Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Reforma szkolnictwa w Polsce. Kontrrewolucja oświatowa PiS może okazać się bardzo kosztowna

Wyświetlaj:
NiePiS / 109.173.159.* / 2015-10-29 09:18
Cały ten artykuł to stek bzdur. Cóż, nagonka na PiS już się zaczyna!!! Nie jestem ich zwolenniczką, ale nigdy nie zapomnę tego ""hejtu" z lat 2005-2007
lol 61 / 89.77.21.* / 2015-10-29 09:18
1. PiS podobno rozmawia i słucha ludzi więc niech wybiorą się do szkół i posłuchają co nauczyciele sądzą o następnej bzdurnej pseudo reformie
2. Gimnazja wprowadził AWS a nie PO a więc chcą zlikwidować swoją głupotę
3. Szkołom potrzeba spokoju a nie kolejnego zamieszania
4. Likwidacja gimnazjów = duża grupa bezrobotnych
5. Jeżeli chcą wrócić do 8 - latki to pod warunkiem siatki godzin sprzed reformy, czyli bez 2 religii, 4 wf a z co najmniej 2 godzinami na tydzień takich przedmiotów jak fizyka, biologia, chemia od szóstej klasy.

GDYBY CHODZIŁO O DOBRO DZIECI I MŁODZIEŻY NALEŻY ZROBIĆ NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:
1. Do obecnego systemu dodać 1 rok nauki do LO i powrócić do podstawy programowej przedmiotów ogólnokształcących przez okres całej szkoły średniej
2. Zmniejszyć biurokrację szkolną
3. Zlikwidować awans zawodowy nauczycieli
4. Zmienić siatkę godzin - zdecydowanie więcej przedmiotów przyrodniczych, mniej religii i wf
5. Wprowadzić 40 - godzinny czas pracy nauczycieli (ilość godzin dydaktycznych pozostawić bez zmian) wszystkie inne czynności np. przygotowanie do lekcji, konsultacje, zebrania, szkolenia, uroczystości, konkursy. przygotowanie i sprawdzanie sprawdzianów, spotkania z rodzicami itp. rozpisać w tygodniowym planie. (No i oczywiście za każdą czynność zapłacić)
Bern49 / 89.64.6.* / 2015-10-29 09:17
Po co piszecie głupie nagłówki,źe niby pomysł PiS ma wylądować w koszu?Oni to zrealizują i mają rację.Jestem nauczycielem i najwięcej straciło szkolnictwo na reformach PO.Teraz trzeba po nich wszystko naprawiać.Więcej od nich szkół nie da się zlikwidować ani zwolnić nauczycieli.Oni przypominam zwolnili ich kilka tysięcy więc niech nie gadają głupot.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anita706 / 178.235.32.* / 2015-10-29 09:17
Jak słyszę teraz narzekania ludzi to mi się w brzuchu przewraca. Każdy chce,żeby było lepiej,ale jak ma to nastąpić skoro tylu ludzi siedziało na tyłkach w domu i nie poszło głosować? Od kilkunastu lat nie dzieje się w tym kraju nic dobrego. Nie wiem na co wiekszość czeka,na cud? To się nie doczeka. Jak słyszę te bzdury,że będzie 500zł na dziecko to mnie skręca. Jesteśmy z mężem na najniższej krajowej,a nawet pieprzonego rodzinnego nie możemy dostać,a co dopiero taką kwotę. popukajmy się w głowę. To jest najbardziej złodziejski kraj na świecie. A wiadomo kto teraz przy korycie jest,więc nie ma co liczyć,że będzie lepiej.
PAPA811 / 79.191.176.* / 2015-10-29 09:20
Piszesz że ludzie siedzą na tyłkach a sama co z mężem robiłaś że teraz wyciągasz najniższą średnią krajową ?
jamaia@o2.pl / 84.234.10.* / 2015-10-29 09:17
JESZCZE NIE MA RZĄDU ,jeszcze nie wiadomo kto bedzie ministrem jakiego resortu ,a juz pseudodziennikarze jak hieny chcą cos ugrac dla swoich mocodawcow z PO , to się nazywa mącenie i robienie zadymy u zwycięskiego ugrupowania.
PISPO / 37.7.32.* / 2015-10-29 09:17
oj, jak pieknie sie mowi I obiecuje a trudno z tych obietnic sie wywiazac. Najpierw hurmem tworzyli gimnazja, pomyslodawcy zgarneli kupe kasy za pomysl I za wdrozenie, a teraz jednak pomysl stary byl lepszy ale my chcemy cos nowego I bzdurnego. Trudno, kosztem wydatkow emigrantow, diet poselskich niech wdroza podstawowka 8-klas, srednia 4-5 lat zaleznie od profile potem studia I proste jak drut I napewno wyjdzie nam z tych szkol dobra mlodziez o ile Karta Praw Ucznia bedzie zredukowana...mlody czlowiek musi sie uczyc ,nabywac wiedze I nalezy mu stworzyc warunki pracy.....czy to tak trudno zrozumiec?
Kicaj58 / 31.61.138.* / 2015-10-29 09:16
Brak pracy dla nauczycieli może wyniknąć z demografii ale nie z likwidacji gimnazjów. Bo jeśli dla nauczenia x uczniów przez y lat potrzeba z nauczycieli to co się zmieni jeśli zarówno x jak i y pozostaają te same. Co najwyżej zmieni się troche liczba dyrektorów w szkolach.
Marek Antoni / 83.5.1.* / 2015-10-29 09:16
najpierw trzeba zrobić porządek z nieprzychylnymi mediami, które jak dzikie psy rzucają się na świeże mięso zanim poda się je jako smaczną potrawę na stół. Głupie, wściekłe psy ujadają bez powodu mimo, że nie ma zagrożenia i wyją zamiast dbać o gospodarstwo i pilnować swojej miski. Humanitarnie należy im się schronisko i resocjalizacja. Nilu...24% populacji dorosłej okazała się żałosna i też jest do dowartościowania. Totalna wolność prowadzi szybko do zguby. "Róbta co chceta"....kłania się Magdalenka!
Kamil805 / 46.186.75.* / 2015-10-29 09:23
Te media maja pelna wolność działalności bo maja ogromna oglądalność. Z całego serca jestem dumny z tych 24% populacji. Za ponad 4 lata wroci normalność we władzy bo co teraz bedzie widac chociażby po takich pełnych jadu komentarzach ludzi, których jedynym wyznaniem jest jesus-jarek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Irek5555 / 83.25.158.* / 2015-10-29 09:15
U nas w w szkołach są puste klasy, wiec nie widzę problemu z upychaniem dzieci , zresztą gimnazjum kiedyś było podstawówką. Gminy oszczędzają więc już jest po 32 dzieci w klasie, gorzej być nie może. A tamten system edukacyjny się sprawdził, w przeciwieństwie do tego. Nie jestem za Pisem ale akurat to popieram.
moja opinia / 77.87.72.* / 2015-10-29 09:15
Karać za manipulacje dziennikarskie i oszukiwanie Internautów.
retyy / 83.25.132.* / 2015-10-29 09:15
przecież liczba klas się nie zmieni....dzieci nie znikną....zmieni się nazwa...podział... ale na tyle dzieci potrzeba tyle samo nauczycieli no chyba ze gdzieś jest przerost....ale gimnazja w miastach to wylęgarnia patologii.... pewna obecna minister powiedziała że sobie nie wyobraża że na jednym korytarzu w szkole spotykają się dzieci z 1 klasy i 14latek.... no sorry a 16 lat temu to niby jak było? ja tak się wychowywałem i nie przypominam sobie takich patologii jak dziś
hjjjj / 168.168.43.* / 2015-10-29 09:17
Jest wylęgarnia ale to nie gimnazja są przyczyną, tylko sposób (nie)wychowania dzieci przez rodziców, brak możliwości odpowiednich mechanizmów do dyscyplinowania dziec.
polak2015 / 95.40.59.* / 2015-10-29 09:14
Sami niech się zlikwidują, obetną diety ponad 12 tysi na łeb mają i żyją jak króle. Patrzą na nas z góry i mają nas w d... Oni już dostali swoje, głosy od was, a teraz rozwalą ten kraj. Mam żonę nauczycielkę i jak ktoś pisze, takie głupoty, że zarabiają nie wiadomo ile i nic nie robią to świadczy o ich nie wiedzy i głupocie. A dzieci, które uczy są zadowolone i chętnie chodzą do szkoły. A uczy akurat te maluszki, o które tyle szumu.
rob1221 / 83.18.168.* / 2015-10-29 09:14
Same kłamstwa w tym artykule, jedynie prof. Gomulka powiedział prawdę, PO posyłając dzieci do szkoły w wieku 6 lat skrócił ich edukację o rok. Maturę będą zdawać 18-latkowie i na pewno będą mniej umieć niż ich poprzednicy. Widać, że chodzi tylko o wyprodukowanie siły roboczej.
AntonioB / 178.42.55.* / 2015-10-29 09:13
Rozwalono system który działal i wprowadzono gimnazja (dodatkowe budynki ,dodatkowi dyrektorzy i zastepcy ,dodatkowa kadra itp.itd. oczywiscie to wszystko kosztowało "dodatkowo")
Czy rząd ktory to wprowadził poniesie teraz za to karę ? NIE ... będzie tak jak z OFE ,czyli cicho sza :(
Kolejny rząd będzie teraz rozwalał już wprowadzony system i budował szkolnictwo od nowa ,tylko czy nas teraz na to stac ? Ludzie ciągle wybieracie tylko między dwoma ugrupowaniami PO i PIS ,a tak naprawde mam wrażenie ,ze to jeden wielki POPIS działający na niekorzyść ( chyba jeszcze naszego) kraju :(
qaz669 / 83.243.109.* / 2015-10-29 09:21
Dodatkowe budynki, dyrektorzy? Czy ty myslisz w ogole. Jak nie ma w podstawowoce dwoch rocznikow to jest mniej dzieci. Czyli 1/4 budynkow zamiast nazwy podstawowka, ma nazwe gimnazjum. Tak samo 1/4 dyrektorow zamiast szkoly podstawowej sa dyrektorami gimnazjum. Glupota sPiSkowa sila rozpedu atakuje w calej Polsce.

Ale o to chodzi. Przewalic kolejne pieniadze na nic nie wnoszace zmiany - to rzady motlochu
i to wszystko / 83.0.196.* / 2015-10-29 09:13
Kto wprowadził gimnazja (i powiaty, starostów- żeby było jak w tej dobrej starej Polsce) ?? PIS z po jako AWS.
Kto chce zlikwidować (wygasić ) gimnazja ? PIS . Jak widać ich zmiany są bardzo przemyślane i mają robotę na wieczność co 15 lat w drugą stronę. Czy ta zmiana jest konieczna i/lub coś da ? NIE. Tylko tyle że coś się zrobiło. Najłatwiej jest pogrzebać przy oświacie, szkołach. Jak długo pamiętam (a jest luż trochę) tam zawsze zmiany, reformy na okrągło. Zdawałem egzamin wstępny do średniej ale rok przede mną już nie. Na maturze coś więcej niż mieli rok starsi i kilka lat młodsi. Stosunkowo bez odpowiedzialności można pokazać że coś się robi. A za to zapłacą ludzie i samorządy. co z zespołami szkół których jest sporo ? Razem nie mogą być 13-16latki ale będą mogły być 7-15 latki. pis się ośmiesza

Najnowsze wpisy