Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
Do P. Ireny458 i innych / 89.200.162.* / 2016-03-15 09:18

Jestem zbulwersowana,że na dzieci państwo przeznaczyło tyle pieniędzy,a ludzie którzy wypracowali sobie emeryturę,maja jałmużnę

Droga Pani Irenko. Tu Pani się myli. Jeżeli Polska ma jeszcze trochę pieniędzy to powinna je przeznaczyć właśnie na dzieci.!!!
Natomiast emerytury powinny być wreszcie uporządkowane. Mam na myśli: sędziów, prokuratorów, policjantów i wszystkich mundurowych. Oni muszą iść na tych samych zasadach co reszta. Inaczej nigdy nie będzie pieniędzy na emerytury jak pół Polski ma przywileje. Ale myślę, że PO , Nowoczesna i ich kumple nie pozwolą na zmiany. Będą wrzeszczeć aż do Brukseli.
warszawski / 85.193.235.* / 2016-03-15 09:17
Brawo Duda . na bruk nierobów
plajta / 95.160.156.* / 2016-03-15 09:17
Lewiatan cóż to za wytwór ?nieroby pasożytnicze ,jak się ma do tego kapitał początkowy i składki na funduszu emerytalnym ...pieniądze wirtualne rozgrabione przez armię urzędasów zusowskich i im podobnym.Te pieniądze są nasze a nie państwowe i nikt nie ma prawa mówić że ktoś mi daje coś ,gromadząc te pieniądze na koncie bankowym [brak możliwości narzucony ZUS], wybieram w całości lub dostaną spadkobiorcy a tak łapę kładzie ZUS.
jhook / 91.194.145.* / 2016-03-15 09:17
Największą krzywdą wyrządzoną Narodowi przez polityków (od prawa do lewa) było przeświadczenie, że emerytury zależą od decyzji politycznych i teraz ludziom się wydaje, że od polityków zależy, co z tymi emeryturami będzie. Tymczasem emerytury to nie polityka, tylko matematyka, a ta nie posiada poglądów politycznych i nie bierze udziału w wyborach. Jeśli np. jakaś kobieta zarabia (aż) średnią krajową (ok. 4 tys. brutto), to na emeryturę odkłada ok. 650 zł. miesięcznie. Jeśliby nawet chciała mieć emeryturę nawet o połowę niższą (2 tys.), to łatwo obliczyć, że aby przeżyć miesiąc na emeryturze, musi trzy miesiące pracować. Jeśli zatem odejdzie na emeryturę w wieku 60 lat i będzie żyła lat 80. czyli 20 lat na emeryturze, to aby zapewnić sobie świadczenie w wys. 2 tys. musiałaby trzy razy tyle, czyli 60 lat pracować. Inaczej emerytura jej będzie na poziomie ok. 30% zarobków. To naprawdę nie są skomplikowane obliczenia. ZUS (cokolwiek by o nim nie sądzić) nie wytrzyma tego i nie ma co argumentować, że kiedyś było inaczej, bo kiedyś facet odchodził na emeryturę w wieku 65 lat, a w wieku lat 68 umierał, więc na emerytury nie brakowało i można było "rozdawać" przywileje. Nie ma co też argumentować, że nie wszyscy dożywają emerytury, bo ci, którzy umierają wcześniej mniej więcej równoważą tych, którzy żyją dłużej, niż wynikałoby to ze statystyki. Emerytury trzeba odpolitycznić i zlikwidować przywileje. Moim zdaniem najlepszy jest system kanadyjski, gdzie każdy, bez względu na zarobki płaci taką samą niewielką składkę i każdy, bez względu na zarobki, otrzymuje taką samą niewielką państwową emeryturę, a o resztę trzeba się zatroszczyć samemu. Chciał coś takiego wprowadzić SLD za czasów premiera Cimoszewicza, ale lewicy nie wypadało forsować takiego systemu i został zakrzyczany przez własne środowisko polityczne. Jego następca - niejaki Buzek wolał system chilijski od kanadyjskiego i skutki tego odczuwamy do dziś.
plajta / 95.160.156.* / 2016-03-15 09:27
1/3 kolegów gryzie ziemię średnia wieku zależy również od pracy bo zdrowia nie straciłem w piaskownicy Życzę CI dużo zdrowia i aby nie musiał CIĘ ratować lekarz 67 letni albo umożliwił ci pełnych atrakcji przelot samolotem rówieśnik lekarza,itd,
jhook / 91.194.145.* / 2016-03-15 09:37
Wydawało mi się, że czytanie ze zrozumieniem jest sprawnością wymaganą już na egzaminie kończącym szkołę podstawową, ale widocznie coś się ostatnio zmieniło. Gdzie pisałem o 67 latach? i gdzie negowałem, że średnia wieku nie zależy od zdrowia?
zxc12 / 83.9.129.* / 2016-03-15 09:17
znów ta nagonka, czyje są te media i w czyim interesie działają?
wszyscy co mieli wyjechać już wyjechali, teraz straszą zwolnieniami za chwilę zaczną straszyć babyjagą i czarną wołgą
roman1 / 109.173.218.* / 2016-03-15 09:16
a ja chcę iść na emeryturę w wieku 65 lat!!!jako zdrowy człowiek który ma szanse po latach pracy jeszcze coś mieć z życia!!!!młodzi nie mają pracy a starzy tyrają na młodych!!!!czas to zmienić!!!!kto ma ochotę i na emeryturze pracować to jego wola-ale nie przymus!!!!
alalala / 46.46.207.* / 2016-03-15 09:21
Masz racje, ja tez tak uwazam. w norwegi jest wiek 67 ale mozna wczesniej tylko ze mniej pieniedzy. powinien byc wybor.
antek467 / 217.99.255.* / 2016-03-15 09:16
jak widać dużo "okupacyjnych hejterów" pluje na Naród Polski i jego demokratycznie WYBRANE WŁADZE , plują na wszystko co polskie i co dobre dla Polaków ,
inka591 / 178.43.93.* / 2016-03-15 09:15
Niestety, jeśli " głupi lud" ( cytując klasyka) nie przekona się na własnej kieszeni, że obniżenie wieku emerytalnego zrobi z niego biedaka, to nigdy nie zrozumie, jakim błędem było głosowanie na PiS i ich prezydenta.
ZK590 / 83.10.160.* / 2016-03-15 09:32
szkoda, że biedakami są ci co przepracowali ponad 40 lat a w luksusie pławią się ci co w wieku 40+ przeszli na piękne emerytury często nie płacąc składek emerytalnych.
awsa / 91.189.73.* / 2016-03-15 09:14
Jedna wielka paplanina autora pełna sprzeczności logicznych,
sztuczny.polak / 78.10.109.* / 2016-03-15 09:14
Najśmieszniejsze jest to że teraz nieprzemyślane pomysły Dudy odbiją się kołem z roboty na jego moherowym elektoracie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lewiatus / 37.152.19.* / 2016-03-15 09:14

Konfederacja Lewiatan od dawna ostrzega, że obniżenie ustawowego wieku emerytalnego zwiększy deficyt i będzie wymagało podwyższenia opodatkowania pracujących. To z kolei zmniejszy ich dochody i wzmocni motywację do emigracji.

Gdzie była konfederacja jak otwierano rynki pracy dla Polaków w krajach UE?? Ogromne dysproporcje zamozności społeczeństw spowodowały emigracje. Każdy rozsądnie myślący człowiek woli pracować za 10 tys PLN niż za 1,5 tys PLN. "Eksperci"- aż strach pomyślec jak manipulują społeczeństwem :(:(
ksiądz / 83.21.27.* / 2016-03-15 09:12
To jest właśnie cel p r e z y d e n ta.Człowiek bezrobotny z rozpaczy padnie na kolana i będzie się modlił .Budujemy system władzy opartej na oligarchii kościelnej , czyli na biskupach opatach i przeorach.
urwis / 79.184.139.* / 2016-03-15 09:12
oj służy Dudzie stanowisko i prezydencka kuchnia , buźka jak księżyc w pełni.
bbibb / 188.98.89.* / 2016-03-15 09:11
Niech faceci zaczną rodzić dzieci,zajmować się domem prać ,gotować,sprzątać to będzie równouprawnienia.a tak żerują na kobietach ,które i tak 3 razy więcej pracują
cccc / 94.254.243.* / 2016-03-15 09:18
Niech kobiety idą do huty,kopalni, itd i kto wiėcej pracuje?Poza tym ile jest takich rodzin gdzie tylko facet pracuje??
Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan566 / 188.146.135.* / 2016-03-15 09:11
Nie dyskutować z baranami, chcą wcześniejszych emerytur dać im.Jak baran nie rozumie, że jest coraz mniej ludzi w wieku produkcyjnym w całej Europie, że Europa zwiększa wiek emerytalny to dać im te emerytury po 1000 zł bo na więcej stać państwa nie będzie, podnieść składki na ZUS z części pracownika( bo to oni chcą wcześniejszych emerytur) co obniży pensje i niech się cieszą z emerytur.Barany nie widzą co się dzieje obecnie, nie widzą jak traktuje się obecnych emerytów dając waloryzacje po 2-5 zł miesięcznie?Myślą, że jak dołączą milionami do emerytów to świadczenia wzrosną i będą mogli z nich wyżyć?To niech dołączą tylko później nie jęczeć, że nie ma z czego żyć i na leki nie starcza.Spójrzcie na biedę współczesnych milionów emerytów i pomyślcie do czego się pchacie.Myślicie, że jak nas będzie więcej to zwiększą świadczenia?To czekajcie na to, do śmierci, się nie doczekacie.Emerytura głodowa obywatelska zbliża się dla wszystkich bo już teraz państwo nie wyrabia, w kraju który stoi dobrze gospodarczo emerytury się podwyższa(jak w budżetówce), a nie waloryzuje o 0,24%.Co się dzieje w Polsce dobrze widzicie i pchać się do tego, trzeba mieć nie po kolei w głowie.

Najnowsze wpisy