Forum Forum podatkoweVAT

rejestracja VAT

rejestracja VAT

p_perlikiewicz / 78.8.93.* / 2012-01-18 08:55
Witam, mam mały problem, ponieważ w m-cu listopadzie wystawiłam fakturę VAT sprzedażową, a nie dopełniłam obowiązku rejestracji. Napisałam pismo do Urzędu Skarbowego z wyjaśnieniem i dołączyłam do niego deklarację i należną kwotę wpłaciłam do US. Razem z tą deklaracją złożyłam zgłoszenie rejestracyjne VAT-R w którym to była wskazana data 14.12.2011r. w rubryce 36 (czyli zwolnienie). Dzwonili później do mnie z Urzędu, że za m-c grudzień będę musiała złożyć deklarację, jednakże nie będę mogła odliczyć VAT-u z faktur zakupowych, dopiero będę mogła w m-cu styczniu. Wydaje mi się, że VAT od tych faktur będę mogła odliczyć, ale z tych które są wystawione po 14.12.2011r. Teraz mam mały problem, zbliża się okres rozliczenia VAT, a ja nie wiem jak prawidłowo sporządzić deklarację. Czy odliczyć VAT z f-r zakupowych czy też nie.

Bardzo proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
p_perlikiewicz / 78.8.95.* / 2012-01-24 12:06
jest na to jakiś artykuł ?
atre / 217.153.150.* / 2012-01-23 13:02
jeżeli korzystasz ze zwolnienia w stosunku do dokonywanej sprzedaży (np. z uwagi na obrót nieprzekraczający 150.000 zł) to NIE masz prawa do odliczenia VAT naliczonego.

Prawo do odliczenia VAT naliczonego przysługuje tylko podatnikom VAT czynnym dokonującym sprzedaży opodatkowanej (a nie zwolnionej)

Po 14.12.2011 aż do utraty prawa do zwolnienia / rezygnacje ze zwolenienia NIE masz prawa do odlcizenia VAT naliczonego

Najnowsze wpisy