Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Wyświetlaj:
aletennarodgupi / 109.255.1.* / 2015-11-12 09:31
Tu chodzi o zmiane programu nauczania u podstaw. Nowa Pisowska historia geografia religijna indoktrynacja itp. 2. wymiecienie nieprzychylnych pis nauczycieli (bezrobotni pro pisowscy beda zastepowac tych innych3. pieniadze! ktore byly odlozone na nastepne lata istnienia gomnazjow zostanq ukradzione a narod zaplaci za tymczasowo bezrobotnych nauczycieli. Nie moge zrozumiec ze 99% rodzicow podlalo by dzieci jeszcze raz i ulatwia im sie decyzyjnosc brakiem wyboru. Moze i chcecie ale i tak nie poslecie. Ministar bedzie sie konsultowala z kolegami nauczycielami ale wygaszac bedziemy juz od grudnia! konsultaacje rusza w styczniu :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ola1231 / 79.185.251.* / 2015-11-12 09:31
BRAWO! Sześciolatkom nikt nie będzie bronił iść do szkoły ale zlikwiduje się tą wylęgarnię zła jaką, niestety, są gimnazja.
m774 / 5.60.27.* / 2015-11-12 10:00
Po to by nastolatki z tych zlikwidowanych gimnazjów demoralizowały i znęcały się nad tymi sześciolatkami którym nikt nie będzie bronił iść do szkoły! Włącz myślenie to nie boli!
Marcin Kowalczyk / 217.99.105.* / 2015-11-12 09:31
Bardzo dobrze!!! Trzymam kciuki!! Jeden z głównych powodów, dla których głosowałem na PiS, a znienawidziłem doszczętnie Platformę!! Czekam na realizację tych ustaw, oby jak najszybciej!! Mam 5 letniego syna i chcę cofnięcia reformy obowiązku szkolnego i likwidacji durnych gimnazjów!! Nie ma co patrzeć się na lobbujące środowiska nauczycielskie, ważniejszy jest interes dzieci, a nie pewnej wąskiej grupy zawodowej!! Zamykać gimnazja, wracamy do 8 klas, wzmocnić znaczenie szkolnictwa zawodowego!!

Brawo PiS!!
kiero / 188.125.149.* / 2015-11-12 09:31
Panie jedną małpę na stanowisku ministra edukacji,zamienili małpą z brzytwą,a nam wszystkim burdel i bezrobocie.PiS rządzi!
ja521 / 128.127.27.* / 2015-11-12 09:29
cala tuskowa reforma oswiaty polegala na tym aby wytworzyc zesze kretynow i niedouczonych leni bo takimi ludzmi latwiej sie steruje. nalezy wrocic do poprzedniej formy nauczania i widac ze to pis sobie zdaje z tego sprawe.
Polka928 / 83.14.110.* / 2015-11-12 09:37
proszę Cię, chyba nie wiesz o czym mówisz .... moje dziecko właśnie jest w klasie maturalnej .... po szkole uczy się jeszcze kilka godzin, czyta lektury, doskonale zna dwa języki obce, poza podręcznikami obowiązkowymi kupuje dodatkowe do przedmiotów profilowanych, w szkole mają dodatkowe lekcje z przedmiotów maturalnych, na które zawsze uczęszcza .... ja mam skończone studia ekonomiczne, ale w liceum takiej harówki nie miałam ... myślę, zatem że nie masz pojęcia o dzisiejszym szkolnictwie !!!
Taka tam / 178.37.171.* / 2015-11-12 10:39
Sama sobie zaprzeczasz. Sama piszesz ile dodatkowo poza szkołą Twoje dziecko się doucza, ile wydajesz na dodatkowe podręczniki. To nie szkoła ją uczy... to Ty inwestujesz pieniądze a dziecko czas pozaszkolny. Tak to ma wyglądać? To po co szkoła jeśli mam płacić za dokształcanie dziecka poza szkoła bo ze szkoły nic nie wynosi.
ale to już było / 77.252.251.* / 2015-11-12 09:28
najpierw głosowali za teraz będą rozwiązywać a za 4 lata zwiną żagle i bałagan tylko po nich znowu zostanie
cha / 89.64.55.* / 2015-11-12 09:28
Nie bylem zwolennikiem powstania gimnazjów. Jednakże teraz, po latach ich funkcjonowania, chciałbym, aby ewentualna decyzja ich likwidacji była spowodowana jednoznacznymi wnioskami z rzetelnej analizy ich istnienia. Zamiast tego, PIS pokazuje nam do tej sprawy podejście ideologiczne i chce likwidować gimnazja głównie z powodu, że popierała to rozwiązanie poprzednia koalicja rządząca. Podejście ideologiczne do systemu oświaty i kształcenia jest najgorszym, co może nad spotkać. A takie podejście prezentuje ta partia praktycznie do wszystkiego i to spowoduje wiele szkód w czasie ich rządów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
semka / 83.5.210.* / 2015-11-12 09:28
Wg wyliczeń Biura to ok. 65 tyś nauczycieli straci pracę. Jest jeszcze jedno ale. W szkołach zostaną tylko ci nauczyciele, którzy uzyskają poparcie miejscowych władz PiS. Więc żaden z nauczycieli nie moze być pewien swojej posady do czasu końca reformy.
glos_rozsadku / 193.242.100.* / 2015-11-12 09:27
dlaczego ci komuniści nie pozostawiają wyboru rodzicom ?!!! Jeden pośle dziecko do szkoły jak będzie miało 5 lat, drugi 7 lat. Rodzice mają decydować. Tak samo z gimnazjami. Jeden pośle dziecko do gimnazjum, drugi do 7 i 8 klasy podsatwówki. RODZICE MAJĄ DECYDOWAĆ A NIE URZĘDASY !
babcia Renia / 89.229.2.* / 2015-11-12 09:27
Ja uczyłam się w siedmioletniej szkole podstawowej i pięcioletnim liceum.
SIETNIOK / 178.43.103.* / 2015-11-12 09:26
PiS dla własnych celów [trzeba zmienić programy, zwłaszcza historii i wprowadzić wychowanie "patriotyczne" - kiedyś socjalistyczne, trzeba wymienić dyrektorów wg zasady mierny ale wierny, wymienić nauczycieli na swoich ) ogłosił kłamstwo, że gimnazja to patologia. A tak przecież nie jest. Gimnazja to normalne szkoły z problemami wychowawczymi dojrzewajacej młodzieży. Sądzę, że owe wyolbrzymione problemy nie znikną po zamianie gimnazjów w podstawówkę.
Paweł1982 / 148.81.200.* / 2015-11-12 13:50
Pewnie według ciebie lepiej wprowadzić wychowanie genderowe jak planowała PO, a uczniom wmawiać, że szacunek i pamięć dla polskich bohaterów narodowych i naszej flagi to obciach. Najwyraźniej masz wyprany mózg przez ideologię POwską. Cóż reżimowa telewizja dokonała spustoszenia w umysłach wielu ludzi, w tym i w twoim jak widać.
bo312 / 89.67.106.* / 2015-11-12 09:25
Na siłę chcą zrobić tym dzieciom krzywdę, im wcześniej dziecko zaczyna edukację tym lepiej dla dziecka i jego zdolności, ale niestety trzeba mieć jakoś wiedzę na ten temat, brak wiedzy powoduje ze popełniane są błędy przez rodziców i niedouczoną p. minister, radzę zapoznać się z tym jak rozwija się mózg dziecka i dopiero wtedy podejmować decyzje
Anka668 / 217.70.55.* / 2015-11-12 09:25
Co jest ważniejsze: dzieci i ich dobro? czy etaty nauczycieli?a może finanse zus? bo dla mnie to pierwsze
gh / 78.154.80.* / 2015-11-12 09:31
Namieszanie w edukacji odbije się przede wszystkim na uczniach. Ale żeby to zrozumieć trzeba pozbyć się stereotypu według którego w gimnazjach to się ćpa i inne takie.
rabe / 95.108.51.* / 2015-11-12 09:24
Calkiem sluszna decyzja.Te r*********** edukacji w Polsace trzeba szybko naprawic.Tluki niedouczone nawed zadan maturalnych nie byly w stanie porzadnie opracowac.-matacze rzadni rzadzenia.Trzeba byc zachlysnietym debilem zeby w tym wieku robic mlodzierzy zawirowania.Drugim wygibem debili z edukacji bylo zabranie dziecinstwa dzieciom i wyslanie ich w 6 roku do szkoly.Skad tym debilom przyszla ta swietlista mysl komunistycznewgo wychowu zimnego.To rodzice moga zdecydowac na podstawie rozwoju swojego dziecka czy jest ono gotowe do szkoly.To tez trzeba zmienic!

Najnowsze wpisy