Forum Spółki giełdowe GPW SA

Reforma OFE już pewna. Jaka reakcja inwestorów na GPW?

Reforma OFE już pewna. Jaka reakcja inwestorów na GPW?

Wyświetlaj:
w17 / 83.6.235.* / 2013-12-29 19:05
Protestuję przeciwko nazywaniu spekulantów inwestorami.Amen
autor 17lat / 164.127.214.* / 2013-12-29 15:43
Wy, co dzierżycie w dłoniach losy kraju swego, I wybrać lub obalić możecie każdego, Czemuż nie chcecie sobie i Ojczyźnie pomóc, I – miast głosować mądrze – zostajecie w domu?... Myślę czasem o tobie – Narodu Połowo, Że masz brak uczuć wyższych. (Lub problemy z głową)... Godzisz się, by twą przyszłość układać bez ciebie? Nie masz wytłumaczenia, gdy Polska w potrzebie! Przywilej to wyborcy – stawiać kres swołoczy! (Nieobecni nie mają prawa potem psioczyć)... Premiować zaś należy tych, co ludziom służą: Ludzi mądrych, rozważnych, co w próbie nie stchórzą... Słyszę utyskiwania: "Nie ma w kim wybierać... (Trudny to ponoć wybór: dżuma czy cholera...) Lepiej na ryby jechać... Z kumplami się napić... Kijem rzeki nie wrócisz... Po cóż tym się trapić"... Z tego cieszą się wielce medialni krętacze, "Czarodzieje" od urny, "pijarowi" gracze... (Łatwo wynik ustawi każdy Lis-przechera, Gdy barany oddają głosy ... walkowerem...). Czy nie wkurza cię nigdy – Połowo Polaków, Odkrywanie swej szansy w Szkocji – na zmywaku? Gdy w Ojczyźnie króluje nierządu karnawał, Trzeba to wreszcie przerwać! To jest ważna sprawa... Raz na lat kilka władzę masz w ręku prawdziwą... Możesz wybrać liderów... Premiować uczciwych... Albo w diabły pogonić ruję i porubstwo, Lub zło mniejsze obstawić... (Co też nie jest głupstwem)... Gdybyś zechciał raz jeden, leniwy kolego, Tak na próbę, dla hecy – zrobić coś dobrego... To w wyborze pomijaj ludzi zbyt biesiadnych, Pogoń precz podłych kłamców, fircyków paradnych, Strzeż się zdrajców przekupnych – oni są najgorsi... (Kto pierwszy milion skradnie – dalej łaknie forsy)... Krzyżyk swój stawiaj zawsze na mądrych i prawych, Co w życiu nie szukają zysku i zabawy... Połowo mych Rodaków! Nie naśladuj strusia! Wyjdź z domu! Zmieniaj Polskę! "Nie chcesz, ale musisz"... P.S. Morał dla tych, co twierdzą, że strusie są super: "Kto w piasek chowa głowę – ten wystawia ... kuper"...
Umowa śmieciowa bez świadczeń / 37.128.14.* / 2013-12-29 13:16
Przecież każdy inwestor powinien wiedzieć, że giełda nie jest miejscem pomnażania kapitału, szczególnie pieniędzy na emerytury, bo to gra o sumie mocno ujemnej.

Przecież OFE przejadły już 18 mld zł pieniędzy emerytów,przy marnych wynikach, i konieczności wydłużenia wieku emerytalnego, co i tak zapewni głodowe emerytury.
I nadal zamiast od zysku, pobierać mają opłaty od wielkości aktywów, przy jednoczesnym zniesieniu minimalnej stopy zwrotu, czyli mogą ponosić straty bez żadnych konsekwencji finansowych dla ich właścicieli, jak też i z 5% do 30% - dzięki naciskom kochanej UE, która umie dbać o interesy, zwiększą limit inwestowania pieniędzy za granicą, czyli wydrenują jeszcze więcej pieniędzy z Polski, bo są w rękach zagranicznych podmiotów.

Zarabiają tylko biura maklerskie, pobierając prowizje od obu stron transakcji, właściciele różnego rodzaju funduszy, insiderzy, grubi zagraniczni spekulanci, czy fiskus pobierający podatki od zysków.

Inwestowanie w spekulacje finansowe, przy upadku gospodarki i katastrofie demograficznej spowodowanej błędnym modelem ekonomicznym opartym na konsumpcji za pożyczone zagranicznych bubli, przy likwidacji produkcji i lawinowo rosnącym zadłużeniu oraz coraz większych kosztach jego obsługi to prosta droga do bankructwa.

Bo w ramach globalizacji trwa wyścig szczurów kto obniży mocniej płace i świadczenia więcej, to tam przyjdzie "kapitał" drukowany bez pokrycia,żeby drenować kieszenie jak nie w byłych demoludach, to w Chinach czy Indiach, a potem przeniesie się do Indonezji, Wietnamu, czy Bangladeszu, żeby sam się uratować przed zbliżającym się bankructwem, bo nie ma teraz czym zapłacić za niezbędny import, bo wierzyciele nie chcą już papierków bez pokrycia i pozbywają się ich w panice, kupując rekordowe ilości złota, którego wzrost wartości przekroczy odpisy na straty na papierkach...

Bo jak pokazał krach po upadku Lehmana straty sięgnęły już tych, co tę piramidę finansową wymyślili i narzucili światu..
Tomek800 / 94.251.229.* / 2013-12-30 15:59
śmiesza mnie komentarze i informacje ile to OFE przejada naszych pieniedzy przekazanych dla nich....
NIech tak przejadają jak do tej pory, bardzo proszę. Dostałem info od szanownego ZUS że przekazali całą mase pieniedzy na moje indywidualne konto w OFE tj niecałe 21 tys.
Zobaczyłem ile OFE przejadło tych pieniędzy...mam prawie 40 tys....niech przejadają w taki sposób..
Tutaj te pieniadze mam i sa pomnażane. W ZUS ich nie ma...tylko puste obietnice, gdzie wiadomo że te pieniądze i tak zabierze Skarb Państwa. Nad czym sie tutaj zastanawiać...Ci co mówia że tylko ZUS nam zapewni emeryture, nie wiedzą chyba o czym mówią (bądź piszą), albo po prostu nas oszukują
ALP / 79.184.156.* / 2013-12-28 13:18
Po nastrojach widać że rewolucja coraz bliżej :D
andrzejwojciech / 2013-12-28 09:22
Prawdopodobne te spadki na GPW od początku Grudnia to winna OFE zdołowali nasz indeks WIG 20 bardzo mocno. Ciekawy jestem czy zarządzający w OFE z tego tytułu otrzymają wysokie premie roczne.Zegar teraz odmierza czas dla OFE może się wkrótce okazać że chętnych w pozostaniu u nich będzie lawinowo spadać ??
degusta1 / 83.20.14.* / 2013-12-28 07:54
więc grabi z kieszeni obywateli, jak Cypr
Rudy, rudy lis / 94.154.98.* / 2013-12-28 01:55
Jak to zwykle PO robi - niekorzystne zmiany wprowadzają w piątek po Po-łudniu, jak już ich wyborcy myślą tylko o zakupach w Biednejrączce i weekendzie.
Poznniak / 77.255.26.* / 2013-12-27 20:29
Jednym słowem: ZŁODZIEJ, legalnie chcą nas okraść. Niech lepiej wprowadzą jakieś zapisy, które spowodowałyby, że OFE np. nie mogą naliczać sobie prowizji za nabyte jednostki, labo jakiś premii. A może to wprowadzili?
kulka12 / 89.74.136.* / 2013-12-27 18:36
A kiedyś na nich zagłosowałem, oszuści. Nigdy więcej, nie uwierzę w kłamstwa wole już tych z prawa albo z lewa :(
striperz1 / 2013-12-27 18:30
na pewno w tym kraju nie zainwestuje pieniedzy gdzie pod byle pretekstem rzad moze po nie wyciagnac rece co tu mowic o wiarygodnosci tego rzadu tego kraju
ALP / 83.8.50.* / 2013-12-27 18:30
Pewna to ona była już dawno... reakcja inwestorów jaka reakcja... w cenach jest to już uwzględnione tak samo jak to że od OFE udziały przejmą TFI a więc nie martwił bym się już tym że znów fundusze mają dużo więcej udziału w rynkach (jak tuż przed krachem). Bo zdaje się że to one będą dźwignią która pociągnie indeksy, w którą stronę ? zobaczymy. Ktoś może powiedzieć coś o Handlowym warto w niego wejść waszym zdaniem na początku stycznia ?
ZT / 83.31.237.* / 2013-12-27 18:30
Kontynuując w nawiązaniu do GPW dziś pierwszy raz od ponad 2 lat! USDPLN znalazł się poniżej 3 zł nie dość, że jest to poziom psychologiczny to jeszcze techniczny tu: http://stooq.pl/q/a/?s=usdpln&i=w&u=12045444 na wykresie umieściłem punkty w których kurs przebił na trwałe ten poziom (czerwone strzałki) a tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12045444 wykres Wig20 i odpowiednio strzałkami zaznaczyłem w/w punkty. Konkludując nie możemy jeszcze mówić o trwałym przebiciu 3 zł, ale widać, że rynek testuje już 3 raz (ostatnio w lutym i w październiku) uporczywie ten poziom i jeśli (podkreślam jeśli) zostanie przebity to powinien wygenerować zwyżki na GPW i obligacjach. Jeśli zaś USDPLN odbije się i pójdzie w górę to spadki zostaną pogłębione. Dlatego ja będę pilnie przyglądał się tej parze walutowej albowiem to ona zadecyduje o przyszłym kierunku GPW, wszak akcje i obligacje zagranica musi kupować w PLN. OFE to tylko wiatr niepewności, a od dużych graczy zależą dalsze losy. Przypominam, że w 2013 roku spodziewamy się samych rewelacyjnych danych gospodarczych, już w lutym poznamy szacunek PKB za IV kw. Jak giełda ma rosnąć to właśnie w pierwszej połowie roku dyskontując coraz lepsze dane gospodarki. Jedynie OFE powstrzymuje marsz Wig na kolejne szczyty. Powtarzam wam, wielu się zdziwi poziomami indeksów na wiosnę a dziś to okazja do zakupów, tak myślę. Może tekst wyszedł patetycznie ale czasem też tak musi być. Jak się mylę to zmienię nick jak Synonim i szukaj wiatru w polu :-)
co nie? / 164.126.251.* / 2013-12-27 21:24
A może to dlatego ze dolara drukują a złotówkę nie?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 83.31.237.* / 2013-12-27 18:35

że w 2013 roku

Oczywiście w 2014 roku ma być
chodził lisek koło drogi.kupił stelaż100% zysku i w no / 78.10.71.* / 2013-12-27 18:28
pamiętajcie że 98% POLAKÓW wogóle nie wie co to giełda i jaka to szarlataneria
ofeRMA / 85.221.247.* / 2013-12-27 18:15
Jaka reforma.Zagrabienie oszczędnośći właśnie z braku REFORM strukturalnych.A Pan Prezydent wpisuje się w to.Wstyd.I tak ,jeśli reform nie będzie sytuacja się powtórzy(a wtedy nie będzie już skąd ukraść.).Ale póki co mają na kiełbasę wyborczą.Sprytnie.Ale cóż .Polak łyknie każdy kit.
kolonia / 89.74.136.* / 2013-12-27 18:04
Aha, a prezydent skierował do trybunału, nie po to żeby zasięgnąć opinii, ale żeby umyć rączki.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy