Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna - będzie dyskusja o propozycjach PSL

Reforma emerytalna - będzie dyskusja o propozycjach PSL

Wyświetlaj:
bl4dyy / 83.22.142.* / 2012-02-21 17:06
Ja rozwożę pieczywo i kolega robimy dokladnie to samo ale on jest rolnikiem ja place na ZUS co miesiac ponad 1000 zl on 80 zl. 3/4 taksowkarzy w miescie to rolnicy. Moim zdaniem na KRUZie powinni byc tylko tacy ktorzy nie swiadcza dla nikogo zadnych uslug tzn rolnik orze pole to ok ale jak orze pole sasiadowi za kase to musi zalozyc dzialalnosc i placic ZUS
uhiwu / 46.113.54.* / 2012-02-18 19:27
I tak zapłacą jak zwykle najbiedniejsi za apanaże i premie dla administracji i stanowiących marnej jakości prawo. Najpierw niech pokażą jak się oszczędza sami przedstwiciele władzy, a dopiero potem uderzają w ludzi uczciwie pracujących.
A co do 3 lat za dziecko to też gruba przesada. W ten sposób podwójnie zostaną ukarani Ci, których dzięki polskim rządom nie było stać na dzieci. Nie mówiąc już o parach, które chcą a nie mogą mieć dzieci.
nepek59 / 91.218.158.* / 2012-02-16 12:56
Witam, jestem za reformą emerytalną ale nie w tej formie. Uważam że podstawą świadczenia emerytalnego powinny być lata przepracowane, powiedzmy 40 lat pracy 100% podstawy emerytalnej. Kto chce mieć większe świadczenie ma pracę, zdrowie i ochotę może pracować do dowolnego wieku podwyższając świadczenie emerytalne. Nie można wrzucać do jednego worka polityka pracującego w ławie sejmowej czy biznesmena ze spawaczem który murarzem pracującym od 15 roku życia.
kzh / 78.131.151.* / 2012-02-14 09:11
Proponuje przywileje emerytalne dla honorowych krwiodawców.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:35
Od zaraz należy zacząć stopniowo wyrównywać wiek emerytalny do 65 lat wszystkim którzy mają teraz przywileje a dopiero potem można będzie podwyższać ten górny wiek do 66, 67 a za 20 lat nawet do 68 lat.
Jeżeli ten rząd i sejm nie potrafi zrobić sprawiedliwej reformy systemu emerytalnego i zaprzestać pożyczania pieniędzy na przywileje swoich pieszczochów to niech się poda do dymisji a prezydent niech rozpisze nowe wybory.
Ryszard21 / 84.10.113.* / 2012-02-13 18:59
Racja dlaczego jest tyle grup zawodowych uprzywilejowanych??? Powiem tak nie rozumiem takich reform na milionach ludzi skoro wojskowy , policjant czy straż graniczna mogą odejść na emeryturę po 15 latach pracy: przykład znam osobiście człowieka który ma 36 lat i w tym miesiącu przechodzi na emeryturę po 20 latach "pracy" w tym ma zaliczone 4 lata technikum i dwa lata wojska PRZEPRASZAM!!!!!!! bo czegoś tu nierozumiem.
Gówniaż idze na emeryturę a ja mam pracować faktycznie trzy razy co on??????????????
bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:29
Mam 62 lata pracuję od 16 roku życia. Zaczynałem jako robotnik Technikum, Politechnikę i dwoje studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim i na Akademii Ekonomicznej zrobiłem wieczorowo cały czas pracując, więc już mam 46 lat stażu pracy. Za 3 lata jeżeli dożyję 65 lat i będę nadal mógł pracować, będę miał 49 lat stażu pracy i Tusk chce mi jeszcze przedłużyć o 6 miesięcy obowiązkowy czas pracy abym nadal musiał płacić haracz na 40 letnich uprzywilejowanych emerytów z budżetówki z wysokimi ponadprzeciętnymi emeryturami ?!!!!! To jest chamstwo. Trójka moich dzieci i czworo moich wnuków ma spłacać te 900 miliardów zadłużenia a rząd nadal będzie za zgodą sejmu pożyczał pieniądze na apanaże dla półmilionowej armii swoich uprzywilejowanych kolesi urzędasów??!!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:23
W POLSCE DZIŚ JEST ZA DUŻO TYCH, KTÓRYCH UTRZYMUJE PAŃSTWO A ZA MAŁO JEST TYCH KTÓRZY SWOJĄ SAMOFINASUJĄCĄ SIĘ PRACĄ UTRZYMUJĄ POLSKIE PAŃSTWO.

PSL zawsze gdy mowa o emeryturach to wyskakuje z jakimiś durnymi propozycjami tylko po to aby odwracać uwagę od przywilejów obszarników ubezpieczanych w KRUS. KRUS trzeba wpierw zlikwidować i obszarników mających powyżej 50ha a wielu ma powyżej 500ha ubezpieczyć i opodatkować na zasadach ogólnych takich, jakie obowiązują drobnych rzemieślników i drobnych sklepikarzy oraz wszystkie osoby samo zatrudnione. A kobietom które urodziły więcej niż 1 dziecko jeżeli w dniu ich 65 urodzin to dziecko nadal żyje i pracuje płacąc podatki i składki dać trzeba dodatek do emerytury a nie posyłać wcześniej na emeryturę. Nowymi przywilejami emerytalnymi nie naprawi się zepsutego przez złe prawo państwa.
rembert2 / 2012-02-13 16:39 / Tysiącznik na forum
A ja czuje sie rozdarty miedzy lojalnoscia wobec panstwa a juz zwykla pogarda dla naszych durnowatych politykow
bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:24
W Polsce od 20 lat jest deficyt budżetowy bo jest za dużo tych których państwo utrzymuje a za mało jest tych którzy utrzymują nasze państwo. A skoro znów jak co roku od 20 lat jest deficyt w budżecie to nie wolno wypłacać aż do jego likwidacji 13-stek ani posłom, ani senatorom ani wszystkim urzędasom ministerialnym a szczególnie premierowi i ministrom. Pracownicy przedsiębiorstw mają niższe pensje i nie dostają 13-stek to i urzędasy z 12 wysokich wypłat miesięcznych dobrze będą żyć. To sfera budżetowa generuje deficyt więc jej trzeba zacisnąć pasa i to Ci uprzywilejowani muszą zacząć go spłacać.
rembert2 / 2012-02-13 17:40 / Tysiącznik na forum
Bide jak zwykle beda klepac nieliczni,pozdro
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:27
W czasie studiów wieczorowych na politechnice byłem nauczycielem zawodu i kierownikiem warsztatów szkolnych, pracuję już 46 lat ale od kilkunastu lat spotykam moich byłych uczniów jako emerytów! To są chore proporcje. Mam rówieśnika z ławy szkolnej który otrzymał pełną emeryturę górniczą w wieku 39 lat, bo mu nawet szkołę zawodową zaliczyli do emerytury od 14 roku życia do 25 lat stażu pracy uprawniającego do pełnej emerytury górniczej a tylko 21 lat załączał i wyłączał pompy wodne pod szybem kopalni co jako „praca górnicza” dało mu 2500zł emerytury w 1988roku w wieku 39 lat. A mój ojciec odszedł na emeryturę z tej samej kopalni 11 lat wcześniej czyli w roku 1978 w wieku 56 lat po przepracowaniu 37 lat pod ziemią to miał tylko 2000zł emerytury. W Polsce trwa proceder dawania coraz większych przywilejów tym, których władza się boi a cichym i pracowitym Polakom tylko się dokłada obciążeń.
bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:31
Studiowałem u profesora Karola Podgórskiego gdy miał już 80 lat i były to najlepsze wykłady a 55 letnia członkini ZNP nauczycielka rysunków, zwanych teraz wychowaniem plastycznym mówi, że po 30 latach pracy w szkole podstawowej nie jest w stanie już dłużej pracować?!!! Moja nauczycielka rysunków pracowała w zawodzie 50 lat. Uczyła przed wojną moich rodziców potem mnie i mojego najstarszego syna i odeszła na emeryturę w wieku 68 lat. Gdy z tej okazji dostała złoty krzyż zasługi to się rozpłakała ze wzruszenia mówiąc ,że nie zasłużyła na takie wyróżnienie bo przecież tylko pracowała. Karta nauczyciela spowodowała, że nauczycielom się w głowach poprzewracało.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:32
Dziś mamy w Polsce więcej 40 letnich emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn oraz mamy więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. To zawodowi politycy rozdawali przez 20 lat przywileje emerytalne i inne kosztowne dodatki do budżetowych pensji, aby oszukując wyborców trwać po kilka kadencji przy publicznej kasie i pobierać niezasłużenie, wobec złej jakości stanowionego prawa, wysokie apanaże. A teraz tym Polakom którzy najdłużej pracują, chcą rządzący kłamcy jeszcze przedłużyć o 2 lata okres pracy a tym którzy otrzymują wysokie emerytury po zaledwie 15, 25, czy 30 latach pracy, tym kosztownym pasożytom chcą ich przywileje pozostawić.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:33
Fuj! to ohydna niesprawiedliwość to nie my pracujący do 65 lat powodujemy, że brak w ZUS środków na emerytury. To rozdawnictwo przywilejów emerytalnych dla 40 latków, to puchnąca liczebnie co rok kosztowna kasta urzędasów (w poprzedniej kadencji Tusk zwiększył zatrudnienia w administracji rządowej o 65tys. osób) to niepotrzebne 400 powiatów zamiast 200, to pożera nasze podatki i składki. Najpierw trzeba radykalnie ograniczyć i docelowo zlikwidować wszelkie przywileje emerytalne a kto nie jest zdolny do pracy temu normalnie trzeba dać na ogólnych zasadach rentę. Gdy już wszyscy zdrowi będą pracowali do 65 roku życia, wtedy dopiero można zacząć podwyższać wiek emerytalny powyżej 65 lat.
A to co proponuje PO to bicie batem najstarszego konia w zaprzęgu aby młode konie budżetowe wozić na wozie, co by im się kopytka nie ubrudziły!?!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 17:34
Zanim zaczniemy podwyższać wiek emerytalny najdłużej pracującym najpierw trzeba wyrównać wiek emerytalny wszystkim Polakom i Polkom do 65 lat, bo nikt po 15 latach służby w wojsku czy policji nie musi iść od razu na emeryturę wystarczy jeżeli w ZUS zapisze mu się odpowiednią do sumy zarobków kwotę kapitału emerytalnego i niech dalej pracuje w cywilu do 65 lat bo teraz i tak wszyscy biorą emeryturę i pracują albo prowadzą biznesy. A jeżeli ktoś po tych latach służby będzie niezdolny do żadnej pracy to niech dostanie rentę.
Od natychmiast należy wprowadzić dla wszystkich emerytów poniżej 65 roku życia zakaz jakiejkolwiek innej pracy niż praca na własny rachunek i ryzyko jako samozatrudniony. To bzdura, że 35 letni policjant nie może siedzieć w biurze i wykonywać biurowych prac, do których teraz zatrudnia się w policji pracowników cywilnych! To samo z podoficerami i oficerami w wojsku.

Najnowsze wpisy