Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma emerytalna. "Wniosek na pewno zostanie odrzucony"

Reforma emerytalna. "Wniosek na pewno zostanie odrzucony"

Wyświetlaj:
fdsfdsf / 85.112.201.* / 2012-03-30 10:23
Przestańcie nas okradać złodzieje to nasza jakość życia się poprawi, gospodarka przyspieszy a my będziemy mieli z czego odłożyć na starość. Wam jednak zależy nie na "nie podnoszeniu podatków" jak twierdzicie, tylko na utrzymaniu przywilejów. Co to za sprawiedliwość, kiedy mężczyzna po 40 latach pracy dostanie 400zł emerytury a prokurator po kilkunastu latach dostaje kilkanaście tysięcy zł!!!

Jesteście zwykłymi złodziejami, a podatków nie chcecie podnieść, bo dobrze wiedzie, że kolejna podwyżka podatków jest jednoznaczna z ucieczką "niewolników". Lepiej, żeby niewolnikowi nie starczało na życie jako starzec, kiedy jest juz nieprzydatny, a nie kiedy jeszcze moze uciec.

Kto mądry niech się uczy języków i ucieka z tego upadającego kraju. Pamiętajcie że wrócimy po swoje a wszystkich, którzy zmusili nas do emigracji oddzielimy grubą kreską od głowy.
sts1 / 212.160.172.* / 2012-03-30 09:25
Dlaczego trzeba wydłużać wiek emerytalny - bo Tusk wypędził prawie wszystkich młodych z kraju, a tych którzy pozostali mają być zamienieni w niewolników.
mp123 / 31.11.179.* / 2012-03-30 09:08
STOP z ZUS i KRUS.
Dajcie nam prawo gospodarować naszymi pieniędzmi!!!!!!!!!!!!!!!!
przecież to żenada
mężczyzna ze średnią krajową pracuje 40 lat odkładając co miesiąc ok 1000 zł, średnio na emeryturze jest 15 lat.
Gdyby te pieniądze nie pracowały to i tak miałby o niebo wyższą emeryturę. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pilsener / 2012-03-30 08:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moim zdaniem powinni zlikwidować wiek emerytalny a emerytury wypłacać w zależności od sum wpłaconych składek, chcesz emeryturę w wieku 40 lat? Ok, ale wynosi ona 100 zł. Wtedy ludziom opłacałoby się dłużej pracować, dziś każdy chce pracować jak najkrócej i ma rację - bo im krócej pracujesz tym mniej oddasz do ZUS a więcej dostaniesz w postaci emerytury.

Ja już dziś wiem, że wróci do mnie zaledwie 15-20% wpłaconych składek (jeśli oczywiście będę żył statystycznie długo) a mogę nie dostać nawet tego, jeśli stan finansów państwa się pogorszy. Dlatego ludzie czują się okradani i nie widzą sensu płacenia na ZUS - i mają rację!

By to zmienić trzeba raz na zawsze powiązać emerytury z sumą wpłaconych składek i przechodzić na system kapitałowy. Inaczej nigdy nie będzie sprawiedliwie a jakaś część społeczeństwa (najczęściej ta większa) będzie pokrzywdzona.
bsf / 46.45.103.* / 2012-03-30 08:48
Kłamstwa i obłuda to STANDARDY rodem z POdwórka.
nnn / 91.94.196.* / 2012-06-11 21:20
najkorzystniej dla młodych to likwidacja ZUS!

Najnowsze wpisy