Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Reklama w internecie dla małych firm

Reklama w internecie dla małych firm

baron84 / 2012-02-09 12:02
wiecie jak dobrze skutecznie się zareklamować w internecie? bo to chyba najlepsza forma teraz. Podobno jest cos takiego jak sieć reklamowa Local Power, to znaczy miała powstać, ale nie wiem czy juz działa, reklamował ktoś swoją firmę tam?
Wyświetlaj:
Małafirma / 178.37.176.* / 2012-02-23 18:16
Witam wszystkich,
świetną reklama teraz jest oferowana strona fanpage, dzieki której możemy dotrzeć do naprawdę dużej grupy ludzi. Lecz nie wystarczy założyć fanpage tylko, żeby był on 'atrakcyjny' musi mieć już fanów do tego celu można użyć systemu wymiany fanów np. www.flubie.pl , również trzeba być aktywnym(reklamować swoje usługi/towary). Myślę, że to jest teraz kiedy facebook jest tak popularny bradzo dobra reklama :)

Pozdrawiam
kuberos / 212.96.244.* / 2012-09-04 13:16
Działaniami promocyjnymi mojej spółki w internecie zarządza agencja Funkymedia z Łodzi. W zasadzie robili wszystko od podstaw - łącznie ze stawianiem strony internetowej. Poza tym postawiliśmy również na działania seo oraz w społecznościach. Z efektów jak na razie jesteśmy zadowoleni, ale wiadomo - liczymy na więcej...
sass / 194.146.120.* / 2012-02-10 13:32
moge polecic www.uslugodawca.pl
dr.dżem / 164.126.167.* / 2012-02-10 12:04
Ja korzystam z usług profesjonalnych firm, nie szukam nowinek, bo to nie wiadomo jakie da efekty później. Wolę poczekać aż się coś ustabilizuje na rynku i jest sprawdzone i wtedy można pomyśleć nad inwestycją. Póki co w panoramie firm się promuję i nie narzekam na brak zleceń. A z facebookiem to nie każdy biznes się nadaje do promowania go w społecznościowych mediach, bo fajnie że ktoś będzie robił fanpage’a spawacza hehe
jaknie / 79.162.18.* / 2012-02-09 14:30
Jeżeli chodzi o mnie to radzę przede wszystkim najpierw posiadać serwis internetowy, określić obszar działania i następnie zacząć budować swoją markę w sieci (pozycjonowanie, social media, reklama internetowa...) Info co i jak możesz znaleźć na biznespakiet.pl Chcesz zaistnieć to musisz działać na wielu polach, sama reklama to za mało:)
Stalowa / 91.90.57.* / 2013-03-05 00:30
Zgadzam się z opinią, że należy działać na wielu polach. To zapewni Ci dotarcie do szerokiej grupy odbiorców.
Naturalnie - własna strona z pełną ofertą i atrakcyjnie przedstawionymi produktami - tak, by user nie miał wątpliwości czy kupić od Ciebie czy od konkurencji - to podstawa!

Do tego dochodzi pozycjonowanie i optymalizacja strony, aby - skoro już masz świetną stronę - mogły na nią trafiać osoby zainteresowane Twoją ofertą. Zanim się wypozycjonujesz warto zainwestować w kampanię AdWords. Tu oczywiście - z głową. Nie sztuka wydać pieniądze. Sztuką jest zrobić to tak, by przyniosło korzyści.

Kolejna rzecz to polecenia ekspertów. Nie od dziś wiadomo, że konsumenci chętniej skorzystają z jakiejś usługi lub produktu, jeśli polecił go ktoś ze znajomych, zaufana osoba lub po prostu ekspert. Tu kłania się stworzenie własnego programu partnerskiego (z pomocą przychodzą proste oprogramowania, jak Partneo.pl), do którego zapraszamy partnerów z naszej branży (np. blogerów, serwisy tematycznie powiązane z naszą branżą itp.) i w zamian za prowizję od np. sprzedaży oni polecają swoim klientom/użytkownikom/czytelnikom nasze produkty.

Warto też zadbać o sprawną komunikację z klientami (tu przydaje się faktycznie fan page na FB) - tak, by zacieśniać z nimi więzi, wiedzieć co się podoba, w którą stronę się rozwijać, a z czego np. zrezygnować.

Po drodze warto też mierzyć, weryfikować, zmieniać, dostosowywać... Grunt to doskonalenie!
A zanim zaplanujesz reklamę, sprawdź to, co masz na ten moment - aby wiedzieć czy gdy już klient trafi na Twoją stronę, faktycznie będzie skłonny skorzystać z Twojej oferty ;) Tak więc analizy, badania i wyciąganie wniosków i przekuwanie ich w plan bojowy - również reklamowy! ;)
Może przyda Ci się też taka podpowiedź: http://miedzy5a6.pl/co-badac-co-mierzyc-w-startupie/

Trzymam kciuki!
adriangonet1986 / 2012-02-21 20:08
Strona najlepiej taka,na którą można
wejść dopiero po rejestracji,tak jak
to jest na Facebooku,NK,Groupon,Twitterze.
Budowanie listy adresowej jest bardzo
opłacalne.

Zobacz mojego bloga i oceń,to mi pomoże.
WWW.BIZNESPORADY.BLOOG.PL
Z góry dzięki
Adrian Gonet
Bezinteresowny / 2012-02-09 14:32 / Bywalec forum
Możesz spróbowac zareklamować swoją firmę po przez...Facebooka , czyli najlepszy portal społecznośiowy, jak dla mnie to idealne narzędzie do zareklamowania naszej firmy!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy