Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
Kalicko / 89.74.53.* / 2016-03-15 11:14
Próbują nami manipulować do samego końca, sugerując, że Tusk miał rację, kiedy przymuszał ludzi do dłuższego wieku emerytalnego.
andrzej 59 / 91.224.217.* / 2016-03-15 11:14
wiek emerytalny powinien oznaczac przejście na emeryture i koniec pracy a w Polsce jest tak ;przechodzi się na emeryture i dalej się pracuje i pracodawcy na tym korzystają i emeryci dam przykład policjanci , wojskowi wszędzie sa ochroniarzami ,w gminach , starostwach siedza emeryci w roznego rodzaju instytucjach państwowych jakos w zakładach przemyslowych nie widać tych emerytow bo albo odeszli na emerytury albo na wieczny spoczynek natomiast młodzi ludzie ,wyksztalceni lataja bez pracy
jagoda1000 / 37.47.140.* / 2016-03-15 11:13
Pracodawcy powinni wiedzieć że na niektórych stanowiskach wypracować 40 lat szczególnie dla kobiet które mają problemy w okresie menopauzy z koncentracją i innymi w tym wieku przypadłościami zdrowotnymi jest bardzo ciężko, wydajność pracy takich osób jest dużo niższa niż osób młodych więc zwalniajmy miejsca pracy dla młodych którzy niejednokrotnie borykają się z bezrobociem pamiętając że Zarządy mogą sobie trochę obniżyć płace na rzecz pracowników którzy tez mają lub chcą mieć rodziny
res / 89.73.194.* / 2016-03-15 11:13
"Ciągłość państwa polskiego", "Prawa emerytalne, prawami nabytymi" Zapisy Konstytucji są dowodem że PRL się nie skończył a skutki poniosą robole. Czas obalić komunę a nie skrzynkę wódki w Magdalence gdzie dzielono tylko wpływy bez udziału społeczeństwa.
przyszła emerytka / 83.9.12.* / 2016-03-15 11:12
PIS-owcy mają zły pomysł, bo wychowując dwoje dzieci naliczono mi lichy kapitał początkowy, z czym mam iść na emeryturę? Wy wszyscy przemądrzali wyjaśnijcie mi, dlaczego mając tak duże bezrobocie pracodawcy nie mogą znaleźć porządnego pracownika? Jak powtarza mój lekarz- to pokolenie z "miętkimi" kręgosłupami, która nie jest zdolna do prawdziwej pracy, każdy chciałby siedzieć przed komputerem i surfować w sieci, każdy myśli że stworzony jest do wyższych celów a na wyjeździe zap........tam gdzie znajdzie robotę. I wiem co piszę bo takie pokolenie niestety mam w domu. A kto chce to znajdzie pracę i szanuje ją. Ubolewam nad tym ale takie jest życie.
twoje moje / 91.235.0.* / 2016-03-15 11:12
Typowe banteterskie argumenty.
Po pierwsze jeśli będa potzrebni pracownicy to beda pracować- wystarczy zamnkąć granice dla pracowników z poza UE.
Nikt nie bedzie uciekał- wystarczy podnieść minimalna na 4 tys.zł brutto, ścigać ztrudnienie na czarno i płacenie pod stałem poprze grzywny i wzrost opodatkowania tzw. biznemenów do poziomu europejskiego ok. 42-48% podatku dochodowego.
Ceny mamy unijne, rynek twoarów i usług unijny, to płace chociaż na poziomie 75% unijnym i wszystko jasne. A jeszce likwidacja tzw. organizacji wyzysku społecznego Agencje pracy tymczasowej, które dla koncernów "wynajmują" pracowników zatrudnionych na umowy śmieciowe. Takiego dziadostwa i wyzsku nie ma w żadnym kraju UE tylko w Polsce pokemony zrobiły z Polaków albo niewolników albo uchodźców ekonomicznych. I komu teraz robią pokemonskie kwiki laskę?
dzoner / 78.88.28.* / 2016-03-15 11:11
Pracodawcy się burzą. Już widzę pracodawcę zatrudniającego 65 - latka
taki tam / 83.21.39.* / 2016-03-15 11:11
Mordasewicz zawsze straszy zwolnieniami. Miały być zwolnienia w marketach, bankach i małych firmach. Tylko wszędzie przyjmują nowe osoby. Pan MOrdasewicz stracił kontakt z rzeczywistością i gada, jak potłuczony. Rzuca jakimiś cyframi wziętymi z sufitu.
Takich gości nie powinno się brać do negocjacji.
A jeśli chodzi o emigrację, to kto miał pojechać to już tam jest, albo i tak pojedzie
Zybi774 / 213.73.9.* / 2016-03-15 11:11
Zlikwidować wszystkie przywileje każdej z grup !!! Tzw. młodych emerytów, którzy pracują potem na dwóch dodatkowych etacikach w JST i ich jednostkach organizacyjnych jak znam taki przypadek . Ludzi to bulwersuje bardzo, gdyż brzuszki mamy takie same. Ci ludzie w Stanie Wojennym byli przeciw społeczeństwu, obecnie narzekają bardzo na zmiany ,że... dostali pracę po układzikach i układach oraz... Ilu takich młodych pracujących emerytów mamy , co wcześniej nie płacili żadnych składek , a obecnie "żyją kosztem innych" , gdyż.... to jest równe traktowanie obywateli i ???
Czas na odważne kroki i...
jan568 / 88.220.82.* / 2016-03-15 11:11
Skończcie z 40 letnim stażem składkowym. Ludzie z wyższym wykształceniem uzyskają go w 70 roku życia pod warunkiem braku umów śmieciowych.
Lenix / 77.253.143.* / 2016-03-15 11:10
Głupiec na tronie, to gorsze niż plagi egipskie, łupież, pożar w burdelu, śmierdzący oddech, flaczki sprzed tygodnia, kąpiel w szambie głupia baba codziennie.
On sam się tam nie posadził. To myśmy go ukoronowali. Musimy odpokutować własną głupotę.
Maria 58 / 78.10.201.* / 2016-03-15 11:10
Obecny PIS nie szanuje w ogóle Lecha Kaczyńskiego. Niszczą wszystko co wypracował i co on szanował. Kazał szanować postanowienia TK - brat i Duda mają to gdzieś, wypracował rozszerzenie ochrony Puszczy Białowieskiej, rząd ma to gdzieś. Nie taki miał być powrót szacunku do tragicznie zmarłego prezydenta. Kamienny pomnik to nie szacunek. Jestem rozczarowana
Salida / 212.51.214.* / 2016-03-15 11:09
Glupia logika i naciągana interpretacja autora materiału. Zdaniem autora cyt.:"pracodawcy są przeciwni obniżce wieku emerytalnego " jest to teoria wyssana z brudnego palca. Pracodawcy chcą jedynie zysków, a wiek i interesy pracowników są nie istotne. Przykro mi to zauważyć, ale mam wrażenie, że pisał to ktoś blisko związany z niejakim - Ryszardem Petru. Ten oszołom cały czas wygłasza - "Orędzia" do narodu i straszy, oj co to będzie się działo, bo mam spray za 5 złotych i zaraz każdy blok oszpecę napisami "Gen Italia to nie są włoskie LINIE LOTNICZE".
BEZROBOTNY / 5.172.247.* / 2016-03-15 11:08
Pracodawcy ostrzegają, że kolejna reforma emerytalna może mieć bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla budżetu państwa, ale i młodych emerytów, którzy po wejściu w życie nowelizacji niejako z automatu stracą pracę. I WŁAŚNIE TAKIEJ REFORMY OCZEKUJEMY!!!. PRACOWAŁEM U TAKIEGO PRACODAWCY KTÓRY ZATRUDNIŁ NIE TYLKO MŁODYCH EMERYTÓW (nie musiał za nich płacić ZUS-U) LECZ WSZYSCY PODJĘLI PRACĘ NA ZASADACH SAMOZATRUDNIENIA,PO TO ABY PRACODAWCA NIE PŁACIŁ CIT-U.(praktycznie prawie w ogóle nie płacił podatków) TO WŁAŚNIE PRZED TAKIMI DZIAŁANIAMI RZĄDU OSTRZEGAJĄ NAS NIEBYWALE PAZERNI "PRACODAWCY". (PŁATNIKIEM DLA TEJ FIRMY JEST BUDŻET MIASTA - CZYLI MY WSZYSCY)
Jacek319 / 193.0.108.* / 2016-03-15 11:06
PiS rozwalił taką gospodarkę budowaną przez PO - PSL osiem lata a tu PiS w trzy miesiące rozwalił to mistrzostwo świata.

Najnowsze wpisy