Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma OFE. Piotr Kuczyński: to nieprawda, że ukradziono nam nasze pieniądze

Reforma OFE. Piotr Kuczyński: to nieprawda, że ukradziono nam nasze pieniądze

Wyświetlaj:
sylvi66 / 155.133.3.* / 2015-07-29 17:50
Te całe OFE to jeszcze większe złodzieje były niż nasz ZUS
hmmmmmm / 212.160.172.* / 2015-07-29 17:56
Dla czego tak twierdzisz? Możesz podać jakieś argumenty?
emeryt876 / 89.79.162.* / 2015-07-29 17:44
Idź dziadku na emeryturę i przestań pleść bzdury
adaśśśko / 79.139.127.* / 2015-07-29 17:41
"OFE były jedynymi pewnymi środkami na emeryturę." Dobre sobie , hehhe! "Tani " i reszta towarzystwa zapatrzonego w OFE. Czy wy nie widzieliście nigdy prawdziwych pieniędzy że tak wierzycie w te bajki.
W OFE nie ma żadnych pieniędzy !!!! Te realne pieniądze w OFE to te wyprowadzone za granicę zyski właścicieli OFE , no i w kieszeniach prezesów i prezesów spółek giełdowych to tak , tam są prawdziwe pieniądze tylko ze one już nie są nasze. Dowód:ó
-50 % pieniędzy w OFE to było obligacje Skarbu Państwa( właśnie wycofane/umorzone). Państwo płaciło obligacjami bo nie ma realnej kasy!
- drugie 50% wylądowało na giełdzie, czyli w kieszeniach tz inwestorów ktrzy co jakiś czas robili korektę w ten sposób że po kilka kilkanaście miliardów złotych pieniędzy OFE wyparowywało z dnia na dzień. A ile warte będą akcje jak nastąpi masowy wyprzedaż OFE żeby wypłacać emerytury osób na nie przechodzące , to BÓG raczy wiedzieć , a raczej niewiele.
Chyba jasno wytłumaczyłem ze pieniędzy w OFE nie było i nie ma! Ja TY "Tani" je widzisz to mi je pokaz w którym banku są zdeponowane, czy na jakich kontach.
A teraz odpowiedz na drugie ważne pytanie . Oprócz tego ze w OFE nie ma pieniędzy to tez emerytur z tego nie będzie. Przykład : po 15 latach odkładania milionów ludzi pieniędzy w OFE i dobrej koniunktury średnia emerytura wyniosła 89 zł brutto słownie osiemdziesiąt dziewięć zł . To po 30, 40 latach ile wyniesie 200 -300 zł , to wszystko! Jeżeli ktoś chce to nazywać emeryturą to proszę bardzo, ja tu nie widz emerytury za którą można by przeżyć. Potwierdzają to doświadczenia Chile , gdzie wprowadzono OFE tak jak w Polsce. Ponad 80 % członków OFE nie wypracowało nawet najniższej emerytury i państwo musiało do tej najniższej dopłacać. I u nas będzie tak samo. Zresztą same OFE głośno o tym mówiły ze one żadnych emerytur nie będą wypłać . Mogą co najwyżej zwrócić to o zostało do ZUS-u oczywiście w potrąceniu wszystkich tych benefitów , prowizji, opłat za zarządzanie itd. Jak ktoś nie wierzy to to wszystko jest do sprawdzenia i dla przeciętnie rozgarniętego faceta do pojęcia. Wystarczy spojrzeć na wyniki OFE , na wartość jednostki rozrachunkowej danego OFE. Czyli fizycznie zobaczyć w czym się wyrażają rzekomo prawdziwe nasze pieniądze. A jednostki to wiadomo , to jak w funduszach inwestycyjnych. z tą różnicą że tam w każdej chwili możesz umorzyć jednostki i wyciągnąc kasę w w OFE nie! Zus się bilansował a nawet był na plusie jedynie w latach 70 czyli za Gierka i Ci o pracowali za komuny i w starym systemie przed 99 rokiem to jakie tam emerytury będą mieli a i z OFE to tylko socjalne. Chyba Że ktoś przez 40 lat zarabiał jakieś 10-15 tys zł miesięcznie i od tego odprowadzał składki to będzie miał jakieś 2000 zł emerytury. Tylko wtedy po o ta emerytura i ilu takich będzie , hehehe! To jest tak pomyślane żeby na emerytury już nie przechodzić tylko zdychać wcześniej a jak już ktoś dożyje to żeby czym prędzej zdechł. A resztą ma wyjechać i już!
znafca_temata / 88.156.132.* / 2015-07-29 17:40
Zęby mnie bolą, gdy czytam mądrości takich pseudoprofesorków jak on, czy Oręziak.
A kto zmusza to państwo do emitowania obligacji? Samo złodziejskie państwo chce się zadłużać, więc zrzucanie winy z tego powodu na OFE oznacza ułomność intelektualną.
Mimochodem wspomnę tylko, że dzięki OFE państwo zadłużało się u swoich obywateli, a nie w zachodnich bankach, a popyt tworzony przez OFE powodował, że ich koszt obsługi był niższy dla państwa.
maciejewskiiiii / 79.139.127.* / 2015-07-29 17:57
" znafca " o ty bredzisz. Państwo cały czas " zadłuża się u obywateli bo przecież nie ma własnych pieniędzy tylko z naszych podatków. W zamian finansuje wiele funkcji publicznych w tym emerytury. Tylko że kilku cwanych gości Balcerek i spółk sprywatyzowało emerytury, goście się nachapali a emerytur z tego nie będzie. Po 15 latach składnia średnia emerytura z OFE 89 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "popyt tworzony przez OFE" dobre sobie jaki popyt , chyba na to żeby co jakiś czas po kilkanaście miliardów pieniędzy z OFE znikało z giełdy po tz korektach. A jakie efekty tego popytu to widząc , nawet nie głodowe emerytury. OFE to jeden wielki przekręt!
teraz rozbawiony / 88.156.132.* / 2015-07-29 18:54
Nie rozumiesz, że ZUS działa na zasadzie piramidy finansowej. Wypłacane emerytury (zwłaszcza mundorowe, czy górnicze), a wpływy do systemu to dwie niepowiązane ze sobą sprawy, Różnica z tego tytułu cały czas rośnie i pokrywa ją SKarb Państwa, czyli my. OFE były próbą urealnienia systemu. Gdybyś zaczął wypłacać emerytury z ZUS na podstawie tego co nim jest, bez dopłat z zewnątrz, też wyszłoby jakieś 89zł. Tacy jak ty żyją w krainie fantazji myśląc, że ZUS jest lepszym rozwiązaniem od czegokolwiek - jest najgorszym z możliwych wpędzającym gospodarkę w zadłużanie, co antybystrzy tacy jak ty zarzucają OFE.
OFE przez 15 lat miały całkiem przyzwoitą stopę zwrotu (8-9% rocznie), mimo trudnych ostatnich lat. Pokaż mi, gdzie tyle można zarobić? W ZUS?
maciejewskiiiii / 79.139.127.* / 2015-07-29 21:57
Tylko ZUS, to piramida, a OFE to nie ? Tak działa całe nasze państwo i to nie od teraz. Co roku budżet zamyka się deficytem ok 30 miliardów zł tak było w latach 90 i tak jest teraz. Jedynie za Gomułki budżet się jako tako bilansował. Ale była bida. Gomułka twierdził ze jest postęp gospodarzy i wzrost dobrobytu , bo przed wojną robotnik miał jedną koszule od święta a teraz mam przynajmniej 3 więc jest postęp, heheh. Póżniej przyszedł Gierek i napożyczał na zachodzi , ( całkiem niedawno dopiero spłaciliśmy te długi), Jaruzelski to bankructwo państwa., niewypłacalność. Z jednym mogę się zgodzić tu nie chodziło o żadną reformę emerytalną tu chodziło o to żeby ludzi zrobić w konia czyli zeby się sami zapisali do tego żeby dostać groszowe emerytury czyli socjalne a nie bardzo duze tak jak w starym systemie. I to się udało ,80 % tak jak w Chile, będzie dostawać emerytury najniższe.
A z tymi 8-9 % stopy zwrotu to jak się na tym trochę znasz to wiesz ze to czysta teoria , te stopy są wirtualne. One się realnie zmaterializują jak OFE zacznie sprzedawać akcje i realną gotówkę przekazywać do ZUS. To zobaczymy ile wtedy będzie ?! Kiedyś policzyłem wszystkie składki brutto za 15 lat i doliczyłem średnie oprocentowanie lokat w banki w danym roku. Wyszło mi 2 x więcej kasy niż ta wynikająca z ilości jednostek uczestnictwa według kursu z danego dnia. Te kursy tych jednostek zaczęły się ok 10 zł i już od kilku lat od 2008 drepczą w miejscu w graniach 30 kilku złotych.
Bambus / 148.81.137.* / 2015-07-29 17:35
Ten bankster Kuczyński jeszcze się śmieje i popiera złodzieja, czyli państwo. Paszoł won nierobie - weź się do konkretnej pracy.
_ja / 77.45.11.* / 2015-07-29 17:34
Kolejny dziad co z cudzej torby daje.

1..Zlikwidować przymus topienia kasy w Zakładzie Utylizacji Składek.
2..Odciąć świnią ryje od koryta.


Parafrazując FOLWARK ORWELLA punkt ostatni

3.Piramida ZUS się zawali, lub tzw emerytura będzie wynosić 500 zł dla obywateli folwarku i parę tysięcy dla świń które pilnują tego burdelu.
qwas286 / 31.63.132.* / 2015-07-29 17:32
nana1317 ma rację, po hu... były te ofe??? to był skok na kasę, pobrali prowizje od wirualnych pieniedzy, a pan profesór wyszedł na tym najlepiej i kolejny raz zrobił polaków w bambo.
czarodziej66 / 46.113.252.* / 2015-07-29 17:28
W tym złodziejskim kraju wszystko jest zaplanowane jak ograbić obywateli z resztek oszczędności oraz godności, najpierw na siłę zmieniają ustrój, jak w 1945 r a następnie rozkradają majątek narodowy na oczach obywateli, którzy zmuszeni do przystąpienia do OFE zostają znowu oszukani i pozbawieni złudzeń o spokojnej starości. Dzisiaj nikt z normalnych obywateli nie uwierzy w żadne państwowe programy i systemy.
Wpłaciłem 2tys i mam 1,9tys przez rok / 83.2.154.* / 2015-07-29 17:26
Wpłaciłem 2 tys imam po roku 1,9 tys>Zarobiłem jak Zablocki na mydle.
Olać Darmozjadów / 89.151.33.* / 2015-07-29 17:22
To z OFE podpisałem UMOWĘ, nie z BANDĄ NIEROBÓW KORYTOWYCH. Zleciłem by MOJE pieniądze były inwestowane. "PRZESTTĘPCY KORYTOWI" NAKAZALI, by połowa MOJEJ ksay była inwestowana w obligacje. To dlaczego ZAGRABIONO MOJE PIENIĄDZE? Może to niech wyjasni ten "egsperd" od siedmiu boleści.
von basior / 79.135.172.* / 2015-07-29 17:16
W związku z tym pytanie. Skoro OFE to takie złodziejstwo to ci co je wprowadzili i przymuszali do przekazywania pieniędzy kiedy pójdą siedzieć?
qwasu / 31.63.132.* / 2015-07-29 17:20
pan prfesór słynny ze schładzania gospodarki i zrobienia w bambu Polaków, nie pójdzie siedzieć bo jest ekonomicznym celebrytą, co chwila w mediach.
państwo - mój wróg / 109.95.204.* / 2015-07-29 17:15

W praktyce będzie dochodzić do sytuacji, kiedy pewne osoby będą żyły dłużej niż środki zgromadzone na ich kontach, przewidywane na określoną długość życia; w takim przypadku oczywiście ich świadczenia będą musiały być finansowane ze składek innych osób. W tej sytuacji należy uznać, że ta składka nie jest prywatną własnością ubezpieczonego - uzasadniał wówczas Sąd Najwyższy.


Większość przekręca się zanim dotrze do tego terminu, więc górka na opłacanie tych długowiecznych by się znalazła, ale to jak zwykle się przemilcza, żeby państwo miało w rękach wygodne argumenty.
Podatnik - okradziony / 109.95.204.* / 2015-07-29 17:13
kolejny szmaciarz opłacany przez władzę wciska kit mieniąc się "ekspertem". S********* pan na drzewo prostować banany, bo kit wciskasz kiepsko
fordzi / 5.172.247.* / 2015-07-29 17:01
Jeżeli to nie są moje pieniądze a systemu, to dlaczego rozliczam się z nich ???
teh / 83.27.223.* / 2015-07-29 16:57
Popatrzcie ilu się ekspertów w róznych dziedzinach ostatnio pojawia, a to mucha a to kuczyński. Wstyd mi za pana , tak się szma.ic za 13 srebrników

Najnowsze wpisy