Forum Forum finansoweKredyty

Rekomendacja S prawie nic nie dała

Rekomendacja S prawie nic nie dała

Money.pl / 2008-07-10 09:13
Komentarze do wiadomości: Rekomendacja S prawie nic nie dała.
Wyświetlaj:
MZ07 / 193.111.147.* / 2008-07-11 07:51
Kredyt w walucie teraz zqaciągnięty to po 1 niski kurs złotego względem waluty... w związku z tym musisz wzjąść więcej waluty :-) czyli jesteś w plecy. Wzrost wartości waluty znów w plecy...
123423423 / 85.222.23.* / 2008-07-10 12:24
Kredyty zaciagane w walucie to niewielki ulamek kredytow. Wiekszosc kredytow to kredyty DENOMINOWANE w walucie.
leiho / 2008-07-10 09:16 / "Tu Ne Cede Malis"
rekomendacja S jest przykłądem jak politycy socjalistycznych partii (czyli wszyscy poza UPP, nie oszukujmy się) chcą i traktują Polaków - jak stado durnych baranów, i trzeba im powiedziec, ze cos jest dla nich lepsze lub gorsze. Rekomendacja S jest normalnym dranstwem, bo ogranicza mozliwosci kredytowe tysiecy osób. Akurat ja nie mam kredytu, ale jak slysze jak jeden idiota z drugim mi tłumaczy ze to dla mojego dobra, bo jak wezme we frankach i kurs sie zerwie to ohohooh - to płakac mi sie chce., i CO z tego, JA to bede placil, jesli sie właduje na mine.


Teraz mysle, ze polski rząd ZABRONI lub b. mocno ograniczy branie kredytów we frankach, euro itd. Bedzie to czysty socjalizm i pogwałcenie swobody zawierania umów, wolnosci obrotu gospodarczego itd - , i cos czuje, ze oni są na to gotowi (nie sadze by im sie to udało ale byc moze sprobują, dranie).
marszal80 / 83.18.159.* / 2008-07-10 14:16
ostroznosc jest jak najbardziej na miejscu, i nie nalezy tego traktowac dranstwo, banki w koncu nie dysponuja swoimi pieniedzmi tylko powierzonymi mu przez swoich klientow, do czego prowadzi churaoptymistyczne pozyczanie pieniedzy mamy okazje zobaczyc na przykladzie stanow zjednoczonych, pozyczano tam pieniadze ludziom ktorzy nie powinni w zyciu dostac kredytu, liczono sie z tym ze dana osoba nie bedzie w stanie go splacic a zarobkiem dla banku w tej sytuacji byl wzrosc cen nieruchomosci na rynku, czlowiek sie nie liczyl, brak kontroli nad taka praktyka doprowadzil powaznego kryzysu ktory powoli dociera i do nas, przegrzewanie koniunktur nigdy nie jest dobre
ZQW / 83.9.136.* / 2008-07-10 11:50
Dobry człowieku ! Kredyty walutowe powinny być dawane dla przedsiębiorstw kupujących za granicą.
Jedną stroną medalu są tanie kredyty we frankach , natomiast drugą stroną medalu jest umocnienie złotego i wzrastające do absurdu ceny nieruchomości.Nie wiem czy powinno się tutaj coś robić , ale fakt jest faktem , że sytuacja jest nienormalna.
tyufjfhj / 84.40.245.* / 2008-07-10 23:47
umocnienie złotego jako efekt masowego udzialania kredytów w CHF? W jaki sposób??? Jeśli już to efektem powinno być OSŁABIANIE złotego (większy popyt na CHF - przynajmniej teoretyczny popyt)
ZQW / 83.9.166.* / 2008-07-11 13:58
Banki zagraniczne dają kredyty we frankach szwajcarskich z własnych środków ( np. z depozytów arabskich i innych ) .
Franki te z miejsca wymieniane są na złotówki celem zakupu mieszkań.Podaż jest franków , a popyt na złotówki. Polska waluta się umacnia , a ludziska się cieszą , że mają silną walutę i tanie kredyty. Dokładnie jak w USA jeszcze kilka lat temu.
georg / 2008-07-11 23:37 / Bywalec forum
Gratuluje cierpliwosci, ZQW! Mnie by sie juz nie chcialo wyjasniac tyhujowi (czy jak mu tam) ze mu sie wszystko p******* dokladnie na odwrot. Co smutniejsze, tacy jak on sa tu w wiekszosci, bo na ekonomii zna sie przeciez kazdy.
ZQW / 83.9.173.* / 2008-07-12 16:57
Niekiedy należy tłumaczyć oczywistości. W bankach nie siedzą idioci , którzy za depozyty w złotówkach płacą 8% rocznie , tylko po to by wymienić na franki i zaoferować kredyt na 5-6% .
Jest oczywiste , że franki pochodzą z zagranicy , gdzie są olbrzymie depozyty oprocentowane 2-3% w skali roku.
Jest coś nie tak , że 3/4 kredytów hipotecznych jest w obcej walucie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK , bo od przybytku głowa nie boli , ale już widać skutki nierównowagi w gospodarce ( spekulacyjne ceny nieruchomości , umocnienie złotówki ). To coś jak z giełdą - dopóki zagranica inwestuje w polskie akcje , wszyscy się cieszą - giełda w podskokach pnie się w górę , a złotówka się umacnia. Gdy z kolei zagranica zrealizuje zyski i przenosi się gdzie indziej , jest płacz i zgrzytanie zębów.
georg / 2008-07-15 17:34 / Bywalec forum
Pewnie, ze franki pochodzą z bardzo nisko oprocentowanych zagranicznych depozytow. A te z kolei biora sie z ucieczki od podatkow. Fiskus niemiecki dusi swoich, to ci pieniadze do walizki i hop do Szwajcarow! A ci co potem maja z tym wszystkim zrobic? Ano, niezle jest pozyczyc Polakom. To tylko podejrzenia, bo jako teoretyk ja nic na pewno o swiecie nie wiem. Ale jesli mam racje, to robimy w jednym z najlepszych interesow--praniu pieniedzy. Niemiecki socjalizm--niech zyje! Panie ober, jeszcze sznapsa tutaj!
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-07-10 12:51
powinno sie dawac temu kto chce, a co, ludzie aa glupi ze nie wiedza co biora????
Pilsener / 2008-07-10 09:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mamy nawet ustawy regulujące pojemność spłuczek klozetowych i średnicę kondomów. A kto ureguluje samych regulatorów? Niech lepiej socjaliści uregulują swoje myślenie.

W polsce nagminie zlewa się kilkaset podobnych ustaw, a co dopiero jakieś zalecenia. Proponuję jeszcze zapisać to w konstytucji - a tłustym drukiem wyróżnić, że spłuczka ma mieć 8 litrów - nie mniej ani więcej.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: