Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytalna. Czy referendum potrzebne?

Reforma emerytalna. Czy referendum potrzebne?

Money.pl / 2012-02-12 16:52
Komentarze do wiadomości: Reforma emerytalna. Czy referendum potrzebne?.
Wyświetlaj:
Lidia1210 / 87.105.239.* / 2012-02-15 00:34
Tak ja będę tyrać do 67, a młodzi wyjadą za pracą w świat. Jaki mamy wskaźnik realnego berobocia? Sczególnioe kobietom ciężko znaleźć pracę. Ilu młodych po studiach jest bez pracy? Ilu z nich za chlebem wyjechało z kraju? Panie Tusk powołuje się Pan na spis powszechny? A ilu ludzi się niespisało (szczególnie emigracja miała gdzieś Narodowy Spis Powszechny)? Wszyscy z mojej rodziny, którzy od kilku lat są za granicą chętnie wróciliby do siebie ale muszą mieć pracę. Dziś pracują w Irlandii, Anglii, Belgii, Szwecji, Norwegii, Holandii. Ja mam już 25 lat stażu pracy a przy nowych wyliczankach czeka mnie jeszcze 22 lata. To czyste wariactwo, dlaczego nie ma możliwości przejścia na emeryturę nie ze względu na wiek tylko ze względu na przepracowany czas?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 16:50
Mam 62 lata pracuję od 16 roku życia. Zaczynałem jako robotnik Technikum, Politechnikę i dwoje studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim i na Akademii Ekonomicznej zrobiłem wieczorowo cały czas pracując, więc już mam 46 lat stażu pracy. Za 3 lata jeżeli dożyję 65 lat i będę nadal mógł pracować, będę miał 49 lat stażu pracy i Tusk chce mi jeszcze przedłużyć o 6 miesięcy obowiązkowy czas pracy abym nadal musiał płacić haracz na 40 letnich uprzywilejowanych emerytów z budżetówki z wysokimi ponadprzeciętnymi emeryturami ?!!!!! To jest chamstwo. Trójka moich dzieci i czworo moich wnuków ma spłacać te 900 miliardów zadłużenia a rząd nadal będzie za zgodą sejmu pożyczał pieniądze na apanaże dla swoich uprzywilejowanych kolesi??!!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 16:42
W POLSCE DZIŚ JEST ZA DUŻO TYCH, KTÓRYCH UTRZYMUJE PAŃSTWO A ZA MAŁO JEST TYCH KTÓRZY SWOJĄ SAMOFINASUJĄCĄ SIĘ PRACĄ UTRZYMUJĄ POLSKIE PAŃSTWO.
PSL zawsze gdy mowa o emeryturach to wyskakuje z jakimiś durnymi propozycjami tylko po to aby odwracać uwagę od przywilejów obszarników ubezpieczanych w KRUS. KRUS trzeba wpierw zlikwidować i obszarników mających powyżej 50ha a wielu ma powyżej 500ha ubezpieczyć i opodatkować na zasadach ogólnych takich, jakie obowiązują drobnych rzemieślników i drobnych sklepikarzy oraz wszystkie osoby samo zatrudnione. A kobietom które urodziły więcej niż 1 dziecko jeżeli w dniu ich 65 urodzin to dziecko nadal żyje i pracuje płacąc podatki i składki dać trzeba dodatek do emerytury a nie posyłać wcześniej na emeryturę. Nowymi przywilejami emerytalnymi nie naprawi się zepsutego przez złe prawo państwa.
~jurga / 83.4.107.* / 2012-02-13 00:29
Jak w temacie. To zabieg nieudolnego rządu, by później i przez krótszy czas zacząć wypłacać pracownikom najemnym to co przez lata ich pracy im zagrabiono w majestacie prawa w postaci składek. Oczywiście silne uprzywilejowane grupy zawodowe (górnicy, rolnicy)oraz funkcjonariusze aparatu ucisku ( policja, wojsko, prokuratorzy ) nadal będą uprzywilejowani, a ich przywileje będą właśnie opłacać swoimi składkami frajerzy pracujący aż do u.s.r.a.n.e.j śmierci, którzy praktycznie nie zobaczą swojej emerytury. To strata tych ludzi, lecz zysk bandyckiego państwa.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 16:45
W Polsce od 20 lat jest deficyt budżetowy, bo jest za dużo tych, których państwo utrzymuje a za mało jest tych którzy utrzymują nasze państwo. A skoro znów jak co roku od 20 lat jest deficyt w budżecie to nie wolno wypłacać aż do jego likwidacji 13-stek ani posłom, ani senatorom ani wszystkim urzędasom ministerialnym a szczególnie premierowi i ministrom. Pracownicy przedsiębiorstw mają niższe pensje i nie dostają 13-stek to i urzędasy z 12 wysokich wypłat miesięcznych dobrze będą żyć. To sfera budżetowa generuje deficyt więc jej trzeba zacisnąć pasa i to Ci uprzywilejowani muszą zacząć go spłacać.
Pyclik / 2012-02-13 00:04 / Tysiącznik na forum
Rzecz w tym, że odpowiedz pana Żelichowskiego z kazdego wyobrażalnego punktu widzenia ma wartość zero; nie bardzo wiem,dlaczego ten pan jest w sejmie tyle lat, bo o żadnych osiągnięciach poselskich nie słyszałem
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 16:48
W czasie studiów wieczorowych na politechnice byłem nauczycielem zawodu i kierownikiem warsztatów szkolnych, pracuję już 46 lat ale od kilkunastu lat spotykam moich byłych uczniów jako emerytów! To są chore proporcje. Mam rówieśnika z ławy szkolnej który otrzymał pełną emeryturę górniczą w wieku 39 lat, bo mu nawet szkołę zawodową zaliczyli do emerytury od 14 roku życia do 25 lat stażu pracy uprawniającego do pełnej emerytury górniczej a tylko 21 lat załączał i wyłączał pompy wodne pod szybem kopalni co jako „praca górnicza” dało mu 2500zł emerytury w 1988roku w wieku 39 lat. A mój ojciec odszedł na emeryturę z tej samej kopalni 11 lat wcześniej czyli w roku 1978 w wieku 56 lat po przepracowaniu 37 lat pod ziemią to miał tylko 2000zł emerytury. W Polsce trwa proceder dawania coraz większych przywilejów tym, których władza się boi a cichym i pracowitym Polakom tylko się dokłada obciążeń.
Pyclik / 2012-02-13 02:11 / Tysiącznik na forum
Uzupełnienie:

A propos posła Żelichowskiego:
Zobacz, jakie emerytury mają posłowie
20.05.2011, 12:40
http://www.fakt.pl/Posel-Mam-5500-zl-emerytury-z-Sejmu-A-do-tego-,artykuly,105141,1.html

Jeden kraj, dwóch emerytów, a dzieli ich finansowa przepaść. Poseł PSL Stanisław Żelichowski (67 l.) w sejmowych ławach przepracował 24 lata, przedtem był leśnikiem

Jego emerytura wynosi dziś 5,5 tysiąca złotych. Józef Fijał (71 l.) przepracował 40 lat w krakowskiej fabryce kabli. Co miesiąc ZUS wypłaca mu 1,2 tysiąca złotych.
Emeryt Żelichowski ma na koncie 108 tysięcy złotych oszczędności, jest właścicielem domu wartego 200 tysięcy złotych i mieszkania wycenianego na pół miliona złotych. Pan Fijał ciężko pracował przez 40 lat, często po 12 godzin dziennie. Teraz musi dokładnie sprawdzać ceny każdego produktu, który wkłada do koszyka w sklepie. Po opłaceniu rachunków na życie zostaje mu niewiele, zwłaszcza teraz, gdy ceny żywności oszalały.
– Emerytury w Polsce są zdecydowanie za niskie w stosunku do cen żywności i podstawowych opłat takich jak czynsz, prąd czy gaz. Przeciętny senior na swoją emeryturę musiał bardzo ciężko pracować. Sam przez ponad 40 lat pracowałem w krakowskiej fabryce kabli, często na trzy zmiany przez dwanaście godzin. Po to, by teraz dostawać taką niskąemeryturę – opowiada Faktowi Fijał.
Poseł Żelichowski nie musi przejmować się cenami w sklepie. Nawet tymi oszalałymi. Miesięcznie dostaje ok. 12 tysięcy złotych, a dodatkowo ma 5,5 tysiąca złotych emerytury. Jakby tego mało, w 2010 roku Żelichowski dostał... 15 emerytur. To było wyrównanie, bo przed 2010 rokiem posłowie emerytur nie mogli pobierać. Ale zmienili sobie przepisy...
………………………..
Ciekaw jestem, w jaki sposób wylicza się takie sejmowe emerytury: czy twórczość poselska to tylko parlamentarne apanaże, a dla gawiedzi – nowe systemy emerytalne: jeden ,drugi i jeszcze następne dla siebie popraweczki, aby jeszcze więcej się nachapać
http://www.fakt.pl/Zobacz-jakie-emerytury-maja-poslowie,artykuly,104160,1.html
ricco2 / 83.29.244.* / 2012-02-12 23:01
LUDZIE SZYKUJE SIĘ PRZEKRĘT,AMERYKANIE CHCĄ WCISNĄC JAKIEŚ CZĘŚCI DO F 16, BAGATELA 0KOŁ 2 MILIARDY ZŁ,WOJNY NIKT NIE CHCE A TUSEK SIĘ ZBROJI
Ceneo / 83.29.90.* / 2012-02-12 22:41
Obywatele mają prawo żądać referendum, rządzący mogą w zgodzie z prawem odmówić jego zorganizowania. Tylko co dalej.
Wydłużenie wieku emerytalnego gwarantuje tylko jedno: zmniejszenie prawdopodobieństwa dożycia do wieku emerytalnego, nic więcej.
A gdzie zależność emerytury od wysokości zapłaconych składek. Ja nie potrzebuję jałmużny od państwa. Mam swoje konto emerytalne i zapisane na nim składki. Dlaczego one nie mają decydować kiedy mogę odejść na minimalną emeryturę?
Z emeryturami, jak z inflacją: kiedy tanieją koparki i lokomotywy, a rośnie cena żywności inflacja jest uśredniana. Rząd nie powinien szukać pieniędzy u pracowników najemnych, ale zając się setkami tysięcy funkcjonariuszy państwa, aparatu przymusu. Uniemożliwić gorszące i patologiczne rozwiązania, uczynić dla nich dłuższą prace bardziej atrakcyjną. Inaczej trzeba odkurzyć stare hasło: emeryci popierajcie partię czynem, umierając przed terminem.
Szerzej na ten temat: wymiar emerytury - dyskutujmy poważnie na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
prawda cię powali / 83.31.20.* / 2012-02-12 22:29
Jeśli mam żyć w kraju rządzonym przez ciebie i twoich głupawych doradców; jeśli mam słuchać twoich chorych pomysłów na politykę i lekceważenia woli narodu, którego rzekomo jesteś przedstawicielem; jeżeli mam być świadkiem twojej tyranii i kosmicznej wręcz głupoty; jeżeli mam wstydzić się za twoje pomysły i za twoją mitomanię przed innymi narodami; jeżeli pracując na ciebie mam tyrać w przemyśle ciężkim do 67roku życia, choć w połowie tej drogi z przepracowania jestem już po zawale; jeżeli masz niszczyć kraj moich ojców i dziadków przez twoją chorą manię wielkości; jeżeli mam słuchać jak mi grozisz przez TV - choć w dupie mam twoje groźby - to wolę umrzeć niż pracować na ciebie. Ty tego nie zrozumiesz, bo nie skalałeś się pracą ani w kopalni, ani w przemyśle ciężkim. Dla mnie jesteś symbolem. Nie symbolem człowieka sukcesu, ale symbolem tyranii, głupoty, pychy, próżności. Jesteś dla mnie zaprzeczeniem cywilizacji umysłu. Zostań i niszcz ten kraj jak Neron. Bądź dla Polaków Hitlerem, Stalinem i kim chcesz jeszcze. Nie ucieknę przed tobą jak wielkie rzesze emigrantów, ale nie poddam się twoim chorym na umyśle rządom. Umrę, zanim ten kraj zniszczysz do reszty i cieszę się z tego, bo nie usłyszę kolejnych propozycji reform z twojej strony. Reform, przez które kraj pogrąża się w biedzie, nędzy i bezrobociu. Jeżeli ty chcesz być nadal premierem w moim kraju, to ja chcę być jego martwym obywatelem. Ludzie życzą ci śmierci. Ja nie bo jesteś dla mnie nikim. Tacy kretyni jak ty i tak zasiądą na twoim stołku. Oto dożyliśmy czasów, gdy w Polsce jedyny szczęśliwy obywatel, to obywatel martwy. Z twoich słów wynika, że nie masz czym myśleć, ale jeśli to tylko pozory dla zastraszania swoich wyborców, to przemyśl to co tu napisałem.
Zulu Gula / 79.184.12.* / 2012-02-12 22:26
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bankructwo;grecji;tak;mialoby;wygladac,57,0,1024569.html
jjjjjjjjjj / 77.255.230.* / 2012-02-12 22:22
matoły, przecież to chodzi o to abyście wcale nie brali emerytury bo nie dożyjecie
Zulu Gula / 79.184.12.* / 2012-02-12 21:42
A to jest dobre:

"Do obliczeń przyjęto następujące założenia: kobieta urodzona w 1975 roku, która rozpoczęła pracę w 2000 r., zarabia 3225 zł brutto (przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2010 r. według GUS). Roczna stopa zwrotu z OFE wynosi 4 proc., roczny wzrost wynagrodzeń to 5 procent, a szacowany wzrost wynagrodzeń w gospodarce 0,5 proc. rocznie. "

1.Niech wprowadzą kwotę 3225 brutto jako ninimalną płacę.
2. Niech wypracują mechanizmy gospodarcze (bo takich nie widzę od lat by któraś "ekipa" opracowała), które pozwolą naszym pracodawcom tyle płacić.
3. Niech zapewnią każdemu kogo obejmie reforma, że będzie pracował do 67 roku życia za w/w kwotę brutto rewaloryzowaną o inflacje corocznie.

Wtedy będe na TAK.

Tymczasem sięganie do kieszeni obywateli, nakładanie kolejnych ukrytych podatków, zasłanianie się regulacjami unijnymi i zwiększanie akcyz na poszczególne towary (odzież dziecięca, papierosy, PALIWO), zabieranie przywilejów podatkowych to najprostszy sposób na rządzenie, pseudo rządzenie i zasłona dymna na bezskuteczność, bezradność i brak pomysłu na rządzenie, na POLSKĘ. Rozsprzedano majątki narodowe, nie wyjaśniono żadnej afery, nie pociągnięto nikogo do odpowiedzialności i nie osądzono sądownie.
W ostatnim czasie (kryzysu) nie zwolniono ani jednego urzędnika w ramach oszczędności, a co najlepsze wypłaca się poszczególnym NAGRODY. MASAKRA. Co za kraj. Jeszcze trochę i utoniemy jak GRECJA.
prawda was powali / 83.31.20.* / 2012-02-12 21:32
Ciekawe czy ludzie zgodzą się na to?
wsc / 195.93.143.* / 2012-02-12 20:53
Jak czytam te komentarze to stwierdzam że polacy nie zasługują aby żyć w dobrobycie.
Które narody są najbardziej bogate w Europie ? Niemcopochodne i Skandynawia .Dlaczego oni przechodza na emeryturę później niz polacy ?
Dyscyplina , kultura i inna religia.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-13 16:52
Studiowałem u profesora Karola Podgórskiego gdy miał już 80 lat i były to najlepsze wykłady a 55 letnia członkini ZNP nauczycielka rysunków, zwanych teraz wychowaniem plastycznym mówi, że po 30 latach pracy w szkole podstawowej nie jest w stanie już dłużej pracować?!!! Moja nauczycielka rysunków pracowała w zawodzie 50 lat. Uczyła przed wojną moich rodziców potem mnie i mojego najstarszego syna i odeszła na emeryturę w wieku 68 lat. Gdy z tej okazji dostała złoty krzyż zasługi to się rozpłakała ze wzruszenia mówiąc ,że nie zasłużyła na takie wyróżnienie bo przecież tylko pracowała. Karta nauczyciela spowodowała, że nauczycielom się w głowach poprzewracało.
reformator / 77.255.225.* / 2012-02-12 20:27
Caly ten zabieg, to jest jedno wielkie oszustwo.
Tutaj wyłącznie chodzi o to aby mniej dopłacać do ZUSu a szykuje się, że trzeba będzie dopłacać coraz wiecej!

1. Bezrobocie wysoki.
2. Duzo pracuje na czarno i umowy smieciowe.
3. Duzo mlodych wyjechalo za chlebem za granice i beda nadal wyjezdzac.

Jednym slowem Polska, to wyspa bananowa.
zeten / 81.210.93.* / 2012-02-12 20:11
w końcu to nie ich 70 mln i niech taki cwany nie będzie, chcąc sobie wziąć 10 mln. Myślałby kto, że o społeczną kieszeń się martwi
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy