Forum Forum emerytalneOFE

Reforma emerytur nie poszła dość daleko. Polskie świadczenia będą najniższe w UE

Reforma emerytur nie poszła dość daleko. Polskie świadczenia będą najniższe w UE

Wyświetlaj:
Smok 666 / 83.22.250.* / 2015-07-29 06:51
Jeśli dostanę 30% ostatniego wynagrodzenia to drżyjcie dziady na Wiejskiej ponieważ jako człowiek nie mający nic do stracenia zrobię wszystko aby rozwalić ten kraj w drobny mak w nagrodę za to co nam zgotowali rządzący pookrągłostołowego układu...
wredny475 / 88.156.246.* / 2015-07-29 06:50
Wystarczy zlikwidować rozpasane przywileje emerytalne!Ci,którzy do systemu nie wkładają nic lub bardzo niewiele,otrzymują najwięcej i przez najdłuższy okres czasu.
biedny emeryt za 5 lat / 64.231.64.* / 2015-07-29 06:30
Jak sie nie ma pojecia jak zjesc zabe "emerytury" to skorzystac z rozwiazan krajow ktore cos potrafily wypracowac. Emeryt oczywiscie przecietny w Kanadzie jest raczej biedny ale urzedasy nie pokazuja w budzecie pozycja "EMERYTURY'' z tej prostej przyczyny ze skladki do tzw ZUS wplywaja ja nie musze sprawdzac tego firma nie moze UNIKNAC placic. Firma placi kwote taka sama co Ja a to musi sie zbilansowac bo jest to kwota wolna od podatku a to jak wiadomo podatkowy nie odpusci. Podatek bede placic jak mi beda oddawac na emeryturze . Przeciez jest zasada jednego opodatkowania. A to ile ja i Firma placi do ZUS jest ustalone jako % narzucony przez rzad. Co 2 tyg przy wyplacie na tzw pasku / teraz to w komputerze/ wszystko wypisano. Prosto i latwy program komuterowy tylko trzeba sie zainteresowac. Wlasnie czytalam ze w polsce ludzie musza sprawdzac swoja firme a jak nie to gonic zlodzieja!!! Oczywiscie tu mozna tez to sprawdzic a ja dalej nie rozumiem ze w Polsce firmy unikaja.

Jesli chodzi o ZUS to nic dziwnego ze ludzie wsciekli ja sama widzialam jak bezsensu wydaje sie grube forse. Sa to wycieczki dookola Globusa gdzie tylko Polacy osiedli zeby im tlumaczyc ze moga miec emeryture z ZUS. Ogromne place w polsce to za malo. Odpuscila bym 1-szy raz w 2013 tlumaczyli generacji ktora tu zjechala ale raczej nigdy nie pracowala mieli na pewno duzo pytan i przekonanie ze od razu wszystko bedzie super jak pogadaja z urzedasem. Ale Jednoczesnie ZUS obiecal informacje przez komputery, telefony itp; wiec w jakim CELU zjechano ponownie W 2014. Chyba zeby sie przejechac, bo innego powodu nie ma!!! Tak swoja droga to ja tu praktycznie nie moge isc do ZUS bo zadnych palacow nie ma tylko wszystko przez telefon albo computer prosto i latwo, ale procedury tez uproszczone to mksimum. Oczywiscie jak ktos chce to tez moze marudzic powodow duzo; forsy malo, lazurowe wody drogie ale w Polsce to dla mnie dzungla.
zdzich559 / 89.230.193.* / 2015-07-29 06:03
To prawda,że Polski emeryt,to dziad europy,ale jak mówią politycy na Watykańskich biskupów Polskimi.To oni są w czołówce najbogatszych emerytów w europie,bo taki głódź 15 lat był kapelanem w wojsku i za te 15 lat czarowania 15 tys miesiąc w miesiąc,a ile maja pozostali purpurowi szamanie i inne czarne czarodzieje,to o tym sią nie mówi ani nie pisze.
wiktor514 / 93.175.85.* / 2015-07-29 02:37
to mądrość naszych elit, a zwykły obywatel ponosi konsekwencje,państwo zawiniło tylko szary człowiek za to płaci.debili dość"SOLIDARNOŚĆ" z lat walki nie istnieje została przekupiona,stołkami,medalami,ect.nam nie trzeba zaborcy my sami swoją głupotą się wykończymy. jeszcze nie emeryt ,ale dziad w kraju demokracji
stanislavus / 83.11.51.* / 2015-07-29 02:35
Przed Trybunał Stanu tych oszustów i oszołomów, którzy do tego doprowadzili...!!! Narodowy SKANDAL !!!
conan / 185.55.65.* / 2015-07-29 00:28
na razie to ciężko płaczę bo płacę do ZUS z mizernym widokiem na odzyskanie tych pieniędzy.
efo / 87.204.189.* / 2015-07-28 23:57
Buzek zezwolił na okradzenie przyszłych Polskich emerytów ,taka sama szuja jak Bolek
Gh / 91.246.15.* / 2015-07-28 23:40
Nie płacić tylko samemu zbierać .Ja nie płacę od 13 lat i wiem źe będę na godnej emeryturze.A jak bym płacił do piramidy to bym miał wielki h............
nation / 195.26.76.* / 2015-07-28 23:26
Wprowadzenie do Polski OFE miało na celu systematyczne okradanie Polaków a nie dawanie emerytur. Wiedział o tym Buzek i Balcerowicz a mimo to wprowadzili ten złodziejski system. W żadnym innym kraju na świecie fundusze emerytalne nie działały w takiej formie jak w Polsce, rządy na to nie pozwalały. W Polsce powinna wrócić kara śmierci i ci odpowiedzialni za wprowadzenie OFE i eksterminację Polaków powinni wisieć.
robol367 / 213.108.152.* / 2015-07-28 22:56
Jakim cudem ma być więcej???.KRUS, 40-to letni mundurowi emeryci, co ani grosza nie wpłacili na ZUS,sędziowie, prokuratorzy, parlamentarzyści, i cała reszta górników, gajowych, ITD, pograniczników,wojskowych.Reszta zwieje na zachód jak tylko trafi się okazja.Ściągalność 64mld, dotacje budżetowe 20mld,, a potrzeba na świadczenia 160mld. Brakuje prawie połowy...to się bierze kredycik, i tak od 10-ciu lat .ZUS jest bankrutem, a w ubiegłym roku wydali na nagrody 200mil., Płaciłem składki przez 30-ci lat, i powiedziałem, koniec, już ani grosza więcej, Teraz tą kasę inwestuję, a jak nie wyjdzie, to i tak nic nie stracę, bo czy tu ,czy tam, co za różnica...
kris883 / 37.248.255.* / 2015-07-28 22:55
Bedzie trzeba przeprowadzc nacjonalizacje i wtedy bedą nasze kamienice a wasz paszport na wschód
Lach-goj / 77.253.175.* / 2015-07-28 22:46
Wyprowadzenie pieniędzy z OFFe, skundlanie i demoralizowanie narodu pedalstwem, robienie z polskich emerytów idiotów waloryzacją emerytury o 75 groszy na jeden dzień, to dowód - obok innych przekrętów - że tylko przywrócenie kary śmierci, tzw. KS, dla zdrajców sprzedawczyków Polski mafii PO+ZSL może urtwać naszą Ojczyznę od zmazania Jej bezkrwawo z mapy Świata!

Najnowsze wpisy