Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
MarekS76 / 83.10.61.* / 2015-10-29 14:26
Nie wiem czy to dobrze żeby dzieci 6-7 letnie były w przeładowane szkole z 14-15 latkami...
zuza151 / 31.1.94.* / 2015-10-29 14:13
zastanawiam się czy PIS wie dlaczego wygrało wybory . nie dlatego ze mają poparcie tylko dlatego że nie nie miały siły znosić dalej korupcji PO. dlatego też prośba do PO które nie potrafi przegrywać i boli ich dupsko po odcięciu od stołków. nie napierajcie na pis to będzie mniej szkód.
asker600 / 5.173.119.* / 2015-10-29 14:12
wiadomo nie tylko od tych wyborów parlamentarnych ,że wiele obiecuje się w trakcie kampanii wyborczej nawet przysłowiowe gruszki na wierzbie. A po wygranej o nie których obietnicach i hasłach szybko się zapomina. A wyborcę ma sie głęboko w du..e. Powinna być stoworzona ''KARTA'' obietnic i propozycji i na koniec kadencji powinno to być rozliczone - co zrobiono a czego nie z danych wcześniej wyborczych obietnic.
matka0011 / 46.76.53.* / 2015-10-29 14:11
Gimnazja ,które utworzył rząd w ogóle się minął z celem to był najgorsza reforma jaką kiedykolwiek mogli stworzyć ,nic ona nie daje ani uczniom ani nauczycielom,na domiar tego dzieci w gimnazjach czują się dorośli (mam dzieci ,które skończyły szkoły-gimnazja).Celem gimnazjów powinno być słabszych uczniów ukierunkować nawet może przyuczać do zawodu natomiast tych zdolnych kierować dalej a tak to jest tylko I WYŁĄCZNIE przedłużenie nauki w szkołach no a teraz jeszcze 6 latki do szkół-GŁUPOTA. Jeśli chodzi o nauczycieli to przecież liczba dzieci uczących się nie spadnie ,więc nie rozumiem podejścia ,iż stracą pracę,a przedszkola no cóż...... najpierw likwidowano i już w tedy był problem,bo żeby pociecha dostała się do przedszkola -graniczyło z cudem a przede wszystkim z kolejką a teraz boją się ,że będzie ich za mało.
Mikołaj454 / 83.7.63.* / 2015-10-29 14:07
Obietnice wyborcze PiS-u topią się jak alpejskie lodowce.W nie długim czasie nic z nich nie zostanie a tłumaczenie będzie jedno: " zastaliśmy finanse państwa w tak tragicznym stanie że wszelkie zmiany musimy odłożyć na póżniej " I wtedy wrócą do swoich sztandarowych zadań które są najważniejsze dla prezesa, Smoleńsk,rozliczenia,budowanie " afer i układów " które trzeba zlikwidować.I to wszystko co PiS będzie miał do zrobienia.
Rocznik 1960 / 89.64.14.* / 2015-10-29 14:06
Bardzo dobrze. Powrócić do systemu z PRL bo się sprawdzał.Osiem klas podstawówki dla każdego. Kto znacznie odstawał trafiał do szkół specjalnych. To Ci 15 latkowie zasilali potem tzw. OHP i byli tak zwanymi robolami bez złośliwego kontekstu. Tacy też są potrzebni , bo taki jest skład społeczeństwa. Najlepsi absolwenci szli do LO lub Techników 5 letnich. Trochę słabsi szli do porządnie kształcących fachowców zawodówek. Mając 18 lat byli świetnymi spawaczami, operatorami koparek, ślusarzami itp. Jak któryś po zawódówce zmądrzał , szedł dalej do 3 letniego Technikum. To kształciło średnia kadrę do przemysłu. Jeszcze najlepsi po LO Lub Technikum szli na studia. Porządny system, trzeba do niego wrócić i zlikwidować 3/4 tak zwanych wyższych uczelni kształcących nierobów obecnie i do niczego nie przydatnych magistrów lub licencjatów.Nie nadają się na naukowców i na halę na taśmę bo jak może zmanierowany człowiek pracować fizycznie. Zrobiono straszną krzywdę dziesiątkom tysięcy tzw. abslowentów szkół wyższych. Tylko najlepsze uczelnie winny zostać
lisowczyk / 195.88.114.* / 2015-10-29 14:04
bardzo demagogiczny artykuł , pisany z pozycji bezideowej Platformy nieobywatelskiej. Zaczął się chocholi taniec .
Dzisiaj rano w radiowej trójce jeden z dziennikarzy tak się zagalopował , że aż mi w głowie zatrzeszczało. Mianowicie stwierdził bardzo poważnym tonem , że jak na razie nie widać realizacji wyborczych pomysłów PIS.
Jak media , szczególnie te publiczne ( za nasze pieniądze) są chore , jak niewyobrażalnie zdegenerowane . Jak dziennikarstwo zeszło na psy .
Ale - te psy będą ujadać , zaś karawana pójdzie dalej i to z sukcesem .... dla Polski.
~~~gekon / 83.242.83.* / 2015-10-29 13:57
Debile przegrały, debile wygrały. Debile rządziły i rządzą. Głupota jest ponadpartyjna. Zabawa w piaskownicę trwa dalej. Najfajniejsze jest to, że Ci co wprowadzili gimnazja i tą "reformę" teraz się z tego wycofują. Wydali kupę kasy dla naszego dobra, teraz wydadzą kupę kasy dla naszego dobra. Dziecinada.
Moher Obserwator / 83.238.230.* / 2015-10-29 13:54
ZK Barczewo
549 zamknięty, dla mężczyzn, odbywających karę po raz pierwszy z oddziałami:
oddziałem dla recydywistów
oddziałem szpitalnym
oddziałem aresztu śledczego
2
ZK Biała Podlaska
278 zamknięty dla recydywistów z oddziałami:
dla tymczasowo aresztowanych
półotwartym dla recydywistów
terapeutycznym dla recydywistów uzależnionych od alkoholu
3
ZK Białystok
303 otwarty i półotwarty dla recydywistów
4
ZK Braniewo
150 zamknięty dla młodocianych i mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy. Przebywają tam również tymczasowo aresztowani pozostający do dyspozycji Sądu Rejonowego w Braniewie
5
ZK Brzeg
dla recydywistów, z oddziałem aresztu śledczego
6
ZK Bydgoszcz-Fordon
605 zamknięty z oddziałami dla mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy, znajdują się tam oddziały:
dla tymczasowo aresztowanych,
dla młodocianych w zakładzie typu zamkniętego
odbywających karę po raz pierwszy w zakładzie typu półotwartego
młodocianych odbywających karę w zakładzie typu półotwartego
dla osadzonych niewidomych odbywających karę w systemie terapeutycznym
7
ZK Chełm
707 zamknięty, dla mężczyzn recydywistów i osadzonych stwarzających poważne zagrożenie społeczne lub poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu oraz osadzonych chorych na cukrzycę insulinozależną. Zakład posiada oddziały:
areszt śledczy dla mężczyzn
zakład karny typu zamkniętego dla odbywających karę po raz pierwszy
oddział terapeutyczny dla osób z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo
8
ZK Cieszyn
350 zamknięty dla recydywistów
9
ZK Czarne
1210 zamknięty dla mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy z oddziałem zakładu karnego typu zamkniętym dla recydywistów,
zamknięty dla mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy z oddziałem zakładu karnego typu zamkniętego dla recydywistów, z oddziałami
oddziałem zakładu karnego typu półotwartego dla recydywistów
oddziałem aresztu śledczego
oddziałem terapeutycznym dla osób z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo
10
ZK Czersk
68 otwarty z oddziałem półotwartym dla wszystkich kategorii skazanych kobiet:
młodocianych
odbywających karę po raz pierwszy
recydywistek
Mogą w nim przebywać także skazani mężczyźni niezbędni do obsługi jednostki.
11
ZK Czerwony Bór
560 zamknięty, przeznaczony jest dla:
tymczasowo aresztowanych,
odbywający karę po raz pierwszy w zakładzie typu zamkniętego, półotwartego i otwartego
młodocianych zakwalifikowanych do odbywania kary w zakładzie karnym typu półotwartego
12
ZK Dębica
561 półotwartego przeznaczona dla mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy, z oddziałem typu półotwartego dla recydywistów penitencjarnych
13
ZK Garbalin
800 półotwarty, dla mężczyzn recydywistów penitencjarnych, z oddziałem:
terapeutycznym dla skazanych uzależnionych od alkoholu
dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy
14
ZK Gdańsk-Przeróbka
półotwarty i otwarty dla młodocianych i dorosłych odbywających karę po raz pierwszy z oddziałem:
terapeutycznym dla skazanych uzależnionych od alkoholu
15
ZK Gębarzewo
419 zamknięty przeznaczoną dla dorosłych odbywających karę po raz pierwszy oraz dla młodocianych, z oddziałem:
półotwartym
aresztem śledczym
16
ZK Głogów
320 półotwarty dla dorosłych recydywistów
17
ZK Głubczyce
325 zamknięty dla odbywających karę po raz pierwszy z oddziałami:
areszt śledczy
zamknięty dla młodocianych
półotwarty dla odbywających karę po raz pierwszy
półotwarty dla młodocianych
18
ZK Goleniów
zamknięty, dla mężczyzn recydywistów, z oddziałami:
areszt śledczy
pólotwarty dla recydywistów
Ponadto przebywać w zakładzie mogą:
skierowani do oddziału dla tymczasowo aresztowanych i skazanych zakwalifikowanych do systemu terapeutycznego poza oddziałem terapeutycznym, zakwalifikowanych jako wymagający osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożona ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu,
skazani skierowani do oddziału terapeutycznego dla osób z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo
skazani skierowani do oddziału terapeutycznego uzależnionych od alkoholu
tymczasowo aresztowani i skazani chorzy na cukrzyce insulinozależna
19
ZK Gorzów Wlkp.
543 półotwarty dla mężczyzn, dorosłych pierwszy raz odbywających karę oraz młodocianych, z oddziałem aresztu śledczego. Zakładowi podlega Oddział Zewnętrzny w Słońsku, jako zakład karny z oddziałem półotwartym i otwartym dla recydywistów penitencjarnych
20
ZK Grądy Woniecko
225 półotwarty i otwarty dla odbywających karę po raz pierwszy
21
ZK Grodków
91 półotwarty dla recydywistów
22
ZK Grudziądz Nr 1
775 zamknięty z oddziałem półotwartym i areszt śledczy dla kobiet (młodociane, pierwszy raz karane i recydywistki) oraz półotwarty dla mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy i młodocianych.
Funkcjonują tu oddzia
Moher Obserwator / 83.238.230.* / 2015-10-29 13:53
No i wychodzi "szydło z worka" Te wszystkie reorganizacje w szkołach, gimnazja sześciolatkowie, nie dla poprawienia systemu edukacji tylko dla etatów nauczycieli dyrektorów itd itp.
100 tyś zbędnych nauczycieli. Już się martwicie gdzie ich upchnąć... A jak likwidowali PGR, i wiele innych zakładów pracy to martwił się ktoś zwalnianymi pracownikami? A jak wam powiem, że w gminie powinien być jeden dyrektor wszystkich szkół podstawowych, a w poszczególnych placówka nauczyciele pełniący obowiązki kierowników, to też się wam to nie spodoba
Szkoda mi tylko tych nauczycieli - co się nie "odmóżdżyli' i nie głosowali jak ich koleżanki i lemingi razem ze światem przestępczym.
A jak głosował świat przestępczy to sobie możecie sprawdzić na stronach PKW
Eva797 / 91.235.0.* / 2015-10-29 13:52
Koszty reformy powinny rozłożyć się na 3 lata więc tragedii nie będzie. Bo ci którzy rozpoczęli naukę w gimnazjum, to powinni ją tam dokończyć. A co do nauczycieli, to i tak muszą szukać sobie pracy - najlepiej poza szkołą - bo niż demograficzny i tak wcześniej czy później ograniczy etaty w szkołach i wymusi zwolnienia nauczycieli. Co do sześciolatków - to wreszcie ktoś się przyznał do tego, że nie chodzi o dobro dzieci tylko o wcześniejsze płacenie składek na ZUS i podatki. Ale tu ktoś też źle obliczył, bo wiek 7-latka po 8-letniej szkole podstawowej i 3 -letniej szkole zawodowej będzie taki sam, jak obecnego 6-latka kończącego 3-etapowo szkołę. Jeżeli chodzi o egzaminy to powinny je przeprowadzać szkoły werbujące uczniów czy studentów (tak jak było kiedyś), bo to one będą odpowiadały za dalszy proces kształcenia i one powinny mieć prawo wyboru swoich uczniów.
szkoła nie uczy tylko daje zatrudnienie / 84.205.16.* / 2015-10-29 14:29
100/100 całkowita prawda.
Dodam tylko, że w obecnej sytuacji jedno dziecko jest więcej warte niż 100 nauczycieli, którzy i tak nie mają ciężkiej pracy i już dawno zapomnieli o swoim przesłaniu. Wielu z nich jest obecnie zbędnych , i może dlatego w czasach niżu demograficznego było by lepiej dla nich, aby szybciej się przebrażowili. Jak dla mnie to niektórzy z nich mogą nawet wyemigrować.
A2006 / 79.188.18.* / 2015-10-29 13:47
Nie ulega wątpliwości, że system 6 SP + 3 G + 3 LO jest beznadziejny i szkodliwy. Produkcja bezrobotnych ludzi z tytułem magistra na poziomie wiedzy przedwojennego liceum (minus łacina).
Warto ponieść koszta by system oświaty w POLSCE znów stał się wartościowy i wydajny dla uczących się a nie dla nabijaących kabzę uczelni produkujących półgłówków.
z prowincji / 77.254.51.* / 2015-10-29 13:46
głupawe teksty na takim samym portalu - konkrety PiSu się liczą, a nie demagogie PO i samozachwyt... pamieć widzę szwankuje na wp wielu... gimnazja w dużej mierze mieszczą się w byłych budynkach sp, a 6 + 3 + 3 = 12 a przy powrocie do 8klasowej sp 8 + 4 = 12 Tyle samo lat głąby z PO... straszcie straszcie PiSem - tylko sami pokazujecie że lekcja wyborów was niczego nie nauczyła i dalej jesteście pyszałkowaci.... nie chcemy pyszałków, zakochanych w sobie, dbających tylko o bogatych, walczących z Kościołem, kpiących z wiary, podnoszących pensje tylko prezesom, bezwolnym wobec innych państw, zaniedbujących Polaków na emigracji i bawiących się w Boga w kwestii prawa naturalnego...
liza / 89.229.81.* / 2015-10-29 14:02
Radzę mysleć i liczyć a nie zacietrzewiać się.Poczekam 4 lata i wtedy zapraszam do dyskusji.PIS jest dobry w burzeniu gorszy w budowaniu, tak jak jego ģóru Kaczyński.Dawno temu Wałęsa tak ocenił Kaczyńskich i miał rację.Trzeba przyznać źe intuicję p. Wałęsa ma.
qwertyuio / 84.38.102.* / 2015-10-29 13:46
Z jednej strony piszą o głębokim niżu czyli jak rozumiem jest mało dzieci a z drugiej o upychaniu dzieciaków nogą w podstawówkach. Coś ta wypowiedź PO się kupy nie trzyma
leszek2619 / 83.11.139.* / 2015-10-29 13:44
Moim zdaniem posyłanie sześciolatków do szkół to zabieranie dzieciom dzieciństwa i okazja na jak najszybsze wypchnięcie ich ( w okresie późniejszym ) do szkół.

Najnowsze wpisy