Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
Tedd / 141.0.12.* / 2015-10-29 12:28
Dzennikarze WP to mąciciele dusz i umysłów. Co wyście zrobili dla ludzi, dla emerytów, dla bezrobotnych i bezdomnych?
By nie użyć innych najgorszych przymiotników…
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan 731 / 77.253.77.* / 2015-10-29 12:26
już zaczęło się jątrzenie przez wp-mam nadzieje ze PIS nie dofinansuje ten pro peowski portal
aki967 / 82.145.223.* / 2015-10-29 12:25
ten szydłowy babsztyl niech sam siebie zreformuje..............ona tylko piepszy jak potłuczona DAMY RADĘ niech to powie nauczycielom,którzy pracę stracą.....już raz robili reforme zdrowia,jak to się skończyło??????
dobromir / 77.253.77.* / 2015-10-29 12:29
cos bredzisz -reformę zdrowia zaczął Buzek (KASY CHORYCH) a dokończyło SLD (NFZ)-PIS nic nie grzebał
niedouczony jestes
kukuryku123 / 83.11.149.* / 2015-10-29 12:29
Proponuję zebys sam się zreformował. Pieprzy piszemy przez rz a nie sz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
RealiStA / 88.156.132.* / 2015-10-29 12:25
zBereźne gdybanie. Jeśli w PL młodzież po szkole nie znajdzie pracy to wyjedzie za granice i nawet posyłanie 4 latków do szkoły nic nie POmoże....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dgfdg / 104.131.96.* / 2015-10-29 12:23
mam nadzieje ze beda przynajmniej 3 lekcje historii w tygodniu religie mogli by zeszkol wyalic ale na to nie licze sld tego nie zrobilo p0 to pisuary nie rusza
milka12 / 89.65.133.* / 2015-10-29 12:17
Jestem mamą 6-ciolatki, miałam duże obawy, przed posłaniem córki do szkoły, zwłaszcza, że jest bardzo wrażliwą i emocjonalna dziewczynką. Niepotrzebnie. Córka bardzo lubi chodzić do szkoły, podobają jej się reguły, zasady i nauczanie szkolne. Drodzy rodzice nie bójcie się, wasze 6-ciolatki dadzą sobie radę :)
tomekr102 / 31.178.102.* / 2015-10-29 12:40
Jak pani córka lubi - to świetnie, ale jest wiele dzieci które nie lubią, wszystko zależy od dziecka - i to rodzice znają swoje dzieci najlepiej i powinni decydować. Po za tym, nawet jeśli dziecko wydaje się, że jest gotowe , to bardzo dużym problemem są szkoły gdzie gimnazjum i liceum nie są oddzielone od podstawówek - i nie chodzi o osobne wyjścia - taki młody gangster z gimnazjum(bo to jest najgorszy syf) bez przeszkód przejdzie i terroryzuje dzieci wychodzące ze szkoły. W szkole prywatnej jest dużo lepiej i tam mógłbym posłać dziecko 6letnie, ale jeszcze raz: To wszystko jest bardzo indywidualne i nie powinno być przymusu - o tym kiedy posłać dzieci muszą decydować rodzice.
Adam778 / 80.50.139.* / 2015-10-29 12:56
Rodzice decydują??? A co gdy zdecydują że i 7-mio latek się nie nadaje?Albo 10-cio latek, przecież to tez dziecko, może być bardzo wrażliwe itd. Rodzice nie mogą decydować kiedy poślą dziecko do szkoły bo to bez sensu. Ja np. tez byłem trzymany pod kloszem przez nadopiekuńcza matkę i - w DUŻYM SKRÓCIE -zle to na mnie wpłyneło
Ania524 / 80.50.139.* / 2015-10-29 12:27
Dokładnie tak. Tez się bałam, ale okazało się że córka sobie dobrze radzi, ( a jest z października), lubi szkolę, zajęcia, naukę pisania - jest dumna ze już trochę pisze. Mówi że jest jest fajniej niż w przedszkolu, bo tam cały czas siedzieli w jednej sali a w szkole jest ciekawiej :)
yo / 31.179.138.* / 2015-10-29 12:16
Jestem za likwidacja gimnazjum. Jeżeli łatwo przyszło zlikwidować tamten system nauczania , to łatwo będzie wrócić do niego. Trzymam kciuki za panią Witek!
ada404 / 145.237.2.* / 2015-10-29 12:12
Co za brednie mówi Kluzik, jeżeli już to nie byłoby tylko 1 klas podstawowych w jednym roku- to po pierwsze, po drugie wiele dzieci 6 latków było odroczonych więc pójdą w wieku 7 lat, po trzecie może zrobić klasy 15 osobowe zamiast 30 osobowych z korzyścią dla przyszłych pokoleń. Co do gimnazjów zamiast 1 klasy gimnazjum będzie 7 kasa podstawowa itd. Przecież i tak gimnazjum to taka przechowalnia a zamiast tego stworzyć taki program żeby to nie była przechowalnia. Poza tym to iluzja że szybciej skończy szkołę i wejdzie na rynek pracy. Pytanie czy dobrze wybierze zawód, czy nie będzie zasilać liczebności bezrobotnych, albo w połowie stwierdzi że był/a za młody i zmieni kierunek studiów czy szkoły przez co przedłuży okres wejścia na rynek pracy zwiększając koszty edukacji.
Należałoby raczej zmienić program nauczania i dostosować go do zapotrzebowania na rynku. Poza tym ja uważam że przedszkolanki mają lepsze przygotowanie do pracy z dziećmi 6 letnimi niż nauczycielki w szkołach podstawowych. Swoją drogą to skandal żeby tyłki nauczycieli ratować kosztem małych dzieci!!!!!!
Mam nadzieję, że ten RZĄD coś wreszcie zrobi dla dobra dzieci!!!!!!!
art28 / 83.29.103.* / 2015-10-29 12:25

Co za brednie mówi Kluzik, jeżeli już to nie byłoby tylko 1 klas podstawowych w jednym roku

no a później drugich, trzecich itd....
jolks / 77.253.77.* / 2015-10-29 12:23
kluzik,pokazała swoja mądrość -wyprowadzając drożdżówki a potem bohatersko je wprowadzając
idolek / 89.70.48.* / 2015-10-29 12:12
Skończcie jątrzyć i oszukiwać Polaków. codo sześciolatków, to wczoraj PiS potwierdził, że ,zgodnie z obietnicą, decydować będą rodzice. A więc tak, jak mówiono w kampanii wyborczej. Gimnazja to był NAJGŁUPSZY pomysł, wiedzą toi nauczyciele, i rodzice, i uczniowie. A o ich likwidacji PiS mówił jako o propozycji uzależnionej od stanu finansów państwa.Zajmijcie się tym, ile kasy i na co przepuściła PO. Największy dług ( inne rządy za 17 lat takiego długu nie zrobiły), największa kasa z UE, Gdzie są pieniądze Polaków ze składek w OFE , najdroższe drogi w Europie ( nawet Szwajcarzy budując tunele w górach mają taniej wybudowane drogi). Zapowiedź dodruku pieniędzy, by zniszczyć opozycję - o tym piszcie.
hala / 109.207.154.* / 2015-10-29 12:11
Kolejny kundel układu ujada, a przecież nowego rządu jeszcze nie ma.
piotr2 / 83.9.32.* / 2015-10-29 12:11
Najlepiej niech PiS wprowadzi przedwojenny system oparty na czteroklasowej szkole powszechnej i na tym koniec edukacji. Będzie tanio ale za to głupimi będzie łatwiej rządzić. To będzie prawdziwy postęp, a ile pieniędzy zostanie na niespełnialne obietnice...
AntysitwaPL / 37.248.254.* / 2015-10-29 12:10

trudno przewidzieć wszystkie

Inwokacja do indoktrynacji

Sitwo, władzuniu moja! Ty jesteś jak zdrowie.
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto koryto stracił. Chciwość twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo nie tęsknię po tobie.

Oszuści, co partyj bronią niczym Częstochowy
W cmentarnej stojąc bramie ! Wy, co ruch odnowy
sitwami oganiacie przed zgniewanym ludem!
Tak jak przekrętów przed karą chroniąc cudem
(Kiedy płaczących pod sądu dajecie opiekę,
Aby tam łzawą podnosząc powiekę,
By zaraz mogli wrócić do kręcenia lodów,
Sławiąc z ferajną "Ukochanych Zbawców Narodu" ) –

- Tak cudem ich przywrócicie na koryta łono?!

Tymczasem, przenoś mą duszę utęsknioną
Do złotych bursztynów, milionów zielonych,
Szeroko z Amber i Gold zagrabionych,
Do spryt-interesów wokół-SKOKowych,
Do ustawionych prywatyzacji - za grosze
Po opieką o. chrzestnego, co wiele może,
Do dojonych kołchoz-spółdzielni mieszkaniowych,
Do tych rad i zarządów, gdzie korzyści sowite --
Tam złote zegarki nad byle korytem,-
Gdzie zamiast stoczni świerzop i pycha ostała:

Dla swojaków kawior, a dla ludu pała, pała, pała!!!

A wszystko przepasane wciskaną niewiedzą.
Sterowaną, na tym wszak proste ludki siedzą.
Dzięki aferom /pod dywan/ podsłuchowym
Obywatel odkrywczo wie, jak bywa mielony!

Chciał Naród mieć Polskę czystą, własną,
Zachorzał ponoć – na pomroczność jasną!

Znów społecznej odnowy zegar tyka –
Pączusiowe sitwy ogarnia wyborcza panika!
Wymyśla toto wunderwaffe-obietnice,
Które dla nich zyskiem, dla ludu – ochłap-niczem!

Kiedyś komusza PZPR "przewodnią siłom Narodu”.
Po „odnowie” PO-PiS elyt u władczych żłobów!!!
Wespół starzy z nowymi fałsz-psubratami…
Tak historia kołem się toczy i zakolami.

Stale rozlega się ludu krytyczny lament,
„Wadza” znów zrobi swoje i weźmie cudze ?
Amen.

(Zmodyfikowany wpis "Inwokacja sitwy" -zora1 2015-10-22 z niezależna.pl w witrynie temidacontrasm i czują się oszukiwani przez spółdzielnie)
Pewnik / 156.17.207.* / 2015-10-29 12:06
Proste, skoro nauczyciele dotąd tak chętnie korzystali z rocznych, płatnych urlopów, to teraz niech idą na roczny, bezpłatny. I się wyrówna!
gd / 213.205.253.* / 2015-10-29 12:05
Dobrze pzn popierał PiS niech martwi się co zrobić z nauczycielami po likwidacji gimnazjum
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy