela)
józio muzykant / 83.7.181.* / 2011-04-16 17:58
pamięć masz krótką, ale rozumek jeszcze krótszy - jakby nie miał zasług dla NARODU to by go psiejuchy nie zgładziły, tak jak TYCH pod Katyniem - CI to juz w ogółe sa bez zasług bo przerżnęli II-ga wojne światową - no, nie ?
ADSFASDFASDFASF / 213.77.81.* / 2011-04-16 15:39
TAKICH CZASÓW DOŻYJEMY???
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy