Forum Forum dla firmKsięgowość

Reklama na blogu to działalność gospodarcza

Reklama na blogu to działalność gospodarcza

Wyświetlaj:
zanamerte / 2023-07-21 10:33
Sprawdź http://it-dotcom.pl/2023/06/19/teaserowe-reklamy-dla-firm/ polecam.
GOsć / 88.156.15.* / 2013-01-13 12:01
Wg. mnie ten kraj długo nie pociągnie, bo im więcej zakazów tym społeczeństwo bardziej ma wszystkiego dość i albo będzie wojna domowa albo sami zdechną Ci którzy tak kochają nam zabierać wszystko co się da właśnie poprzez podatki. Jeśli tu nic się nie zmieni to dużo z nas stąd pójdzie i Polska z mapy Europy zniknie i zostanie podzielona na pół na dwa kraje Rosję i Niemcy. Tak tak. Ci co tam siedzą na górze i zabierają nam wszystko, bo tak ustalił jakiś typek który stwierdził, że muszą być masy które będą pracować na resztę za przysłowiową torebkę ryżu i dostaną jakieś tam rozrywki np, telewizja, komputery, samochody itd. I najlepiej żeby nikt nic nie mówił. Ja wierzę, że te złodziejstwo się skończy. Bo okradają nas na każdym kroku. Wszystko Ci zabiorą nawet twoje własne dzieci za nie odprowadzenie 2000 zł podatku dla tego kraju który nie jest już krajem tylko wysypiskiem śmieci. Mówię tu o śmieciach co siedzą sobie na górze i nie chcą poczuć jak śmierdzą złem i własnymi odchodami.
Scrooge McDuck / 88.156.163.* / 2008-04-09 17:52
Jak już ktoś napisał artykuł zaciemnia
realną sytuację. Po pierwsze to czy
czerpanie korzyści z reklam na stronie
jest działalnością gospodarczą czynie
określa chrakter działań oraz umowa
pomiędzy zleceniobiorcą (nami) a
zleceniodawcą. I faktycznie jedną z
przesłanek jest ciągłość świadczenia na
rzecz tego samego podmiotu. Przy czym
ktoś zapomniał, że dotyczy to tylko i
wyłącznie pracy świadczonej osobiście
natomiast wynajem powierzchni reklamowej
tak ową nie jest. Zatem podatek dochodowy
należy odprowadzić natomiast podpada on
pod kategorię inne źródła dochodu
natomiast co do ZUS to się nie
wypowiadam. Nie znam aktualnych
przepisów.
Informatyka Biznesu / 149.156.124.* / 2007-06-03 20:47
Ale sie mylilem koncze studia i wracam do normalnego kraju. Tam dzialalnosc prowadze od 2 lat i kwota wolna od podatku to 5000 funtow. Wiec spokojnie moge swoje blogi prowadzic. Czy ten kraj nigdy sie nie zmieni?? Rozumie placic podatki od takiej dzialalnosci ale nie wyzsze niz 1 - 2 procent i oczewiscie zadnedo characzu dla ZUS!!!!!!!!!!
Vers / 88.156.80.* / 2007-05-12 22:53
A jeśli wynagrodzenie dostaje w postaci punktów, które mogę wymieniać na nagrody w programie partnerskim to też muszę płacić podatek?
Reigon / 83.22.17.* / 2007-04-09 15:47
Mysle, ze w artykule nie zostalo uwzglednione, ze nie zajmujemy sie tutaj sprzedaza owych klikow w reklamach bezposrednio u reklamodawcow, a pelnimy role posrednika. A to jest wazna kwestia. Doszlo by do absurdu, gdyby kazda osoba z taka p******** musiala zglosic DG. CO innego placic podatek od dochodow, ktore sie uzyska - podatki placic trzeba (a kto tego nie robi - to juz jego sprawa). Dzialalnosc gospodarcza prowadzi podmiot oferujacy program partnerski, ktory przyjmuje zlecenia. Strony partnerow sa tylko platforma, ktore je realizuja.
Osoby fizyczne moga zwierac rozne umowy (zlecenia, jednorazowej sprzedazy, dzierzawy powierzchni). Mysle, ze ten artykul wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie. Co innego sprzedaz bezposrednia (co bardzo malo osob robi - zwykle portale, duze agencje reklamowe), a co innego realizowanie zlecen (lub wynajem powierzchni) dla innej firmy (co wiekszosc robi - programy partnerskie, typu Google Adsense)
Anna Maria M. / 83.5.163.* / 2007-03-30 22:38
Problem jest z tym, KIEDY płacić ten podatek...
Żaden z Programów Partnerskich nie wypłaca groszy, płacą po uzbieraniu się kwoty 50,- lub 100,- złotych - co przy stronie typu hobby może trwać 3-5 lat!!!
A obowiązek podatkowy powstaje, kiedy system PP naliczy 2 grosze???
Reigon / 83.22.17.* / 2007-04-09 15:56
Obowiazek powstaje, kiedy dostaniesz juz cala uzbierana kwote na konto/do reki/czek, itp Nie placimy podatku od kwot, ktorych nie posiadamy (z jakis powodow mozesz przeciez tej kwoty nie otrzymac w ogole),
maryjan / 217.98.25.* / 2007-04-15 18:10
Ok, ale skłdeczkę zdrowotną ZUS to już niestety trzeba i jak miesięcznie zarabia nawet 2 grosze to nie zmienia to faktu że działalność w tym okresie jest prowadzona.
lukas1234 / 87.105.4.* / 2007-03-30 00:07
Tak ale przecież można robić to w inny sposób. Ja prowadze stronę hobbistyczną lokalnoą stronę www, na której od jakiegoś czasu zamieszczam reklamy lokalnych firm. Zeby nie rejestrować działalności gospodarczej podpisuję z klientami umowy o dzieło np na wykonanie banera reklamowego. Wszystko legalnie elegancko z podatkiem. A na stronę mojąprywatną wrzucam to tak o poprostu bez opłat :) po koleżeńsku bo się zaprzyjażniamy jak tworzymy banery :). Myślę że to dobre rozwiązanie aby nie płacić co miesiąc ZUS u zarabiać pieniadze legalnie.
CO WY NA TO??
DrLex / 83.6.215.* / 2007-03-30 14:47
My na to, żeby chyba nigdy nie dostałeś przelewu bankowego z zagranicy z wynagrodzeniem za reklamę :)

U mnie na podwórku np. jest facet który sprzedaje warzywa z Żuka - no on normalnie to płaci czynsze, ZUS i podatki ... ale chyba w swoich najgorszych snach :)
HGF / 89.76.41.* / 2007-03-29 22:25
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

DrLex / 82.210.137.* / 2007-03-29 23:49
Rozumiem, że naiwnie wierzysz, że pewnie byłoby lepiej o raju!
szposzczegawczy / 83.18.4.* / 2007-03-30 07:55
A ja wierzę, że gdyby prezydentem został Daniel Podrzycki, a PPP uzyskało większość w sejmie, to byłoby lepiej. Dlatego musiał zginąć - gadzia swołocz na świecie tak postępuje z ludźmi spoza układu. Kaczory mają obsesję na punkcie "układów", ale gdyby sami do niego nie należeli skończyli by jak Podrzycki - to wszystko farsa pod publiczkę panowie - ci co może by coś zmienili, zazwyczaj giną w dziwnych wypadkach, w niewyjaśnionych okolicznościach (JFK), lub popełniają samobójstwo (trzema strzałami w brzuch - jak Sekuła).
celuloz / 83.11.139.* / 2007-12-03 20:23
o kurde, przez moment sobie wyobrazilem że tak jest naprawdę..... nie komentuje ponieważ o zmarlych nie mówi sie źle, albo wcale...
nobody / 83.13.9.* / 2007-03-29 20:58
nie dokońca się zgodzę, otrzymuję dochody z reklam ze stron, które fizycznie znajdują się w USA, domeny również zarejestrowane są w USA - w takim przypadku są to dochody z zagranicy

mam oficjalną i wiążącą (dla mnie) odpowiedź od Urzędu Skarbowego :-)
DrLex / 83.6.201.* / 2007-03-29 18:28
Albo się coś robi na poważnie albo na niby. Podatki i ZUS zmuszają do myślenia jak zarobić więcej, a nie czekać aż samo spadnie z nieba blogowiczkowi podatkowemu prawiczkowi. Płacę podatek dochodowy i VAT od reklam i programów partnerskich, a i tak się opłaca bo to przecież pasywny dochód prawie. Niestety w naszym feudalnym :) układzie Państwo będzie z nas zawsze zdzierać. Tak było jest i będzie. Jesteśmy niewolnikami, czy tego chcemy, czy nie.
Tak czy inaczej jak przychodzi potrzeba dobrych usług ze strony Policji, Straży Pożarnej, czy lekarza to nagle sobie przypominamy, że ktoś za nich płaci.
DrLex / 82.210.137.* / 2007-03-29 20:46
I jeszcze na dodatek dzisiaj dostałem mandat i opłate za holowanie, bo w głupocie zostawiłem dowód rej. w drugiej marynarce. Biorąc pod uwage kwotę jaką zapłacę Państwu spokojnie pokryje sumę potencjalnych podatków z tych waszych blogasiów, więc możecie spać spokojnie.
Pepis / 83.8.22.* / 2007-03-28 11:13
Mam mały sklep internetowy z własnymi wyrobami. Mam tam nie więcej jak 50szt towaru w cenach do 20zł. Właściwie robię to hobbystycznie. Miesięcznie mam z tego może 50 zł. Podatek mogę płacić, ale ZUS 300zł?? koszty działalności są wielokrotnie wyższe od przychodów. Nie ma jakiegoś sposobu na niepłacenie składki ZUS??
adam222 / 213.136.225.* / 2007-03-29 19:54
Obecnie ZUS to 819 zł. Bandytyzm!
cudownie uzdrowiony / 83.17.113.* / 2007-05-22 11:41
Niestety nic dodać nic ując.Najwyższa pora zlikwidować ZUS jako zupełnie niepotrzebną dublującą Urzędy Skarbowe działalność.Renty i emerytury winne być wypłacane przez Urxzędy Skarbowe na podstawie deklaracji podatkowych .Ubezpieczenia zdrowotne ,chorobowe i wypadkowe winne być całkowicie zlikwidowane.Kto chce może się od tego ubezpieczyć w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.Ktoi nie chce ten nie musi.Za biedaków i tak zapłacić musi opieka społeczna.Likwidacja synekur w ZUS pozwoliłaby na obniżenie składek o co najmniej 45 %.Orzecznictwo w sprawach inwalidztwa winno być wykonywane przez instytucje nie związane w żaden sposób z ZUS.Pozwoliłoby to na na znaczne obniżenie ilości fikcyjnych rent a także wyeliminowałoby praktyki zabierania naprawdę chorym ludziom rent aby "wygospodarować" środki na renty przyznawane w wiadomym trybie.
Powracając do tematu składek zdrowotych to za roczną wysokość składki stać by mnie było na każdy prywatny szpital i leki za które teraz muszę i tak płacić 100%.
Micker / 89.174.42.* / 2007-03-26 09:46
bardzo prawidłowy punkt widzenia - prawo ma byc równe dla wszystkich
jesli ktoś chce zarabiac - niech rejestruje działalność gospodarczą
dlaczego osoby które takową działalnośc mają zarejestrowaną i dzialają w branzy internetowej mają byc na gorszej pozycji odnośnie calkowitego efektu finansowego swojej dzialalnosci od tych co sobie tylko dorabiają na reklamach na lewo ?
ta / 83.15.107.* / 2007-03-24 10:38
ci to wszędzie się przylepią! Poprosze o zwrot kosztów za prowadzenie strony, a potem porozmawiamy o przychodach
FAUST / 89.174.42.* / 2007-03-26 09:49
nie ta kolejność kolego:
najpierw załóż działalność - a wówczas odliczysz sobie koszty
ADFGH / 62.233.197.* / 2007-03-23 11:53
Mam stronę posadzoną na amerykańskim serwerze u amerykańskiego prowajdera. Reklamodawcą jest Amerykańska spółka. Ale ja jestem polskim podatnikiem tutaj zamieszkałym. Gdzie płacić podatek i jaki?
FAUST / 89.174.42.* / 2007-03-26 09:51
obowiązuje Cię koniecznosc rejestracji dzialalnosci gospodarczej i podatek dochodowy płatny w Polsce wg polskich przepisów
niewazne gdzie i co robisz - jestes obywatelem polskim i polskie przepisy Cie obowiązują
waz(usa) / 64.21.105.* / 2007-03-30 07:21
Bullshit!
Respektuje madre przepisy, ale nie idiotyczne. Wiekszosc polskich przepisow to jedynie biurokratyczne siano.
ushek / 83.21.187.* / 2007-03-29 19:19
Ważne gdzie.... podlegasz pod skarbówkę właściwą w/g miejsca zamieszkania. Jak mieszkasz w Polsce, to możesz mieć przychód i z Księżyca, a z polskim fiskusem będziesz się rozliczać.
Z++ / 83.29.160.* / 2007-03-26 11:39
Aleś napisał : "obowiązuje Cię koniecznosc rejestracji dzialalnosci
gospodarczej i podatek dochodowy płatny w Polsce wg polskich
przepisów
niewazne gdzie i co robisz - jestes obywatelem polskim i
polskie przepisy Cie obowiązują".
Właśnie , że tak nie jest. Polskie przepisy nie obowiązują przy działalności prowadzonej w innych krajach.Więc nie pisz komentarzy które mogą wprowadzać w błąd.Polskie prawo obowiązuje wyłącznie na terytorium Polski i NIGDZIE indziej.Na szczęście.A obywatelstwo nie ma tu NIC do rzeczy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy