Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Wyświetlaj:
observatore / 95.48.83.* / 2015-11-12 10:38
Noo, twarz ze zdjęcia inteligencją nie powala...! Ja bym w ogóle zniósł obowiązek szkolny, bo i po co uczyć dzieciaki? Wiadomo, szkoła to syf, same stresy, nauczyciele to sami durnie, programy do bani, koszty duże, a i tak wiedza nie jest przydatna do niczego. Od razu Polska stanie się bogatsza, dzieci zdrowsze, a PiSowi przybędzie wyborców na ich miarę! Przy okazji loikwidacji gimnazjów licea też bym skasował, a co! Wystarczą zawodówki, po co nam jacyś "wykształceni", jeszcze się im co we łbach wylęgnie zdrożnego? A nuż taki jeden z drugim spyta klechę, po co do karmienia piersią zasłaniać oczy niemowlakom, a co z porodem siłami natury, co wtedy dzieciakowi zasłaniać, jak sie przez pochwę matki przeciska całym sobą?! W ogóle to inteligencję poddałbym pisreedukacji, zesłać białoruczkich do jakiegoś pispegeeru, niech tam poznają smak prawdziwej pracy! Jak u Mao, tam przyniosło to efekty, przecież dziś Chiny rozwijają sie w tempie 7% rocznie! A w tych szkołach, co zostaną, to wystarczy katecheza i liczonko do stu, po co więcej? Jak ma się za przyszłą minister babę, co opowiada jednym tchem o biednych rodzicach, co nie mają na kanapkę dla dziecka do szkoły, a rozporządzenie o wycofaniu soli z artykułów spożywczych sprzedawanych w szkołach spowodowało, że dzieci przestały jeść w szkołach, i która nie czuje, jakie bzdury opowiada - to i czego sie tu spodziewać? Nie dociera do niej, że skoro ktoś ma na śmieciowe żarcie kupowane w sklepiku szkolnym, to wcale nie jest taki biedny, że aż nie stać go na kanapkę dla dzieciaka, i wciska nam taki piskit...
moniaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 77.254.254.* / 2015-11-12 10:38
Nie nauczyciele są ważni tylko dzieci! nauczyciel i tak znajdzie pracę a dzieci w tych gimnazjach wyrastają na przestępców! w mniejszych szkołach podstawowych czegoś takiego nie było,dzieci wychodząc ze szkoły miały po 15 lat i dopiero wchodziły w świat młodzieży a teraz taka dwunastolatka uważa się za panienkę,nakładają makijaż,ubierają się wulgarnie.Chłopcy piją alkohol,zażywają narkotyki,nawet w tym wieku już uprawiają seks! ja za wszystko winię właśnie gimnazja,w podstawówkach tego nie było a jeżeli już się zdarzył przypadek to jeden kilkadziesiąt
llllll / 188.252.10.* / 2015-11-12 11:04
Niemądre gadanie, czasy się zmieniają, młodzież też jest inna. Do gimnazjum przychodzą już zdemoralizowane dzieci, nie stają się takim przez samo przejście do gimnazjum. Gdzieś to się zaczyna i ktoś to bagatelizuje - rodzice , bądź podstawówka . Najlepiej jest zrzucać winę na gimnazjum. A jak wyobrażasz sobie taką wspólną naukę w szkole siedmiolatka i piętnastolatka?
Adrian606 / 89.228.135.* / 2015-11-12 10:52
Jak można za to winić gimnazja? Gimnazjum matki i ojca nie zastąpi. Wychowane dziecko w styczności z patologią będzie wiedziało jak się zachować.
luk5007 / 5.174.49.* / 2015-11-12 10:51
Moniaa, a nie przyszło ci do głowy, że to ta młodzież i te dzieci są teraz inne niż jeszcze nawet 15-20 lat temu. Duża wina leży po stronie rodziców, którzy są za bardzo zajęci i nie mają czasu aby poświęcić go dziecku. To co było kiedyś w szkołach już nie wróci. Dalej będzie to ta sama młodzież, mało tego dopiero zaczną się wymuszenia na dzieciach młodszych.
KonradS / 83.13.237.* / 2015-11-12 10:50

Nie nauczyciele są ważni tylko dzieci!

No właśnie, zauważ że tak nie jest. Jakie są argumenty przeciwko "odkręcaniu" reformy?
Mniejsze wpływy do budżetu (a ponoć przyczyny reformy nie były natury finansowej) i (przejściowy i wyolbrzymiany) problem co zrobić z nauczycielami.
Dzieci w ogóle się nie liczą.
Piotr samorządowiec / 91.233.115.* / 2015-11-12 10:38
ja uważam , że gimnazja się sprawdziły. Faktycznie początki były trudne, do jednej placówki zwożono młodzież z miejscowości ościennych,często młodzież zakompleksiona z niskim poczuciem własnej wartości, powstawały konflikty , a nawet akty przemocy wywołane partykularyzmami lokalnymi. Wszyscy wiemy że edukacja to proces, a na jej efekty trzeba czekać wiele lat. Dzisiaj te problemy się skończyły. W mojej gminie gimnazjum oferuje edukację ze zwiększoną ilością języków obcych, zajęć dodatkowych. Przy gimnazjum wybudowano basen, są dwie sale gimnastyczne, boiska ze sztuczną nawierzchnią. w szkołach wiejskich w miejsce 7 i 8 klasy powstały oddziały przedszkolne- nie ma problemu wolnych miejsc w przedszkolu, Gimnazjaliści zaczęli odnosić sukcesy w zawodach i olimpiadach wojewódzkich. Mamy wreszcie system wyrównujący szanse dzieci z małych miasteczek i wiosek. Likwidacja tego wszystkiego spowoduje krok wstecz. Warto wspomnieć że subwencja oświatowa pokrywa koszty funkcjonowania oświaty w naszej gminie zaledwie w 60% reszte dokłada samorząd. Dlatego proponuję Pani Minister aby nie tylko konsultowała się ze związkami i nauczycielami ale przede wszystkim z samorządem i to nie bogatych miast a właśnie z gminami kilkunastotysięcznymi, często miejsko-wiejskimi, bo tak naprawdę to od pieniędzy samorządów zależy jakość i poziom kształcenia. Pozdrawiam
miron75 / 86.63.110.* / 2015-11-12 10:34
Prawda jest taka, że gimnazja powinny zostać zmodernizowane - silna praca psychologów z dorastającą młodzieżą no i doradców zawodowych z klasami 3 aby miały świadomość wyboru zawodu, na czym poszczególne zawody polegają i jak wygląda dostępność do pracy ( bezrobocie w danym zawodzie na danym obszarze).
Niestety tego ciągle brak a zatem likwidacja zdaje się być rozsądna... Natomiast szkoły podstawowe można zwiększyć do 9 lat (8+1). Zresztą nie oszukujmy się, część szkół gimnazjalnych zostanie ponownie przekształconych w szkoły podstawowe pod ścisłym nadzorem miast które wiedzą jak jest u nich z niżem lub wyżem demograficznym.

Natomiast pora w końcu na silny ogólnopolski plan doposażania w sprzęt techno-dydaktyczny szkoły zawodowe, technika i CKP (maszyny i narzędzia na miarę XXI wieku bo dzisiaj ich po prostu nie ma, sprzęt jest z lat 70-80 i po prostu się sypie). Może w końcu MEN, KOWEZiU, CKE lub OKE napisze jakiś projekt unijny na doposażanie placówek w sprzęt egzaminacyjny, pora najwyższa!!!
Ma13rek / 77.255.38.* / 2015-11-12 10:34
Czytając wszelkiego typu komentarze zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi? Przez ostatnie kilka dni PiS był atakowany że nie realizuje swoich obietnic wyborczych, teraz jest atakowany że będzie realizował. Czy mediom chodzi o robienie ludziom wody z mózgu?
jot / 178.43.137.* / 2015-11-12 10:34
Gomułka to kretyn. Ilu młodych Polaków zaraz po studiach czy szkole zawodowej może liczyć na pracę etatową, w której płaci ZUS? 1%? 5%?
damian322 / 2.68.31.* / 2015-11-12 10:33
jaka ignorancja bije z jej twarzy ,wstrętne babsko
cyta / 77.254.202.* / 2015-11-12 10:46
Wstrętny, natrętny i stronniczy to był rozmówca i dziennikarz w tvn24; ja nie byłabym tak opanowana jak p.Minister
emil836 / 109.207.103.* / 2015-11-12 10:32
Po rządach PIS zastaniemy Polske jak po tsunami !!!!!!!!!!!!!!!!!! NA BANK
mark74 / 94.254.129.* / 2015-11-12 10:32
Zlikwidować obowiązek szkolny. Jak przestanie to być przymusem to skończą się cała patologia. Nie dostosujesz się wylatujesz. Wtedy będzie bez różnicy ile klas szkoła ma. Jeszcze trochę a powszechne wykształcenie wyższe stanie się faktem, ale czy aby wysokie umiejętności za tym pójdą?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Miriam60 / 95.41.204.* / 2015-11-12 10:31
Nieważne, że moja mała 6-letnia wnusia będzie w jednej szkole z 14-letnimi koniami. Grunt, żeby zmienić coś co zrobiła PO. Nieważne jakie będą tego skutki. Pewnie też wprowadzą po 8 godzin religii. I historii na której będzie tylko Smoleńsk i Lechu, bohater narodowy. Tylko po to chcą zmian w szkolnictwie bo wraz z tą zmianą pójdą do wymiany podręczniki.
Hiubu1 / 77.115.101.* / 2015-11-12 10:46
Droga Babciu, nie siej zamętu, jak nie wiesz, jak wygląda obecnie szkolnictwo. Dwóch moich synów poszło jako 6cio latki do szkoły i wiem dobrze, że jednemu to bardzo zaszkodziło, a u drugiego było jak najbardziej dobrą decyzją. Dajmy wolność rodzicom w wyborze.
Jak pamiętam swoją szkołę z systemu 8mio klasowego to dzieci z klas 1-3 były oddzielone od 4-8 i jakoś krzywda się nie działa. Gorzej jest teraz kiedy idą dzieci do gimnazjum i palma im tam odbija, bo właśnie wkraczają w trudny okres dojrzewania i muszą się zmierzyć z nową rzeczywistością, klasą i układem sił. Ja tam bym wolał starsze rozwiązanie, albo 9cio klasowe szkoły. W szkołach które mają tylko miejsca na 6 klas nie ma problemu, żeby później całe klasy (bez zmian osobowych) przechodziły do innego budynku (tam gdzie było gimnazjum).
Patrzmy obiektywnie, a nie tak, jak nam dziennikarzyny nawkładają do głowy.
JOŁ / 91.246.15.* / 2015-11-12 10:31
Brawo koniec biurokracji zeby wfista zamiast uczyc musi siedziec i tlumaczyc sie z kazdego wyjscia w teren opisywac i uzyskiwac zgode to zenada to samo z wycieczkami 5 zgód od rodzica kiedys wsiadalo sie w autobus i jechalo nawet z dnia na dzien i brawo gimnazja nie potrzebny spend!!!! a dzieci ida do gimnazjum to czuja sie dorosli a tak w jednym budynku do 8 klasy potem jedni do zawodówki drudzy do liceum i spokoj a klasy sie znajda niech ta guzik sie nie martwi bo nie byla nauczycielem i dali jej to na czym sie nie zna !!!!
wójt / 37.7.52.* / 2015-11-12 10:29
większego debila jak rostowska w szkolnictwie dawno nie było,martwi się o budżet samorządu,to co więcej kosztuje durna babo,6 miesięcy odprawy ,czy 30 lat pensji
ag923 / 83.22.92.* / 2015-11-12 10:40

czy 30 lat pensji

Według ciebie lepiej przez 30 lat tkwić na zasiłku? Czy jednak pracować i odprowadzać uczciwie podatki? I może trochę więcej kultury w wypowiedziach publicznych!!!
marta60 / 89.71.138.* / 2015-11-12 10:27
PRZEZ TE DURNE REKLAMY R E Z Y G N U J E Z WP.
WK247 / 83.14.16.* / 2015-11-12 10:26
NAJŁATWIEJ "REFORMUJE" SIĘ PRZEZ LIKWIDACJĘ EWENTUALNIE PRZEZ WYGASZANIE. PIS TO POTRAFI, GORZEJ Z BUDOWANIEM CZEGOŚ ROZSĄDNEGO.
AZ753 / 37.47.32.* / 2015-11-12 10:40
Do WK247 ciekaw jestem, co napiszesz, gdy PIS uprości procedury i okaże się, że mamy znaczne przerosty zatrudnienia w administracji
zdezorientowany! / 31.61.136.* / 2015-11-12 10:26
Czytam często że gimnazja są złe. Ale nie mogę znależć żadnego argumentu DLACZEGO? Może oni w tych gimnazjach nie są z PiS-u? To zapisać ich do partii "PRAWDZIWYCH POLAKÓW" i problem z głowy!
Paweł1982 / 148.81.200.* / 2015-11-12 12:37
Oczywiście, że gimnazja są złe. Ja chodziłem jeszcze do szkoły w starym systemie 8 lat podstawówka, 4 lata liceum i skończyłem studia techniczne. Potem zostałem na uczelni i jako asystent prowadziłem zajęcia ze studentami - laboratoria z chemii. To był dramat. Niektórzy studenci I roku nie potrafili napisać prostej reakcji zobojętnienia albo zamienić jednostek. Jak oni matury pozdawali?? U mnie w klasie w liceum były różne osoby - słabe i dobre, ale pewne minimum każdy jednak znał. Dzisiaj poziom edukacji to dno. Udzielam nieraz korków uczniom z gimnazjum i liceum i oni bez kalkulatora niczego policzyć nie potrafią. Wykonanie w pamięci działania typu 19*8 =(20-1)*8 = 20*8 - 1*8 = 160-8=152 jest dla nich nie do pojęcia. A u mnie w liceum nauczycielka tępiła używanie kalkulatora, bo uważała że trzeba myśleć, a nie bezmyślnie wklepywać cyferki do urządzenia. Dopiero do bardziej skomplikowanych obliczeń można było używać kalkulatora. Poza tym gimnazja oprócz obniżenia poziomu nauczania spowodowały wzrost agresji u dzieci. Wiek 13-15 lat to okres dojrzewania, buntu przeciw światu i w tym wieku dzieci są wyrywane z dotychczasowego środowiska i przenoszone do innego na 3 lata po czym znowu do innego na kolejne 3 lata. To, że po 6 latach zmieniają środowisko sprawia, że chcą w nowym zaistnieć, zdobyć pozycję i robią to nękając słabszych kolegów. Dlatego uważam, że gimnazja należy skasować.
Paweł1984 / 46.171.18.* / 2015-11-12 10:34
Przeczytaj sobie kilka komentarzy poniżej jakie są moje spostrzeżenia odnośnie gimnazjów- bezczelna, niewychowana i pyskata młodzież a do tego znacznie gorzej wyedukowana od roczników systemu ośmioklasowego. Może i koszty likwidacji będą duże ale trzeba mieć na względzie przyszłość nowych pokoleń a nie tylko narzekać, że się budynki po gimnazjach będą marnowały.
Piotr450 / 94.246.153.* / 2015-11-12 11:00
Zgadzam się z Tobą .System ośmioklasowy był lepszy.Po podstawówce była zawodówka,technikum, liceum każdy dopasował coś dla siebie ale to było "be" bo to komuna wymyśliła. Tylko ta komuna wykształciła pokolenia zdolnych i mądrych ludzi ( z małymi wyjątkami którzy teraz się ujawniają).

Najnowsze wpisy