Forum Polityka, aktualnościKraj

Refundacja in vitro. Kluby podzielone, eksperci zadowoleni

Refundacja in vitro. Kluby podzielone, eksperci zadowoleni

Wyświetlaj:
arłkowicz / 89.79.176.* / 2012-10-22 21:38
Nie ma pieniędzy na szpitale dziecięce (centrum zdrowia dziecka)a jest na ivitro

po prostu świetne działanie

Podziękujmy specowi o PR i dobremu aktorowi (dla mniej domyślnych chodzi o tuska)
deck / 62.141.204.* / 2012-10-22 21:12
Koszt to pewnie troche ponad 10 tys., a sam zabieg mozna (najczesciej trzeba?) powtarzac 2, 3 razy.
Gdy rzund wystawia czek in blanco, to znajac krysztalowe normy moralne polskich lekarzy i "profesorow" medycyny nie ma powodu przypuszczac, ze bedzie mniej niz 3-6 powtorzen.
"Slupow" tez zapewne nie zabraknie.
Co lansowanie tego "rozporzundzenia" ma wspolnego z "lewicowoscia", gdy na zachodzie przeznacza sie kilka razy wiecej srodkow na leczenie nowotworow, to chyba ani Miller ani palikocisci nie wiedza.
cienkomierno / 178.36.154.* / 2012-10-22 20:50
JAk zwykle gość zadowolony, a mi już nie wystarcza kasy aby opłacić rachunki, jak dalej żyć
myślcie / 83.22.108.* / 2012-10-22 20:37
Eksperci od czego ?

In vitro niczego nie leczy .
To tak na marginesie .

Jak tak dalej pójdzie , to para
zażyczy sobie dziecka o określonej płci ,
koloru oczu , itd.
jak z katalogu ,
oczywiście w ramach refundacji .
Nie zadowolony 1 / 88.135.162.* / 2012-10-22 20:36
Bzdury, bzdury, bzdury... bo program na 3 lata dla 15000 par - 5000 rocznie jak inaczej nazwać?
Zasłona dymna - ciekawe co tam znowu kombinują w tle... Zawsze jak idą duże przekręty to robią zasłonę dymną gadając o p********* jak in-vitro, aborcji, ustawach o tolerancji dla pedał_ów albo o eutanazji. A cofającą się gospodarką kto się zajmie?
Qwerty321 / 83.21.71.* / 2012-10-22 20:34
Nie obchodzi mnie co robią rodzinki prywatnie, ale nie chce by ich zachcianki szły z moich pieniędzy. Mowa tutaj o 'refundowaniu' czegoś takiego a nie do samego prawa.
Poza tym to i tak temat zastępczy. Pilitykierzy tak jak ich wyborcy potrafią tylko rozmawiać o płytkich tematach jak homoseksualizm, invitro czy mediach. Jak jest czytanie ustaw gospodarczo-prawnych to sale sejmowe są puste.
konserwa / 2012-10-22 20:05 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś chce się bawić w in vitro proszę bardzo, ale nie za moje pieniądze. Kiedy bankrutuje Centrum Zdrowia Dziecka, kiedy brakuje pieniędzy na podstawową opiekę zdrowia dla dzieci, choćby pielęgniarka i dentysta w szkole. Kiedy brakuje na programy zapobiegające chorobom wśród dzieci, geniusze wymyślili zwrot kosztów in vitro. Nie wiem czy Pan Premier i jego genialny minister zdrowia zdają sobie, że udana ciąża z in vitro to prawie jakby milion wygrać w totka. No cóż Polska to bogaty kraj, żeby wyrzucać pieniądze w błoto.
kaczynski / 2012-10-22 21:02 / Tysiącznik na forum
nie wypowiem się na twój temat, bo niezasługujesz nawet na ślinę...
konserwa / 2012-10-22 23:53 / Tysiącznik na forum
Nie ma Pan wypowiadać się na mój temat tylko na temat fundowania z naszych pieniędzy zachcianek niektórym b. wybranym ludziom.
mmar / 212.49.52.* / 2012-10-22 19:21
brawo pislam, brawo pelne merytoryzmu komentarze, pelne racjonalnej dyskusji, no i atak na wyglad premiera
przypominam ze Piecha, ktory dokonal okolo 1000 aborcje teraz sklada notorycznie projekt, ktory zaklada karanie za invitro, wiec para ktora nie moze miec dziecka inwestuje w taka mozliwosc a pislam chce ich za to karac, czy to nie jest szczyt hipokryzji?? czy to nie jest oznaka cofania sie do sredniowiecza,
ja tego nie rozumiem, nie rozumiem jak mozna kogos takiego popierac, ale widocznie ojciec udajacy ksiedza bogacz dyrektor jest w stanie wytlumaczyc to zwolennikom pislamu w swoich pseudokatolickich mediach,
jeszcze raz gratuluje pisowi jego zwolennikow, lemingi to naprawde nic przy Was
to od oćca for mmar :) / 178.37.135.* / 2012-10-22 20:36
The study found that using a foreign s**** donation for IVF was more likely to lead to a successful pregnancy: 7.9 percent of those undergoing treatment with foreign s**** got pregnant compared to 4.1 percent of those treated with Israeli s****.

Similar data was obtained for artificial insemination, which does not require the removal of ova from the woman undergoing treatment. There, 9.1 percent of those using foreign s**** became pregnant, compared to 6.4 percent of those using Israeli s****.

The findings were presented at a recent conference of the Israeli Fertility Association.

The researchers have yet to ascertain the reason for these findings.

"Our impression from laboratory tests is that the quality of imported and domestic s**** samples is similar," said Raziel.http://www.haaretz.com/news/national/s****-from-foreign-donors-generates-more-pregnancies-than-israeli-s****-study-finds-1.437198
to od oćca for mmar :) / 178.37.135.* / 2012-10-22 20:42
ten durny internet daemon zagwiazdkował P.L,E.M.Nik. Tego ks Rydzyk by ci nie zrobił.:)))))
konserwa / 2012-10-22 20:09 / Tysiącznik na forum
Proszę o merytoryczną dyskusję. Jeśli wiesz jaki jest sukces z takiego zapłodnienia, ile będzie nas to kosztować, czy aby mamy przy takim niedoinwestowaniu służby zdrowia kasę na takie ekstrawagancje?? Jestem podatnikiem i nie podoba mnie się, żeby moje pieniądze szły na tak wątpliwą protezę medyczną.
liayfhg / 89.73.184.* / 2012-10-23 23:05
mam nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebował korzystać z refundowanej opieki medycznej bo ktoś może tak jak ty powiedzieć, że nie życzy sobie leczenia ciebie za jego pieniądze. zdrówka życzę
liayfhg / 89.73.184.* / 2012-10-23 23:05
mam nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebował korzystać z refundowanej opieki medycznej bo ktoś może tak jak ty powiedzieć, że nie życzy sobie leczenia ciebie za jego pieniądze. zdrówka życzę
zekzyk / 194.42.119.* / 2012-10-22 18:23
ale po co maja to robic lekarze. Inserminatorzy sa ;prawie bezrobotni. Przeszkolic , szpryca i sprawa załatwiona.- mamy nowego obywatela. Tylko aby sie nie mylili. Bo pokreuzowana krowa z człowiekiem .? Ciekawy experyment.
Pilsener / 2012-10-22 18:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Temat "poczentych et viadro" wraca jak bumerang gdy tylko trzeba przykryć coś niewygodnego. Ale gdybym był premierem też pewnie nie obchodziłyby mnie problemy tego kraju, za to ablativy absoluty w stylu przeciwdziałaniu dyskryminacji łysych czy problemu małej liczby traktorzystek. Albo za krótkiego macierzyńskiego - bo przecież tylko to nas dzieli od krajów rozwiniętych, innych problemów nie ma.

Najnowsze wpisy