Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
12654 / 89.67.39.* / 2016-03-15 10:00
To on potrafi najlepiej!!!!!!!!!!!!! Tylko tyle i tylko tyle może on zrobić bo nic więcej nie potrafi.
krakus57 / 83.4.127.* / 2016-03-15 09:58
Panie Duda niech sie Pan dobrze zastanowi nad zwykłymi ludzmi bo czas szybko mija
hola / 109.196.231.* / 2016-03-15 09:58
Czytam i stwierdzam,że ta całą WP ,a money w szczególności wszystkie ruchy PIS neguje i przytacza same negatywne skutki.Jakby wszystkie rozumy pozjadał.Wróżbita i to taki negatywny wróżbita.Zaprasza samych PO-wskich ekspertów czyli samych mącicieli.Nie ma co się wczytywać,bo wiadomo,że będą bębnić w PIS z przyzwyczajenia.Czerwone lewactwo i żadnego liberalizmu.
xxxxx719 / 87.199.24.* / 2016-03-15 09:58
Ale ten PIS jest głupi, chce obniżyć wiek emerytalny ludzie dacie wiarę? przecież każdy z nas chce robić do śmierci, wyjdźmy na ulice i zadajmy podniesienia wieku emerytalnego do 90 lat!!!
miklowiaczka / 178.216.90.* / 2016-03-15 09:57
Kłamstwo! nikt pracownika nie będzie zwalniał po osiągnięciu wieku emerytalnego!
Pracownik nabywa tylko prawo do emerytury a to, czy pójdzie czy nie, to jego decyzja.
Jeśli kobieta mogłaby nabyć prawo do emerytury w wieku 60 lat to już od 56 roku zycia nie możnaby jej zwolnić i to boli pracodawców! Ja nie mogę doczekać się nowej ustawy emerytalnej bo za rok będę pod ochroną ale na emeryturę przez najbliżesz 10 lat się nie wybieram - jak zdrowie pozwoli.
Ragnarok70 / 85.232.245.* / 2016-03-15 09:57
Biorąc pod uwagę , że statystycznie kobiety żyją 10 lat dłużej od facetów to chłopy powinny mieć wcześniejszą emeryturę :-)
czeslaw52640 / 83.11.26.* / 2016-03-15 09:57
Widać wyraźnie bardzo dużą troskę pracodawców o pracownika! Ciekawe dlaczego? Czyżby ogarnął ich strach przed odpływem z rynku pracy taniej siły roboczej?
rys387 / 109.173.222.* / 2016-03-15 09:55
Pan Piotr Duda się tym nie przejmuje bo zamieszka w hotelu w Kołobrzegu.
say / 78.8.91.* / 2016-03-15 09:55
Dlaczego tylko 200 tys, jak tak łatwo autor rzuca liczbami to ja mogę również i powiem że to będzie 20 mln ludzi a co .. Nie troche przesadziłem to będzie 200 mln ale skąd wziąc.
Ufek / 91.197.88.* / 2016-03-15 09:54
Po raz kolejny ktoś "martwi się" o moją emeryturę. Jeśli pracodawcy, jak twierdzi Lewiatan są tacy troskliwi i nie chcą wcześniejszych emerytur bo będą niskie to zawsze można podnieść pensję, a co za tym idzie składka wzrośnie. No i ten szantaż, że będą zwalniać w roku przejścia na emeryturę! Co za podłe podejście!!! Jak pracodawca ma dobrego pracownika, z doświadczeniem to byłby idiotą żeby go zwalniać.
gf43 / 188.137.52.* / 2016-03-15 09:54
Ja was proszę !! to mają być szkodliwe zmiany ?. Że emeryt ma iść na emeryturę a na jego miejsce ma iść młody ? To chyba oznaka tego, że sytuacja zaczyna być leczona. pracodawcom nie na rękę bo za emeryta zusu nie płacili tak ? Nam tacy "pracodawcy" nie potrzebni. Dobitnie to widać w firmach ochroniarskich - ochroniarze - dziadki, które ledwie chodzą..... Po wtóre "przedsiębiorcy", których nie stać praktycznie na nic są szkodliwi dla gospodarki nie dosyć, że nie przynoszą żadnych dochodów to jeszcze wyzyskują ludzi. Polakowi się wydawało, że może założyć działalność i już .... przedsiębiorca z prawami do narzekania i prawem do nie płacenia bo on myślał, że ......... albo tekst - "załóż własną firmę i wtedy pogadamy..." - nie założę bo mam trochę oleju w głowie i na razie mnie nie stać - jak mnie będzie stać to założę i poprowadzę z głową tak żeby 2000 zł/mc mnie nie rujnowało. Dotarło "przedsiębiorco wielki" ??
gosc 721 / 93.193.127.* / 2016-03-15 10:29
nie zalozysz bo jestes na to za tepy, proste. duzo jest takich madrali jak ty "gdybym ja rzadzil tobym zrobil inaczej, lepiej" bierz sie za rzadzenie i pokaz co potrafisz baranie a nie potrzasaj szabelka jak gowniarz, smieszny jestes. pojecia nie masz ale sie wypowiadasz zakompleksiony durniu.
Hanka1215 / 83.0.189.* / 2016-03-15 10:01
Hmm to jak masz taka głowę, to czemu nie założyłeś? Czemu nie dajesz zatrudnienia innym. Przecież byłbyś takim wspaniałym pracodawcą...
miro2 / 83.20.89.* / 2016-03-15 09:53
powtarzam jeśli ktoś jeszcze nmie zrozumial co to pis to nie warto tlumaczyc ich i caly elektorat pisu zaladowac na statki i wywieźć do syri polska musi się oczyscic z tego lepszego brudu to tylko 28 procent a wtedy będzie tylko lepiej oczywiście pana prezesa należy wylaczyc ponieważ on musi stanac przed sadem za tworzenie podzialuw i nienawisci
annajadwigaola / 213.25.153.* / 2016-03-15 10:00
nie ma ich 28% - chyba że w odniesieniu do chodzących na wybory. Tak naprawdę to jest c.a. 18 % wszystkich dorosłych Polaków - tylu ich poparło w wyborach. Z tego pewnie 3-5% ze względu na wściekłość na platformę, na zasadzie - na złość mamie odmrożę sobie uszy" i kolejne 5-8% z uwagi na obiecane 500 zł n dziecko ( wtedy jeszcze obiecali na każde ) jak się zastanowi - to wcale Polacy tacy głupi nie są. To system wyborczy - i wyautowanie SLD spowodował taki rozkład posłów w sejmie ze pis sam rządzi. No i dobrze. Polacy muszą ( taki naród) dostać w tyłek raz na jakiś czas żeby zmądrzeć. Polak mądry po szkodzie - wiec niech pis rządzi. To jest szczepionka na kolejne 10 - 15 lat, a że bolesna... cóż taki naród...
Amsterdam / 84.241.210.* / 2016-03-15 09:53
Dziękujemy za dobre zmiany już prawie że wszystkimi sąsiadami PiS jest sklucony kaczynski podzielił Polaków a duda to marionetka nadprezesa macierewicz pluje na wszystkich do okola śpieszcie się Polacy z wyjazdem bo syryjczycy zajmą na zachodzie wasze miejsca pracy zastanów się Polaku czy dobro kaczynskiego dudy szydlo macierewicza...... Itd jest ważniejsze niż dobro twoich bliskich twojej rodziny zadbaj sam o rodzinę politycy ci nie pomogą są zajeci własnymi sprawami
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mm347 / 84.10.1.* / 2016-03-15 09:53
przestańcie jątrzyć! Mącicie i mącicie. Bzdurą jest twierdzenie, że dla pracodawcy opłaca się zwolnić starszego pracownika z większym stażem pracy, by zatrudnić młodego. Tylko pracodawca wie, jak ogromną inwestycją jest znalezienie, PRZYUCZENIE i utrzymanie w miejscu dobrego pracownika, który wie co i jak robić, by firma szła do przodu. NIE zwracajcie uwagi na opinie pismaków, bo o działaniu firmy wiedzą z komentarzy sobie podobnych "szpecjalistów" od siedmiu boleści...
Stolezpolski / 84.241.210.* / 2016-03-15 10:02
To czemu tylu fachowców wyjechało skoro jest tyle pracy w Polsce przypomnę 2 miliony Polaków za rządu PiS wemigrowalo z Polski ZA NORMALNOSCIA za normalnoscia a dopiero później za pieniędzmi i to samo będzie teraz wy mohery nigdy tego nie zrozumiecie wasz rząd was oklamujcie przepraszam ale naprawdę jesteście ciemnogrodem i to konserwatywnym z czasów średniowiecza to przerażające czasami lepiej ustąpić glupiemu niech sam się wykończy brak słów żeby opisać działania waszego rządu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Agent Bolek / 89.65.67.* / 2016-03-15 09:51
Nawet kilka milionów ludzi może stracić pracę tylko dlatego że opozycja donosi na Polskę i żąda sankcji od UE.Czy są to Polacy?

Najnowsze wpisy