Forum Polityka, aktualnościKraj

Reforma armii zagrożona - mało chętnych do służby

Reforma armii zagrożona - mało chętnych do służby

Wyświetlaj:
l.e.n.a / 217.153.19.* / 2008-12-04 14:21
ja z nam ludzi którzy chcieli by służyć, są młodzi, zdrowi z tytułami mgr po 3 miesiecznym przeszkoleniu( stopień kaprala) , a wojsko ich nie chce:| i o co chodzi? w większości potrzebują tylko szeregowych, a reszta wek. Nabiorą pełno analfebetów i stworza armię zawodową!
andowc / 83.30.78.* / 2008-11-21 20:04
Nikt nie chce "służyć", wszyscy chcą "walczyć" (tylko niewidomo o co ).
niezolnierz / 195.26.77.* / 2008-11-21 12:58
Polska jest bezbronna, to się zgadza. Armia zawodowa to najemnicy, nie rycerze. Na wojne nie jedzie sie za boga, honor i ojczyznę, tylko za 8150zł brutto (liczba przypadkowa) a chętni do służby byli, są, i będą.
chętny / 195.20.110.* / 2008-11-17 09:09
Mam 24 lata, mam tytuł magister - inżynier z inżynierii środowiska, mam kategorię A, jestem sprawny fizycznie, pływam, biegam, gram w nogę, chce iśc do armii i może anwet jechac na misję. Ale nie mogę czemu? Bo 3,5 roku temu zostałem przyłapany na skręcie z kumplem. Nie mówie, żeby od razu brac wszystkich wpisanych do rejestru karanych. Ale może by tajk trochę więcej rozsądku z tymi wpisami. Przez gównierską nieuwagę mam nasrane w papierach od 3,5 roku i jeszcze przez następne 1,5.
gandzia / 83.24.33.* / 2008-11-17 08:22
Taa, osłabienie. Tyle, że nawet te 60 - 70 tyś zawodowych żołnierzy ma wartość bojową znacznie przekraczającą Armię liczącą nawet te 150 tyś ludzi, gdzie połowa to poborowi. Redaktorzy mogli by czasem pomyśleć, nim coś naskrobią.
Miś K / 79.190.1.* / 2008-11-17 11:12
lol - 150 - gdzie polowa to poborowi czyli druga połowa to zawodowi :) - czyli mówisz że 60-70 tyś zawodowych jest lepsze od 75 tyś zawodowych i do tego jeszcze 75 tyś poborowych :? Ciekawe, ciekawe :)
Ale zgadzam się że 100 tyś zawodowych jest lepsze niż 150 czy może i 200 poborowych.
O co im chodziło to chyba że nie będzie ochotników na zawodowstwo - przez co z tych 120 tyś wyjdzie 80 tyś - co w ogólnym rozrachunku może osłabić wojsko :) (chociaż jest to napisane dość tendencyjnie)
IMHO ludzie zaczną tracić prace to może wojsko znajdzie więcej ochotników
bzdyk / 85.222.34.* / 2008-11-17 15:41
Masz rację, że obecna armia to pośmiewisko. jednostek wojskowych i jej dobraz obecnie pilnują prywatne firmy ochroniarskie, bo żołnierzowi z poboru boją się dać karabin z ostrą amunicją. A jeszcze kogoś postrzeli lub sam odbierze sobie życie to kto będzie się później tłumaczył przed prokuratorem? Jaka armia taki kraj.
mirosza / 89.74.13.* / 2008-11-17 20:08
Re: Reforma armii zagrożona - mało chętnych do służby [bzdyk:
Ja twierdzę inaczej;Jaki kraj taka armia!?
mirosz / 89.74.13.* / 2008-11-17 20:07
Re: Reforma armii zagrożona - mało chętnych do służby [bzdyk:
Ja twierdzę inaczej;Jaki kraj taka armia!?
gandzia / 83.24.33.* / 2008-11-17 12:29
zauważ że przy podziale pół na pół duża większość szeregowych i spora większość podoficerów była by z poboru. A to oni w głównej mierze walczą.
caray / 2008-11-17 08:11 / Bywalec forum
zadne olabienie armii, zrezygnacja z łapanki tylko zmniejszy liczbę żołnierzy. przecież poborowi oprócz mięsa armatniego żadną siłą nie byli (ani nie chcieli być)
sdas / 79.175.204.* / 2008-11-17 08:32
Nikt nie chce być frajerem i iść na nie naszą wojnę. Rozeszło się po kraju co się dzieje w armii odnośnie " misji" w iraku i afganistanie. A nikt głupi nie jest. Ludzie potrafią myśleć. I bardzo dobrze, niech swoje dzieci cwaniaki wyślą na amerykańską wojnę
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2008-11-17 17:01
Po pierwsze uważam,że każdy poborowy=nowicjusz,który przeważnie idzie do woja z przymusu.To tak naprawdę nie jest żołnierz!!!Podczas wojny taki poborowy s*********** tak jak to robili gruzini,jak rosyjskie wojska wzieły odwet za atak gruzji na rosję.Rzucali broń,żeby móc szybciej s*********.Pamiętajmy,że agresor s*********,to co będzie jak polskę agresor zaatakuje???będziemy jeszcze szybciej s*********!!!!!!!!!!!!!!!Ponieważ wątpię,że Polska będzie agresorem-JEST BEZBRONNA!!!!!!Po drugie te szkolenia,które się odbywają są bez sensu,czemu?Dlatego,że wojsko na Świecie weszło w nowy wiek już 9lat temu,a Polska armia została w latach 50 ubiegłego wieku!!!!!
Co pomoże robienie pompek jak np.ruskie p*********** nam rakietą w Warszawę?!?!?!?!?!!?!?!?!?!!!!
Albo jakiś zamachowiec w****** się w powietrze w metrze?!?!?!?!!!Jeszcze nie słyszałem,żeby ktoś wygrał z partyzantką!!!Po trzecie,żołnierzem powinnien zostać żołnierz.Dlaczego?Ponieważ np.ogrodnik nie ma talentu jak np.dentysta czy adwokat.Do tego po prostu trzeba mieć talent,powołanie,trzeba się po prostu nadawać do tego!!!!!Nie każdy umie zabić!!!!!Czy przełamać w sobie barierę ćwiczenia zabijania!!!Po czwarte jak ktoś chce iść do wojska,bo się tam spełnia,tak jak np.Policja.Chcesz tam pracować to dobrze pracuj,żadna praca nie hańbi!!!!Po piąte jak zostanie pobór to PO straci p************** ludzią już ułożone życie!!!!!Ludzie już mają np.dom,dziecko,żonę i dobrą pracę i co wezwanie do w******************!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dajcie ludzią spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak Polska jest bezbronna jak dziecko w piaskownicy!!!!!!!!!!!Możemy tylko liczyć na łachę NATO,UE,U.S.A.,ONZ oraz na zawodową armię Rzeczpospolitej Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy