Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Reforma szkolnictwa PiS. Nowa szefowa MEN podtrzymuje plan likwidacji gimnazjów

Wyświetlaj:
J9 / 92.72.173.* / 2015-11-12 12:03
Jazeli PIS nie spelni oczekiwan ludzi pracy, to ludzie ktorzy wybrali PIS beda zmuszeni siegnac po drastyczne metody poprawy swojego bytu. Moze wybiora nawet samego Putina, lub Pania Merkel kto to wie? Musi ktos tak pokierowac panstwem zeby zadowolic ludzi pracy, to oni sa sila narodu!!!!
13adam09 / 83.25.213.* / 2015-11-12 11:59
Jak można takie intelektualne ZERO nominować na premiera MEN??? Ona myśli że jest pępkiem świata i zachowuje się jak DIWA ZE SPALONEGO TEATRU!!!!
hen445 / 213.108.15.* / 2015-11-12 11:58
I tak Pani Kluzik martwi się tylko o tyłeczki nauczycielskie oraz o 1 rok zmniejszenia wpływu do ZUS kosztem małych 6 letnich dzieciaczków. A ja sadzę, że część nauczycieli z gimnazjum znajdzie prace w podstawówce, a część będzie musiała się przekwalifikować. A gdyby dodać, że mieliby pracować po 40 godzin tygodniowo to okazałoby się, że jest dla wszystkich praca, bo nie skakali by z jednej do drugiej szkoły na cząstki etatów. Siedzieliby na przysłowiowej "d..ie" na jednym etacie i byłby z nimi spokój. A i oszczędności przydadzą się wszystkim nie kosztem dzieci 6 letnich tylko kosztem dorosłych nauczycieli. BRAWO PIS. Ograniczenie pracy do jednego kontraktu przydałaby się też LEKARZOM, bo tam to nikt nie panuje nad ich godzinami pracy, może się okazać, że pracują 40h na dobę?
annabel / 83.5.187.* / 2015-11-12 12:08
Lekarzy jest za mało, więc sami powinni kierować się zdrowym rozsądkiem, ale nie zostawiać pacjentów bez pomocy.
qruk / 89.68.194.* / 2015-11-12 11:58
Nie mogliście poszukać bardziej negatywnego zdjęcia Pani Zalewski, albo doprawić "rogi", "kły"???Manipulacja wizerunkiem, nie ładnie.
ja45 / 188.246.158.* / 2015-11-12 11:55
proponuję delikatnie wygasić oszołoma ,,zbawiciela'', który ma umysł w ruinie.
jot23630 / 164.126.113.* / 2015-11-12 11:53
pisokomuna ma się coraz lepiej
lolesław23 / 89.230.81.* / 2015-11-12 11:49
To jest wariactwo polityków. Jak już dzieci zaczęły przyswajać sobie nawyki zdrowego odżywiania, rodzice zaczęli uświadamiać dzieciom te zmiany, że to w trosce o ich zdrowie. To teraz chcą wrócić do sklepików wypchanych po sufit syfem na otyłość. Rozumie, że w stołówkach jedzenie częściowo się pogorszyło, ale dzieci też zaczęły powoli przyswajać te nowe smaki. Prawdę mówiąc jak kiedyś przyłapałem moje dziecko na niezjedzonej zupie bo rzekomo była nie dobra i postanowiłem jej spróbować, to faktycznie był syf. Zupa była tak przesolona i opieprzona, że nie dało się tego zjeść. Kucharka chyba zapomniała, że to jedzą dzieci i powinna z umiarem doprawiać dania. Przepychanki polityczne doprowadzą nas do ruiny. Za wszystkie zmiany płacimy my Polacy a oni tak często doprowadzają do ich zmian. Nieważne, że coś się sprawdziło, że nabiera sensu, ważne jest kto i co wprowadził. Wszelkie zmiany powinny być konsultowane z opinią publiczną. Tyle kasy poszło na reformy szkolne, i dalej jest źle. Każda zmiana rządu to pieniądze w błoto.
anabel / 83.5.187.* / 2015-11-12 12:00
W demokracji powinien być pozostawiony wybór, i nie można niczego narzucać siłą, według czyjegoś
,, widzi mi się", ale zachować zdrowy rozsądek. Nadmierne odchudzanie ludzi może powodować zmiany w psychice i prowadzić do anoreksji.
jot23630 / 164.126.113.* / 2015-11-12 11:44
za cztery lata znów jakiś nawiedzony będzie robił reformę oświaty mówią że takie rzeczy tylko w rosji.ale w polsce też są
kaktuss / 217.153.216.* / 2015-11-12 11:44
Komuniści z PiSu w natarciu.
Oto ich poprzedni współpracownicy , a teraz nie jest lepiej.
Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznicę odzyskania niepodległości. W uzasadnieniu wyroku pan Kryże napisał m.in., że `demonstracyjnie okazywali lekceważenie dla narodu polskiego, twierdząc m.in., że nie jest on narodem wolnym i niepodległym’. Kryże jako przewodniczący Wydziału IV Sądu Okręgowego w Warszawie organizował też usuwanie sędziów wydających łagodne wyroki wobec działaczy podziemnej opozycji.

Zbigniew Wasserman – Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP. PRL-owski prokurator od lat 70-tych.W krakowskiej prokuraturze prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP- członek PZPR w latach 1976 – 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR

Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

Bogusław Kowalski – Wiceminister Transportu IV RP. W latach 80 członek PRON. Figuruje w materiałach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik o kryptonimach Mieczysław’ iPrzemek’. Z dokumentów SB znajdujących się w IPN wynika, że w styczniu 1988 roku Kowalski został zarejestrowany w dzienniku rejestracyjnym jako TW `Mieczysław’ pod numerem 54803.

Karol Karski – radykalny przewodniczący komisji IV RP ds. zmian w ustawie lustracyjnej. Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. Wtedy kiedy wszyscy przyzwoici ludzie wybory bojkotowali. Był jednym z tych ludzi którzy tworzyli ówczesny PRL i ochoczo opluwał na uczelni solidarnościowy NZS.

Stanisław Kostrzewski, – od 25.02.2006 skarbnik PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.
Melanik / 5.39.193.* / 2015-11-12 12:04
Najwyższy czas postawić na młodych, urodzonych po 1980r, któży nie przesiąkli komuną, a tych starych partyjniaków z PZPR-u wywalić.
Alibaba1962 / 62.29.168.* / 2015-11-12 11:41
Mam wrażenie, że pod płaszczykiem reformy PiS od nowa napisze niektóre podręczniki, np. do historii.
Owczarniak / 178.42.242.* / 2015-11-12 11:36
No i proszę. komuna wraca, A kto przywraca komunistyczny system szkolnictwa? PIS. Zawsze mówiłem, że to lewica
xxxx1 / 83.18.253.* / 2015-11-12 11:34
Joanna Kluzik-Rostkowska jaka zatroskana o etaty dla nauczycieli w gimnazjach. Koń by sie uśmiał.
pppp246 / 87.205.77.* / 2015-11-12 11:30
Szkoły podstawowe obecnie są na dość dobrym poziomie w Polsce. Kiedy klasy 7-8 wejdą na nowo do szkół podstawowych nauczyciele będą mieli całkiem inne problemy, starsi koledzy na nowo będą jak w dawnych latach męczyć uczniów klas 4-6. Licea i Szkoły Podstawowe dobrze funkcjonują, więc skupmy się na gimnazjalistach, ich potrzebach, odpowiednich salach lekcyjnych a nie na nowo wprowadzać ich do dzieciarni. Ponadto taki uczeń jak miał stygmat że jest "nieukiem" mógł wybierając nową szkołę uciec od tej etykiety. A tak znów przez 8 lat w oślej ławce. Chora reforma. Ponadto nauczyciele gimnazjum (niektórzy) stracą pracę bo wielu uczniów przyjeżdżało do szkół do miast i miasteczek, a teraz zostanie im ich własna SP na wioseczce. A przecież Wójt nie będzie z innych miast zatrudniał bezrobotnych nauczycieli, tylko swoim nauczycielom dołoży godzin i system od poniedziałku do soboty dwu-lub trzyzmianowy bo przeładowane szkoły. Niedawno jeszcze likwidowano na wsiach szkoły a teraz pobudka że szkół brak. Chory kraj jak był tak jest. Co wybory to rozpieprzamy ustawy na nowo. Podstawę programową nie jest od tak łatwo napisać jak mówi minister. To za poważne aby na kolanie i szybko tworzyć ustawy
anna 645 / 83.5.187.* / 2015-11-12 11:48
W przebywaniu dzieci w wieku dorastania czyli obecnych gimnazjalistów, razem z dziećmi z klas pierwszych, odgrywa dużą funkcję wychowawczą, ponieważ m.in pozwala rozwijać się uczuciom opiekuńczości, troski, pomocy wobec młodszych dzieci, którymi oni byli, w niedawnym czasie, co ma niebagatelny wpływ na prawidłowe kształtowanie ich osobowości i złagodzenie drastycznego kroku przechodzenia w tzw. dorosłość, która przejawia się w [przemocy, agresji, zbyt wczesnym dojrzewaniu seksualnym itp. Mądrzy wychowawcy i pedagodzy, a także niektórzy psycholodzy, wiedzieli o tym zagrożeniu wcześniej, ale odchodzącej władzy nie zależało na rozwoju społeczeństwa bez patologii, tylko na stanowiskach dla ,, swoich". Powstanie gimnazjów wpłynęło niekorzystnie na młodzież, ponieważ ma to także przełożenie na ich stosunek do osób słabszych, starszych, chorych.
Dafne / 195.74.51.* / 2015-11-12 13:32
Przebywanie starszych nastolatków z małymi dziećmi w szkole rozwija ich instynkty opiekuncze wobec tych maluchów????/ Buahahaha.... No uśmiałam się do łez. Chodziłam do śmioklasowej podstawówki i zapewniam cię, że nie wpływało. Maluchy z klas I-III były dla chłopaków z klas najstarszych jak plankton. Jak byłam w tych młodszych klsach to nauczyłam sie chodzić korytarzem blisko ścian, bo środkiem galopowały stada starszych chłopaków w drodze na stołówkę, w-f albo szatni. Jak się nie zeszło z drogi w porę, to było się stratowanym. Żadnych instynktów opiekuńczych nie mieli ci starsi wobec młodszych. Bywało, że w naszej szkole trafiali się chłopcy 17-letni, gdy repetowli kilka razy. Mieli wzrost dorosłych facetów, palili, pili alkohol. Teraz w podstawówkach tego nie ma. Chcecie, żeby wróciło?
Zibi588 / 178.216.94.* / 2015-11-12 11:43
Twoim rozumowaniem to trzeba by utworzyc co rocznik to inna szkola. A kiedys jak bylo 8 klas w podstawowce to jakos bylo dobrze. Nikt nie narzekał. A jak slysze ze kolejni nauczyciele stracą prace to mnie krew zalewa. W ten sposob to juz chyba polowa nauczycieli przez te zmiany powinna byc zwolniona a jakos nie są. A z drugiej strony jak mnie zwalniali to nikt nic z tym nie zrobił. Jak zwalniają gornikow to jest dobrze. Jak sklepikarze likwidują sklepiki to nikt nic nie robi. A jak z nauczycielami jest problem to przez pół roku bedzie tylko ten problem wałkowany. A ja bym wszystkim nauczyc8elom i urzednikom w pierwszej kolejnosci zabral trzynaste pensje. A w wakacje przez jeden miesiąc kazal remontowac szkoły...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tcfyvgubhnj / 91.189.0.* / 2015-11-12 11:37
Jedyna myśląca osoba tu i same minusy... Boże, ludzie zacznijcie myśleć! Od tego macie mózgi! A takie wypowiedzi odrobinę przywracają wiarę w ludzi, przynajmniej taki plus.

Najnowsze wpisy