Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
fen53 / 84.176.30.* / 2016-03-15 08:40
tak,tak dajcie ludziom zarobki takie jakie mają ci uszczęśliwiacze ,to pewnie nie będą chcieli iść na emeryturę .Jaki sens jest dla człowieka który ma zarobki miesięczne 1800 (np) przepracowanie jeszcze 2 lat dodatkowo ile to da do emerytury która i tak będzie głodowa.Emeryt będzie musiał pracować-jako emeryt nie zapłaci ZUS-u np . ok 1100zł a ok 300 zł -i tu jest tzw. pies pogrzebany
zły / 89.64.238.* / 2016-03-15 08:40
Ostrożnie z tymi bredniami, bo to oznaczać może że PIS chce całkowitego rozpadu państwa i kolejnego rozbioru kraju!
pilot w okularach +6 / 85.254.158.* / 2016-03-15 08:40
W Polsce jest tylko problem miejsc pracy . Miejsca pracy jakie mogą zaoferować politycy to praca w " inkubatorach przedsiębiorczości " , różnych " instytutach " od JP II poprzez Lecha Kaczyńskiego , do instytutu Bolka , oraz w rosnących jak grzyby po deszczu organach kontrolnych . Problem tylko w tym , że nikt nie chce kupić produktów wykonanych na tych miejscach pracy . Jednocześnie wszyscy są zmartwieni , że Polska to tylko montownia unijnych produktów i miejmy nadzieję , że rząd stworzy warunki umożliwiające wykopanie tych montowni z Polski a wreszcie wolni od ogłupiającej pracy pracownicy zajmą się ręcznym cyzelowaniem relikwii z odzyskanego wraku .Próba zmuszenia Polaków do kupowania tylko polskich produktów też wygląda raczej , tak sobie . Niestety , żeby coś stworzyć należy mieć wyraźną wizję , niestety ten obraz przysłania rządzącym mgła smoleńska .
smutny / 89.73.118.* / 2016-03-15 08:40
Ale kombinują jak te nasze pieniądze wyciągnąć. Ludzie przestańmy płacić składki sami sobie oszczędzajmy. I to jest naturalny stan w przyrodzie . Nie demolujmy natury. Jako emeryt zapłaciłem na chorobowe w tym roku 5 000 zł. Na lekarzy i leki wydałem 1200 . A nie jestem najzdrowszy. Wmawianie, że ktoś pracuje na moją emeryturę to bzdura. Po prostu ukradziono odprowadzane przeze mnie pieniądze i kazano moim dzieciom na mnie pracować. Po II wojnie światowej rodzice pracowali na swoją emeryturę i na utrzymanie dziadków, ich dzieci pracowali na swoją , którą komuchy ukradli nakładając obowiązek na kolejne pokolenia
Lulir / 188.252.64.* / 2016-03-15 08:40
co za bzdury, czy to znaczy, że 67- latków nie będą zwalniać, a 60 - latkow tak?
i jak ma się to do emigracji młodych ? czy pensje zostaną jeszcze bardziej obniżone? ??? 60-latkowie młodzi ?? emeryci zwolnią przecież miejsca pracy dla młodego pokolenia, czy 67 letni , schorowani, styrani pracą i warunkami życia w Polsce pracownicy sa wydajniejsi niż 30 - 40 letni pracownicy ??? poza tym nik nikogo nie zmusi do przejscia na emeryturę jeśli jest zdrowy i chętny do pracy.
spy 21 / 91.217.0.* / 2016-03-15 08:39
Chodźmy wszyscy na emeryturę a JarosławPolskęzbaw niech na nas robi.
sokół477 / 89.75.143.* / 2016-03-15 08:38
To jest śmieszne co piszecie o tej reformie, ponad 10% bezrobocie, młodzi ludzie na emigracji, etaty blokowane przez starych ludzi z doświadczeniem, którzy powinni ustąpić miejsca młodym, którzy powinni mieć pracę i zdobywać w niej przez kolejne lata doświadczenie. Obecnie ta reforma z podwyższonym wiekiem emerytalnym jest bezsensu, ale pracodawcy chcą mieć tanią siłę roboczą, którą determinuje emigracja i wskaźnik bezrobocia. PO i PSL się na tym wyłożyło, ponieważ ich członkowie i najbliższa rodzina, nie musiała się martwić o zatrudnienie, ponieważ od czego są spółki Skarbu Państwa, a jeszcze dodatkowo położyli się na OFE, ponieważ ci, którzy zadeklarowali się za pozostaniem, tj. ponad 2 mln osób, to są też aktywni wyborcy. Nie będziecie robili z sensem, to się ludzie na tym poznają bez problemu, tylko kwestia czasu, a barometrem są wybory.
frek16 / 91.238.235.* / 2016-03-15 08:38
Balcerowicz 2 miliony młodych ludzi zmusił do wyjazdu, a drugie 2 miliony ludzi w wieku emerytalnym firmy zredukowały (broń boże, nikt nikogo nie wyrzucał na bruk), a kto się nie podporządkował musiał odebrać sobie życie, to było cacy???
lee1001 / 185.58.164.* / 2016-03-15 08:38
Przestancie straszyc! Zreszta, po rzadach PO nic juz mi nie straszne...
Poz / 150.254.163.* / 2016-03-15 08:37
podstawowa kwestia; zlikwidować zjawisko "pracujących emerytów". Albo praca albo emerytura bez jakichkolwiek wyjątków
krysia68 / 88.199.130.* / 2016-03-15 08:43
zgadzam się albo emerytura albo praca .
WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE


podstawowa kwestia; zlikwidować zjawisko "pracujących emerytów". Albo praca albo emerytura bez jakichkolwiek wyjątków
borek133 / 62.141.195.* / 2016-03-15 08:37
Myślę że trzeba jeszcze prezydentowi i jego kolesiom z PIS-u dać jeszcze trochę czasu ale wydaje mi się już teraz ze to nie jest to o czym myślałem. Trzeba będzie prawdopodobnie te cztery lata (nie całe) wytrzymać.
lok / 193.239.124.* / 2016-03-15 08:37
po ryte lby juz niedlugo wymysla ze powietrza zabraknie przeez pis i dobrze panie prezydencie tak ludziom to obnizenie sie nalelzy
katastrofa / 91.216.213.* / 2016-03-15 08:37
To są objawu dobrej zmiany. Wyciągnięcie lewych pieniędzy ze SKOKów przez pis na które teraz muszą się składać banki i jeszcze podatek bankowy. To jest celowe niszczenie polskiej gospodarki. Czas zlikwidować z polityki "największego" terrorystę polski i zdelegalizować jego organizację
Narod / 217.8.184.* / 2016-03-15 08:35
Co za obłuda!!!!wszystko jest złe !ale tylko wtedy jak chodzi o dobro człowieka!!!i koryto tych którzy łupią polskiego robotnika!!My polacy charujemy najciężej!!poswiecając dom i rodzine!!i zdrowie!!!!Teraz kiedy pan prezydent i rząd robi cos dlanas!!małych!!nawet unia Europejska jest zatroskana o naszą ,,Demokracje,,!!Ale narod polski naszczęscie!widzi jak jest!!mamy prawo szanując unie do godnego zycia i samostanowienia!!Panie prezydencie zaufaliśmy panu i bardzo za to szanujemy pana i polski rząd!!
ob / 95.160.158.* / 2016-03-15 08:54
Co za bzdury. Jakie dobro człowieka, to mydlenie oczu "małym", by popierali pis. Skąd bać na spełnienie tych obietnic, nie można wszystkim dawać: dzieciom, emerytom, pracującym, młodym, bo by dawać trzeba mieć źródło finansowania. Podatki też mają obniżyć, więc co? Dodrukują pieniędzy? Kto w to wierzy? Cuda załatwi ojciec Rydzyk?
By nie było-nie jestem świnią oderwaną od koryta, bo zaraz mi sie dostanie od troli z pisu. Też haruję i rzekomych 2000tys (średnich zarobków podawanych przez pana prezesa) na oczy nie widuję. Ubekiem, ani byłym komuchem też nie jestem, rocznik na to nie wskazuje.
2211 / 31.178.215.* / 2016-03-15 08:51
~dp-Naród; Jesteś chory jak ten Prezydent i J.Kaczynski jesteś taki kaczy czopek.
kiju102 / 77.119.129.* / 2016-03-15 08:34
agenty tomki na nartach ,,Austria ,,Włochy,,a reszta praca do śmierci,,,no może przed śmiercią sprawa sądowa z ZUSEM o prawo do emerytury,,,takich spraw jest tysiące

Najnowsze wpisy