Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
cat / 212.67.156.* / 2016-03-15 23:09
odkad pamietam to emerytury byly zawsze niewielkie a powodem tego bylo po pierwsze obnizanie ich poprzez manipulacje rzadzacych . Zaczela Suchocka , ktora obciela emerytury i to powaznie potem obnizono je za rzadow PO i Tuska no i jeszcze jeden powod niskich emerytur to to ,ze za malo zarabiamy. Przy tak niskich zarobkach przecietny POlak musial by pracowac 100 lat aby miec ja dosc wysoka. Wiec nie pierzcie ludziom mozgow bo pracujac 2 -3 lat dluzej obecnie przecietny Obywatel dostanie wieksza emeryture o okolo 100-200 pln - czy warto?
marnapociecha / 83.23.137.* / 2016-03-15 23:18
Nawet 100zł miesięcznie - warto. 12 miesięcy w roku, dożywotnio + waloryzacja. Chyba jednak warto.
Chory na głowę / 87.206.205.* / 2016-03-15 23:09
Dziwi mnie to ,że brak wyczerpującej informacji na temat potężnej dyplomatycznej ofensywy naszego Pana Prezydenta.Odwiedza takie potęgi gospodarcze i militarne jak Czechy,Węgry,zapewne Słowację,Bośnię i Hercegowinę,może Słowenię i Chorwację.Zresztą słusznie omija takiego małe kraiki jak Niemcy,Francję ,USA czy też malutką Rosję.To jedyna słuszna polityka zagraniczna potężnej Polski.Tylko czy jeszcze pracują psychiatrzy - potrzebna mi pilna pomoc medyczna.
z2 / 83.9.16.* / 2016-03-15 22:48
Bzdury, a dlaczego ci wielcy przedsiębiorcy zwalniają starsze osoby, po 50-tce nikt nie chce przyjmować do pracy. Dlaczego Tusk zmienił przeliczniki emerytalne, nie byłoby tak niskich emerytur. Dlaczego Ci cwaniaczkowie, wielcy przedsiębiorcy idą na układy z agencjami pracy i niszczą młodych psychicznie, fizycznie i finansowo. Mój syn poszedł na rozmowę do pracy w magazynie w Błoniu do Piotra i Pawła, pan od rekrutacji powiedział jemu, że jest za elegancko ubrany i jest nie wiarygodny, trzeba chyba chodzić brudnym na rozmowy. Syn jest wysokim przystojnym chłopakiem 25 lat, był ubrano sportowo, adidasy markowe, spodnie i kurtka markowe, nie ważne co umie, ważne jak wygląda, bo takiego nie da się w konia robić za 8 zł netto. I to jest cały ich problem, chcą aby pracownik nie miał nic do powiedzenia, umiał tylko mówić, proszę, dziękuję i przepraszam i tyrał jak niewolnik.
Polak to najgorsza ...... nawet za granicą, nikt ci świni nie podłoży a polak zdolny do wszystkiego, aby jak najwięcej zaszkodzić.
ANTY PIS / 94.254.226.* / 2016-03-15 22:46
Ale Nam się Prezydent trafił...
sztucznypolak / 83.26.35.* / 2016-03-15 22:38
A co może wymyślić ktoś kto połakomił się na 11 tysięcy mało tego nawet nie zamierza oddać
Inny sort / 95.142.252.* / 2016-03-15 22:28
Panie Prezydencie proszę Pana by zaczął Pan robić to co było obiecane w kampani wyborcej ,miał Pan być Prezydentem wszystkich polaków a niestety moim Pan nie jest i dla wielu milinów też nie, jest Pan Prezydentejm pana Kaczyńskiego i partii PiS (czytaj swojej)
senit / 37.152.19.* / 2016-03-15 22:32
Jakie miliony? Gdzie niby one są? Na marszach KODu? Chyba tylko w wyobraźni ratusza warszawskiego no i przywódców opozycji...
Max338 / 83.30.240.* / 2016-03-15 22:43
To sa miliony NORMALNYCH POLAKÓW, któzy zamiast pisać BZDURY jak Ty PRACUJĄ, a nie chodzą po manifestacjach,. To Chore co robi PIS, niszczy kraj, niszy wizerunek i pozycje POlaków, wróciłem właśnie z Wielkiej Brytanii wszyscy się tam z nas śmieją i wstyd mi za to co się tu dzieje :-( A PIS to chołota zacofanych ludzi, którzy nie widzą, że niszczą wszystko. Jak Jackowski w swoich wizjach mówił, ze czeka nas najgorsze 4 lata to teraz wiem, ze miał racje....czeka nas DNO i jak widze GŁUPOTA I ZAŚLEPIENIE PIS nie zna granic :- ( żal naszych dzieci, które muszą w tak durnym kraju jak dziś dorastać. Nawet Orban jest mądrzejszy, bo zalecęń Komisji Weneckiej słuchał i na UE nie pluł,. spierał sie ale ostatecznie poprawiał to co UE nakazywała, a PIS co robi ???? Jakim prawem łamią KONSTYTUCJĘ ????
Mściciel / 188.146.3.* / 2016-03-15 22:27
Jeszcze znajdzie się kij, na dudowy pisowski ryj.
ethje5w / 95.160.47.* / 2016-03-15 22:27
Ale na jakiej podstawie jest wyciągnięta ta teoria że ludzie starsi będą zwalniani a młodzi wyjadą? Ktoś wróżył z fusów? Bo nie zauważyłem żeby po podniesieniu wieku emerytalnego przez poprzedni rząd ktoś zatrudniał starsze osoby i żeby młodzi wracali zza granicy.
cv / 217.99.26.* / 2016-03-15 22:21
Kolejne czarnowidztwo, tylko dlatego,że to PIS.
Max338 / 83.30.240.* / 2016-03-15 22:33
Człowieku, gdzie TY żyjesz??? Jakie czarnowidzwtwo ??? To fakty! Ludzie mają głodowe emerytury już teraz przy wieku 67 lat, a co dopiero jak rpzejdą na emeryturę wcześniej :-( Moja Mama po 42 latach pracy ma 1460 zł emerytury i żeby żyć musi dorabiać. A w ZUS dziura coraz większa, bo merytów przybywa, a pracujących ubywa. Rok temu do ZUS z budżetu przekazano dla ratowania 52 mld, w tym ponad 80 mld. To są fakty, a będzie tylko gorzej. I akuratnie tutaj wiem, ze PIS i DUDA bredzą mówiąc ludziom bzdurę. Musimy czy chcemy czy nie pracować dłużej.
Jacek873 / 78.11.150.* / 2016-03-15 22:08
może być wszystko w lato będzie śnieg a w zimie będzie gorąco.
f2k / 78.8.223.* / 2016-03-15 22:07
... jaki bruk ??? wiecie ilu pracowników poszukują dla niemca polskie firmy pośr. pracy ??? co prawda zawsze z obiecanych 8.5 E wychodzi 6,0-7,0 E ale to i tak więcej niż u polskiego kapitalisty - oszusta i krwiopijcy , nie bójmy się prawdy . im szybciej to się stanie tym lepiej (lepiej dla polaka) , nie wiadomo czy polski ? niemcy co roku wytwarzają 700 tys. stanowisk pracy i szukają ludzi do obsady , jest to co prawda praca na ich minimalce ale !!! : pracuj tam , żyj tutaj i przetrwasz. nie wspomnę że niemiec nie pozwala polskim oszustom z firm pośrednictwa na tzw. śmieciówki itp... kanty , ma być normalna umowa , podatki ubezpieczenia, .... . uczcie się niemieckiego , niemcy dojrzewają , lepszy polaczek przyciśnięty to pracuje jak osiołek/wół niż arab którego nawet allah nie skłoni do pracy w europejskim systemie . pozdr ....
Afio / 89.75.154.* / 2016-03-15 22:06
Duduś, padawanie karłowatej kaczki. Jesteś po prostu komiczną i żałosną parodią prezydenta kraju. Żal mi ciebie ubezwłasnowolniony pionku.
en566 / 178.37.48.* / 2016-03-15 22:03
wreszcie ktoś to zauwazył! w PiS liczy się słowo dyktatora Kaczyńskiego a ekonomiści nie są dopuszczani do głosu. Pod rządami PiS na pewno wzbogaci się Kościół. polscy przedsiębiorcy przeniosą firmy za granice, bo w tym kraju postrzegani sa jako wyzyskiwacze.... Ale to już kiedyś było!
Trwogi 5 / 83.22.92.* / 2016-03-15 22:02
O czym mówią ci pseudo eksperci Mam 62 lata 39 lat pracy w administracji i wyliczona emeryturę 1560 zł I za co mam żyć na tej emeryturze co robić ?? Zwiedzać Polskę z uchodźcami Nie!!!! Dalej pracuje Niech ci niemyślącymi politycy przestaną juz p....... Głupoty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fcntrdmc / 83.11.136.* / 2016-03-15 22:25
a to wina pisu nie to wszystkich niby politykow co rzadzili
a jak popracujesz jeszcze 5 lat to co wiecej dostaniesz
ja bym sie nie zastanawial poszedl bym na emerytore jak najszybciej
a mlodzi jak chca zarobic to niech najpierw sie naucza dopiero wymagaja wiekszej kasy
noge / 37.152.19.* / 2016-03-15 21:55
Te artykuły: ...ten plan może spowodować..., tak może zakończyć się... i tak dalej - same domysły, jasnowidzenia PO i Nowoczesnej - a co tak naprawdę oni zrobili dla ludzi?
Podnieśli wiek emerytalny, podnieśli podatki, zawłaszczyli pieniądze ludzi z OFE, zniszczyli szkoły średnie (kiedy tak było, że w szkole średniej historia, fizyka, chemia, biologia i wiele innych przedmiotów kończyły się w I klasie?)... Dość tych bzdur, dość szczucia ludzi, chcemy spokoju - opozycjo daj spokój - nie można już tego słuchać!
12j / 79.184.227.* / 2016-03-16 00:15
Gdzie sa szkoly zawodowe,gdzie sa technika zawodowe?.Co ta nasza mlodziez ma ze soba poczac

Najnowsze wpisy