Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Reforma emerytalna w Polsce. Prezydencki projekt może ułatwić zwalnianie z pracy starszych, a młodych zachęcić do emigracji

Wyświetlaj:
REBROV GDANSK / 89.71.176.* / 2016-03-15 18:02
Spokjze na to z innej strony, to jest Powrót do tego co było wcześniej, to PO zabrała starszym ludziom wolność wyboru, zmuszając ich do dłuższej harówy.. Prezydent przywraca tym ludziom demokracje, tak Demokracje! bo mają wybór: iść wcześniej na emeryture i kuku z tego mieć, albo zapierniczać do upadłego ale mieć mniejsze kuku....
wacek59 / 93.105.111.* / 2016-03-15 18:01
wygonić 3 miliony młodych za granice a starym kazać pracowac do smierci to chyba mistrzostwo świata
uijmnbd67 / 178.235.32.* / 2016-03-15 17:53
Ale nam sie porodziło jasnowidzów nic nie wiedzą a paplają,żeby siac zamęt .dlatego PIS rosnie a PO opada.hahah
Oszukany emeryt ? / 87.206.96.* / 2016-03-15 17:50
NAJGORSZE JEST COFNIĘCIE reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci wpłatami dla zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) oraz za kilka lat biadolenie 60 letnich emerytek, że tak mało dostają np. po 30 latach ciężkiej (ale może g... płatnej) pracy ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł zbuntowani młodzi (o ile jeszcze pozostaną w Polsce) i starzy egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może najczęściej bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już zapowiedziały, że sp... z tego kraju, a nas będą odwiedzać kilka razy do roku. Zaczepią się u rodziny i zaczną tam pracę. Strasznie mnie to "ucieszyło" Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże aby cofnięto reformę emerytalną bo dodatkowo może będzie PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OSZUKIWANYM emerytem ! Może potrzebna jest interwencja Trybunału Konstytucyjnego i RPO ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OSZUSTWU, że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Uwaga panowie - do emerytury ZUS policzy nam tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które ZUS jednak wliczy nam do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał początkowy 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo równości. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury. Jak do emerytury to kobiety muszą pracować krócej od panów, a jak wyliczenie kwoty emerytury to lata dożycia równe kobiet i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA I OSZUKIWANIE panów ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ? A jak PSL wciśnie swój 40 letni staż to wieśniakowi zaliczą pracę od 16 roku i jako 56 latek pójdzie na emeryturę ? Cieszcie się mieszczuchy, jak ja po wyjeździe dzieci - przecież obiecały nas odwiedzać, prawda ?
S.K. / 37.47.15.* / 2016-03-15 18:41
Jak starsi schorowani ludzie będą brać długie zasiłki chotobowe z kasy ZUS i blokować miejsca pracy to na pewno będzie "lepiej".
KILO / 83.8.174.* / 2016-03-15 18:35
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że reforma emerytalna PO jest niezgodna z konstytucją. Co zrobiło PO -- NIC!!!! Prezydent w projekcie daje możliwość przejścia na emeryturę wcześniej, ale na niższą - to logiczne. Jednak jeżeli będziesz sprawny nikt Tobie nie broni pracować dalej. Albo iść na emeryturę i zatrudnić się na 1/2 etatu- proste?! Są zawody w których nie da się pracować dłużej. Straty do budżetu przynosi także leczenie ludzi zniszczonych przez wieloletnią pracę. Jeżeli, ktoś idzie na emeryturkę zwalnia etat dla innej młodej osoby ETAT za ETAT
skobona / 2016-03-15 18:04
Wiesz co?
To ty jestes EGOISTA!!!
Patrzysz na czubek nosa swoj i swoich dzieci!
Jak smiesz tak pogardliwie traktowac seniorow!
Tak! Wlasnie tak jak napisales! Pracowalismy w komunie ciezko i "wydajnie"!
Placilismy skladki! Trzy razy cofnieto nam wiek emerytalny!
Pozbawiono nas dwa razy PRAW NABYTYCH!!!
Malo jeszcze???
Jestes poprostu egoistycznym d.u.p.k.i.e.m.!!!
Pracuj sobie nawet do usr..smierci,ale nie dyktuj seniorom co maja robic i czego oczekuja od Panstwa za swoja ciezka prace i wplacane skladki!!!Tobie nikt nie zabrania wziac sie do ciezkiej fizycznej pracy i kazac swoim dzieciom pracowac "dla dobra"mlodych,ktorych jeszcze pewnie nie ma na swiecie.
Moja rada dla ciebie DO ROBOTY NIEROBIE a nie gonisz jak jakis kapo starych ludzi do kopania rowow,zeby twoim dzieciom zylo sie lepiej!!!
Oszukany emeryt ? / 87.206.96.* / 2016-03-15 19:52
Normalnie z prostakami nie rozmawiam, ale zrobię wyjątek bo mi cię żal ! 1. Dlaczego nazywasz mnie tutaj nierobem, jak ja przejdę w przyszłym roku na emeryturę z prawie 41 letnim stażem, po studiach inżynierskich i z zarobkami za całą pracę powyżej średniej krajowej ? 2. Dlaczego nie rozumiesz co czytasz i zarzucasz mi pogardliwe traktowanie seniorów, do których sam już prawie należę ? Przecież ja nie mam zamiaru nikomu czegokolwiek doradzać biedny prostaku, a tzw. prawa nabyte rąbnęły mnie prawie 20 lat temu, ale to nie istotne - ja widzę "entuzjazm" moich prawie 25 letnich dzieci, że mają mieć kolejne obciążenia (podatki !) aby utrzymać tych starych, czy zasłużonych, a teraz jeszcze coraz młodych emerytów ! Popytaj młodych skąd rząd (dowolnej partii) weźmie pieniądze aby dać młodym i starym, wielodzietnym i samotnym matkom, chorym i emerytom (o stałych darowiznach na kler już nie wspominam) Przez 26 lat wyprzedano całą(?) tzw. niedobrą gospodarkę komunistyczną, a teraz mamy obce banki i montownie obcych aut - nie produkujemy samodzielnie NIC dla armii co jeździ, lata i pływa, a cywilną słuszną naszą dumą jest tabor kolejowy. Ponarzekaj sobie jak ci to ulży, ale biedny prostaku nie obrażaj innych, zwłaszcza że nie zauważyłeś nawet ew. problemu dyskryminacji płacowej kobiet i emerytalnej panów poruszanego w moim tekście. Przy okazji zauważ, że krytykując pomysł PSL o 40 letnim stażu dobrym dla wieśniaków, uważam, że inaczej powinni być traktowani pracownicy po ZSZ, którzy zaczynając ciężką pracę fizyczną w wieku 17 lat muszą tyrać 48 lat aby pójść na emeryturę, dlatego ci "zdradzę", że na emeryturę powinni puszczać każdego po np. 40 letnim stażu, ale bez żadnego późniejszego płaczu że mają za mało - ile odłożyli, takie wypłaty, a PROCENTOWA waloryzacja równa dla wszystkich. Amen.
pitr65 / 213.92.191.* / 2016-03-15 17:40

Według danych GUS osoby w wieku przedemerytalnym są najlepiej zarabiającą grupą z przychodami rzędu nawet 6-7 tys. brutto. Zwolnienie ich to prosta oszczędność. Obniżenie wieku emerytalnego stwarza do tego oczywistą możliwość - wyjaśnia Łukasz Kozłowski.

Mam 51 lat ( 34 lata pracy)na rękę w dostaję 2600 za ciężką fizyczną harówę w zakładach sodowych i od kilku lat bez podwyżki choć właściciel CIECH ma się dobrze więc kiedy czytam takie bzdury o średnich płacach to szlag mnie trafia.
stary Polak / 88.199.192.* / 2016-03-15 17:36
tekst tak prymitywny że aż się wyć chce. zdecydujcie usłużni dziennikarze - emerytury wydłużono pod hasłem "za kilka lat braknie ludzi do pracy".
dwa - nie zawsze łatwo pożegnać starego pracownika, młody go nie zastąpi a płaca to tak naprawdę mizerny ułamek kosztów.
marius666 / 80.168.205.* / 2016-03-15 17:17
to jest dobry pomysl nie obnizac wieku emerytalnego ale tylko dla urzednikow,nauczycieli .policjantow,a nie fizycznym pracownikom
stary Polak / 88.199.192.* / 2016-03-15 17:43
ta?
no to wyobraź sobie że Twoje dziecko będzie operował 67-letni chirurg z trzęsącymi się rękoma i grubymi szkłami na nosie.
stanley 1951 / 89.228.202.* / 2016-03-15 17:16
Na zachodzie pracodawcy dorabiali się pokoleniami w Polsce większość to z dyrektorów zrobili się prezesi bo doprowadzili byłe zakłady do bankructwa aby być prezesem. Takie były początki prywaty. Przedtem modlili się do Lenina teraz na wczasy KARAIBY . Taka jest Polska pracodawców. Prezydent ma racje !!!
marius666 / 80.168.205.* / 2016-03-15 17:13
przeciez polacy ciagle emigruja z polski za praca nic dziwnego jestesmy juz w uni europejskiej ponad 12lat a zarabiamy 1850zl brytto to jakies 450e smiech na sali w niemczech placa najnizsza jest 35zl na godz czyli 8.5Euro z ceny zywnosci,paliwa miedzy nimi a nami sa tkie same .to daje do myslenia
103545 / 5.172.233.* / 2016-03-15 17:13
Niech ten człowieczek już nie myśli. Po prostu jemu to nie wychodzi. Najlepiej niech patrzy w żyrandol. Może go oświeci. Alle jaja.
sło / 89.67.195.* / 2016-03-15 17:09
W bogatej Norwegii ludzie pracują do 67. roku życia. Ale to nas stać na 60/65. Interesujące.
Analityk12345 / 83.26.209.* / 2016-03-15 17:18
Norwegia należy do Krajów o najdłuższej średniej długości życia w UE, Polska do krajów o najkrótszej długości życia. Bezrobocie w Norwegii jest najmniejsze, w Polsce największe. Wydłużanie wieku emerytalnego podczas gdy brak pracy jest obrażaniem społeczeństwa że niby nie chce pracować, oraz zysk dla przedsiębiorców którzy zaniżają pensję oraz zatrudniają na umowy śmieciowe gdyż i tam mają kilkunastu chętnych na 1-dno miejsce. Prędzej gospodarkę rozkręcą 20-latkowie niż 67 latkowie. Porównując kraje bogate Niemcy nie mają takich przywilejów dla służb mundurowych jak Polska, tylko wiek emerytalny jak wszyscy.
stanley 1951 / 89.228.202.* / 2016-03-15 16:52
A co mają pracodawcy do tego i tak jest lichwa.Płacą nadal minimum.Ale w tej sytuacji boją się, że pracowników za te pieniądze co płacą nie znajdą. No i dobrze niech podniosą stawkę za godzinę.Bo to co się dzieje w tej chwili to jest nadal feudalizm.
leon500 / 195.136.219.* / 2016-03-15 16:45
Pracodawcy pier...olą głupoty. Ciągle jedno i to samo.
A ja wiem jedno "starzy" odejdą a młodzi za taką kasę nie będą pracować
i wyjadą za granicę, a wtedy żeby mieć pracowników trzeba bedzie ich dobrze opłaci ć bo nie zawsze da się ściągnąć Ukraińców. Ot i cały problem pracodawców (oszustów)
JACK!!! / 195.248.247.* / 2016-03-15 16:52
Leon 500 skoro pracodawcom jest tak super to , otwieraj firmę , zatrudnij pracowników i pław się w luksusie ,wolno każdemu
stanley 1951 / 89.228.202.* / 2016-03-15 16:44
Nie podjudzajcie bo ostatnio to Wasza domena.
Maciek1063 / 89.77.89.* / 2016-03-15 16:33
oczekuje faktów a nie wróżb!!

Najnowsze wpisy