Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
manek2444 / 5.172.234.* / 2015-10-29 09:59
jak funkcjonowalo szkolnictwo przedwprowadzeniem gminazjow ?? moim zdanie bardzo dobrze , wiec wprowadzenie i wywalenie pieniedzy na gminazja byla glupota !!! a teraz pis chce tyle samo a nawet wiecej wywalic na to zeby wroil stary system 8 klas ???? czy my sie cofamy ???? chyba tak !!!!

precz z komuna !!!!!!!!!
Marek585 / 31.61.139.* / 2015-10-29 09:59
Skoro w ankiecie powyżej 79% odpowiada, że PIS nie zrealizuje swoich obietnic wyborczych, to po cholerę na niego głosowaliście?
pol.f / 62.141.231.* / 2015-10-29 10:02
Bo na pis głosowało to 20% reszcie sie nie chciało ruszyć d....na wybory.
Krzysztof510 / 192.198.151.* / 2015-10-29 10:00
dlatego ja nie głosowałem na nich, reszta dała się ogłupić i nabrać.
sawa91 / 89.73.211.* / 2015-10-29 09:57

reformy szkolnictwa


Jakie reformy, to powrót do starego, dobrego PRL-owskiego systemu szkolnictwa
mama120 / 95.41.125.* / 2015-10-29 09:56
Mam pięciolatka i córkę w piątej klasie. Oby tylko zdążyli z reformą. Jako nauczyciel (również w gimnazjum) wiem, że gimnazja to NAJWIĘKSZA PoMYŁKA i trzeba to cofnąć. A jak krzyczycie o szesciolatkach, to porozmawiajcie z nauczycielami,którzy je w tym roku uczyć!!!
Janek!@# / 83.26.13.* / 2015-10-29 09:56
jak się nie umie słuchać tego, co mówią politycy PIS-u, to się będzie straszyć - ZRESZTĄ FESTIWAL strachu PRZECIWKO PIS-OWI JUŻ SIĘ ROZPĘTAŁ za sprawą mediów - JESZCZE NIC PIS NIE OGŁOSIŁ A JUŻ jest Aj-waj, o rety, ludu zmiłuj się ..... co to będzie???????????
Ludzie to jest prosta matematyka - liczba dzieci nie zmieni się ani teraz ani kiedy będzie reforma - przecież PIS nie schowa np. 50 tys. dzieci w rezerwie do szafy, bo tak się mu spodoba. Czy w gimnazjum czy w podstawówce - ilość dzieci się nie zmieni - dlatego i nauczyciele będą mieli pracę i nie stracą jej. To, że jedni przejdą do szkoły średniej inni zostaną w podstawówce albo tam przejdą z gimnazjów - to oczywista oczywistość. A czy zapomnieliście już ile szkół za radą PO przekształciło się w stowarzyszenia - co jest tragedią - tam panuje wolna amerykanka w zatrudnianiu nauczycieli wg kodeksu pracy i traktuje się bez żadnych uprawnień z KN - czy to miał być środek na uleczenie szkolnictwa - uczyłem w takiej szkole i wiem jak mną dyrektor pomiatał i innymi - a jak coś mu się nie spodobało, to zasłaniając się Stowarzyszeniem rozdawł zwolnienia a na wolne etaty przyjmował swoich pociotków - i nie było rady na tego s.kinsyna.
andzio44 / 79.184.178.* / 2015-10-29 09:56
Z daleka wszystko wygląda inaczej i dlatego nie należy obiecywać za dużo. PIS chciał wygrać wybory i nieco się zagalopował w obietnicach. Oby nie było z tego wielkiego wstydu !
St. / 89.228.133.* / 2015-10-29 09:55
Choć nie mam już dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, jestem za 6- latkami w szkole i likwidacją gimnazjum. Dzisiejsze maluchy są bardziej rozgarnięte od choćby nas w tym wieku i świetnie sobie radzą . Za to zrobienie z 12-13 latków gimnazjalistów miesza tym dzieciom w głowach, zrywa więzi społeczne z kolegami z poprzedniej klasy, powoduje , że zbyt wcześnie ,, dorośli" źle z tego korzystają .
janek1910 / 185.26.182.* / 2015-10-29 09:55
ok..reforma czy rewolucja w rządzeniu PIS..Chciałem przypomnieć że szkoły są w decyzjach Samorządów i one też finansują wynagrodzenia i koszty szkół..A w samorządach rządza działacze ugrupowań lokalnych tu może być bunt i zdecydowane nie...
POPIS1211 / 78.28.5.* / 2015-10-29 09:54
było dobrze 8 klas / liceum/technikum/studia, ale nie POpiep...ncy musieli to zepsuć bo się kasa w budżecie nie zgadzała, gdyby mogli 3 latki poszły by do szkoły zeby w wieku 10 lat rozpocząć pracę. Zapomnieli tylko ze pracy w tym kraju nie ma , a kończący szkołę zasilą rzeszę bezrobotnych obciążając system, a ci mocno zdeterminowani wyjadą więc zarobioną kasę wydadzą w kraju w którym pracują , a do tej pyrlandii nie wrócą.
POLKA2000 / 83.243.32.* / 2015-10-29 10:20
CZŁOWIEKU TO ZA RZĄDÓW AWS I UW ZROBIONO GIMNAZJA I RZĄDU PANA PREMIERA BUZKA(1997-2000) ZA WSZYSTKO WINISZ PO JESTEŚ CHORY CZŁOWIEKU!!!!!!!!!!!!!!!
Jakub- fish79 / 176.2.33.* / 2015-10-29 09:54
Rostowska ma coś z garem i niezły bałagan na strychu! Po pierwsze- po co bylo ruszać system edukacji ktory działał od wielu dziesięcioleci?! Po drugie- co Rostowska pieprzy o problemach związanych ze zmianą programową szkolnictwa- wystarczy przywrócić sprawdzony, działający stary program nauczania i podręczniki sprawdzone od kilku pokoleń! Po trzecie- co Rostowska pieprzy o ciasnocie w szkołach- przecież podstawówki i gimnazja to te same budynki, zmienila się tylko nazwa- nawet kadra nauczycielska jest ta sama. Po czwarte niech Rostowska zada sobie sama pytanie po co likwidowali i zamykali przez ostatnie prawie dziesieć lat przedszkola i złobki??! To była ta PO-wska polityka Pro-Rodzinna??!! Po piąte- po waszych reformach nasze szkolnictwo i cała edukacja padły na ryj! Ale przecież o to chodzi żeby produkować ciemnotę i tępy naród prosty do manipulowania.Po szóste- to wara Rostowskiej od moich dzieci i niech nie tlumaczy się zalamaniem systemu emerytalnego- to nie Afryka i moje dzieci nie będa od 6 roku życia zapieprzać dla waszego dobra i bogactwa w kopalniach złota i diamentów!!
A na koniec po siódme- żeby nie było- wcale nie jestem PIS-owskim fanem ale z pomysłem szkolnictwa mają mój głos i poparcie!
Joanna689 / 79.185.105.* / 2015-10-29 09:54
Artykuł tendencyjny. A ile kosztowała reforma zmiany 8 klas na 6 klas i gimnazja, to ktoś policzył? Brakuje chociaż jednej wypowiedzi matki, ucznia gimnazjum co się w tych szkołach dzieje. Podam przykład, 1 września 2015 w gimnazjum w łazience znajdują pijaną lub po dopalaczach dziewczynę,co robi szkoła? zamiata sprawę pod dywan. Zgoniona w najgorszym wieku( wieku dojrzewania) młodzież do "kupy". Kończyłam 8 klas szkoły podstawowej, co było złego w tamtym systemie edukacji, proszę o jeden przykład. Teraz jako matka dzieci w szkole podstawowej, zwyczajnie boję się czasu kiedy trafią do gimnazjum. No cóż, autor artykułu skupił się nie na tym problemie co powinien. Proszę poruszyć temat wydania zbyt dużej ilości pozwoleń na sprzedaż alkoholu, nieudolność polityków w sprawie dopalaczy i maszyn do gier, które stoją obok pieczywa, wędliny i nabiału. Tematy zastępcze, WP czytam od lat i muszę przyznać, że nie znajduję już tam rzetelnego, obiektywnego i twórczego dziennikarstwa, z poważaniem
borowinka / 37.47.37.* / 2015-10-29 10:02
A co ma do rzeczy jakiś jednostkowy przypadek ??? na tym ma bazować brak reform ?? na twoim jednym przypadku z 1 września 2015 roku ? - jak ja byłem w systemie 8 klasowym to podalili chłopaki beczkę ze smołą na dachu szkoły w 6 klasie było to 1989 roku - czy to znaczy że wtedy system był zły - czy po prostu dzieci w wieku dojrzewania mają "kiełbie we łbie" i nie ważne czy będzie system 8 5 4 letnich szkół to chłopcy i dziewczęta dojrzewające zawsze będą powodować większe problemy wychowawcze niż nieśmiałe dzieciaki w klasach 1-5 ???? zawsze nauczyciele będą narzekać na nastolatki ale to tchyba dobrze że dzieci rozchwiane emocjonalnie w latach dojrzewania są wychowywane oddzielnie od tych małych brzdąców dla któych są złym przykładem i można stosować inne metody nauczania i wychowania dla tej grupy - czy to takie głupie ??? no nie wiem - patrząc na poprawę wyników ogólnych w grupie gimnazjalnej z 2000 do obecnych to przepaść na korzyść dzisiejszego systemu gimnazjalnego
J.526 / 89.68.7.* / 2015-10-29 09:58
A co do reformy ma pijana uczennica? W czasach 8 klasowych podstawówek też był dziewczyny w ciąży i pijani uczniowie.
Kuba410 / 89.72.108.* / 2015-10-29 09:54
A czemu dopiero po wyborach money.pl zaczyna zastanawiać sie, czy kasa się bedzie zgadzać? Nie mozna było przed wyborami?
fiolka / 89.161.65.* / 2015-10-29 09:52
Z wszystkiego zostaniecie rozliczeni za 4 lata, także do roboty
bullshit / 77.65.95.* / 2015-10-29 09:56
PiS jeszcze nie rozpoczął pracy, a już spekulacje i wylew krytyki. Nie martwcie się PO-wscy poplecznicy, najpierw rozliczymy PO.
Pluton.k / 89.228.10.* / 2015-10-29 09:52
W końcu wyszła prawda, o co tak naprawdę chodzi w reformie oświatowej 6 latków.
Nie o żadne dobro dzieci tylko o to żeby wcześniej znalazły się na rynku pracy o jeden rok.
Ciekawe czy w W. Brytanii gdzie dzieci idą do szkoły od 6 lat też kończą naukę o rok wcześniej czy tylko jeden rok dłużej się uczą. Taka drobna różnica :)
stek / 78.88.250.* / 2015-10-29 09:52
powoli z obiecanek wycofuja sie ale najpierw musza napelnic swoje kieszenie a pozniej zrezygnowac i oddac wladze biorac wyprawki wysokie -oto caly pis

Najnowsze wpisy