Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rekordowa liczba nowych firm. Oto powód

Rekordowa liczba nowych firm. Oto powód

Money.pl / 2012-10-23 08:04
Komentarze do wiadomości: Rekordowa liczba nowych firm. Oto powód.
Wyświetlaj:
Malkontent911 / 88.199.5.* / 2012-10-23 09:19
Jasne-nowe firmy..... W małych miejscowościach prywaciarz-wyzyskiwacz zatrudnia pracowników na troszkę ponad pół roku potem zwalnia i zatrudnia nowych (często tych samych ale już... nowych). Po dwóch latach zmienia nazwę firmy i jest NOWA FIRMA tyle tylko, że to ten sam prywaciarz-wyzyskiwacz, ten sam zakład, te same maszyny tylko NAZWA INNA. Tak zbijają majątek oszukując (wyzyskując za najniższą pensję)pracowników i Skarb Państwa (pod przykrywką nowej firmy kryją się ulgi) !!!!!!
FirezeuG / 2012-10-23 10:37 / Tysiącznik na forum

prywaciarz-wyzyskiwacz

To załóż swoją firmę i będziesz mógł albo robić tosamo albo dasz ludziom pracę "na jaką zasługują". Powodzenia życzę w starciu z tymi "wspaniałymi" pracownikami którzy pracują sumiennie, a ich celem jest rozwijanie firmy, bo przecież wówczas będą otrzymywać lepsze wynagrodzenia :).
Malkontent911 / 88.199.5.* / 2012-10-23 13:22
Jeżeli każdego pracownika uważasz za złodzieja i obiboka (taki wniosek można wysnuć z Twojej odpowiedzi) to gratuluję Twojej postawy FirezeuG. Z takim cugiem daleko zajdziesz.... Obyś nie gasił swojego zapału na "wczasach". Jeżeli popierasz oszustwa wyzyskiwaczy (chyba masz firmę) to "wczasy" murowane..... prędzej czy później któryś pracownik nie wytrzyma....
FirezeuG / 2012-10-23 14:19 / Tysiącznik na forum

Jeżeli każdego pracownika uważasz za złodzieja i obiboka

Zdecydowanie jestem daleki od takiego myślenia. Na moje szczeście mam aktualnie pracowników których mogę określać w samych superlatywach. Niestety szukając tych aktualnych przebrnąłem przez całe rzesze właśnie "obiboków".
Malkontent911 / 88.199.5.* / 2012-10-23 19:30
To dziwne, że w krajach gdzie wyjechali Polacy to ich wychwalają za dobrą pracę. Zdarzają się jednostki (ale to jednostki), które psują opinie a w Polsce wszyscy bez wyjątku są uważani za najgorszych obiboków. Może gdybyś płacił tyle co na zachodzie to i bumelantów by nie było i nie musiałbyś tyle szukać. Ciekawe, że u nas prywaciarze chcą z firmy mieć więcej niż na zachodzie prywaciarz wyciąga ale u nas płacą mniej niż w krajach trzeciego świata i jeszcze wielkie oburzenie, że im się nic nie opłaca. Jak się nie opłaca to zrezygnuj z firmy a ja jak założę swoją to cię zatrudnię za minimalną a do tego na umowę śmieciową i zobaczymy co powiesz. Nawet lata ci się nie doliczą do emerytury za taką umowę. Więc pomyśl o innych a nie tylko o sobie. Ciekawe czy za nadgodziny i za niedziele i święta płacisz swoim pracownikom. Domyślam się, że odpiszesz że owszem płacisz tylko, że literkami można wszystko i nie koniecznie prawdę.
m-53 / 95.49.177.* / 2012-10-23 08:04
Jakimi spółkami???
Z kapitałem zakładowym 5.000 złotych, kryjącymi oszustwa lub uciekającymi przed wierzycielami?
A może służącymi do wyprowadzania kasy ze spółek matek???
FirezeuG / 2012-10-23 10:54 / Tysiącznik na forum
Co niby jest złego w kapitale 5000? Przecież nikt nie musi z takimi robić interesów, a zamrozić 50000 to żadna przyjemność. Ja rozumiem że dwie osoby wolą założyć z o.o. niż SC, bo przy tej pierwszej odpowiedzialność właścicieli jest precyzyjniej określona, a w przypadku podziału firmy widomo co i komu się należy, łatwiej jest też o środki finansowe z kredytów. Nie rozumiem kompletnie twoich obiekcji.

Najnowsze wpisy