Forum Forum emerytalneInne

Reforma emerytur. PSL chce naśladować Francję

Reforma emerytur. PSL chce naśladować Francję

Wyświetlaj:
http://prawdatowolnosc.bloog.pl/ / 78.8.156.* / 2012-03-01 16:17
Świetna promocja dla bogatych - Stać Cię na dziecko? Wyższą emeryturę dostaniesz w prezencie. Nie stać Cię - dopłacisz się do emerytur tych, których stać.

Jeśli chcesz przyczynić się do zachamowania tego złodziejstwa przeczytaj to http://prawdatowolnosc.bloog.pl/id,330804338,title,Ustawy-budzetowe-w-Polsce,index.html
tesa1959 / 2012-03-01 16:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bzdury opowiadasz z tym "nie stać mnie na dziecko". Nie stać mnie było na trzecie dziecko i w dodatku po urodzeniu go straciłam pracę. Tym bardziej nie było mnie stać. Wychowałam, pewnie, nie w luksusie, ale tego nigdy nie miałam. Nie w luksusie, ale nie w nędzy i dwoje skończyło studia, trzeci zaczął, ale wolał pracować, chociaż teraz mnie stać. Jak Bóg da dziecko, da i na dziecko, chyba że jest to patologia lub skrajne lenistwo, ale paradoksalnie tam gdzie patologia, tam jest dużo dzieci.
Pilsener / 2012-03-01 15:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Francję? 67 miejsce w rankingu wolności gospodarczej i wciąż spada ( dla porównania pomroczna - 64)
"dobre wzorce zachodnie" - czyli jakie? Jeśli już mamy propagować wzorce zachodnie to proponuję Szwajcarię bo jest to jedyny kraj w Europie z gospodarczej I ligi.
3gz3kutoR / 89.230.65.* / 2012-03-01 16:19
Też nie, bo Szwajcaria swoją pozycję gospodarczą/materialną zawdzięcza , spływającymi z całego świata brudnym i ociekającymi krwią pieniędzmi.
pytek.. / 81.190.72.* / 2012-03-01 15:50
Ta fotka powyżej ,to z kościoła ???
staszek f / 193.194.132.* / 2012-03-01 15:37
nie mieszajmy systemu emerytalnego i polityki prorodzinnej. Matkom bardziej przydałyby się przedszkola i złobki działające w sensownych godzinach, wsparcie pielęgniarek, opiekunek itp. dzięki czemu szybciej mogłyby wrócić na rynek pracy i być lepiej postrzegane przez pracodawców.
Poza tym spójrzmy realnie: czy ktokolwiek starając się o dziecko myśli o tym: "aha! będę miał większa o 10% emeryturę, więc do dzieła!". Co za bzdura.


Inna sprawa to współczynnik dzietności Francji: jest to podane dla całości populacji, gdzie znaczną część stanowią imigranci z byłych kolonii, którzy z reguły mają wyższy współczynnik dzietności.
rradek / 91.217.19.* / 2012-03-01 15:35
I tak Pawlaka nikt nie słucha, chociaż moim zdaniem facet ma najlepsze pomysły w Polsce. Włącznie z tym aby zupełnie zlikwidować ZUS. Co by było najsprawiedliwsze, gdyż część nie musi płacić składek. Temat wypłat emerytur w podstawowym zakresie, to jest obowiązek państwowy i powinna powstać administracja która się tym zajmuje. koniec z odprowadzaniem składek na ZUS, kto chce niech odprowadza składki na swoje subkonta. Ludzie jak mają ochotę przejeść swoje pieniądze powinni to zrobić. Bo często przejeść tu i teraz znaczy więcej niż odkładać coś na za czterdzieści lat. Przedsiębiorcy - tfu tfu mali wytwórcy grzebiący w swoim warsztacie, garażu muszą sobie flaki wypruwać aby zadowolić niezaspokojony apetyt ZUSu tu nie da się żyć. Nieważne czy ktoś zarobi tylko 15oo na miesiąc, jak ma swoją działalność to zawsze musi odprowadzić prawie dziewięćset złotych na ZUS. W tym ma oczywiście zapewnioną "darmową" konstytucyjnie służbę zdrowia. Czyli ściemnianie i ciemnota. Ekonomika niedorastająca do 21 wieku, przykryta grubym dywanem kłamstwa i obłudy.
esu / 78.8.156.* / 2012-03-01 16:33
Pierwsze słyszę żeby Pawlak był za likwidacją ZUS - niestety, bo fajnie by było żeby był. Że jest najmądrzejszy w rządzie nie mam wątpliwości, ale w tym stadzie impotentów intelektualnych to nie jest wielka sztuka.

Minimalny poziom ZUS - 900 zł - dyskryminuje biedniejszych, którzy płacą relatywnie więcej w stosunku do zarobków. Ba nawet jak stracą na nieudanym biznesie to ten złodziejski ZUS i tak kradnie im 900 zł. Nie dziwota, że wolą siedzieć na bezrobotnym zamiast ryzykować ogromnym zadłużeniem i problemami z interpretacjami prawa przez ZUS.

Konstytucja została napisana przez komunistów i dla komunistów. Nawet komunista się pod nią podpisał i rozsyłał ją do domów i dlatego jej poziom momentami jest tragiczny.
rradek / 91.217.19.* / 2012-03-01 19:23
esu jesteś swooj chłop, pisujesz gdzieś jeszcze na forach, albo masz większe dojście do mediów?
rradek / 91.217.19.* / 2012-03-01 19:27
He he bezrobotne - jak to ładnie brzmi szkoda, że nic nie daje. Aby uzyskać status bezrobotnego któremu należy się zasiłek, trzeba najpierw jakieś składki odprowadzić - ot takie coś , czyli zdechnij z głodu albo kombinuj.
rradek / 91.217.19.* / 2012-03-01 19:18
Dlatego bardziej uczciwe są systemy gdzie płaci się jeden podatek wzależności od dochodu i w nim zawiera się również ZUS np Holandia
verfgverfverfve / 89.72.164.* / 2012-03-01 15:33
http://www.youtube.com/watch?v=OgT1JYNSoAM&feature=related
jola / 212.75.102.* / 2012-03-01 15:22
Te obniżki ze względu na liczbę dzieci będą niesprawiedliwe społecznie! Co jak ktoś nie może mieć dzieci? A w rodzinach z 3 lub więcej dzieci matki i tak zwykle nie pracują, zatem na emeryturę nie przejdą.
Martwe prawa. Nie wspominając już o rynku pracy dla ludzi po 50!
blebla / 89.74.230.* / 2012-03-01 15:08
Ciotka mojego męża ma dwanaścioro dzieci, nie pracuje - emerytura z KRUS + 120%, czyli zamiast 800 dostanie 1760:), także rodacy do roboty - gra jest warta świeczki.
blebla / 89.74.230.* / 2012-03-01 15:10
aha i może pobierać świadczenie 9 lat szybciej (w wieku 51 lat)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy