Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Wyświetlaj:
sdfgh / 89.77.21.* / 2015-11-12 09:51
Obecnie gimnazja są najlepszym elementem w strukturze Polskich szkół. Tak, tak wiem co piszę i staram się patrzeć na to obiektywnie. W gimnazjach pracują w większości młodzi ludzie którzy włożyli mnóstwo energii i pracy w rozwój tych szkół. Szanujmy ich dorobek i ciężką pracę. Porównując gimnazja z szkołami podstawowymi i liceami śmiem twierdzić, że to właśnie w tych szkołach odbywa się największa praca. Obraz gimnazjum z początku ich istnienia a obecnie jest diametralnie różny. Niestety ludzie powtarzają zasłyszane opinie które ni jak się do obecnej sytuacji. Oczywiście zdarzają się różne nieprawidłowe sytuacje, ale czy w reaktywowanych podstawówkach ich nie będzie? Zmiany w oświacie są potrzebne i konieczne ale nie należy burzyć struktury szkół ponieważ przyniesie to niepotrzebne zamieszanie i będzie potrzeba wielu lat by "zreformowane" podstawówki osiągnęły poziom obecnych gimnazjów. Zmiany powinny przede wszystkim programy nauczania i ilość godzin z poszczególnych przedmiotów. Zbyt mało w obecnym gimnazjum jest przedmiotów przyrodniczych, należy wrócić do tzw. "spiralnej" metody nauczania i wydłużyć naukę w liceach do 4 lat. Mocno też trzeba postawić na szkolnictwo zawodowe. Martwi mnie niestety, że ludzie którzy zburzyli poprzedni system szkolny (AWS = PiS) teraz znowu zabierają się do destrukcyjnej roboty. Ni.ewątpliwym błędem było powołanie gimnazjów ale jeszcze większym jest teraz ich likwidacja.
pawelxp34 / 217.173.202.* / 2015-11-12 09:50
Nigdy nie byłem zwolennikiem gimnazjów-moim zdaniem to zbędny wymysł,bo dzieciaki w wieku dojrzewania przenosi sie do obcego środowiska-co skutkuje problemami....Co do dzieci idacych w wieku 6 lat do szkoły-to nie wszystkie sie nadają -a poza tym jest to decyzja ekonomiczna ,zebysmy dłużej tyrali na skutki nieudolnosci i praktyk złodziejskich naszych rzadzących...........................................Ale jest jak jest i nie jestem przekonany czy teraz stać nas na powrót do starego systemu,to są przeciez koszta i masa pracy i płacy dla wykonawców!!! A w Polsce się nie przelewa niestety ;(
asdadd / 95.155.81.* / 2015-11-12 09:53
idź już nie bredź. jest zupełnie odwrotnie niż piszesz...
Wykształciuch / 89.74.203.* / 2015-11-12 09:49
Ta banda wszystko wiedzących znachorów rozwali Polskę. Niestety.
kat oo7 / 88.156.50.* / 2015-11-12 09:49
Zlikwidować Polskie Obozy Pracy Dla Niewolników Niepełnosprawnych. Pod trybunał Strasburgu Komendantów Obozów Pracy to znaczy Pracodawców. Pod trybunał Strasburgu Ministra MPIPS , Pełnomocnika Rządu Ds. Osób niepełnosprawnych i Panią Prezes PFRON za współpracę z Komendantami Obozów Pracy, Prezesa POPON za to że przekupywał maszynki do głosowania z PO i PSL, żeby Komendanci obozów nie ponosili odpowiedzialności za okradanie i niewolenie niewolników niepełnosprawnych.
m774 / 5.60.27.* / 2015-11-12 09:47
Rozwiązaniem problemu jest likwidacja gimnazjów, czyli przesunięcie tych nastolatków w trudnym wieku do szkół podstawowych, gdzie będą demoralizować maluchy z młodszych klas. Pytam po co kolejna kosztowna reforma? Po co znowu eksperymentować na dzieciach. Od zmiany ustrojowej w 1989 nie było rocznika który przeszedłby normalnie 12 letni cykl szkolny bez jakiejś reorganizacji, zmian programowych, czy wprowadzania nowych bądź zmiany istniejących egzaminów. Kolejna ekipa musi fundować następne "atrakcje" naszym dzieciom? W imię czego?
Proste / 89.74.177.* / 2015-11-12 09:52
Po to żeby nie brnąć dalej w gimnazjalną patologię ? Jak coś funkcjonuje źle to trzeba to zmienić a nie udawać że "jakoś to będzie".
lelum / 188.146.134.* / 2015-11-12 10:13
A co tam tak źle funkcjonyje, że trzeba zminiać? Powtarzasz głupoty i tyle. Mój syn poszedł o gimnazjum i nic strasznego się nie stało, a on sam bardzo sobie tę szkołę chwali. Ale nie, trzeba kosztownych zmian bo jakiś jeden z drugim dureń stwierdził, że jest konieczna, i to jest argument wystarczający.
Proste / 89.74.177.* / 2015-11-12 09:44
Jak w rozmowie z money.pl zauważył prof. Stanisław Gomułka, wieloletni wykładowca London School od Economics, przesunięcie momentu rozpoczęcia obowiązku szkolnego o rok jest dla systemu ubezpieczeń społecznych tym samym, co przesunięcie wieku emerytalnego także o rok.
Ten fragment polecam tym kłamliwym suki..om którzy na forach darli mordy że 6 latki w szkołach to bardziej wykształcona, błyszcząca inteligencją młodzież. Maska spadła. Chodziło jedynie o pieniądze.
jesteś niesamowity/ta / 77.252.251.* / 2015-11-12 09:48
wow jestem pod wrażeniem twojego odkrycia
WelcomDNO / 37.47.3.* / 2015-11-12 09:41
przykładem jest ukraina każdy przyjezdny do polskich pracodawców mówi ,że umie wszystko czyli ma ukonczona podstawówkę o profilu szyie czy mycie a prawo jazdy to sobie kupił co tam jest powszechne nawet kierowcy TIR-ów nie znają znaków ani prawa o ruchu drogowym czyli zaczęły się ciężkie czasy dla polski zawód nie ma przyszłości natomiast kształcić będziemy nieudaczników i cwaniaków i prawników też nieudaczników ale z immunitetem aby bronić nieudaczników I MAM PYTANIE A CO Z POSZKODOWANYMI PRZEZ TAKIE PLANY ?
TheGuru / 77.65.85.* / 2015-11-12 09:39
Polska nie "zwija się" Polska "JEST WYGASZANA"
lsdfjlkfsdjf99 / 86.149.163.* / 2015-11-12 09:36
Nie ufam tej kobiecie, ma nieszczera twarz. Poza tym po co wydawac niepotrzebnie pieniadze na glupia reforme, lepiej przeznaczyc na szkoly. A po co siedmiolatki do szkol - niech rodzice w ogoe decyduja, czy dzieci maja isc do szkoly czy nie, najlepiej nie, bo mozna po sezonie jechac na tanie wakacje!!!!! Po co nauka???
Dziadek 43 / 87.206.107.* / 2015-11-12 09:34
Zalewska,Zawadzka,Elbanowska to jeden (k)miot. Poszedlem do szkoly jako 6-cio latek (uwaga!) w
1949r. bez problemow i do dzisiaj nie skretynialem jak pislamskie sluzki. Nawet mi to pomoglo bo
mialem 1 rok zapasu w stos. do rowiesnikow.Nigdy nie mialem problemow z nauka matura czy eg-
zaminem na studia.We Francji moj wnuk poszedl wlasnie do "przedszkolnej szkoly" w wieku 3 lat.
OBUDŹCIE / 195.234.17.* / 2015-11-12 09:50
Szanowny Panie z sześciolatkami chodziło o danie rodzicom możliwości decydowania o własnym dziecku, a nie decydowanie za nich! A obecny system szkolny jest do zmiany bo się nie sprawdził.
adasdds / 95.155.81.* / 2015-11-12 09:54
A skąd ty to wiesz, że się nie sprawdził?
piotr712 / 77.254.67.* / 2015-11-12 09:34
zlikwidowac wszystko łącznie z Kaczynskim
Dziennikarz / 195.182.9.* / 2015-11-12 09:33
Proszę Państwa. Pracuję w Gimnazjum i mogę powiedzieć, że wyposażenie jednej sali lekcyjnej w meble (stoły i krzesła dla 25 os.) dla dzieci to koszt około 5000 zł, do tego dochodzi przebudowa toalet, wymiana sprzętu sportowego, odtworzenie stołówek, świetlic, itp. Niech ktoś to policzy i zobaczy, czy nie lepiej udoskonalić system oświaty, po przez rozbudowy zapleczy sportowych (jak nie chcą się uczyć niech wyżywają się w sporcie), otoczyć dzieci w gimnazjach większą empatią, zmniejszyć ilość diagnoz, testów, egzaminów wstępnych itp. Ja uważam, że powrót do podstawówek (8 klas) jest bez sensu-to pokazuje, że nie umiemy sprostać wyzwaniom, tylko się cofamy. Co do 6-7 latków, tylko przytoczę (w Wlk. Brytanii Polacy prowadzą 5 latki i nie protestują, bo tam jest tak od lat i nie mają z tym problemu). Każdy zmiana wymaga dopracowania i poprawek, ale to jest rozwojowe. Szkoda, że w Polsce najwięcej wrzeszczą Ci, co nie mają z tym nic wspólnego. Pozdrawiam
x123 / 83.19.244.* / 2015-11-12 09:49
O czym ty ignorancie piszesz - oszczędności to są tylko na papierze!
Anka256 / 195.95.235.* / 2015-11-12 09:32
Jestem za likwidacją gimnazjów - dobra decyzja.
Mam nadzieję, że moja córka we wrześniu nie pójdzie do pierwszej klasy i będzie miała przedłużone dzieciństwo. Syna posłałam w trybie normalnym i nie żałuję - tego co ma się nauczyć to się nauczy. Jego niektórzy koledzy - rówieśnicy są o klasę wyżej w klasie gimnazjalnej - rodzice twierdzą, że to porażka tej reformy (wprowadzenie gimnazjum).
sas548 / 195.95.144.* / 2015-11-12 10:23
Przedłożone dzieciństwo he he - no to super argument, człowiek rodzi się, dorasta, umiera - zlikwidowanie gimnazjów tego nie zmieni, jak widać edukacja 8 klasowa nie uchroniła wielu tutaj piszących przed głupota a moze przedłużyli sobie dzieciństwo na całe życie :)
Robin40 / 83.6.99.* / 2015-11-12 09:31
Myślę, że wyrzuci idiotyczną ewaluację, która zespół nauczycieli opracowuje przez pół roku szkolnego, a potem tego nawet nikt nie czyta tylko odkłada się to dla ewentualnej kontroli.
Liczenie godzin w dzienniku i szereg tabel z tym związanych niczemu nie służą oprócz niepotrzebnej statystyki, a czas zajmują. Zostały one wprowadzone kilka lat temu, bo środowiska nie nauczycielskie obwiniały szkoły, że te zbyt dużo czasu poświęcają na sprawy wychowawcze(wyjazdy, wycieczki, kina) zaniedbując nauczanie. Okazało się to nieprawdą.
Może w końcu arkusze na koniec roku będzie można wypełniać programem komputerowym, a nie na piechotę (chociaż wiem, że niektóre szkoły już to robią).
Hospitacje dyrektorów - powinny być, ale do tych nauczycieli, co do których dyrektor nie ma zaufania, nie widzi efektów pracy, do młodych nauczycieli. Natomiast do nauczycieli dyplomowanych, którzy pracują po kilkadziesiąt lat, mających wymierne efekty pracy, ciągnących szkołę w rankingach powinny być zniesione takie przeszkadzania dyrektorów w ich pracy. Np. w mojej szkole nauczyciele przeżywają ciągły stres, bo dyrekcja nie zapowiada hospitacji i nie ważne czy jesteś dobrym, starym nauczycielem, czy młodym, niedoświadczonym, to tak samo traktuje. Ciągły brak zaufania.

Najnowsze wpisy