Forum Forum prawneGospodarcze

Reklamacja kurtki

Reklamacja kurtki

mongol / 2012-02-03 09:03
Witam,
Kupiłam kurtkę, w której stwierdziłam wady tj. rwanie na szwach i wychodzenie warstwy izolacyjnej kurtki. Towar został przyjęty przez sprzedającego bez zastrzeżeń. Kurtka była użytkowana przez 2 miesiące i zareklamowana w przeciągu tygodnia od zauważenia wady. Dostałam odmowę rozpatrzenia reklamacji z uwagii na domniemane brak spełnienia warunków higeniczych, cokolwiek to znaczy. Kurtka była użykowana i nie miała prawa nosić miała nowej. Towar posiada miejsca przerwania ciągłości materiału, które uniemożliwiają pranie. Nie można wykluczyć możliwości wymywania warstwy izolacyjny z pomiędzy poszewek. Jeśli podejmę próbę czyszczenia przyznam rację wytwórcy. W jaki sposób napisać prośbę o ponowną reklamację i na jakie przepisy się powołać? Dziękuję za pomoc.
grzesiek_pac1 / 2012-02-03 09:19 / Bywalec forum
Dobrze by było jakbyś nie przyjęła tej decyzji, to znaczy zawiadomiła, ze się nie zgadasz z decyzją. Teraz możesz napisać odwołanie, tłumacząc, że decyzja jest krzywdząca i dobrze by było jakbyś załączyła opinię rzeczoznawcy, najlepiej na własną rękę, bo w takich firmach zazwyczaj mają swoich, którzy są mało obiektywni.

Najnowsze wpisy