REKLAMACJA

Girit / 178.217.140.* / 2012-08-03 11:42
Witam.
Tydzień temu kupiłem na allegro wiertakę która się spaliła po paru godzinach pracy. Piemnej reklamacji na tą wiertkarkę nie miałem, Złożyłem reklamcję w sklepie i dostałem taką odpowiedz od sprzedającego.

GWARANCJA NIE OBEJMUJE:
7. Wad wynikających z normalnego zużycia części produktu tj: uszczelki, okładziny ścierne, paski napędowe, bezpieczniki, żarówki, płyny, środki smarujące, ostrza noży, brzeszczoty pił, akumulatory, szczotki silników itp.
8. Uszkodzeń wynikłych z niewłaściwego użytkowania, niezgodnego z instrukcją obsługi lub przeznaczeniem tj: powodującego przeciążenie ( przegrzanie lub spalenie silnika ), lub niewłaściwej konserwacji i przechowywania
9. Napraw polegających na regulacji, czyszczeniu, smarowaniu, wymianie filtrów, szczotek, płynów itp.
10. Uszkodzeń powstałych w wyniku zaniedbania obowiązku natychmiastowego zgłoszenia dostrzeżonej usterki.
11. Uszkodzeń powstałych w wyniku zamontowania niewłaściwych części, filtrów, użyciu niewłaściwych smarów, akcesorii itp
12. Wad powstałych na skutek nieprawidłowego napięcia zasilającego, uderzenia pioruna, pożaru, powodzi lub też innych czynników zewnętrznych.
13. Uszkodzeń powstałych na skutek niewłaściwego transportu (w tym przypadku reklamacje należy kierować do spedytora)
14. Uszkodzeń opakowania (np: pudła, torby, kasety, walizki ) oraz dodatków i gratisów.


Jeśli powyższe czynności będzie miał wykonać serwis najprawdopodobniej będzie to naprawa płatna,a kosztami wysyłki zostaną Państwo ponownie obciążeni.


Uwaga !

Dokonanie samowolnych napraw poza punktami serwisowymi powoduje utratę uprawnień z tytułu gwarancji. Reklamowany produkt przed reklamacją powinien zostać uprzednio oczyszczony. Serwis może odmówić przyjęcia do naprawy wyrobu nie oczyszczonego lub wyczyścić go na koszt zgłaszającego reklamację.

Zakupiony produkt jest przeznaczony wyłącznie dla majsterkowiczów oraz do użytku domowego Gwarancja nie będzie uwzględniona jeśli zostanie on wykorzystany do prac profesjonalnych lub zarobkowych ( zakup na firmę ) oraz ciągłej pracy produktu, mogącej doprowadzić do jego przeciążenia a tym samym uszkodzenia.

Zgodnie z art.558 KC rękojmia przy zakupie na firmę jest wyłączona.


W takiej sytuacji gwarancja nie obejmuje Pańskiego urządzenia.Mozliwa jest jedynie platna naprawa polegajaca na wymianie wirnika lub stojana ( koszt czesci potrzebnych do naprawy odpowiednio 39 , 48 zł )

Dodam że wiertaka była kupiona na firmę.
Musze płacić za naprawę jeśli ewidentnie była to jakąs wada fabrycza bo wiertaka się spaliła po paru godzinach pracy?

Najnowsze wpisy