Forum Forum dla firmZakładanie firmy

rejstarcja prowadzenie firmy pare pytan

rejstarcja prowadzenie firmy pare pytan

pawcio999 / 78.88.214.* / 2014-01-18 20:06
Witam mam pare pytań odnośnie prowadzenia firmy . Pare informacji :
A więc tak głównie będę sprzedawał produkty osobym prywatnym głównie cała sprzedaż na allegro.pl . dochód roczny będzie poniżej 40 tyszł

1. Czy nie będać vat-owcem nie moe sobię odliczyć np telefonu na firmę , lub kupna komputera , samochodu i innych rzeczy ?
2. wybrałem Opodatkowanie na zasadach ogólnych. ale znalazłem tam wpis o KPiR czy tzreba tam wpisywać wszystko co kupuje sprzedaje czyli przykładowo kupuje telefon za 100zł i sprzedaje go za 150zł czy musze to wpisać w tej książeczce ?
szklarek / 2014-01-20 10:45
1. Tak, wszystko, co służy prowadzeniu dz. gospodarczej, bez czego nie dałoby się jej prowadzić, co rzeczywiście służy uzyskiwaniu z niej przychodów. A nawet to, co służy jej zabezpieczeniu, tj. utrzymaniu tego źródła przychody, w czasie gdy dz. g. jest zawieszona. Chodzi tu np. o podatek od nieruchomości z siedzibę firmy, koszt ubepzieczeń itp., czyli koszty, które ponosi się mimo dz. zawieszenia.

Co bardzo WAŻNE ww faktyczne związanie odliczanych kosztów z dz. gospodarczą należy też potrafić udowodnić w razie kontroli.

Są koszty, które można uwzględnić tylko częściowo, gdy tylko częściowo są związane z DG. Popularna sytuacja- firma w domu- tylko część powierzchni jest zajęta pod np. biuro, tylko część kosztów energii przypada na działalność, podatku od nieruchomości itd.

2. tak. dlatego przy handlu również z tego powodu lepiej obracać całymi partiami tj. jednorazowo kupić od tego samego dostawcy 100 szt tego samego towaru i sprzedawać też najlepiej w 'pakietach'.

Najnowsze wpisy