Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma KRUS. W czerwcu będą konkrety

Reforma KRUS. W czerwcu będą konkrety

Money.pl / 2009-04-06 16:16
Komentarze do wiadomości: Reforma KRUS. W czerwcu będą konkrety.
Wyświetlaj:
kubek1978 / 2009-04-07 21:09 / Bywalec forum
Na wsi przykładowy chłop co robi interes np. na owocach nie odprowadza żadnych podatków prócz śmiesznego KRUS. Ma czysty zysk w kieszeni. Może prowadzić wiele mniejszych interesików pod przykrywką tego głównego typowego dla rolnika i nic nie odprowadza.
Osobiście mam firmę w mieście i 40% zysku odprowadzam do Państwa . Również moi pracownicy dużo odprowadzają do ZUS i zostaje im marny grosz. I co z tego mają ??? nic bo i tak dentyście ,okuliście i innym lekarzom włącznie z badaniami itd trzeba PŁACIĆ bo inaczej do piachu.
Czy to jest sprawiedliwe ???? Zaczynam poważnie myśleć o przerejestrowaniu firmy do innego kraju.
Taka jest prawda ,że my.... małe przedsiębiorstwa utrzymujemy ten kraj bo
duże są przeważnie z zachodnim kapitałem i zarejestrowane na zachodzie .
Rolnicy to większość naszego społeczeństwa którzy nic nie odprowadzają więc oni niczym nie ratują Polski. Tak więc uważam ,że nie mają prawa jeździć po naszych autostradach jak również nie powinni mieć prawa do bezrobotnego jak również innych przywilejów na które my miastowi się składamy miesiąc w miesiąc.
Sorki ale musiałem wylać to z siebie....
acomitam / 83.11.90.* / 2009-04-06 16:16
W Konstytucji jest mowa o niedyskryminowaniu. Ale ja w ewidentny sposób jestem dyskryminowany, bowiem nie będąc rolnikiem muszę płacić do ZUS znacznie wyższe składki, a co więcej na starość nie będę miał emerytury proporcjonalnie wyższej od tej, która otrzymają rolnicy z KRUS. Jakże to więc jest z tym niedyskryminowaniem w tej zafajdanej demokracji?
@@@ / 195.90.107.* / 2009-04-07 01:40
Pleciesz bzdury. Maksymalna emerytura rolnika to ok 600 zl ale tylko pod warumkiem ze sie pozbedzie ziemi. Jesli tego nie zrobi to dostanie 100 zl miesiecznie.
Bernard+ / 83.22.127.* / 2009-04-07 16:33
@@@ Nie kłam tak to nie jest realizowane bo gdyby tak było to rolnicy już by dawno wyginęli.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-04-07 17:00
Napisz sobie w googlach KRUS i znajdziesz strone gdzie wszystko jest wylozone.
Nawet Ty to zrozumiesz.
Obserwator! / 89.79.159.* / 2009-04-06 22:37
Na wsi ziemi zalegającej w odłogach jest dużo. Możesz więc dołączyć do owych "uprzywilejowanych". Oczywiście żadnej łysej kobyle nie dasz się wyciągnąć z tego dołka rzekomej dyskryminacji i polepszyć sobie życie doczesne poprzez zmianę profesji na "kułaczy dobrobyt". Pogarda dla "wsiowych" należy ostatnio do modnych zachowań i świetnie koresponduje z teorią walki klasowej. Widać, że istnieje dalej zapotrzebowanie na istnienie kasty pariasów lub klasy helotów - jak kto woli.
Bernard+ / 83.22.127.* / 2009-04-07 16:47
Obserwator głosisz demagogię ziemia odłogująca to nieużytki które nie nadają się do nowoczesnego rolniczego gospodarowania. Te odłogi powinny zostać jak najszybciej zalesione bo to jedyny sensowny sposób ich zagospodarowania dla właścicieli i dla społeczenstwa. Pozatym na wsi jest przeludnienie w przeliczeniu na 100 ha urzytków rolnych w polsce mamay 4 razy tyle osób że komo pracujących w rolnictwie, co w Bawarii oraz 12 razy tyle co w Danii. to własnie obecna polityka rolna kontynuowana od czasów Gierka powoduje ,że rolnictwo polskie jest nieefektywne i mając 2,5 raza więcej urzytków ronych w przeliczeniu nagłowę mieszkanca co Dania czy Holandia nie jest w stanie wyżywić naszego polskiego narodu Polska musi importować żywnośc dla około 10 mln. obywateli podczas gdy Dania mając 800 tys. pracujących w rolnictwie eksportuje żywność wystarczająca do wyżywienia 10 mln. ludzi poza swoim 5 milionowym społeczeństwem. w Górzystej przecież Bawarii jeden pracujący w Rolnictwie przypada na 30 ha gruntów rolnych w Polsce na nizinach jeden rolnik gospodaruje przeciętnie na 5,4 ha. a w terenach zaliczanych do górskich na 2,5 ha. oto prawdziwy powód bierze się to z 2 przyczyn: Z dziedziczonego już w 8 pokoleniu niskiego poziomu wykształcenia zawodowego pracujących w gospodarstwach rolnych i z przyzwyczajenia ludności wiejskiej do dotowania przez PRL i przez RP.

Najnowsze wpisy