Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma OFE. ZUS nie zwiększy zatrudnienia

Reforma OFE. ZUS nie zwiększy zatrudnienia

Money.pl / 2013-12-17 07:14
Komentarze do wiadomości: Reforma OFE. ZUS nie zwiększy zatrudnienia.
Wyświetlaj:
Adam1960 / 178.182.183.* / 2013-12-17 10:05
... co to znaczy tani i dobry!!! To jest nieprawda że tani!!! Dziesiątki tysięcy osób zatrudnianych przez tego ociężałego molocha, dziesiątki siedzib do utrzymania, czy to ma być TANIE???? Topimy miliardy w utrzymaniu tysięcy niekompetentnych ludzi zatrudnianych po kumotersku!!! To trzeba zreformować i odchudzić!!!
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-12-17 09:52
zus KOSZTUJE PONAD 4 MLD ZŁ ROCZNIE - TANI ZUS - TO JAKIŚ ŻART
Zusmen / 184.95.55.* / 2013-12-17 09:43
Brzmi jak bajka o żelaznym wilku. Wszyscy o nim słyszeli ale nikt go nie widział
tp11 / 81.219.23.* / 2013-12-17 09:31
Ja p......, ale propaganda!
barg / 91.193.208.* / 2013-12-17 09:09
Niby można złożyć deklarację przez internet, ale tylko jeśli się posiada certyfikowany podpis elektroniczny. Czyli w praktyce przez internet będzie mogła to zrobić znikoma liczba osób.

Posiadacze profilu zaufanego w ePUAP (tak gęsto reklamowanego przez urzędy i przez rząd) są odcięci od tej możliwości. Muszą się pofatygować do ZUS-u i złożyć deklarację osobiście. Wszystko po to, żeby maksymalnie utrudnić obywatelom pozostanie w OFE.

Przy okazji wychodzi kolejna rzecz. Informatyzacja w tym kraju trwa kilkanaście lat, jednak systemy informatyczne w poszczególnych urzędach i instytucjach są cały czas niekompatybilne. Nie jest możliwe posiadanie jednego certyfikowanego profilu akceptowanego przez całą administrację publiczną, ponieważ wszędzie jest inny system.

Po kilkunastu latach informatyzacja w naszym kraju to fikcja.
sps172 / 91.200.76.* / 2013-12-19 08:09
Ej, chwileczkę. Przecież oba podpisy ,zarówno podpis elektroniczny oparty o profil zaufany na ePUAP jak i podpis elektroniczny oparty o certyfikat kwalifikowany, są honorowane na PUE? Skąd wzięła się w artykule informacja, że jest inaczej?

Co do samej platformy ePUAP: jest to ciekawy pomysł na składanie/podpisywanie dokumentów przez internet, ale najwyraźniej urzędy nie są specjalnie zainteresowane tą forma komunikacji z klientami. Chyba tu jest problem. Wystarczy wejść na www.epuap.gov.pl i zobaczyć, jakie sprawy możesz załatwić np. w swoim mieście. Nie ma tego dużo... :/
Dziedzi367 / 194.242.62.* / 2013-12-17 08:50
Moja trójka dzieci bardzo dziękuje Panu Zbigniewowi Derdziukowi za w ostatniej fazie prac nad ustawa OFE zgłosił wniosek aby środki z OFE, które przejdą do ZUS nie były dziedziczone - tym samym zgarnął im całą kasę która tatuś uzbierał w OFE od 1999r.
ZUS to bankrut / 79.186.68.* / 2013-12-17 08:41
Co ten gościu bredzi przecie ZUS to typowa piramida Ponziego która w przeciągu 2-3 lat padnie zmuszanie ludzi do
ładowania kasy do takiej piramidy finansowej powinno być karalne piramida finansowa ZUS jest dokładnie taka sama jak Madoffa czy Plichty(Ambergold) tylko na niewyobrażalna skalę jej rychłe bankructwo i upadek spowoduje też bankructwo i upadek tego kraju
gość677 / 83.20.100.* / 2013-12-17 08:00
ZUS pomału bankrutuje.
bsf / 46.45.103.* / 2013-12-17 07:23
Tusk główny SYNDYK masy upadłościowej handlujący długami ..
szpak / 193.107.89.* / 2013-12-17 07:14
Proste pytanie prosze o odpowiedz:

- Czym sie rozni ta wirtualnosc pieniedzy zapisanych na koncie w ZUS ktore gwarantuje Panstwo, od pieniedzy zainwestowanych przez OFE w obligacje Skarbu Państwa? Jesli Polska zbankrutuje to tak samo wirtualne beda pieniadze na koncie w ZUS jak i w obligacjach w OFE bo Panstwo w razie bankructwa przeciez ich nie wykupi.
tiaa / 194.99.117.* / 2013-12-17 08:33
otóż to, mało kto to dostrzega.
To było takie błędne koło. ZUS musiał przekazywać środki do OFE, przez co tej kasy brakowało na wypłaty emerytur i Państwo musiało dotować ZUS, a żeby Państwo miało tę kasę to musiało się zadłużać w postaci obligacji, które to obligacje kupowało OFE.
m54 / 79.186.68.* / 2013-12-17 08:46
Bredzisz kasa z OFE starczy na rok góra dwa a potem przez co będzie brakowało na wypłaty emerytur i to coraz więcej i więcej? pieniążki sie rozpłyną i juz nie będzie OFE które jest niby wszystkiemu winne co wtedy "polskie politykiery" wymyślą?
tiaa / 194.99.117.* / 2013-12-17 09:34
postanowiłem ci jednak pomóc i rozbić na czynniki pierwsze mój post, może wtedy łatwiej będzie ci coś zakwestionować:
- ZUS musiał przekazywać środki do OFE - tak czy nie według ciebie?
- przez co tej kasy brakowało na wypłaty emerytur - tak/nie?
- i Państwo musiało dotować ZUS - tak/nie?
- a żeby Państwo miało tę kasę to musiało się zadłużać w postaci obligacji - tak/nie?
- które to obligacje kupowało OFE - tak/nie?

Nie póbuj więc rozmydlać tematu tylko konkretnie odnieś się do mojej wypowiedzi, w której według ciebie bredzę
FDA / 188.116.35.* / 2013-12-17 11:04

- ZUS musiał przekazywać środki do OFE - tak czy nie według ciebie?

TAK
- przez co tej kasy brakowało na wypłaty emerytur - tak/nie?

NIE-ta kasa która wpływała do OFE miała być uzupełniana z prywatyzacji.

i Państwo musiało dotować ZUS - tak/nie?

TAK ale nie przez OFE tylko przez zaniechanie reform systemu emerytalnego-które to reformy i tak będziemy musieli zrobić tylko w znacznie gorszej sytuacji ekonomicznej.

a żeby Państwo miało tę kasę to musiało się zadłużać w postaci obligacji - tak/nie?

-przyczyna jw

które to obligacje kupowało OFE - tak/nie?

Oczywiście, bo jest to pewny instrument ekonomiczny bardzo dobry na inwestycje emerytalne,tak jak na całym świecie.
To my teraz robimy hybrydę (agresywne fundusze emerytalne) której nie ma na całym świecie.
A tak nawiasem mówiąc, jeśli twierdzisz że w funduszach obligacji nie ma pieniędzy tylko wirtualne zapisy, to powiedz to tym Polakom( może i sobie) którzy mają w takich funduszach zgromadzone ponad 70mld zł, aby to przekazali do Skarbu Państwa.
Bo co im szkodzi-a Minister Finansów się ucieszy.
Ucieszy się też Tusk bo trochę dłużej nie będzie musiał nic robić!
tiaa / 194.99.117.* / 2013-12-17 11:17

przez co tej kasy brakowało na wypłaty emerytur - tak/nie?

NIE-ta kasa która wpływała do OFE miała być uzupełniana z prywatyzacji

tym nie mniej taka dziura powstawała po przekazaniu kqsy do OFE. Inną sprawą jest to w jaki posób ją zasypywano czy miano zasypywać. Poza tym nawet gdyby kasa z prywatyzacji miała to zasypywać to i tak nie wystarczyłoby tego.

i Państwo musiało dotować ZUS - tak/nie?

TAK ale nie przez OFE tylko przez zaniechanie reform systemu emerytalnego-które to reformy i tak będziemy musieli zrobić tylko w znacznie gorszej sytuacji ekonomicznej.

bezpośrednio jednak przez OFE no bo kasa przeszła z ZUS do OFE. Kolejna rzecz to taka że drgnęło ostatnio w emeryturach mundurowych przypominam (jak na nich dość znacznie).

Co do ostatniej części, to chodziło o to, że jeśli Państwo zbankrutowałoby to nie ma znaczenia czy emeryturę miałbyś otrzymać z ZUS czy z obligacji państwowych OFE (chociaż jestem ciekaw czy w takiej sytuacji w pierwszej kolejności byłyby cięcia np o 50% w emeryturach czy w obligacjach? Sytuacja zagranicznych banków podpowiada jednak, że w pierwszej kolejności umarzane będą obligacje).
FDA / 188.116.35.* / 2013-12-17 12:52
odpowiem tym co już kiedyś napisałem:
Idea OFE polegała na tym aby nie przejadać majątku wypracowanego w czasach słusznie minionych, tylko na tej bazie zbudować kapitał który w przyszłości odciąży państwowy ZUS.Brakujące 15%, które na początku było transferowane do OFE, miało być uzupełniane z dochodów z prywatyzacji. Miały być zlikwidowane przywileje-zostało to zrobione tylko w minimalnym stopniu.Miał być system jednakowy dla wszystkich, miał być zlikwidowany KRUS-nie zrealizowane,itd.
Niestety jako państwo zachowywaliśmy się jak przysłowiowy pracownik Banku Śląskiego, który jak dostał swoje 15% akcji to sprzedał(średnio po 30zł) i kupił sobie samochód.
Teraz ten samochód złomuje a ING chodzi po ok.120zł.
Podobny "interes" jako Państwo robimy teraz.
Zdaję sobie sprawę że w tej chwili jest już "pozamiatane" i trzeba tą kasę z OFE zabrać.
Ale nie zmienia to mojego przekonania że jest to nasz historyczny błąd.
Bo po kolei likwidujemy sobie bufory bezpieczeństwa(rezerwa demograficzna,teraz OFE) a system emerytalny i tak będziemy musieli zreformować.Bo nożyce miedzy wpływami do ZUS a wypływami ciągle się poszerzają.Cóż, jak to mówią, Rząd postępuje rozsądnie, gdy wszyskie inne możliwości zostaną wyczerpane.Ale teraz skoro decyzje można odwlec to robi się czarny PR w stosunku do OFE który jak się okazuje daje efekty.
I za ten błąd zapłacą nasze dzieci i wnuki, bo to na ich koszt żyjemy teraz.
A w życiu prywatnym staramy się jednak dzieciom zostawić jakiś majątek, a nie tylko rachunki do zapłacenia.
tiaa / 194.99.117.* / 2013-12-17 13:04
i ja się zgadzam w pełni z tym twoim postem.
tiaa / 194.99.117.* / 2013-12-17 09:27
w którym miejscu niby bredzę? Nie odniosłeś się zupełnie do tego co napisałem. Czy ty masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Skoro piszesz że bredzę to może twierdzisz, że proces nie wygladął tak jak go opisałem? Jeśli nie, to proszę napisz jak to wygladało. A jęśli nie potrafisz się odnieść "konkret do konretu" to twoje pisanie jest tylko marnotrastwem przestrzeni internetowej.
m54 nie kompromituj się...
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-12-17 10:05
to ty "tiaa" się kompromitujesz i to totalnie.

Największą zaletą OFE, mimo licznych wad było dziedziczenie środków i możliwość ich przekazania rodzinie w przypadku przedwczesnej śmierci ubezpieczonego. Takie podejście było dla mnie bardzo ważne i mogłem się godzić na liczne nieprawidłowości, bo wiedziałem, że jak mnie braknie to rodzina pociągnie z tych pieniędzy z 1-3 lat.

...a poza tym, to OFE powstało po to aby część składanych pieniędzy na emerytury umieszczać w innym miejscu niż ZUS.

ZUS miał sobie sam poradzić dzięki wpływom z prywatyzacji, zniesieniu przywilejów i lepszemu zarządzaniu.

Ponieważ krajem żądzą w większości oszuści i złodzieje, to kradnie się nam z OFE uskładane pieniądze pod przykrywką reformy ratującej finanse państwa.

100 razy wolałbym aby bankructwo państwa nastąpiło teraz przy moich pieniądzach w OFE niż później, gdy ich już tam nie będzie.
H Szatkowski / 2013-12-17 20:12
Akurat obecnie już niemal pewne okrojenie OFE nic w kwestii 'dziedziczenia' nie zmieni, bo przeksięgowanie części obligacyjne odbędzie się na subkonto w ZUS, a więc środki zachowają 'dziedziczność' taką, jaką miały w OFE.
bsf / 46.45.103.* / 2013-12-17 11:37
Jedynym uczciwym rozwiązaniem jest oddanie wszelkich zgromadzonych środków w OFE jej prawowitym właścicielom.Problemu z tym nie ma gdyż każdy posiada konto indywidualne.
Nie znam dalszego scenariusza okradania przyszłych emerytów z ich kasy odkładanej przymusowo przez 30, 35 czy 40 lat ale...
To co się dzieje w tym dzikim niecywilizowanym kraju to ZŁODZIEJSTWO legalizowane przez Sejm Senat i Prezydenta! amen.
tiaa / 194.99.117.* / 2013-12-17 10:16

to ty "tiaa" się kompromitujesz i to totalnie

w kórym miejscu? Zacytuj i odnieś się do mojej konkretnej wypowiedzi prostując czy negując ją!

Największą zaletą OFE, mimo licznych wad było dziedziczenie środków i możliwość ich przekazania rodzinie w przypadku przedwczesnej śmierci ubezpieczonego. Takie podejście było dla mnie bardzo ważne i mogłem się godzić na liczne nieprawidłowości, bo wiedziałem, że jak mnie braknie to rodzina pociągnie z tych pieniędzy z 1-3 lat.

napisałem coś o tym? NIE!

...a poza tym, to OFE powstało po to aby część składanych pieniędzy na emerytury umieszczać w innym miejscu niż ZUS.

czy neguje zasadność inwestowania w akcje czy obligacje firm? NIE!

ZUS miał sobie sam poradzić dzięki wpływom z prywatyzacji, zniesieniu przywilejów i lepszemu zarządzaniu.

pisałem coś na ten temat? NIE!

Ponieważ krajem żądzą w większości oszuści i złodzieje, to kradnie się nam z OFE uskładane pieniądze pod przykrywką reformy ratującej finanse państwa

pisałem coś o tym? NIE!

LUDZIE! Czy wy jesteście takimi analfabetami, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Czytać nie potraficie a chcecie się wypowiadać w roli ekspertów - żałosne...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy