Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytalna rozwścieczyła związkowców. Będzie protest

Reforma emerytalna rozwścieczyła związkowców. Będzie protest

Wyświetlaj:
rozczarowana / 89.229.164.* / 2012-03-31 09:46
Moja propozycja jest taka, by obniżyć emetytury poselskie o ok. 2000zł, co dla nich nie zrobi dużej różnicy, ponieważ przeciętna emerytura poselska wynosi ok. 5000zł (takie informacje odnalazłam w internecie). Rocznie w związku z tym rząd zaoszczędzi ok. 13 440 000 przy założeniu, że w tej chwili wypłacają 560 takich emerytur, gdzie spodziewam się, że jest ich więcej. Ile pieniędzy będzie do rozdysponowania dla innych obywateli naszego państwa? Nie mogą nasz zmuszać, żebyśmy pracowali 67 lat. Conajmniej połowa Polaków nie dożyje wieku emerytalnego. Niech Posłowie zwrócą uwagę na to, że to my, zwykli szarzy Polacy pracujemy na ich pensje. To my ich utrzymujemy. Większość Polaków zarabia 1500 zł miesięcznie BRUTTO! Posłowie dostają ok. 15000zł uposażenia, diety i innych dodatków. Tu nie ma porównania. Oni żyją na na prawdę wysokim poziomie, a my jemy chleb ze smalcem albo nawet i nie i jeszcze musimy łożyć na ich utrzymanie. Nie raz widać na transmisji obrad sejmu jak wielu posłów w ogóle na obradach nie zasiada. Jest ich tam na prawdę garstka. Proponuję obniżyć ilość posłów w sejmie, po co płacimy wszystkim skoro i tak nie biorą udziału w obradach? Część z nich nawet jeśli fizycznie na obradach jest, po prostu śpią lub zajmują się czymś zupełnie nie związanym z tematem obrad. Po co my szarzy polscy pracownicy mamy wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze na tylu posłów? Moim zdaniem wystarczyłoby ich najwyżej 200. Jestem jak najbardziej za protestami, za referendum. Oni nie mogą nas zmusić do niewolniczej pracy do śmierci. Bo to swoje własne kieszenie chcą tą naszą pracą napełnić. Nic nam to dobrego nie przyniesie. Jeśli ja pracuję, to na swoją własną emeryturę, moje pieniądze powinny być gromadzone na moją własną przyszłość. Każdy z nas powinien pracuje dla siebie, a nie po to by utrzymywać kogoś innego.
tańczący_z_fundami / 95.49.219.* / 2012-04-01 01:07
"Oni nie mogą nas zmusić do niewolniczej pracy do śmierci."

Niestety mogą. Na tym polega ustrój demokratyczny. Jedyna obrona przed ta bandą to parę tysięcy ludzi z kamieniami i kijami w ręku pod Sejmem.
klimeek / 89.8.222.* / 2012-03-29 22:06
dwa punkty z 21 postulatów.
14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, dla mężczyzn do 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn bez względu na wiek.
21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
emeryt2012 / 89.231.48.* / 2012-03-29 20:42
sprawa jest jasna oszczędzać na baranach a Pan nowy bat za euro pozłacany kupi ,a komu sie nie podoba to do Chin za miske ryżu
emeryt2012 / 89.231.48.* / 2012-03-29 20:35
Ludzie młodzi uciekajcie z tego kraju nic innego wam nie pozostaje chyba ,że emerytura czšstkowa 400 zł w 2025 r
Dżek / 83.8.52.* / 2012-03-29 10:11
Tu nie chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego,ale zabranie od zaraz polakom kasy.Każdy zostanie okradziony i będzie musiał dłużej żyć z jałmużny o dwa lata mężczyżni i o siedem lat kobiety.żeby tusk i jego poplecznicy mieli z czego brać.A ci co chcą dłużej pracować won z ciepłych posadek reszte lat o ilę wydłużą wiek emerytalny do fabryk i łopaty i zobaczymy czy będzie im tak wesoło.
zla / 83.6.58.* / 2012-03-24 18:17
Czy pan Tusk zapomnial kto go wybral na te stanowisko Nie ma prawajednoosobowo decydowac za caly narodWara mu do naszych emerytur mnie juz wydluzyl o 5 lat i jeszcze mu malo zabral prawa nabyte teraz niech sobie nie mysli ze bedzie nas narod pomiatal i zmuszal do niewolniczej pracy az do smierci pod haslem wyzsza EMERYTURA
tańczący_z_fundami / 95.49.219.* / 2012-04-01 01:10
Nie zapomniał, a ponieważ to idioci głosowali na Po to po co się miałby nimi przejmować, szczególnie po wyborach. Teraz może wszystko, jedyna rada bierz kij do ręki i dołącz do związkowców pod Sejmem !
Big' / 83.5.118.* / 2012-03-23 23:25
ELITY POLITYCZNO-FINANSOWE O KOMUNISTYCZNEJ PRZESZŁOŚCI OPŁYWAJĄ W LUKSUSACH I SĄ PONAD PRAWEM, A RESZTA POLSKI MA NA NICH ZAPIEPRZAĆ ...

NIGDY W ŻYCIU WALCZYMY DO KOŃCA !
bsf / 159.205.235.* / 2012-03-23 19:34
Najwyższy już czas rozpędzić ten "żond" cichych kłamców.

Najnowsze wpisy