Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
BEZROBOTNY / 5.172.247.* / 2016-03-15 08:59
Pracodawcy ostrzegają, że kolejna reforma emerytalna może mieć bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla budżetu państwa, ale i młodych emerytów, którzy po wejściu w życie nowelizacji niejako z automatu stracą pracę. I WŁAŚNIE TAKIEJ REFORMY OCZEKUJEMY!!!. PRACOWAŁEM U TAKIEGO PRACODAWCY KTÓRY ZATRUDNIŁ NIE TYLKO MŁODYCH EMERYTÓW (nie musiał za nich płacić ZUS-U) LECZ WSZYSCY PODJĘLI PRACĘ NA ZASADACH SAMOZATRUDNIENIA,PO TO ABY PRACODAWCA NIE PŁACIŁ CIT-U.(praktycznie prawie w ogóle nie płacił podatków) TO WŁAŚNIE PRZED TAKIMI DZIAŁANIAMI RZĄDU OSTRZEGAJĄ NAS NIEBYWALE PAZERNI "PRACODAWCY". (PŁATNIKIEM DLA TEJ FIRMY JEST BUDŻET MIASTA - CZYLI MY WSZYSCY)
Myszka15 / 195.254.156.* / 2016-03-15 08:58
Zamiast zaczynać od obniżania lub utrzymania obecnego wieku emerytalnego należałoby się zająć sprawą płacenia składek ZUS. Obecnie jest zbyt dużo grup uprzywilejowanych, które tego nie robią (sędziowie, prokuratorzy) a świadczenia otrzymują z budżetu państwa w wysokości ostatniej pensji. Podnoszenie wieku odchodzenia na emeryturę mundurowych też przebiega bardzo powoli. A co z wysokością składek na KRUS? Słyszałam też, że budżet państwa dopłaca do ZUS dla górników ale nie umiem sprawdzić tej informacji więc może jest nieprawdziwa. Czy nie warto najpierw zająć się tą sprawą. Dotychczas żadna z partii rządzących tego nie zrobiła.
zbignie / 83.8.6.* / 2016-03-15 08:56
Jeden wiek emerytalny dla wszystkich w tym służb mundurowych, rolników i wymiaru sprawiedliwości, oraz jeden sposó naliczania emerytury dla wszystkich, Zróżnicowane są płace.
robol polski / 93.105.10.* / 2016-03-15 08:56
Kozłowski - ja po osiągnięciu 67 roku życia będę miał wypracowane 50 lat życia.Czy cię pogięło ???Kto w następnych latach będzie miał udokumentowane nawet 40 lat - jednostki.Tak że błądzisz we mgle jak dziecko.Pomyśl trochę.
goral499 / 217.99.205.* / 2016-03-15 08:55
KTO TEN ARTYKUŁ SPONSOROWAŁ takich BZDUR dawno nie czytałem

STRASZENIE LUDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAJA WSZYSCY PRACOWAC do SMIERCI według PO !!!!!!!!!!!!!!
Leszy / 213.17.159.* / 2016-03-15 08:53
Kupy się to nie trzyma. Nie stracą pracę tylko odejdą na emeryturę. W ich miejsce przyjdą młodzi. Skąd? No z bezrobocia chyba? Nie? Wzrośnie emigracja? Więc chyba bezrobocie spadnie? Nie? Po co wysyłać pracownika na emeryturę skoro potencjalny jego następca wyjechał do Anglii?
Ten artykuł to stek bzdur.
Bitumi555 / 83.14.210.* / 2016-03-15 08:53
Tym, którzy mówią, że wcześniej ludzie też korzystali z dobrodziejstwa wczesnych emerytur (patrz np. agent Tomek) i jakoś było przypominam, że wiek ludzi bardzo się wydłużył w przeciągu ostatnich 20 lat. Pracując przez 30-40 lat nie odłożysz tyle, aby potem przez przynajmniej 20-30 brać godziwą emeryturę. Basta!
cvp / 188.146.9.* / 2016-03-15 08:53
Skoro kobiety żyją dłużej,to dlaczego mają krócej pracować?
alalala / 46.46.207.* / 2016-03-15 09:02
Dobre pytanie, tak jest tylko w polsce. I to nie lata pracy powinny decydowa tylko sam wiek a jesli wiek jest 67 lat a wiemy ze u polakow ze zdrowiem nie najlepiej to powinny byc tez renty albo wczesniejsze emerytury. Przepisy powinny byc elastyczne i dostosowane roznie do roznych przypadkow.
Roman419 / 80.55.248.* / 2016-03-15 08:53
JESTEM ZA "NIEOBNIŻANIEM" WIEKU EMERYTALNEGO . JESTEM ZA MOŻLIWOŚCIĄ PRZEJŚCIA NA EMERYTURĘ PO PRZEPRACOWANIU 35/40 KOBIETA/MĘŻCZYZNA.
TYLE - NIC WIĘCEJ !!!!!!!!!
WTEDY ZWOLNIMY MIEJSCA PRACY DLA MŁODYCH !!!!!!!!!!
tanna / 212.106.177.* / 2016-03-15 09:01
i wtedy rolnicy pójdą na emeryturę w wieku 56 lat, nie mając nazbieranego w KRUSIE kapitału nawet na najniższą emeryturę, więc znowu trzeba będzie do nich dopłacać - kolejna uprzywilejowana grupa
ssaa / 83.19.162.* / 2016-03-15 08:52
Czy ci ludzie którzy tam rozmawiają mają wszystkich za idiotów? I dlaczego nikt nie widzi ich błędnej logiki? Może faktycznie większość ludzi to idioci...
1. Pracodawca może zwolnić kogoś kto już przekroczył wiek emerytalny... A tego co nie przekroczył to nie może? Też może. Okres chroniony to 2 lata i w tym i w tym przypadku. W przypadku kobiet jak kobieta ma okres chroniony 65-67, to ją mogą zwolnić jak będzie miała 60 i tak, i będzie szukać roboty gdziekolwiek, byle dociągnąć do emerytury. Mając wiek emerytalny 60, to okres chroniony 58-60. I zwolnią ją jak będzie miała te 60 jeżeli będą chcieli. wychodzi na to samo, tylko ta druga przynajmniej już ma emeryturę. Nikt jej nie broni szukać dalej roboty i jeszcze popracować, ale z głodu nie zdechnie.

Po drugie czemu nikt nie liczy, że podnosząc wiek emerytalny kobiet do 67 lat sprawiliście, że kobiety będą miały o wiele wiele niższe emerytury za 40 lat? Pieniądze na koncie w ZUS rosną z czasem -> najważniejsze są te wpłacone na początku. Teraz młode kobiety mają urlopy wychowawcze żeby wychować dzieci, bo babcie tyrają do 63 (a wkrótce do 67 lat). Te ostatnie parę lat dla emerytki to naprawde niewielka różnica w wysokości emerytury w porównaniu z tym co traci kobieta która przez np 2-3 lata zanim dziecko pójdzie do przedszkola traci siedząc na urlopie wychowawczym. Przez ten okres nie odprowadza składek, nie będzie również odsetek od tych składek za 40 lat trzymania na koncie, a do tego staż pracy mniejszy, więc mniejsze zarobki przez całą resztę życia. Tego oczywiście nikt nie wziął pod uwagę. Bo po co.
Edi Zabierzów / 83.27.37.* / 2016-03-15 08:52
"Reprezentujący na tym samym spotkaniu Konfederację Lewiatan Jeremi Mordasewicz ostrzegał nawet, że na wskutek obniżenia wieku emerytalnego pracę stracić może nawet 200 tysięcy osób i to tylko w pierwszym roku od wprowadzenia nowej ustawy". Nikt nie straci pracy. Pójdą na zasłużoną emeryturę. Ja 3 tygodnie skończyłem 65 lat i mam już 48 lat pracy i muszę tyrać jeszcze do marca przyszłego roku.
ssaa / 83.19.162.* / 2016-03-15 09:00
Ja mam dopiero 31 lat z czego 13 lat stażu pracy. Już pracując studiowałem (i musiałem za to płacić spore kwoty z własnej kieszeni, bo ludziom pracującym "bezpłatne wykształcenie" już się nie należy a studia zaoczne po 1500-2500 tys za semestr). Do przepracowania zostało mi 36 lat. W sumie będę tyrał 49 lat. W tym momencie już zarabiam tyle, że płacę maksymalne składku ZUS, czyli wraz z moim pracodawcą przelewam tam rocznie 55 tys zł. Tymczasem w tym roku ZUS wysłał mi pismo, że na koncie uzbierałem AŻ 45 tyś..... z kalkulatora emerytalnego wychodzi mi, że jak ja osiągne wiek emerytalny, to będę zarabiał równowartość ok. 2500zł brutto. Mniej niż co miesiąc przelewam do ZUSu.... W D.... mam tą emeryturę. Ja nie chce emerytury. Dla mnie emeryturą będzie to, że nei będę musiał tych składek płacić więcej.
sPISkowiec / 188.146.133.* / 2016-03-15 08:50
spotyka się kaczor z marionetkami : moi drodzy poddani, kto ma pomysł jak dopier...lić Polakom ?!
co by to jeszcze spieprzyć ?!
allala / 46.46.207.* / 2016-03-15 08:50
Ci wszyscy co decyduja sa glupie gaski. Wiek emerytalny to jedno a lata pracy to inna bajka.. Jesli zrobicie ze kobiety musza miec 40 lat pracy to polowa kobiet bedzie musiala pracowac do 75-go roku zycia. To nienormalne. Tak samo podatki, sa zle opracowane. Podatki sie placi od dochodu i majatku a nie od obrotu-tu chodzi o firmy.
miecio512 / 89.66.216.* / 2016-03-15 08:50
Jaki projekt prezydenta?, on samodzielnie tylko do kibla chodzi bez pozwolenia.
aldo moro / 89.71.51.* / 2016-03-15 08:53
Obawiam się, że i na wyjście do kibelka musi mieć zielone światło z Nowogrodzkiej gdyż samodzielność w tej materii mogłaby w preziu wyrobić poczucie swobody działania również w innych obszarach.
aro927 / 95.160.152.* / 2016-03-15 08:49
Nawet nie dobrnąłem do końca tych wypocin, chcą nam wmówić że nagle panowie mości pracodawcy zwiną swoje biznesy i zwolnią ludzi tylko dlatego że wiek emerytalny będzie o 2 lata obniżony, do tego kilka ogólników typu w jakich sektorach gospodarki będą największe zwolnienia, w niektórych, no i ten brak motywacji ludzi zbliżających się do wieku emerytalnego, straszne, jak ci biedni pracodawcy to zniosą, a może uzależnić wypłacanie emerytury od opinii pracodawców, czy pracownik miał wysoką motywację, czy niską.

Najnowsze wpisy