Forum Forum dla firmKsięgowość

Reklama na blogu to działalność gospodarcza

Reklama na blogu to działalność gospodarcza

Wyświetlaj:
c / 83.9.77.* / 2007-03-23 08:08
A kto wie, co by było gdyby mój zarabiający serwer stał w jakimś raju podatkowym? Poszukuję odpowiedniego państwa, gdzie działalność gospodarcza byłaby najtańsza. Wydaje mi się, że żeby uniknąć polskiego fiskusa to wynagrodzenie sobie musiałbym chyba jako dywidendę wypłacać no i kraj nie powinien mieć ustawowej płacy minimalnej. Jeśli nie tu, to gdzie takich porad zasięgnąć?
FAUST / 89.174.42.* / 2007-03-26 09:56
jesli bylby to dochod z z raju podatkowego wyplacony jako dywidenda - od calosci tej sumy musisz zaplacic podatek (jak od kazdej inne sumy uzyskanej w kraju jako dochód)
Niumin / 193.201.137.* / 2007-03-26 00:23
Ale jako rezydent "raju podatkowego" zwanego Polską jesteś zobowiązany do płacenia w nim podatków. Przychód z niektórych krajów jest nieopodatkowany ale podnosi stopę procentową dochodom z Polski, a z innych US pobiera różnicę pomiędzy stawkami polskimi i obcymi.
etgesgse / 62.233.233.* / 2007-03-23 12:50
Ten kraj jest nie poważny... Ciekawe co powiedzą jutro zanosze PIT poproszę o sprawdzenie, rozliczałem się właśnie przez PIT53.
Człowiek chce płacić podatki być OK a tu takie kwiatki wymyślają... trzeba było robić jak większość osób - nie płacić.
Qbańczyk / 83.31.204.* / 2007-03-29 18:08
Ok a co w przypadku gdy mam legalną pracę, płacę zus, odprowadzam podatki itd. i zakładam prywatna stronę. hobbystyczną, np. o fotografii, chce wykupic miejsce na dobrym pojemnym serwerze. Jak wiadomo takie serwery kosztują. Decyduje się na baner (y) reklamowe. Przychód z tego niewielki ale na opłatę serwera starcza. Co wtedy?? mam płacic 2-gi zus?? Jeszcze raz podatki?? Jak to jest w takim przypadku??

Pozdrawiam
ushek / 83.21.187.* / 2007-03-29 19:28
Jesli ta legalna praca to praca na umowie (etat u kogoś) i zarabiasz tam przynajmniej najniższą krajową, to z tytułu następnie zgłoszonej działalności gospodarczej płacisz tylko składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Podatki płacisz nie DRUGI RAZ, bo drugi raz podatku od wypłaty nikt Ci nie ściągnie. Ale od przychodów z działalności też je będziesz musiał rozliczać.
wilkolac / 213.238.99.* / 2007-03-29 22:06
Obowiązkowa składka na ubezpieczenie zdrowotne to też podatek przecież.
mogee / 85.219.135.* / 2007-08-17 15:36
Do końca życia nie zrozumiem tego debilizmu, bo moim zdaniem to zbójectwo. Tak robił Janosik - zabierał bogatym i dawał biednym. Jak ktoś ma dwie prace to co - częściej choruje dwa razy?
Tutaj zabierają biednym i dają urzędnikom. To ja już wole Janosika niż nasz ZUS i rząd który za to odpowiada.
Scrooge McDuck / 88.156.163.* / 2008-04-09 17:51
Jak już ktoś napisał artykuł zaciemnia realną sytuację. Po pierwsze to czy czerpanie korzyści z reklam na stronie jest działalnością gospodarczą czynie określa chrakter działań oraz umowa pomiędzy zleceniobiorcą (nami) a zleceniodawcą. I faktycznie jedną z przesłanek jest ciągłość świadczenia na rzecz tego samego podmiotu. Przy czym ktoś zapomniał, że dotyczy to tylko i wyłącznie pracy świadczonej osobiście natomiast wynajem powierzchni reklamowej tak ową nie jest. Zatem podatek dochodowy należy odprowadzić natomiast podpada on pod kategorię inne źródła dochodu natomiast co do ZUS to się nie wypowiadam. Nie znam aktualnych przepisów.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy