Forum Prawo - porady i tematy

REKLAMACJA OBUWIA PROSZE O POMOC

REKLAMACJA OBUWIA PROSZE O POMOC

marsjan1 / 83.30.57.* / 2007-03-30 18:54
Witam mam małe pytanko dot. Reklamacji Obuwia. Po paru miesiącach użytkowania obuwia, prawy but zaczął się psuć - pokleiłem go Kropelka jednak nic to nie dało wiec oddałem do gwarancji. Tam oczywiście rzeczoznawca stwierdził że but był klejony i gwarancji nie podlega. Buty odebrałem i nadal z nich korzystałem jednak zaczął sie psuć drugi lewy but w tym samym miejscu. Czy mogę reklamować te buty zważywszy na fakt ze but lewy NIE BYŁ KLEJONY, a poprzednia reklamacja prawego buta nie była przyjęta ?? Czy ingerencja w prawy but pozbawiła mnie możliwości reklamowania także buta lewego ?? Bardzo proszę i dziękuje za pomoc. proszę także o wskazanie odpowiednich artykułów jeśli takie istnieją. Pozdrawiam Marcin S.
Wyświetlaj:
milefka / 82.143.161.* / 2007-04-21 00:28
Narazie nie przyznawaj się, że już raz reklamowałes. Zareklamuj parę butów, podając za przyczynę rozklejanie się buta lewego. Zażądaj zwrotu gotówki bo przecież nie masz w czym chodzić i nie będziesz czekać na reklamację. Musisz kupić inne.
Jeśli to nie pomoże zgłoś to w federacji konsumenta - oni takie sprawy załatwiają. Powodzenia.
jusi / 83.243.32.* / 2009-10-01 23:39
możesz zareklamować lewy but zaznaczjąc dokladnie w formularzu że interesuje cię naprawa tylko jednego buta bo jak skłamiesz że prawy też chcesz zareklamować to nie uda ci się to kłamstwo ponieważ rzeczoznawca nie jest idiotą
zyza2 / 83.6.89.* / 2007-07-05 21:38
zastanawiam się dlaczego milefka namawia cię do tak brudnej zagrywki ciekawa jestem czy jak by was ktoś chciał naciągnąć było by to uczciwe zresztą milefka wogóle nie zna się na procedurze reklamacji,bez żadnego oszustwa masz prawo złożyć reklamację pozdrawiam
monioa / 31.61.138.* / 2014-04-28 21:20
nie rozumiem ludzi ,ktorzy kupuja buty za pare groszy i wymagaja nie wiadomo czego!!! w jaki sposob sklepy maj a sie utrzymymywac skoro klienci sa nie normalni...pracuje w sklepie obuwniczym i mialam przypadek ,gdzie pani kupowala baletki za 19,99zl i pytala o gwartancje zna dwa lata!!!!przeciez to jest niedozeczne!!!
ewelina123 / 2009-03-01 15:37
witam,
w grudniu kupiłam kozaczki w CCC, niestety podeszwa zaczęła się odklejać i pękła powłoka oraz lakier. Zaniosłam buty do reklamacji, której pan rzeczoznawca nie uznał, twierdząc,że są to buty cytuję: "typowo jesienno-wiosenne.W niskich temperaturach materiały sztuczne mogą pękać.Nie są to wady, lecz uszkodzenia.Rzekome odklejania wynikają z przemoczenia obuwia." Reklamowałam drugi raz i opinia rzeczoznawcy zost.podtrzymana, a pani sprzedawczyni powiedziała, że co ja wymagam od butów za 100 zł! Nikt nie poinformował mnie przy zakupie ocieplanych kozaków, że są one na wiosnę!!
Proszę o podpowiedź co mam dalej robić
pozdrawiam
jusi / 83.243.32.* / 2009-10-01 23:44
jeżeli to nie jest skóra to owszem może pękać to tak samo jakbyś kupowała buty na stadionie i dolączone powinny być ulotki w pudałku które z reguły i tak nikt nie czyta a warto?

Najnowsze wpisy