Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
andrzeuj514 / 83.27.219.* / 2015-10-29 10:18
lepiej niech sie wezma za sadownictwo tam jest najwiecej szumowiny
byłan / 37.7.57.* / 2015-10-29 10:18
Pracowałam w szkole jako nauczyciel.Mówi się tu o zwolnieniach nauczycieli po wprowadzonej przez Pis reformie szkolnictwa ze względu na brak klas do nauczania. Swego czasu pamiętam jak dyrektor głowił się jak zachęcić uczniów do podjęcia nauki w naszej szkole,po to żeby nauczyciele nie tracili etatów.Otóż myślę,że sprawa jest dosyć prosta.Wszędzie jest głośno na temat indywidualnego podejścia do każdego ucznia.Wierzcie mi Państwo że w klasie 25-30 osobowej nie jest to możliwe, a pamiętam jak na jednym ze szkoleń dla nauczycieli pani psycholog namiętnie wykładała nam swoje tezy na ten temat.Niestety dla niej to tylko czysta teoria,której zapewne nigdy nie była poparta jakimkolwiek doświadczeniem w pracy z 30 osobową grupą dzieci,czy też młodzieży.
Chcecie indywidualnego podejścia do ucznia,ok,tylko zmniejszmy liczebność klas przynajmniej o połowę,tym samym znajdą się etaty dla nauczycieli.
gras 1120 / 95.49.4.* / 2015-10-29 10:17
Gimnazja były krytykowane przez nieomal wszystkich. Likwidacja ich to krok w dobrym kierunku.
Przy tym: teraz nauka trwa 6 lat podstawówki, 3 gimnazjum, 3 liceum. Razem dwanaście.
Poprzedni system to: 8 lat podstawówki, 4 liceum. Razem dwanaście. Zatem zatrudnienie nauczycieli takie same.
No i najważniejsze - szkoły są dla uczniów, nie dla nauczycieli. Zatem dobro i jakość kształcenia dzieci jest najistosniejsza i tylko to powinno być brane pod uwagę.
Nacja / 78.88.101.* / 2015-10-29 10:16
W Polsce jest dużo ludzi wykształconych, którzy nie mogą znaleźć pracy i utrzymanie przynosi im praca poniżej posiadanych kwalifikacji. NAUCZYCIELE TO GRUPA NIE DO RUSZENIA? A MOŻE PRZEWIETRZYĆ TOWARZYSTWO?
prowokator / 83.26.189.* / 2015-10-29 10:16
Może powinni zrobić obowiązkowe 5 lat podstawówki od 6 roku życia a potem
kto ma pieniądze to uczy się dalej a reszta idzie do roboty ? ;)
Tola969 / 195.150.8.* / 2015-10-29 10:30

Może powinni zrobić obowiązkowe 5 lat podstawówki od 6 roku życia a potem
kto ma pieniądze to uczy się dalej a reszta idzie do roboty ? ;)
mika / 89.66.234.* / 2015-10-29 10:16
W końcu jakiś mądry gościu dr.Grygiel ,obnaża to co jest koszmarem w każdej polskiej rodzinie. Tak koszmarem ,dlatego że te dzieci po szkole siadają do lekcji po 3-4 godziny tyle maja zadane!!!! Są dni ,że siedzą do 23.00 godz. bo pani sobie wymyśliła z matematyki zrobić na lekcji 3 zadania ,a 8 zadań zadała do domu z podpunktami od a do h! I co jeszcze na drugi dzień straszy kartkówka czy sprawdzianem by sprawdzić czy się nauczyły! Tzn. czy rodzice ich nauczyli ,krótko prostując!!!! Potem polski kilka zadań ,i inne przedmioty ,to plakat ,to sprawdzian z całego zeszłego roku - trzeba się nauczyć ,pytam kiedy to wszystko to dziecko ma zrobić po szkole -doba ma tylko 24 godz, a ono się nie wyrabia?!!!! Kiedy ma się wyspać ,odpocząć od pisania i czytania ,oczy też mają często chore i kręgosłupy od dźwigania ciężkich tornistrów , kiedy???A tu jeszcze lektura do czytania i czasem wiersz na pamięć! Dzieci są przemęczone ,nie są wstanie zajrzeć do innych przedmiotów z których też muszą się pouczyć, mają żal, że nie mogą poza szkołą ćwiczyć innych talentów np. muzycznych czy realizować hobby. Nie wspomnę ,iż w weekendy mają tak zawalone lekcji ,że nie mają jak odpocząć i się zresetować. W dodatku nie ma tak ważnego czasu dla wspólnego spędzania z rodziną . Niektórzy są spoza Wa-wy np. i nie maja na miejscu rodziny ,chcieliby choć w weekendy nadrobić czas z babcią czy dziadkiem ,czy choćby z rodzicami spędzić dzień na wyjeździe ,no ale jak przy tylu zadanych pracach domowych. Mogę oczywiście powiedzieć ok nie rób ich daj spokój odpocznij ,ale potem tyle się nawarstwia ,że dziecko płacze bo nie daje rady tego nadrobić . A później w szkole skargi ,że dziecko nerwowe ,nie ma wykształconych nawyków społecznych ,jest dzikie i ma problem z akceptacją ! Bo do cholery jak ma się tego nauczyć siedząc przy biurku cały dzień!!!!!??????Gdyby mogło choć w te wolne weekendy mieć czas z rodziną to by się tego nauczyło ,mogło więcej czasu spędzać na rozmowach i samokształceniu. A tak te zagubione dzieci sięgają po narkotyki ,wspomagacze i uciekają przez zawałem lekcji ,kiedy już mają dość. Nie może szkoła być tak ciekawa ,by dzieci same chciały w niej przebywać ,więcej doświadczeń ,więcej inicjatywy dziecka ,by mogło się wykazać w swoich zainteresowaniach ,a nie sztywno przegadana lekcja przez nauczycielke i do domu. SĄ TAKIE NAUCZYCIELKI TEŻ ,KTÓRE PRZEZ PÓŁ LEKCJI OBRAŻAJĄ DZIECI JAKIE SĄ GŁUPIE , POTEM W SWOJEJ ZŁOŚĆI ROBIĄ KARTKÓWKĘ LUB PYTAJĄ MAJĄC SATYSFAKCJĘ WYSTAWIONEJ PAŁY I NA KONIEC ZNOWU STRONY PODAJĄ DO NAUCZENIA W DOMU. GDZIE JEST LEKCJA SIE PYTAM, GDZIE TAKA NAUCZYCIELKA TŁUMACZY DZIECIOM TEMAT?! KTO TO ROBI ,MY ZMĘCZENI PO PRACY RODZICE!!!!!!!! MY UCZYMY WŁASNE DZIECI ,WIĘC PYTAM PO CO JEST SZKOŁA????????!!!! PO CO NA NIA PŁACIC SKORO TO MY WYKONUJEMY CAŁĄ ROBOTĘ ZA NAUCZYCIELKI ,KOSZTEM WŁASNEGO prywatnego ŻYCIA I NASZYCH DZIECI. Bo po co to dziecko siedzi po 8 godz, w szkole jak i tak wszystkiego musi nauczyć się w domu z rodzicami!!!!! To oburzające!!!!!
POZDRAWIAM / 83.243.32.* / 2015-10-29 10:45
MASZ ZUPEŁNĄ RACJĘ TAK NIESTETY BYŁO JEST I BĘDZIE ...JESTEM DOROSŁĄ OSOBĄ ALE TO O CZYM PISZESZ PRZERABIAŁAM NA WŁASNEJ SKÓRZE.DO PÓŹNA ODRABIANIE LEKCJI I BARDZO MAŁO WYPOCZYNKU.JEDYNE CO POZOSTAWAŁO TO SOBOTA I WSZYSTKO................JEDYNE CO CI PROPONUJE TO, ŻEBY DZIECI JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ ZAPISAĆ NA BASEN ALBO JAKIEGOŚ PIN PONGA COŚ TAKIEGO,ŻEBY ODREAGOWAŁY 2 RAZY W TYGODNIU KIEDY JEST MNIEJ ZAJĘĆ I JEDEN DZIEŃ NA POWIETRZU I JAKOŚ POCIĄGNIECIE.JA PAMIĘTAM,ŻE MIMO, IŻ BYŁO DUŻO ZADANE TO TAKIE ZAJĘCIA SPORTOWE CZY NA DZIAŁCE NA SŁOŃCU BYŁY BARDZO ODPRĘŻAJĄCE POTEM NIEWIELE CZAU BYŁO POTRZEBA ,ŻEBY SZYBKO ODROBIĆ LEKCJE BO UMYSŁ BYŁ WYPOCZĘTY I WSZYSTKO ROBIŁO SIĘ BARDZO SZYBKO I Z LEPSZYMI REZULTATAMI !:-))
Mika / 89.66.234.* / 2015-10-29 10:20
Na tym się skupcie ,a nie na zmianach czy gimnazjum ,czy nadal podstawówka ,Dzieciaki maja dość tego systemu nauki .Co to za różnica jaka szkoła jak w każdej z nich są niedouczeni nauczyciele i nie potrafiący uczyć dzieci .Liczą na rodziców po pracy, by omawiały z dziećmi lekcje bo pani nauczycielka sobie nie zdążyła. Najlepiej opracujcie system nauki w domu przez rodziców i pozamykajcie te szkoły to najlepszy pomysł!!!!!
Joanna644 / 80.53.103.* / 2015-10-29 11:52
Ot jaka mądra się znalazła mądrzejsza od nauczycielki. Może poradzisz wywłoko jak trzeba dzieci uczyć!
Maika / 89.68.85.* / 2015-10-29 10:16
Mam 3 dzieci ( w 2 klasie podstawówki-poszła do szkoły jako 6-latek, gimnazjalistkę i licealistę ). Jestem przekonana, że 6-latki w szkole to dobry pomysł ( oczywiście nie wszystkie dzieci są do tego dojrzałe i trzeba to uwzględnić ), a gimnazja to nieporozumienie. Dodam jeszcze do tego, że według mnie nieporozumieniem jest też religia w szkole.
Adameek / 195.150.66.* / 2015-10-29 10:16
"cofnięcie sześciolatków będzie mieć wpływ na system ubezpieczeń". Szkoda że Money nie był tak szczery w opiniach jak PO przepychało ustawę o naszych małych dzieciach.
zuza 19811981 / 94.40.70.* / 2015-10-29 10:15
mnie to nie ineresuje czy nauczyciele bedą mieli prace czy nie!!! wkońcu skonczą sie premie i 13 stki oraz lenienie sie w wakacje i we wszystkie światki i piątki!!! oraz pracowanie po 4 godziny dziennie!!!! mną też się nikt nie interesuje.system posyłania 6 latków do szkoły jest chory. Bynajmniej w naszej szkole bardzo dużo wymagają od naszych dzieci. Tyle materiału ile przerabiają i co muszą sie nauczyc ...to ja tego nie mialam w 3 klasie.
nnkj / 188.146.1.* / 2015-10-29 10:34
widac ze powinnas do tej szkoly wrocic i nauczyc sie poprawnie uzywac slowa bynajmniej
Kobieta walcząca / 79.189.40.* / 2015-10-29 10:19
No cóż...może Twoje dziecko jest jakimś cudem mądrzejsze od Ciebie....a tyś głupia jak wszyscy wyborcy pisu. Pis rotrwoni nasz kraj na dofinansowanie leni i patologii. byle było nas dużo, jakość się nie liczy...i potem będzie nas dużo,ale co z tego skoro z patologicznych rodzin, gdzie głupota i nieporadność rządzi, no ale tak głupim i prostym narodem łatwo się potem rządzi....wszyscy, którzy głosowali na pis powinni uderzyć się w pierś i przeprosić rodaków za swoją niewytłumaczalną głupotę!!!!!
janhenryk / 178.36.239.* / 2015-10-29 10:15
Przy niskim przyroście naturalnym wszystkie dotychczasowe reformy ukierunkowane były na ratowanie nauczycielskich miejsc pracy. Przy całym szacunku dla zawodu nauczyciela jest to sfera zjadająca podatki płacone przez sferę produkcji i usług. W związku z tym powinna być dostosowana do rzeczywistych potrzeb edukacyjnych społeczeństwa. Chyba że otworzymy szeroko granice i nasi oświatowcy będą edukować "nowych obywateli"... po arabsku.
PIS chce swoje obietnice wyborcze realizować finansowaniem z podatków. A może lepiej przesiać przez sito rzeczywistych potrzeb inne elementy sfery budżetowej (wszystkie urzędy, państwowe agencje i inne wynalazki) oraz produkcyjne żyjące tylko dzięki ciągłej pomocy z kasy państwa (górnictwo).
Do takich działań trzeba jednak odwagi politycznej i myślenia o Państwie a nie o następnych wyborach.
Pamiętliwy / 217.99.171.* / 2015-10-29 10:14
Oj naiwni, czy Wy jeszcze nie wiecie ,że jak PIS mówi ,że coś zrobi to tylko mówi. Na co Wy liczycie i jak krótką pamieć macie. Jak PIS rządził to nic dobrego nie zrobił, a obiecał też bardzo wiele. Między innymi 3 miliony mieszkań, działki ogrodowe na własność, a na zadawane pytania wódz odpowiadał spieprzaj dziadu.
666zxc / 178.235.36.* / 2015-10-29 10:14
kluzik mówi o poziomie nauczania w szkole- jakim poziomie :)
Łukasz789 / 156.17.217.* / 2015-10-29 10:14
Pracuję w LO. W klasie wychowawczej mam 36 osób. Jak chcą dopchnąć jeszcze parę osób to muszą mi dokupić ławki. Taka jest Kluzik
G-g / 78.11.33.* / 2015-10-29 10:14
Boję się... O dzieci, pracę, zdrowie. A najgorsze jest to, że gdyby tamci zostali byłoby źle. Przyszli nowi i okazuje się, że nadal będzie źle :(
fana-banana / 89.78.194.* / 2015-10-29 10:14
artykuł na zamówienie - tych którzy odchodzą od władzy... :)

Najnowsze wpisy