Forum Polityka, aktualnościKraj

Reforma OFE. Pieniądze z otwartych funduszy emerytalnych trafiły do ZUS

Reforma OFE. Pieniądze z otwartych funduszy emerytalnych trafiły do ZUS

Wyświetlaj:
nie kon / 176.114.232.* / 2014-03-13 18:17
Ztego co pamietam to mialy trafic na subkonta,ale niestety w moim przypadku 50% ubylo z OFE a na subkoncie nic nie przybylo wiec zalatano dziure bez mojej zgody.
szklarek / 2016-07-14 08:28
No i trafiły. Wpis był dokonany zbyt szybko. Inna rzecz, że raport ZUS o składkach jaki uzyskujemy co dwa lata dość mało czytelnie wskazywał ten konkretny przyrost na subkoncie.
Piotrus Pan / 85.28.184.* / 2014-02-08 20:09
pewnien ekonomista (z jego p. widzenia) powiedzial ntt:

obnizenie dlugu publicznego Polski, spowodowalo zwiekszenie "zdolnosci kredytowej". Boje sie, ze rzad moze z niej skorzystac, aby rzucic ludowi jakies miecho dla uspokojenia, ale kosztem nastepnego nowozacietego kredytu. Poprawi to wyniki sondazowe i kto wie.... a jak przyjdzie pora zaplaty, to niech nastepny rzad sie martwi, co tu ludziom zgotowac (zostaje tylko podwyzka podatku lub upadlosc) - smutne.
FDA / 188.116.35.* / 2014-02-04 06:25
Do listy znanych "szczytów" dołączył Szczyt Propagandy.
Zabrać ludziom ich oszczędności emerytalne, wmówić im że mają jakiś wybór i że to jest dla ich dobra.
Adam Grabowski / 177.35.76.* / 2014-02-03 23:28
TO CHYBA JAKIS ZART ! Tusk i jego banda zlodzieji ladnie niszcza panstwo Polskie. WItajcie na poczatku konca polskiego panstwa. Wasi i moi przodkowie zgineli na marne wszystki zagrabiaja juz niemcy ( bankio w Polsce, bo nie wiem czy wiecie ze prawie wszystkie sa niemieckie - polskich juz nie ma ) . Glosuj dalej inteligentny narodzie na lewice taka jak ( PO , PIS, SLD, PSL ) wszystko to post komuna .....
bez_zludzen / 178.181.93.* / 2014-02-03 22:49
Każdy rząd mówi, że chce dobra obywateli. Jak widzimy temu się wreszcie udało ...
Ripman580 / 83.6.147.* / 2014-02-04 12:21
To jest po prostu przywłaszczenie naszych pieniędzy bo jeżeli tego chcieli to powinni od tego roku przestać przelewać pieniądze do OFE a nie zabrali je ludziom co zbierali je przez całe życie ponieważ oni muszą JAKOŚ ZLIKWIDOWAĆ DŁUG PUBLICZNY na który oni ciągle zaciągaj pieniądze bo najlepszym sposobem na to jest zmniejszenie ich WYNAGRODZENIA ZA PRACE bo na nagrody to nadaje się pytanie : SKĄD NA NIE MAJĄ?? a z pieniędzy zwykłego człowieka łatają swoja dziurę długu publicznego a ich to nic neo obowiązuje
greg zorbbaa / 31.135.192.* / 2014-02-03 22:42
"Po osiągnięciu wieku emerytalnego środki stanowiące podstawę wyliczenia emerytury będą przez trzy lata podlegać dziedziczeniu."

A co się dzieje jeśli ktoś umrze 3 lata "przed terminem"?
robbal2k / 178.182.110.* / 2014-02-03 22:01
Od dłuższego czasu patrzę na na kraj i ludzi trochę z boku. Myślę, że to ja byłbym temu krajowi potrzebny. Dlaczego nasz kraj to kraj cienkich Bolków, którzy nie potrafią wyjść na ulicę? Polacy są słabi, dostali trochę Euro i usta mają zamknięte. Twierdzę, że zawsze byli słabi i podatni na drobne przekupstwo, sprzedawali się tanio od XVII wieku
Uważam, że dziś zostałem okradziony z 50% oszczędnosci zbieranych od 99 roku. Piszę dwa pozwy jeden do OFE - do firmy z którą zawarłem umowę, drugi do Sądu Unijnego na Państwo...ZUS pozwałem w latach 90tych i wygrałem, zobaczę co będzie tym razem...
Czy były jakieś protesty ? / 178.182.208.* / 2014-02-03 21:36
w zupełności zgadzam się z Panem. Dodam tylko, że ci prawdziwi Polacy dali życie za idee dawno temu. A teraz cóż ?? Wystarczy spojrzeć kto rządzi...... same Ż.y....d.......y
Piotrus Pan / 85.28.184.* / 2014-02-03 21:16
w innych krajach, to ludzie, za byle durna ustawa wychodza na ulice, a u nas, byly jakies sprzeciwy, protesty, obleganie sejmu? - raptem debaty w tv, w stylu "co by było, gdyby..." nie bylo zadnych sprzeciwow, wiec rzad uznal, ze ludzie na to sie zgadzaja...

co do wyborow: u nas jest wybor pomiedzy dzuma i cholera, co wybieracie?

nasi przodkowie, walczyli (oddawali zycie), za terytorium polskie, za rodzine, za historie, jezyk, a teraz co mamy: ziemie moze kupic byle kto (obcokrajowiec), pol rodziny (matka z dziecmi) w Polsce, a tata za granica, historia ulega znieksztalceniu (ponoc mielismy "polskie obozy koncentracyjne), o jezyku juz nie wspomne... [...]. Rzad nic z tym nie robi, ale i my obywalele tez sie na to zgadzamy,.,..

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
lukasz.duran@gmail.com / 212.106.167.* / 2014-02-03 20:54
Ja ma mam pytanie do Pana pseudo doktora nauk ekonomicznych - kto teraz będzie skupował dług MSP RP skoro OFE (jako Spółki Akcyjne) już tego nie mogą robić?"Rozdziobią Polskę kruki i wrony czyli Polskę wykupi do reszty cały świat, zaorze sobie i zasieje na nowo czyli IV rozbiór RP w białych rękawiczkach.
Amen / 185.15.0.* / 2014-02-03 20:39
Cuda Panie, cuda;) Nikomu nie ubyło, dług spadł, obywatel zyskał. Prawdziwe perpetum mobile!!!!
You know my name / 184.95.55.* / 2014-02-03 20:31
Niedługo wybory do europarlamentu. Warto pokazać platformie gdzie jest jej miejsce.
RyszardW / 83.7.249.* / 2014-02-03 20:13
Alexis de Tocqeuvill „Nie ma takiej niegodziwosci której nie popełniłby skądinąd łagodny rząd liberalnych w sytuacji kiedy zabraknie mu pieniędzy”

Jakie to bliskie sytuacji z OFE.
Swoja droga zniknęło w Wikicytatach.
awaro / 83.30.210.* / 2014-02-03 20:03
pieniądze trafiły o ZUS a Tusk z bandą Po trafi na śmietnik historii.Najbliższe wybory to im uświadomią i nie pomoże straszenie Kaczyńskim /bo wszystko jedno kto byle nie Tusk z bandą/
rapsody / 2014-02-03 19:57 / Bywalec forum
bummm i jest kasa na polityczną kiełbasę wyborczą
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy