Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
hkl; / 91.145.189.* / 2016-03-15 09:04
jeśli obniżymy wiek to zwolnią się miejsca pracy i młodzi w te miejsce wejdą co za bzdury wygaduje opzycja
Henia / 91.61.114.* / 2016-03-15 09:04
Już dawno powinno być tak,ze liudzie w wieku emerytalnym przechodzą na emeryture,a nie blokują młodym miejsca pracy,bo maja układy !!!!
jestemza / 178.37.148.* / 2016-03-15 09:03
Zwolnionemu po 60-tce znalezienie nowej pracy jest jak trafienie e totolotka. Bardzo dużo polaków i po 60-tce jest bezrobotnych klepie nędzę, bo wg pracodawcy są za starzy i na skutek pracy często w szkodliwych warunkach ze zdrowiem u nich jest nie najlepiej. Dlatego popieram projekt emerytur przyznawanych od ukończenia 65 lat. Ludzie w tym wieku powinni się zająć pomocą w wychowaniu wnuków.
zmartwiony / 93.105.235.* / 2016-03-15 09:03
200 tysiecy zwolnionych pisowcy korzystaja z podpowiadaczy koscielnych a oni mowia duzo i ciemnych takimi najlepiej sie kieruje a tak mam pytanie kto czy badal prezydenta po wypadku
polelektromasz / 178.37.148.* / 2016-03-15 09:19
Codziennie widzę zbiedzonych starszych ludzi po 60-tce, grzebiących po śmietnikach, zbierających puszki którzy nie mają pracy , ani emerytury . Wcześniej byli robotnikami przemysłowymi, niektórzy rolnymi, ale na skutek upadku wielu wielu branż i zwolnieniom i drastycznemu spadkowi zatrudnienia niegdyś przemysłowym mieście , byli zbyt starzy aby znaleźć kolejną stałą pracę i zbyt młodzi do emerytury..
bosmanmat / 88.156.136.* / 2016-03-15 09:03
Pytanie mam do szanownej WP. Czy jest jakaś ustawa (projekt ustawy) uchwalona, (zaproponowana) przez PiS lub Prezydenta Dudę, która nie spowoduje katastrofy w naszym pięknym Kraju?
Irena458 / 79.186.221.* / 2016-03-15 09:03
Polacy są przerażeni tym co nas czeka.Nasze przeciętne emerytury są tak niskie,że nie da się przeżyć.
Jestem na rencie mam 1100 zł.Przepracowałam 30 lat,i skończyłam niedawno 60 lat.Nie mam możliwości wyboru dalszej pracy,bo zdrowie mi nie pozwala.Jestem zbulwersowana,że na dzieci państwo przeznaczyło tyle pieniędzy,a ludzie którzy wypracowali sobie emeryturę,maja jałmużnę.Zupełnie coś jest nie tak w naszym rządzie.Chcemy godnie żyć,a nie żeby przeżyć.Co miesiąc zastanawiam się czy kupić leki,czy zrobić opłaty,czy kupić jedzenie?Dlaczego nikt nie pomyśli o nas emerytach odnośnie płacy,Jeśli teraz wiek emerytarny się zmieni,większość ludzi wyląduje na bruku,bo wiadomo,że pierwszeństwo będą mieli młodzi ludzie,a starsi pójdą na przymusową emeryturę,za pieniądze nie do przeżycia.To błędne koło,bo z tym 500+ na dziecko rząd przesadził.Tyle pieniędzy można było przeznaczyć na mieszkania dla młodych....Wszystko jest nie tak,i budzi w nas coraz więcej wątpliwości i przerażenia co będzie dalej.... ,
Kolo z Pikolo / 46.112.57.* / 2016-03-15 09:06
A wypracowałaś tą rentę ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
d.zuber / 83.21.87.* / 2016-03-15 09:03
Pracodawcy nie chcą obniżenia wieku emerytalnego, to dlaczego nie zatrudniają np. 50+, mam 50lat mieszkam w dużym mieście o niskim procencie bezrobocia, wysyłam prawie codziennie Cv i co i nic.
Może któryś z biznesmenów LEVIATANA zatrudni mnie za godziwą płacę do 67 roku życia
BZDURAnamoney2016 / 83.10.165.* / 2016-03-15 09:02
BZDURA! Zawsze się jest przed wiekiem emerytalnym, obojętne czy ten wiek to 60 lat, czy 67. I zawsze jest się zagrożonym zwolnieniem. TYLKO NISKIE BEZROBOCIE pozwoli czuć się bezpiecznie. A niższy wiek emerytalny ZWIEKSZA TO BEZPIECZENSTWO. Artykuły na money są tak tendencyjne i płaskie, aby nie powiedzieć w połowie INTELIGENTNE i maja chyba na celu wprowadzanie w błąd i sianie niepokoju, podobnie jak teraźniejsza oPOzycja, chlubny wyjątek, Kukiz 15.
Slepyns / 83.14.243.* / 2016-03-15 09:07
Pamiętaj tylko że w myśl aktualnie obowiązującej ustawy o emeryturach to wysokość naszej emerytury jest 1/250 lub jakimś innym ułamkiem tego co odłożyliśmy, więc emerytury z definicji bedą niższe. Chyba że wrócimy do starego systemu, nie ważne ile wpłaciłeś liczy się ostatni pobór. Tylko że to rozwali system
Stiff / 46.238.120.* / 2016-03-15 09:02
Popatrzcie na fotkę Dudy - jaki on jest zadowolony, jaki butny, jaki zadufany ....
Myszka Miki / 88.220.128.* / 2016-03-15 09:01
Powinny być inne kryteria przechodzenia na emeryturę dla pracy fizycznej i umysłowej. Nie można na równi stawiać zakładów pracy gdzie ludziom już po kilku miesiącach a najwyżej paru latach zaczyna się pogarszać zdrowie, wysiadają kolana, kręgosłup, ręce, oczy z tymi którzy mają pracę lekką i bezstresową. Urzędnicy, bibliotekarze, wykładowcy na uczelniach itd niech sobie pracują nawet i do 80. Ile jest takich przypadków że ludzie na wysokich stanowiskach mogli by już dawno przejść na emeryturę ale wolą pracować. Jednocześnie z drugiej strony jak wiele jest ludzi dosłownie zaoranych fizyczną pracą, którzy marzą o wcześniejszej emeryturze. Najbardziej mnie denerwują służby mundurowe a zwłaszcza drogówka. Mają pewny etat, nie martwią się czy z miesiąc znowu ktoś im przedłuży umowę, czy za rok ich nie zwolnią, stała pensja, stabilizacja i pewność jutra. Po za tym jak można zdrowych nie spracowanych ludzi wysyłać na wcześniejszą emeryturę??? I tak będą dorabiać bo w życiu nie hańbili się fizyczną pracą i są w pełni sprawni i silni. Ja bym wysłał wszystkich urzędników i mundurowych do jakiegoś zakładu produkcyjnego. Niech staną przy taśmie 8 godzin, może im się oczy otworzą jak życie wygląda i przestaną narzekać i ciągle domagać się podwyżek i przywilejów
trud / 178.252.57.* / 2016-03-15 09:11
Zapewne pana liche wykształcenie nie pozwoliło na wstąpienie w szeregi formacji mundurowej i zmusiło do "hańbienia" się pracą fizyczną. Stąd to zdenerwowanie i frustracja życiowa. A swoją drogą nikt nikogo na wcześniejszą emeryturę nie wysyła. To, że ktoś nabywa wcześniejsze uprawnienia do zaopatrzenia emerytalnego nie jest jednoznaczne z przymusowym odejściem ze służby. Tak gwoli wyjaśnienia. Wiem, to może wydać się panu skomplikowane, ale prościej się tematu ująć nie da. Na pocieszenie powiem panu, że służba to nie jest lekka praca. Mimo wszystko życzę dużo zdrowia i wytrwałości. Pozdrawiam.
ZK590 / 83.10.160.* / 2016-03-15 09:00
Sam tytuł jest obrazą dla uczciwego Polaka.
Polacy mości mordasiewicz i tobie podobni, to nie masa idiotów.
katastrofa / 91.216.213.* / 2016-03-15 09:00
To są objawu dobrej zmiany. Wyciągnięcie lewych pieniędzy ze SKOKów przez pis na które teraz muszą się składać banki i jeszcze podatek bankowy. To jest celowe niszczenie polskiej gospodarki. Czas zlikwidować z polityki "największego" terrorystę polski i zdelegalizować jego organizację
gr77 / 193.107.215.* / 2016-03-15 08:59
WP już nie da się czytać. Krytykujecie rząd, jesteście tacy "obiektywni"? Gdzie byliście przez poprzednie 8 lat?! Dla odmiany krytykowaliście opozycję?
~~~ / 93.105.178.* / 2016-03-15 09:05
Też krytykowali rząd. Wystarczy trochę pamiętać, co się działo ledwo pół roku temu.
żenada / 212.182.69.* / 2016-03-15 08:59
Jeden wielki bełkot z tego co zrozumiałem przedstawiciele pracodawców mówią wprost że będą stosować kruczki prawne więc wprost mówiąc przekręty przy zwalnianiu pracowników.

Najnowsze wpisy