Forum Polityka, aktualnościKraj

Referendum w sprawie reformy emerytalnej? Tusk ujawnia zamiary

Referendum w sprawie reformy emerytalnej? Tusk ujawnia zamiary

Wyświetlaj:
Wapniak / 2012-03-31 15:38 / Tysiącznik na forum
Dobrze, że mnie to nie już nie obejmuje. Zobaczyłbym emeryturę jak świnia niebo... I tak mam obawy, że cały ten "emerytalny cyrk" skończy się /nie tylko dla mnie/ przed moją śmiercią. Po prostu, braknie kasy.
Ha... oddam emeryturę za pracę. Panie Premierze. Nawet mam pojęcie o pracy. Jestem zdrowy i sprawny. Czekam na propozycje...
rumun175 / 77.113.88.* / 2012-03-30 14:05
to jusz przechodzi luckie granice co robia tuskowi dziury porobily sie od palenia trawy .a my powinismy zrobic referendum i rozwiazac rzad a jak nie wyjsc wszyscy na ulice. bada zlodziej to wszysko jest po dnich .rozprzedali ta POLSKE na wieki a nasz Ojciec Swiety przewraca sie w grobie. zlodzieje.do tego dzienikarze im pomagaja sprzedawczykowie.
Skot M.P / 178.183.146.* / 2012-03-30 12:39
Nasi przeuczeni ludzie próbuja nam wmówic że pracując dłużej będziemy to robić dla naszego dobra. Komendant obozu koncentracyjnego w czasie II Wojny Światowej zalecił kąpiele pod gołym niebem od listopada do marca aby zwiększyć higiene i w ten sposób wykąpał tysiące obozowiczów. Czyli nasze nieroby zapewniają sobie tanią siłę roboczą która zdechnie w czasie pracy z wycięczenia lub z powodu głodowych wypłat. Wystarczy popatrzeć na sejm jak nieroby p****** w stołek i klepią na tabletach lub komórkach za nasze pieniądze sądząc że ciemnogród nie integruje się. Chciałbym zobaczyć tych 100% facetów na moim miejscu pracy gdzie trzeba rozładować materiał ręcznie 3-6 ton i mając 60 lat wykonuje tą prace od pn do pt czyli panowie Miler, Tusk, Sikorski może zmierzycie się z wydatkami rodziny
x-kich i mając 2500zł na miesiąc opłaćcie się, kupcie lekarstwa dla dzieci i wydajcie 500zł na dojazd do pracy. Czyli należy postawić was przed sąd polowy i wykonać wyrok za ludobójstwo na społeczeństwie RP. Skończcie kłamać i okradać nas. To wy szukacie kombinatorskich ustaw aby jak najdłużej utrzymać się przy żłobie. Może ktoś wie co się dzieje z pieniędzmi po naszej śmierci gdzie nasi najbliżsi są za młodzi na świadczenia z tego tytułu kto to kradnie i w imie czego. Nasza dziura budżetowa się nie zmniejsza a nasze nieroby maja sie nieźle, więc nie wciskajcie nam ze 60 latek będzie sprawniejszy od 20 latka, liczycie na to że wykonczycie nas fizycznie.
robol Polski do smierci / 79.187.88.* / 2012-02-22 09:46
ciepla posadka dla Tuska w UE wymaga od niego takiej postawy wobec polskiego spoleczenstwa, bedzie nastepnym Buzkiem, jak juz w Polsce wszystko spieprzy
miji / 78.131.130.* / 2012-02-17 13:43
Reforma emerytalna powinna być przeprowadzona już wieki temu ale jak zwykle rządzący nami debile obudzili się z ręką w nocniku. Niż demograficzny? Zdziwieni są bardzo ale jak państwo traktuje kobiety w ciąży? Strach się zdecydować na 1 dziecko bo zwolnią z pracy.Trzeba było o tym powiedzieć w programie wyborczym to przynajmniej nie oglądalibyśmy teraz kłamliwej gęby Tuska. Może taniej będzie zrobić zrzutkę i wysłać w kosmos premiera i całą bandę. Może tak zamrozić pensje rządzących i dać najniższą krajową to od razu znajdą się oszczędności. Darmozjady i złodzieje.
;((( / 95.49.49.* / 2012-02-12 10:27
Dziś rano oglądając TV TVN24 co czytam na "pasku"??: ponad 80% mieszkańców naszego kraju jest za - 3 lata wcześniejsza emerytura za urodzenie dziecka. To ja już nic z tego nie rozumiem!! Policzmy! Średnio kończąc studia mamy 25 lat czyli przed nami 42 lata pracy i osiągamy 67 lat wieku. Rodząc 3 dzieci pracujemy o 9 lat mniej czyli do 67-9=58 lat i emeryturka, nie chce być inaczej, a przecież wiek przedłużają kobietom bo nie ma kto pracować. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie co z kobietami, które nie mogą mieć dzieci, nie dość, że pokrzywdzone przez los to jeszcze przez rządzących, a co jeśli w tej grupie urodzi się tylko ok. 20% dzieci chorych kto będzie je leczył, utrzymywał bo już teraz na który by się kanał nie włączyło lecą reklamówki dzieci, które czekają na pomoc czyją??? NASZĄ, czy ktoś się nad tym zastanowił????????
znaczenie / 46.204.86.* / 2012-02-15 13:16
Calkowicie się zgadzam.jest to jakiś niedorzeczny wymysł, bo co do tego ma ilość urodzonych dzieci ? od tego są urlopy: macierzyński i wychowawczy poza tym dzieci dorastają i w wieku 18 lat są ludźmi dorosłymi wiec co ma wspólnego z tym moja emerytura.PSL liczy chyba na model rodziny z 1 dzieckiem, albo patrzy pod kątem rodzin wiejskich jak im ulżyć, bo tam większość ma dużo dzieci.Poza tym nie każdy kończy studia to ile lat będą pracować ludzie np; po szkole średniej albo zasadniczej czy innej?, a może myśli że wtedy rodziny zaczną mieć więcej dzieci? tylko pytanie za co je będziemy utrzymywać?, za te pensje które płacą 900 - 1500 zł? To jest skandal że reprezentują nas ludzie z takimi pomysłami.
robbi40 / 178.235.103.* / 2012-02-13 11:55
Ten pomysl z liczbą dzieci jest prosty ( zbyt prosty).Oczywiście jest nie trafny ( przypuścmy , że kobieta ma wiele dzieci np.10 , będzie pracowala ~ 5-10 lat ( bo zwolnienie wynosi 30 lat ). A więc pomysl jest nie dopracowany. Ja zaproponowalbym pewną modyfikacje( o ile w ogole mialby byc ten pomysl zastosowany ).Kobieta mialabay pracowac do 67 lat (jesli posiad 0 lub 1 dziecko),do 64 lat ( przy 2-ce dzieci ) i do 61 lat ( przy posiadaniu 3 lub W I Ę C E J dzieci ). Zgadza się to z koncepcja natalistyczna ( "rodzenie" dzieci zapewnia zwiększenie liczby potencjalnych płatników skladek emerytalnych ).
A w ogóle to calkowicie zgadzam sie z podniesieniem wieku emerytalnego , ale tylko dla kobiet. Wytłumaczę dlaczego ! W Polsce średnia życia Polaków jest o ~6 lat mniejsza niż Europejczyków( męzczyzn i kobiet ).Prawo czy uprawnienie do Emerytury ja uważam za równoprawne (czyt. równouprawnienie dla męzczyzn i kobiet ) jeśli zarówno kobiety jak i męczyźni mają równe prawo do przeżycia lat na emryturze , niezaleznie od poziomu tego pożycia np.10-13 lat na Emeryturze.Rozumując w ten sposób przy średnim czasie życia kobiet 78 lat i mężczyzn 71 lat w Polsce kobiety w Polsce powinny pracować do 65-68 roku żcia , a mężczyźni do 58-61 roku życia. Kłóci się to z mentalnościa i tzw. "kulturą" wobec kobiet, ale pięniądze i zasada rónouprawnienia tak by wskazywalaby. I dodatkowo zadalbym pytanie wszystkim mądrym ( nie myślę tutaj o urzędnikach... ). Jak długo powinien pracować Rosjanin , żeby mieć zapewniony względny, minimalny poziom oddechu na emeryturze ( żeby mógł przez krótki czas oddetchnąć po życiu w tym całym kołchozie państwowym skoro przeciętny czas życia mężczyzny w Rosji wynosi 58 lat ).
Tak więc reasumując , wiek przejścia na Emeryture M U S I być dostosowany przede wszystkim do stanu zdrowotnego ludności w danym kraju i kultury pracy w danym kraju.
asiunia33 / 213.77.66.* / 2012-02-11 20:53
nie wyobrażam sobie mojego taty, który ma 63 lata żeby teraz pracował
;((( / 95.49.3.* / 2012-02-11 18:14
"....Odpowiedzialna władza bierze czasami na klatę decyzje, co do których wie, że nie będą cieszyły się akceptacją większości i że nie zyskuje się w ten sposób popularności - zadeklarował Donald Tusk..." Panie Premierze o czym Pan do diabła mówi jaka odpowiedzialna władza, która???? Proszę mi nie wmawiać, że Polska to kraj europejski (jeśli chodzi o położenie geograficzne to i owszem) bo to jest śmieszne i dla prawdziwych Polaków przykre. Bo jak sobie posłucham, że Szwedzi, Norwegowie, Niemcy itd pracują dłużej, ale ich zarobki, służba zdrowi, przedszkola, szkoły.... są na takim poziomie, że nam się nawet nie marzy i Pan "mówi" o odpowiedzialności. Wie Pan ile moja znajoma czekała na wizytę u kardiologa-1,5 roku owszem prywatnie od ręki ale ją nie stać bo zarabia ok.1200zł., musi porobić opłaty itp. i za coś do cholery żyć, myślała, że już najgorsze nastąpiło, a tu niespodzianka bo jeszcze przed nią ok. 27 lat pracy!!!!!
WojoPOl / 89.78.0.* / 2012-02-11 08:24
To jest właśnie metoda Tuska; najpierw spieprzyć, a potem zobaczymy jak i co. Podobnie jak z ACTA. Wszyscy premierzy powojenni czyt.stan wojenny) w sumie nie zawalili tyle tematów co nasz Tusk w kilka miesięcy. Chyba nie pamięta do czego został powołany, jakie obowiązki ciążą na nim, względem obywateli, nie mówiąc o tych, co na niego głosowali. Wstyd mi, że to właśnie zrobiłem i zawierzyłem temu człowiekowi. Żeby wprowadzać takie paranoiczne zmiany, to najpierw trzeba uporządkować obecny burdel. Już widzę motorniczego 67latka jak prowadzi autobus, albo 67 letnią kobietę, za kasą hipermarketu, albo rządzącego 67letniego "Tuska" z Alzheimerem... Stuku, puku!!! Teraz 50latków wywala się z pracy, bo to już "staruszkowie" do niczego nie przydatni i pomimo tego młodzi nie mają gdzie pracować! Ten człowiek to chyba na mózg upadł i coś mu się pomieszało, no chyba, że wydaje mu się, że rządzi na swojej wyimaginowanej "zielonej wyspie"... Panie Tusk, daj pan już spokój. Nie błaźnij się i nie wprowadzaj Polski nad przepaść, nad którą już i tak stoi. To Polacy cię wybrali, więc im służ, a nie rządź, jakby byli twoją włąsnością.
gość wojtek / 194.11.24.* / 2012-02-08 16:46
Odpowiedzialna władza czasami rozważa argumenty opozycji i oponentów i wyciąga wnioski, a nawet koryguje projekty.
Nieodpowiedzialna władza wie lepiej (ACTA, ustawa refundacyjna,..).

Jeden tylko argument do dyskusji:
- wśród ludzi starszych - 50+ na 3 ludzi 2 jest bez pracy (co daje wskaźnik 66% bezrobotnych w tej grupie wiekowej ).
Ostatnio jest ich trochę mniej - ponad 40 zamarzło w lutym.
I to mimo rządowego programu 50+ (czy ktoś wie co się z nim dzieje?)
Podobnie zresztą jest wśród młodych.
Czy Pan premier naprawdę uważa że nie ma o czym rozmawiać?
Że dla ludzi 50+ to dziś sensowne rozwiązanie?
2 lata dłużej na bezrobociu, bez zasiłku, bez środków do życia, bez perspektyw - wiadomo co powiedziałby paprykarz : jak żyć?
Bo wam się bilans nie domyka?
Pora się obudzić i włączyć myślenie.
tadeusz542 / 178.43.5.* / 2012-02-07 21:28
"Jeśli miałbym rzucić w diabły mandat wyborców, dlatego że w jednej sprawie duża grupa się ze mną nie zgadza, to znaczy, że nie miałbym podstawowych kwalifikacji - powiedział premier. Biorę to na klatę"
Donald Tusk zaznaczył tym samym, że nie podda pod referendum reformy emerytalnej."
Masz - Drugi Kim Dżong się znalazł albo inny Putin.
Panie Donaldzie - Nikt Pana nie wybierał na właściciela Polski tylko powierzono Panu stanowisko kierownicze.
Jeśli jedynym pana pomysłem jest sposób na okradanie własnych oywateli to wypieprzaj ze stanowiska i nikt po Tobie płakał nie będzie .
Nic nie musisz brać na klatę - Rusz raczej głową .
Wykaż chociaż 10 % tej inwencji która wykazujesz przy podwyżkach cen w sprawie jak ruszyć gospodarkę i nie wyrzucać naszych podatków w błoto .
Kiedy człowiek ma prawo do emerytury i nadal pracuje to jest to dla niego zupełnie inny komfort pracy niż wtedy kiedy drży ,że wyrzucą go z roboty i przy waszych przepisach po prostu zdechnie z głodu razem ze swoją niewiele młodszą małżonką .
Ale żeby czuć takie sprawy to trzeba myśleć o Polsce a nie o całowaniu rączek Angeli.
kiciamatole / 159.205.233.* / 2012-02-07 20:26
Tusk zwariował. kto mnie w wieku 67 bedzie woził wózkiem do pracy? Jak ja bedę pracowal tak długo to gdzie beda pracowały moje dzieci? Jak uda mi się dojechac do pracy w wieku 67 lat to nie bede juz pamietał co ja robie w pracy i czym sie zajmuję -czy to bedzie oszczednośc Tuska?
Misiu56 / 109.207.159.* / 2012-02-07 14:59
Przypomnijcie sobie w jakich warunkach pracowało się w latach przed demokracją a dzisiejsze warunki pracy . Za stracone zdrowie dostajemy
dzisiaj bonus 67 lat pracy
mkhg / 95.49.5.* / 2012-02-06 23:12
Niemcom się spodoba że mają długoletnich roboli w POlsce. Przeciez rozwój techniki i technologii miał doprowadzić do skracania lat pracy.Tyle warte te ideologie ile w nie głupi uwierzy.
mmx / 2012-02-06 22:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzisiejsi 20- 30- latkowie będą pracowali do śmierci (własnej)

kołderka jest za krótka
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy