Forum Forum emerytalneOFE

Reforma emerytur nie poszła dość daleko. Polskie świadczenia będą najniższe w UE

Reforma emerytur nie poszła dość daleko. Polskie świadczenia będą najniższe w UE

Wyświetlaj:
Jagustynka / 37.190.140.* / 2015-07-28 11:23
Zgoda z każdym zdaniem p. ekspert. Zwłaszcza o nadmiernych przywilejach prawników, a także wdów po sędziach i prokuratorach, które nawet na minimalną nie zapracowały, a otrzymują 80% po mężu.
Monika785 / 93.214.246.* / 2015-07-28 17:48
Kazda wdowa ma prawo do renty wdowiej, nie tylko zona sędziego, czy prokuratora, ale tez spawacza, czy lekarza. . I tak 20 procent wpływa do kasy państwowej, tylko dlatego ze nie jest to 100 procent. Nie masz pojęcia, jak wygladalo zycie takiego malzenstwa - może maz mogl robic karierę tylko dlatego, ze zona całkowicie zajela się domem i dziecmi? Skaldki odkladal on, nie ty.
oldman694 / 31.63.156.* / 2015-07-28 11:21
Przepraszam, a kto napisał "Dajcie mi władze, a ja was urządzę..."?
Pati1977 / 178.183.245.* / 2015-07-28 11:41
NIKT TEŻ NIE WSPOMNIAŁ O TYM JAK ZUS MARNOTRAWSTWI I WYDAJE NASZE PIENIĄDZE, MILIONY NA NOWE SAMOCHODY I CORAZ TO NOWSZE SIEDZIBY NIE WSPOMNĘ TEŻ O ODPRAWACH PREZESÓW.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kibic / 83.15.244.* / 2015-07-28 11:18

W następnej kolejności omówienia i rozwiązania wymagają też - jej zdaniem - przywileje emerytalne niektórych grup, które uważa za nadmierne,

Już tylko ta wypowiedź świadczy o wątpliwych kwalifikacjach Pani ekspert. Ratowanie budżetu właśnie od tego należało zacząć : całkowita likwidacja wszelkich przywilejów oraz ozusowanie służb mundurowych.Wwystarczy podać, ze sam KRUS to dotacja 16 mld rocznie a uzysk z likwidacji OFE to raptem 8 mld przy pensjach katechetów 1,2 mld !!!. Ozusowanie mundurówki jest również niezbędne po to abyśmy sprawdzili czy nas w ogóle stać na 300 tys w służbach a jeszcze pchają się celnicy do państwowego koryta !!! Dopiero po tym należałoby być może zlikwidować OFE dając możliwość przeniesienia np części kapitałowej OFE każdemu gdzie chce z zastrzeżeniem, ze ma to iść do funduszu emerytalnego. Natomiast jeżeli Pani profesor nie rozumie różnicy pomiędzy zapisem księgowym w ZUS a środkami ulokowanymi w akcjach spółek giełdowych to chyba z tym wykształceniem jest coś nie tak co mnie mgr inż elektroniki jakoś nie dziwi w końcu ekonomia to nauka humanistyczna.
gy / 83.3.89.* / 2015-07-28 11:11
jestem mundurowym i mam 35 lat. Za 3 lata idę na emeryturę i jadę do Anglii zarabiać pieniądze ! Polska to piękny kraj !!!
szyderca 1 / 5.65.142.* / 2015-07-28 11:24
to bedziesz musial odprowadzac podatek w Polcse z zarobkow w Angli poniewaz bedziesz kwalifikowal sie do podwojnego opodatkowania bo otrzymujesz dochod w 2 krajach
Pytek167 / 37.49.58.* / 2015-07-28 11:17
Za 3 lata z Anglii beda wracac...juz sie zaczyna wyrzucanie polakow...bez obywatelstwa...
pi. / 77.252.233.* / 2015-07-28 11:07
Tak PO okradła emerytów. Tylko konfiskata ich majątków POprawi sytuację.
Floyd / 2015-07-28 12:30 / Tysiącznik na forum

Tylko konfiskata ich majątków POprawi sytuację.

i będziesz żył długo i szczęśliwie.
Tak właśnie rozumowali chłopi w czasie rewolucji w Rosji gdy grabili pańskie posiadłości. Niestety, okazało się, że do przeżycia są potrzebne kartofle i pszenica, a nie luksusowe meble którymi palono w ogniskach, bo do niczego więcej się nie nadawały. Nawet i pieniądze w pewnych sytuacjach mogą się okazać bezwartościowym papierem.
Marcin883 / 178.235.120.* / 2015-07-28 11:05
dziwicie się że emerytura taka mała jak rządzący sobie jednorazowo po 600 tysi nagrody przydzielają za zamiatanie afer pod dywan
bujać to nie nas / 212.160.172.* / 2015-07-28 11:05

Starzenie się ludności i malejąca populacja osób w wieku produkcyjnym pociąga za sobą kryzys gospodarczy, więc trudno oczekiwać, że giełdy będą wówczas rosły i zapewnią emeryturę z rynku finansowego. Przeciwnie, papiery zgromadzone w OFE zmieniłyby się w zwykłe śmieci, bo są one tyle warte, ile ktoś chce za nie dać. Państwo nie będzie w stanie wykupywać obligacji za pieniądze z podatków, jeśli baza podatkowa się skurczy.


Pani "ekonomistko" przeczy Pani sama sobie. A na płacenie emerytur z ZUS to niby skąd mają się wziąć pieniądze? Jak nie będzie pieniędzy na wykup obligacji to tak samo nie będzie pieniędzy na wypłatę emerytur z ZUS. Przecież to są te same pieniądze płacone przez obywateli z podatków i składek ZUS. Dywersyfikacja jest potrzebna a nie uzależnianie się od jednego systemu ZUS. OFE nie musi inwestować w papiery wartościowe polskich firm. Nie jest powiedziane, że będzie krach na giełdzie. Równie dobrze mogą inwestować w rozwijające się rynki i przynieść zysk. Jedyną wadą OFE było "inwestowanie" w polskie obligacje oraz pobieranie prowizji od wpłaconej składki a nie od rzeczywiście wypracowanego zysku. Gdyby OFE zarabiało tylko wtedy jak przyniesie zysk dla ubezpieczonego to nie byłoby przekrętów. OFE przynajmniej jest namiastką oszczędzania pieniędzy a nie życia "z dnia na dzień" tak jak funkcjonuje ZUS. Nadchodzący niż demograficzny jest faktem i nic tego nie zmieni bo dzieci się nie urodziły. No chyba że przyjmiemy jakiś imigrantów, którzy będą pracowali na nasze emerytury.
pożoga / 194.126.166.* / 2015-07-28 11:03
zielona wyspa? ukryta eutanazja (permanentny brak dostępu do leczenia), brak środków na życie (leki dla osób starszych) oto cel posolidarnościowych kacyków władzy nie liczących sie ze społeczeństwem a wszystko co robia ma na celu gnębienie, ucisk i grabienie społeczeństwa. Faktem jest, że polska istnieje tylko teoretycznie, blisko 4 miliony ludzi uciekło za chlebem i lepszym życiem, często wraz z rodzinami.
Maria50 / 88.152.185.* / 2015-07-28 11:02
Mam juz stala umowe o prace w Niemczech, juz staly pobyt i tu zostane.... place na rente rowniez prywatnie i wiem, ze kiedys sie oplaci... ZUS- owi nigdy nic nie wplace
adam 432 / 83.20.198.* / 2015-07-28 11:01
To co mamy , stary i nowy " system " , nie jest systemem emerytalnym . Ale pokracznym sposobem udzielania zasiłków dla nie produktywnej części narodu i to tej która przynosiła ogromne zyski . Trzeba wyłączyć z tego cały "zużyty " personel aparatu władzy . Który , każda władza dobrze zabezpieczyła i nie wypomina mu braku środków na niby emerytury !
Ciekawe ze nowy system / OFE / też nie zapewnia normalnej emerytury ale zapewnia odpowiednie prowizję za jego prowadzenie !! Ostatecznie tylko ci co składają się na ten fundusz ponoszą wszelkie koszta oraz ogromne ryzyko ! Czy to celowe ustawienie czy tylko jak zwykle błąd w ustawie ? Ciekawe kto zarządza i kim są właściciele tego funduszu ?
Janek206 / 185.18.140.* / 2015-07-28 11:00
Złodzieje oddajcie moje pieniądze z OFE i ZUS !!!! Dość okradania Polaków !!!! Dość propagandy sukcesu!
arek1005 / 155.133.28.* / 2015-07-28 10:57
Czyli jak będę zarabiał powiedzmy 5000 brutto pod koniec swojej pracy (67 lat) to dostanę 1420 PLN na emeryturze. Co się stało z pieniędzmi, którzy nie dożyli do emerytury? Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam tylko jedno: Nie ma co myśleć o innych (może o policjantach, którzy nigdy mi w życiu nie pomogli tylko mandaty wręczali albo o służbie zdrowia, na którą i tak płacę z własnej kasy jak chcę się szybko dostać do specjalisty). Trzeba brać najbliższą rodzinę i do bardziej cywilizowanego kraju się wybrać - póki człowiek jeszcze młody.
pppp929 / 80.254.154.* / 2015-07-28 12:11
Tez tak myśle szkoda mi rodziny. Zarbiam 6500 brutto ale wiem że większość idzie na emerutury 35 latków którzy p********* w wojsku,policji w stołek przez 15 lat.
Waniek / 2015-07-28 13:11 / Bywalec forum
Ale biurwy w unii też p** w stołek i nie płacą składek a emeryturę będą chcieli!!!
srtu / 83.5.78.* / 2015-07-28 10:55
Tych którzy wymyślili OFE pod sąd i dożywocie. Tych którzy przyczynili się do wejścia OFE w życie pod sąd i 25 lat więzienia.
Kasia123456 / 37.47.44.* / 2015-07-28 10:55
A jakie emerytury mają SĘDZIOWIE , KTÓRZY UNIEWINNIAJA ZŁODZIEJI, policja złapie złodzieja a SEDZINA UNIEWINNI I JESZCZE POCHWALI ZLODZIEJA, ŻE KRADNIE a osobĘ poszkodowaną postraszy-,pogrozi, że ukarze za nazwanie złodzieja złodziejem /wg sądu z w zakopanem ZŁODZIEJI TRZEBA CHRONIĆ
. emeryturka ze 20 tyś, oczywiscie bez płacenia jakichkolwiek skladek ZUS. TAKICH, WŁASNIE SPOŁECZEŃSTWO MA UTRZYMYWAĆ W LUKSUSACH. ZA PISANIE PRAWDY MOŻNA BYĆ UKARANYM , ZA ZŁODZIEJSTWO NIE. UKŁAD ZAMKNIĘTY DZIAŁA BARDZO SKUTECZNIE. Ręka rękę myje. Kruk mkrukowi oka nie wydziobie. ZŁODZIEJI NIE nALEŻY KARAĆ!!! A O TYCH, KTÓRZY ZŁODZIEJI CHRONIĄ TRZEBA SUPER DBAĆ!!!
jan4321123 / 81.219.59.* / 2015-07-28 10:59
to święta prawda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy