Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Rejestracja do lekarza online teraz w OSOZ

Rejestracja do lekarza online teraz w OSOZ

Money.pl / 2009-06-11 13:35
Komentarze do wiadomości: Rejestracja do lekarza online teraz w OSOZ.
Wyświetlaj:
dr Java / 77.114.88.* / 2009-06-11 13:35
Najwyzszy czas, zeby zagospodarować ten kawalek IT w sluzbie zdrowia. OSOZ troche pozno zabral sie do roboty, przez ostanie 2 lata byl chyba w letargu... w tymczasie wyroslo mnostwo konkurencji - iLekarz, iGabinet, Konsylium, iMed24. Przy czym pierwsze 3 portale sa typowo informacyjne, a imed24 to zapowiedz powaznej (jesli nie najpowazniejszej) konkurencji dla OSOZ'u. Zreszta wszystkie firmy maja pod gorke, poniewaz przez ostatnie lata, gdy IT PRZESYPIALO rzeczywistosc, lekarzy prywatnie realizowali podobne przedsiewziecia na lokalna skale...
Medykeusz / 195.150.129.* / 2009-07-10 11:44
wg mnie Imed24 jest jeszcze daleko za OSOZ ( właściwie za jego właścicielem Kamsoftem), dodatkowow z moich informacji wynika, że OSOZ ma dużo większą baze klientów i dodatkowo oferuje więcej funkcjonalności
Dżejmsbąd / 95.40.63.* / 2009-09-09 22:47
Fakt, OSOZ to kawał serwisu no i pionierstwa w polskiej, raczkującej telemedycynie. Ale siła iMed24 tkwi m.in. w szerokości frontu współpracy. Wiele firm nawiązało współpracę z iMedem w ostatnich miesiącach (blog RX24). Soft dla lekarzy oferujący bardzo specyficzne rozwiązania (właściwie to unikatowe na dzień dzisiejszy, nawet najwięksi, jak dawny CL (ABG) czy KS), otwarty system obiegu recept i skierowań (śledzący info w necie branżowcy wiedzą, ile firm się skrzyknęło do kupy) no i budowana sieć medyczna i coraz więcej usług outsorcingowych dla przychodni i szpitali. Jeśli brać pod uwagę jak zaczynali i gdzie są teraz, to ja bym uważał z tym "daleko za" :) Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że KS jest na rynku dłużej i ma niebagatelne doświadczenie no i - masz rację - bazę. Tylko, że ten rynek (w sensie telemedycyna) na tyle dynamiczny, a jednocześnie na tyle dziewiczy, a jednocześnie na tyle "poprzeplatany" siecią zależności, że iMed goni OSOZ równo. Jeśli dodac, że dodatkowo rynek farmaceutyczny ostatnio zadrżał w posadach, a iMed stał się cementem (pewnie wiesz, o czym piszę, skoro śledzisz ten temat)... no to robi się gorąco :)
Reasumując - KS nie może już spać spokojnie, co nie znaczy, że jego pozycja jest poważnie zagrożona. Jesli masz szczegółowe informacje n/t KS i iMedu, to automatycznie wiesz, kto jest główną jednostką napędową iMedu, a jednocześnie "Bobem budowniczym" potęgi OSOZu w latach ubiegłych :) I to pomimo, że pewne znane w branży IT nazwiska niemało rzucały kłód pod nogi iMedowi, przechodząc chwilę potem do obozu KS :) Cóż - miało to miejsce w obie strony, teraz siły są porównywalne, więc czekajmy na wynik pojedynku. Ja, jako pacjent i tak nie skorzystam z usług żadnej z firm - to już nie mój kraj, nie moje problemy ze służbą zdrowia :)
zły / 213.5.139.* / 2011-07-09 00:48
wszyscy po jednych pieniadzach jestescie , my płacymy całe życie i mamy miec za darmo opieke a nie za kase :(((
Dżejmsbąd / 95.40.63.* / 2009-09-09 22:51
errata, zjadło się pare wyrazów: [...]nawet najwięksi, jak dawny CL (ABG) czy KS nie oferują podobnych rozwiązań. Aby mogli, musieliby rozwiązać "kilka" (czytaj: od groma i trochę) kwestii prawnych, z którymi iMed musiał się zmierzyć (chyba jako jeden z nielicznych - od a do z), a to będzie oznaczać poważny wysiłek finansowy no i produkcyjny :]

Najnowsze wpisy