Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
ufo58 / 178.36.198.* / 2015-10-29 10:48
Jacuś przestań pisać artykuły na fazie,a w połączeniu z wypowiedzią drożdżówki Rostkowskiej to już jest zupełna balanga.
łódzka_mama / 80.55.222.* / 2015-10-29 10:48
za każdym razem kiedy słucham/czytam wypowiedzi Pani Minister edukacji Kluzik-Rostowskiej mam nieodparte wrażenie że w systemie edukacji nie chodzi o dzieci i ich wiedzę ale o etaty dla nauczycieli. Też tak macie?
abzz / 217.144.201.* / 2015-10-29 10:53
w większości rozwiniętych krajów dzieci zaczynają edukację w wieku 5 lat i nic złego im się nie dzieje. Oczywiście PiS tylko ma z tym problem...
rafał882 / 31.183.131.* / 2015-10-29 10:47
money.pl, może ustali jak wygląda edukacja 6 latków w 1 klasie ? bo nie ma nic spólnego z tym co obiecywali , do tego program nauczania w klasach 1-2 brak nauki czytania
obużony / 93.94.191.* / 2015-10-29 10:46
drodzy państwo jeszcze nie powołano rządu a już dziennikarze wiedzą wszystko ci którzy powinni być apolityczni i przekazywać tylko fakty na antenie( bez swoich ocen) już dyskryminują rząd, którego jeszcze nie ma a wracając do tematu powołanie gimnazjów to był poroniony pomysł to za rządów SLD UW (DZISIEJSZEJ PLATFORMY) już myślano o stworzeniu gimnazjów ażeby szybciej kończyli edukacje i szybciej podejmowali pracę (jeśli taką znajdą) i po to obniżono poziom nauczania aby móc łatwiej rządzić takim społeczeństwem, przestępstwa w kraju biorą się też z biedy i nie mocy nie ma pracy perspektyw dla absolwentów szkół jest wiele czynników na to mających wpływ ludzie widzą, że władza opływa w luksusy są nietykalni a w biały dzień okradają społeczeństwo dla mnie ludzie, którzy mają mnie reprezentować i podejmować jak najlepsze decyzje dla obywatela robią odwrotnie są dla mnie zwykłymi przestępcami
iwaszko601 / 37.47.32.* / 2015-10-29 10:46
Zwracam się z prośbą do tych wszystkich najmądrzejszych dziennikarzy, zanim zaczniecie się wymądrzać pozwólcie tym co mają pomysł na jego realizację, a później dopiero rozliczajcie te pomysły. Teraz to pora na rozliczenie ośmiu lat rządów PO,PSL przy pomocy SLD.
fredz7k / 89.229.24.* / 2015-10-29 10:45
Koniec gimnazjum to bardzo dobry pomyśł
qsxwert / 194.1.217.* / 2015-10-29 10:44
likwidacja ginazjów to przede wszystkim likwidacja stanowisk dyrektorów. dzieciaki musi ktoś uczyć a jeżeli w szkołach podstawowych dziś nauczycieli nie jest za dużo to do nowych uczniów trzeba będzie zatrudnić nowych nauczycieli więc większość nauczycieli z gimnazjów znajdzie pracę. kilka budynków się zwolni, kilka stanowisk dyrektorskich które jako najwyższe w strukturze są najwyżej płatne... tu są realne oszczędności a nie koszty.
krzysiek404 / 212.182.80.* / 2015-10-29 10:59
No bzdura jeżeli zlikwiduje się gimnazjum to w to miejsce powstanie podstawówka z dyrektorem tak samo płatnym zmieni się tylko szyld i trzeba będzie przenosić klasy do innych placówek, proste w dużym mieście nie bardzo wiem jak to zrobić w mniejszych miejscowościach
ENN676 / 83.21.65.* / 2015-10-29 10:43
W Szkocji dzieci idą w wieku 5 lat do szkoły i nie ma tam żadnego problemu , tylko jak zwykle u nas .Likwidowanie gimnazjów jest głupotą , niech pomyślą ile to będzie kosztować , to nie te czasy , gdzie był szacunek do nauczyciela i dzieci bardziej się słuchały , teraz nie wyobrażam sobie 7-o i 15-o latka w tej samej szkole . PIS poczuł władzę i zaczyna się .
Toyta / 178.235.223.* / 2015-10-29 12:11
A w Findlandi or 7 roku życia I jest uchodzi za najlepszy system nauczania. Wystarczy wpisac system edukacji Finlandia I poczytac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ywa / 83.143.42.* / 2015-10-29 10:47
Wszyscy zwolennicy obowiązku szkolnego dla sześciolatków mają ten sam, jeden argument: bo w Szkocji, bo w Anglii, bo gdzies tam. A u nas jest POLSKA! Zapraszam do swojej szkoły, do swojej klasy z sześciolatkami na jeden dzień i wtedy merytorycznie porozmawiamy.
Ed777 / 188.252.40.* / 2015-10-29 10:46
Swoje dzieci wysyłaj do szkoły nawet zaraz po urodzeniu. Od cudzych się odczep.
gerdziu / 83.25.189.* / 2015-10-29 10:42
Ciemny lud cały czas nie rozumie że PiS poszedł po władze po to żeby wam dawać
jakieś tam 5oo zł,czy mieszkania za darmo ?.Zapomnijcie -wybory już minęły.Czas na realia.
A są takie -służby specjalne ,Smoleńsk,pomniki i likwidacja masy zagrażającej im w przyszłości.
Głosowaliście? Nie współczuje wam .Cierp ciało czego ci się chciało .
pATRIOT123 / 5.173.142.* / 2015-10-29 10:42
co za POdła PrOpaganda!!! Pomóżcie PiSowi realizować ich obietnice wyborcze a nie atakujcie ich tak zajadle. Badania amerykańskie 6 latków w szkole wykazują na liczne zaburzenia emocjonalne, zwiększoną ilość chorych na ADHD= nadpobudliwość psychoruchowa. A co z dziećmi chodzącymi do szkoły na trzy zmiany, czy likwidacja stołówek szkolnych?? Ta "reforma" była jak wszystkie POwskie świństwa nieprzygotowana
ANULA52 / 188.146.9.* / 2015-10-29 11:04
Nie głosowałam na PiS. Mam jednak pewne obserwacje na temat posyłania 6-latków do szkoły. Sama rozpoczęłam naukę w wieku 6 lat. Wyniki miałam świetne, ale z perspektywy czasu oceniam, że dzieci 6-letnie nie osiągnęły dostatecznej dojrzałości emocjonalnej. Moje dzieci poszły do szkoły w wieku 7 lat.
Od kilku lat mieszkam na wsi i obserwuję te najmłodsze dzieci stojące na przystankach, czekające na autobus. Dzieci objuczone ciężkimi tornistrami, często bez opieki dorosłych. W okresie zimowym często idące poboczem drogi, czasem w zupełnych ciemnościach. Jest mi ich bardzo żal. Władze widzą tylko ludzi z służbowych samochodów, z perspektywy dużych miast i szybkiego wypchnięcia kolejnych roczników na rynek pracy /składki ZUS/. Dlaczego nie bierzemy przykładu z Finlandii. Pani Kluzik-Rostkowska, to najbardziej niekompetentny minister szkolnictwa. Może niech się już nie wypowiada.
gemi23 / 79.173.22.* / 2015-10-29 10:42
Troska p.redaktora jest GODNA troski bankierów o swoją kasę ....,jakoś nie słyszałem Larum jak PO wprowadzała co dwa czasami laty nowe podstawy programowe...,likwidację wielu placówek bo Samorządy nie stać...cyrki z podręcznikami, nieudane eksperymenty z tzw.STATYSTYKĄ wszystkiego ,egzaminów.rankingi ...itp.a p.Kluzik ma takie pojęcie o szkolnictwie ...że posyłała dzieci do szkoły i dlatego ....została ministrem !!!
Adi805 / 95.49.213.* / 2015-10-29 10:41

Gliński zapowiedział, że nowa reforma oświatowa może wejść w życie już od 1 września 2016 r. Oznacza to, że z końcem obecnego roku szkolnego mogą zniknąć tysiące gimnazjów, które zatrudniają obecnie ok. 100 tysięcy nauczycieli.

Autor artykułu chce koniecznie wprowadzić "psychozę strachu". Logiczne jest, że od 1.09.2016 r. szóstoklasiści poszliby do klasy siódmej SP i nie byłoby naboru do kl. I gimnazjum, ale pozostałyby tam klasy II i III, więc nie ma mowy o likwidacjii tysięcy gimnazjów od września 2016 r. Istniałyby one jeszcze przez kolejne 2 lata.
me / 95.83.253.* / 2015-10-29 10:41
Nie porządzili jeszcze ani jednego dnia, a już źle rządzą.. tak wynika ze wszystkich informacji na różnych portalach, bardzo ciekawe.. to tak jak bym został zatrudniony gdzieś i parę dni przed rozpoczęciem został poinformowany. że nie nadaję się do pracy, bo ją źle wykonuję.. poczekajcie parę miesięcy albo chociaż tygodni zanim zaczniecie umieszczać takie artykuły. Ja nie głosowałem na PiS i nie jestem ich zwolennikiem, ale na razie się wstrzymuję od jakichkolwiek wniosków, póki nie zaczną czegoś psuć..
Tomasz877 / 83.17.42.* / 2015-10-29 10:40
Dla mnie już jest dobrze- czerwonej zarazy nie ma w Sejmie, Platfusi stracili władzę. A co będzie to się zobaczy

Najnowsze wpisy