Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Wyświetlaj:
dziadek Michał / 79.184.192.* / 2015-11-12 10:25
Tak jak na tym zdjęciu wygląda spotkanie z szefem szefów, po wysłuchaniu wskazówek w pozycji poziomej, pani minister się wyprostowała i ogłosiła "swoją" decyzję...
11MMAM / 89.71.121.* / 2015-11-12 10:24
A może tak ktoś pomyślałby o zmniejszeniu dzieci w klasach i dostosowaniu programu klasy dla 6-latków zamiast mącić w zmianach szkół
WK247 / 83.14.16.* / 2015-11-12 10:22
NAJPIERW KONSULTACJE A POTEM NA ZIELONĄ TRAWKĘ.
kicia 55 / 62.244.156.* / 2015-11-12 10:21
Brawo Nowa Pani Minister bardzo rozsądne posunięcia, precz z biurokracją w szkołach, rolą nauczyciela jest uczenie i wychowanie a na to nie było czasu.
dziadek60 / 178.219.138.* / 2015-11-12 10:30
kicia 55 twoje dzieci ma wychowywać nauczyciel?Ja swoje wychowywałem sam.
Edi335 / 78.8.58.* / 2015-11-12 11:11
Szkoła ma funkcję dydaktyczną oraz opiekuńczo wychowawczą. Wychowanie należy przede wszystkim do rodziców, ale do szkoły również. Pozdrawiam
dziadek60 / 178.219.138.* / 2015-11-12 11:28
No popatrz to może tu jest pies pogrzebany?
A jakby tak każdy robił swoje.
Rodzic wychowywał a szkoła uczyła?
I po reformie. Bez kosztów dodatkowych, bez rozwalania i bez budowania komunizmu .
Agata160 / 79.189.86.* / 2015-11-12 10:17
Co z pierwszym rocznikiem ośmiolatki który będzie rozpoczynał szkołę średnią wraz z ostatnim rocznikiem gimnazjum. Jakie rozwiązania proponuje pani minister na wprowadzenia do szkół średnich jednorazowo 2,2 rocznika ( cały rocznik 2003, cały 2004 i 20 % rocznika 2005) . Jakie rozwiązania programowe i jaką siatkę godzinową pani minister proponuje aby pierwszy rocznik ośmiolatki miał taką samą wiedzę co ostatni rocznik gimnazjum z którym będzie konkurował o miejsca w szkołach średnich.
Jak pani minister zamierza rozwiązać sprawę przemocy i nadużyć seksualnych do których będzie dochodziło w klasach pierwszych złożonych z trzech roczników. Jak pani minister zamierza zapewnić bezpieczeństwo w takich klasach
Te. / 84.40.208.* / 2015-11-12 10:17
Żałosne, że Kluzik martwi się jedynie o nauczycieli. Tu chodzi przecież o naszą młodzież, o ich rozwój emocjonalny, o solidną edukację, o bezpieczeństwo... Ktokolwiek miał jakąkolwiek styczność z gimnazjami wie, że to zło - w każdym aspekcie.
kwrd / 89.101.48.* / 2015-11-12 10:17
Powrót do przeszłości - żałosne ale niestety realne . Według Pis-u wszystko co z zachodu to zło a to co było w socjalizmie to najlepsze ( tyle ze tylko dla władzy) zatem wróćmy do lat 80 niech na korytarzach szkół bawią się razem 7-latkowie z 14-latkami ,wprowadźmy poprawną politycznie cenzurę ,obudźmy huty i stocznie i będzie pięknie !!! tylko jak wtedy powstrzymać emigrację do tych "zgniłych niemoralnych" krajów zachodniej europy -najprościej będzie zrucić do lat 80 -zamknąć granicę i zabrać paszporty i będzie pięknie! :-)
zj / 2.68.31.* / 2015-11-12 10:15
świetna fotka prezesa widać że to prawdziwa twarz męża stanu
Jan755 / 194.140.250.* / 2015-11-12 10:24
Zobaczcie jakie propaganda robi numery żeby np. wywołać zły odbiór Kaczyńskiego. Nie tylko dziwne - często ze znakiem zapytania (dla bezpieczeństwa) tytuły ale np. foto twarzy - typowe najgorsze ujęcia - a kto wie czy jeszcze nie dopracowane jeśli chodzi o negatywne ujęcie.
SAD234 / 5.172.234.* / 2015-11-12 10:32
To jedna z bardziej inteligentnych min, jest OK
Paweł1984 / 46.171.18.* / 2015-11-12 10:15
Likwidacja gimnazjów to bardzo słuszne rozwiązanie, które powinno być już dawno wprowadzone. Jestem z przedostatniego rocznika ośmioklasowego systemu nauczania. Pamiętam jak gimnazjaliści przyszli do nas do liceum- dziewczyny w wielu przypadkach wymalowane bardziej niż nasze 4 lata od nich starsze koleżanki. Do tego pyskate w stosunku do nauczycieli w stopniu takim, że my byśmy nie mieli czelności tak się do nauczyciela zwrócić. Następnie na studiach- pytamy naszego profesora jak ocenia wiedzę rocznika nowej reformy- odpowiedział tylko, że woli się wypowiadać i skwitował to tylko uśmiechem politowania nad wiedzą nowych studentów. Niestety obecny system nauczania to jakaś pomyłka zrównująca poziom edukacji w Polsce z niskim poziomem w Wielkiej Brytanii. Nawet zagonienie sześciolatków do szkół było argumentowane tym, że na wyspach sześciolatki do szkół chodzą.
dziadek60 / 178.219.138.* / 2015-11-12 10:35
I myślisz, że to pyskowanie i to "wymalowanie " to dla tego , że szkoła nazywała się gimnazjum?
Paweł1984 / 46.171.18.* / 2015-11-12 10:46
nie z powodu nazwy. To jest spowodowane tym, że dzieciakom, które ledwie zaczynają dojrzewać wmawia się, że one są już prawie dorosłe. Jak się siedziało 8 lat w podstawówce to nie było tego mylnego poczucia, że ja to już nie jestem dzieckiem z podstawówki tylko kimś znacznie więcej i teraz to powinienem się zachowywać adekwatnie do swojego wieku (czyli jak młodzież z amerykańskich filmów).
dziadek60 / 178.219.138.* / 2015-11-12 11:05
A kto im wmawia,że już są dorosłe nauczyciele?
Masz całkowicie mylne pojęcie. to ,że są dorosłe wmawiali im politycy i częściowo rodzice.
Mam 3- córki wszystkie po gimnazjach, liceach, i obecnie już studiach jakoś nigdy nie chodziły do szkół wymalowane i miały respekt dla nauczycieli ale też nigdy nie słyszały, że ten głupi nauczyciel je pokrzywdził .
Wylewamy dzieci i to dosłownie z kąpielą.Zamiast zmienić programy szkolne, do praw ucznia dodać spójne w szkolnictwie obowiązki ucznia i rodzica to zaczyna się likwidowanie bez rozeznania i analizy problemu.
Robi się dokładnie to co zrobiono z Polskim przemysłem .Zlikwidowano zamiast reformować tylko,że przemysłu nie da się już odbudować nakazem to teraz eksperymenty na żywym organizmie.
Paweł1982 / 148.81.200.* / 2015-11-12 13:10
Według mnie obecne zachowanie uczniów gimnazjów wynika z dwóch rzeczy. Pierwsza i kluczowa to kultura i wychowanie wynoszone z domu. Jeżeli się w domu uczy szacunku dla innych, a zwłaszcza do osób starszych od nas, jakimi są dla uczniów nauczyciele, to taki uczeń pyskaty wobec nauczyciela nie będzie. Jeżeli zaś rodzice nastawiają ucznia przeciwko nauczycielom mówiąc, że są idiotami, uwzięli się na niego, to taki uczeń nauczycieli nie szanuje. Wielu rodziców dzisiejszych dzieci ma postawę roszczeniową i tą postawę przyjmują potem ich dzieci. Mam kolegę po doktoracie, który wykłada na wydziale mechanicznym politechniki. Pewnego razu napisała do niego maila studentka. Mail był mniej więcej takiej treści "piszę u Pana pracę inżynierską od pół roku i nie dostałam jeszcze ani spisu treści ani literatury. Proszę się ogarnąć, bo nie będę tego robić 2 lata". Jak mi to kolega powiedział to byłem w szoku. Ja jak pisałem pracę to sam szukałem literatury i sam opracowałem spis treści, wstęp i dopiero z tym szedłem do promotora. Do głowy nawet nie przyszłoby mi, żeby żądać od promotora napisania spisu treści i podania literatury. I to właśnie jest przykład na brak wychowania z domu.
Druga kwestia, mniej ważna, ale też nie bez znaczenia to gimnazja. Dzieci w trudnym wieku są wyrywane z jednego środowiska i przenoszone do innego. To powoduje, że walczą o pozycję w grupie i nękają słabszych, aby w oczach rówieśników zabłysnąć. Jeśli chodzi zaś o poziom nauczania to najlepszym dowodem jego znacznego obniżenia jest pytanie jakie dostałem na rozmowie kwalifikacyjnej do pracy na oczyszczalni ścieków. Brzmiało: ile to jest 6% z 9? No zatkało mnie jak to usłyszałem. Bynajmniej nie dlatego, że nie znałem odpowiedzi, ale z powodu samego pytania. Po prostu nie mogłem pojąć jak to jest możliwe, żeby mnie absolwentowi politechniki zadawać pytania na poziomie podstawówki. Po chwili szoku oczywiście podałem odpowiedź, że to 0,54.
G / 213.195.146.* / 2015-11-12 10:13
miał być terror, a będzie normalność ? Parada Odmieńców wmawiała nam (rodzicom) , że nie mamy nic do powiedzenia w sprawie naszych dzieci
Kangaroo1160 / 58.165.251.* / 2015-11-12 10:22
Ja proponuje aby kazdy dzieciak po skonczeniu 18 lat sam zadecydowal,czy chce isc do szkoly.
W Australii dzieci zaczynaja szkole od 5 roku zycia i szybciej wchodza w dorosle zycie.
a w Polandii 35 letnie byki zyja na garnuszku rodzicow emerytow .
Lolobrygida / 77.253.156.* / 2015-11-12 10:19
Rodzice, którzy tak się tego domagali to albo sami są głupi albo mają po prostu głupie dzieci.
fffff / 87.204.122.* / 2015-11-12 10:13
znów masę budynków będzie dzięki PiS-owi zrujnowane
Mirosław908 / 46.113.13.* / 2015-11-12 10:11
A kogo to obchodzi, że nauczyciel straci pracę? będzie więcej kasy w kasie, i tak jest ich za dużo, i są niekompetentni w nauczaniu. Niech zobaczą jak się pracuje na wolnym rynku, dość cwaniactwa w komunie !
dziadek60 / 178.219.138.* / 2015-11-12 10:51
A kimże ty jesteś by oceniać kompetencje innych jeszcze jednym niedouczonym styropianowcem .
Przecież gimnazja wprowadzali ci sami ludzie którzy teraz chcą je likwidować.Tak jak Ci sami ludzie wyprzedawali majątek za grosze bo za głupcy byli, żeby go zreorganizować i zmodernizować.
Kaczyński siedzi 20 lat w sejmie i co nagle zmądrzał?
Zebrał wszystkich niezadowolonych 2% głosów w śrut niezadowolonych rodziców 6-latków, 20% głosów w śrut obrażonych za "moherowe berety", 5 procent za obrażonych na to ,że się nie załapali na stołki, 3 % zdegustowanych bo się im kazało pracować a przecież komuna nie kazała .Teraz Ci ludzie będą robić reformy .
A co z tymi którzy w latach 90 uwierzyli Kaczyńskiemu i innym styropianowcom, że należy wziąć życie w własne ręce z tysiącami drobnych sklepikarzy , usługowców , małych rodzinnych firm.Dla nich teraz zwiększone podatki i zamiast spokojnej pracy lotne brygady urzędników skarbowych i CBA pod wodzą wyrokowca?
Paweł1982 / 148.81.200.* / 2015-11-12 13:28
CBA pod wodzą wyrokowca? A za co dostał ten wyrok? Za to, że ścigał aferzystów! A co panie dziadek60 powiesz na to, że pan sędzia Łączewski przez pół roku uzasadniał ten wyrok i podał to uzasadnienie akurat tuż przed wyborami parlamentarnymi?! I jakby tego było mało to jeszcze protokół z niejawnej części rozprawy, w której zeznania składał Wojtunik, został włączony do jawnych akt sprawy. Każdy może sobie przyjść i przeczytać te zeznania, a są tam np. nazwiska 2 czynnych funkcjonariuszy CBA, którzy zostali w ten sposób zdekonspirowani. W zeznaniach tych są też przedstawione procedury jakie obowiązują w CBA, ABW i policji. Zaiste wspaniały przykład działania polskich sądów.
McMac / 212.67.148.* / 2015-11-12 10:10
Gimnazjum jest dobre.Moje dzieci bardzo sobie chwalą Wyjście z podstawówki i nowe towarzystwo w gimnazjum profilowym.
stokrotka666 / 83.23.254.* / 2015-11-12 10:08
Przywrócić szkoły zawodowe i przyuczenie do zawodu,tak jak było kiedyś, a zlikwidował to Balcerowicz,działający w interesie obcych grup,a mający swego ucznia Petru i Jego Nowoczesną w Sejmie.To będzie duże zagrożenie dla rozwoju Polski na przyszłość.Balcerowicz z obcym kapitałem znowuż uchwycił przyczółki w państwie,które będą próbowały demontować państwo polskie!!!
ANNA607 / 91.193.185.* / 2015-11-12 10:24
Stokrotka ale ty głupia jesteś!!!!
Reformę szkolnictwa i likwidację szkół zawodowych zafundował nam AWS a miedzy innymi te zmiany popierał obecny prezes PIS Jarosław wraz ze switą świtą.
Teraz zmienił zdanie - szkoda,że kosztem naszych dzieci. A komentarze, że dzieci są wymalowane i nieodpowiednio ubrane należy kierować do rodziców.
Szkoła nie wychowuje tylko rodzice.

Najnowsze wpisy