Forum Polityka, aktualnościKraj

Rekordowy kurs franka. Dziś protesty w całym kraju

Rekordowy kurs franka. Dziś protesty w całym kraju

Wyświetlaj:
Peyyo / 5.172.252.* / 2015-01-25 00:48
Mam kredyt we Franiu ale nie oczekuję pomocy z budżetu Państwa. Inne kraje zobowiązały do pomocy banki, więc frankowicz nie równa się górnik :), nie chce doić budżetu, przynajmniej ja.

Tak naprawdę na wysokiej cenie CHF traci rolnik, piekarz, restaurator, sklepikarz z zabawkami, duże sieci handlowe, biuro podróży, i wszyscy inni. 1 PLN wyżej na kursie Frania to 1.000 PLN średnio więcej na racie x 500.000 kredytów = 500. mln PLN miesięcznie, które nie trafi na rynek. Nie obrócą się w naszych wsiach i miastach, nie wspomogą pośrednio budżetów gmin, szkół, przedszkoli, szpitali, itd. Efekt ciężkiej pracy setek tysięcy Polaków zniknie z polskiego rynku i nawet nie trafi do Zurichu. Osłabi tylko Polskę.

Więc jeśli ktoś uważa, że problem wysokiego Franka to tylko problem tych, którzy mają w nim kredyty, niech podniesie łeb znad miski i spojrzy na szerszy horyzont. Ciekawe czy ktoś wyliczył jak odpływ tego kapitału z rynku wpłynie na PKB Polski w 2015 r.
Rotman / 178.42.197.* / 2015-01-25 07:57
Pół miliarda miesięcznie mniej w kraju to 6 mld rocznie. I tak przez jeszcze dwadzieścia kilka lat. A jak CHF będzie rósł dalej to będzie potem 10 mld rocznie, 15 mld... Aż milion obywateli (wg danych BIK) zbankrutuje. Co pociągnie lawinę i straci pracę kolejny milion bo dziś ich wydatki dają zatrudnienie w kraju.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Frankowicz / 91.222.118.* / 2015-01-25 02:42
Dokładnie tak jest. Niestety hejterzy zawistnie krytykujący frankowiczów na tym forum zdecydowanie nie myślą w tych kategoriach. Gotowi byliby poświęcić drugie tyle, by móc z satysfakcją patrzeć jak blisko milion ich rodakrodaków, napędzających kiedyś polskie PKB, wykrwawia się finansowo.
eh / 89.73.213.* / 2015-01-25 07:41
Noo, dobrze, e teraz się troską o PKB pokazała, bo gdy brało się kredyt to jakoś klapki na oczach były? Śmieszni jesteście, coraz bardziej.

Od 2006 KNF chciał pomóc, sami (wspólnie z portalami) popsuliście sobie wszystko.
hfg33 / 178.42.174.* / 2015-01-25 00:27
Nie zazdroszczę sytuacji Frankowiczom. I pomyśleć, że mają jeszcze jakieś dzieci na utrzymaniu. Przerośnięty optymizm? Zatracili realne postrzeganie świata. Nie odważyłbym się nawet świń hodować skoro mnie nie stać, a ci se kredyt jeszcze w CHF wzięli. ;) Później na wnuczka was wezmą jak skończą z wami banki ciemna maso.
Frankowicz / 91.222.118.* / 2015-01-25 00:37
Polak to jednak wyjatkowo zawistne stworzenie. Drwij dziadku z czyjegos przypadku. Mimo wszystko zycze ci jasna maso, abys nigdy nie doswiadczyl problemow kredytobiorcow CHF.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kszyszek1983 / 31.182.76.* / 2015-01-24 23:59
Żeby było sprawiedliwie załatajmy dziurę budżetową nie zrobimy tego dla sąsiada ale dla przyszłych pokoleń dla naszych dzieci a frank tym samym sam się ustabilizuje bo złotówka będzie silniejsza.
TO CO ROBIMY ZRZUTKĘ JA MOGĘ BYĆ SKARBNIKIEM
ironizja / 178.180.18.* / 2015-01-24 23:56
A doradcy bankowi też mają rodzinę tęż musieli wypełnić normy żeby dostać pensję bo jak nie to wylot i szukaj innej pracy. Tak powtarzam doradcy bankowi (bo to bank im płaci a nie Ty drogi Frankowiczu). Teraz to banki są złe. Ale jeżeli ktoś przychodzi po pieniądze pożyczyć np. do mnie. (to zaraz kto ustala reguły Ja czy pożyczający) Oczywiście pożyczający może się nie zgodzić (trudno). Ale ja swoje kasy bym tak łatwo nie pożyczył (nie jestem instytucją dobroczynną ). A Ty Frankowiczu jesteś ? Powiedz szczerze ? Kombinowałeś jakby tu oszukać system i jak najtaniej pożyczyć kasę. Nie było tak?. Rozumiem musiałeś musiałeś brać kredyt (bo wynajmowanie to obciach ;-) a zresztą jest takie magiczne słowo że "Grzesiukupił sobie mieszkanie w W-awie!!!"I to już po roku pracy, Samochód też na kredyt - wiedziałeś jak kumple patrzyli kiedy zajechałeś ;-). Co fura nie śmigana? Jak chcesz kupić w kantorze 2000 USD to się dwa dnie zastanawiasz ? ? Ale kredyt na 150 000 tyś Franków to brałeś bez zastanowienia (pewnie nawet umowy nie przeczytałeś do końca) (drobny druk co ?) Tylko to zawsze boli że potem trzeba oddać to co się pożyczyło plus premia dla banku. To zawsze boli. Naprawdę zawsze. No ale jak by Frank spadł do 1 złotego to pewnie wziąłbyś trzeci kredyt na mieszkanie w Hiszpani ( ciekawe czemu tak tam teraz tanio ?). Dlatego taka nauczka jest naprawdę ważna w życiu. Naprawdę. A kurs Franka raz po 5 zł raz po 2zł no cóż życzę żeby był jak najniższy.
blabla260 / 194.15.124.* / 2015-01-25 00:14
jakiś absurd. nie żeby oszukać system, tylko żeby było taniej, bo jeszcze trzeba coś jeść, oprócz dachu nad głową dla siebie i dzieci. tak jak kupujesz tańszą margarynę z dziesięciu dostępnych na półce
FD / 89.67.125.* / 2015-01-24 23:23
Kredytobiorcy to nie dealerzy - nie robili projekcji kursu pln do franka na 30 lat.
W tamtym okresie wszystkie poważne gazety centralne począwszy od Rzepy do Gazety Finansowej zachwycały się opłacalnością kredytów hipo w CHF
Nigdzie nie znajdziesz artykułu ostrzegawczego, że złoty jest walutą słabą a jego kurs do CHF może oscylować od 2 zł do 5 zł. Złotówka się umacniała, Polska rosła w siłę, była oazą wśród kiepskich sąsiadów a miliardowe dotacje z UE płynęły strumieniem.

""Źródło: Rzeczpospolita
08 marca 2006
BANKI
Nadzór o kredytach walutowych
Dziś Komisja Nadzoru Bankowego zdecyduje o wprowadzeniu w życie rekomendacji dotyczących kredytów walutowych. Nadzór zaleca bankom, jak powinny zarządzać ryzykiem walutowym, a także jakich informacji udzielać klientom zainteresowanym taką pożyczką. Według rekomendacji banki przed udzieleniem kredytu będą musiały bardzo dokładnie wyjaśnić i pokazać klientowi, jak zmieni się wysokość raty oraz całego zadłużenia, jeśli podrożeje waluta, w jakiej chce się zadłużyć""
Spłacający kredyt w PLN / 89.66.107.* / 2015-01-24 23:09
A gdzie sprawiedliwość wtedy dla osób, które spłacają kredyty w PLN? Które zamiast bawić się w ryzyko kredytowe, jak hazardziści, płacą większą ratę kupując tym samym za to spokój?
Mają teraz jeszcze ze swoich podatków pomagać cwaniakom?
Jak spłacaliście kredyt w CHF i mieliście raty (nawet przeliczając po kursie bankowym choć przecież nie musicie - możecie kupić w zwykłym kantorze) o kilkaset złotych mniejsze to się nie wychylaliście! Wtedy było super.

Wara od moich podatków.

Pomysł aby Banki stosowały ujemny Libor i tylko to jest jak najbardziej słuszny.
Powinniście się cieszyć (o ile dotrzymają obietnic), że nie każą wam dobezpieczać kredytu i jeszcze raz wyceniać nieruchomości
Frankowicz / 91.222.118.* / 2015-01-25 01:09
Podobie jak wielu zawistnych krzykaczy nie rozumiesz o co glownie postuluja kredytobiorcy CHF. Ja swoj kredyt w CHF wzialem w polowie 2008 i niższą ratą cieszyłem się całe 3 miesiące. Pamiętając, że przy uruchomieniu kredyt zamieniany jest na PLN po kursie kupna Banku, od początku byłem stratny. Nie nazywaj mnie cwaniakiem. Decyzję o kredycie w CHF podjąłem po kilku wizytach w firmach doradczych Open Finance, Expander oraz rzeszy artykułów, opinii analityków, itd. Czy jak rozważasz wycięcie migdałka, kombinujesz sam, czy radzisz się fachowców? Nikt nie udzielał wówczas rzetelnych informacji. Banki i wspomniani doradcy z pełnym przekonaniem sprzedawali kredyty w CHF jako produkty bezpieczne, umiarkowanego ryzyka, dawali na to setki argumentów, świetnie zarabiając na każdym kolejnym uruchomionym kredycie. Czy więc to jedynie wina kredytobiorców? Czy konsument nie ma prawa do rzetelnej informacji nt kupowanego produktu? Banki zarobiły i wciąż zarabiają na nas krocie i co więcej robią z nami co chcą, jednostronnie aneksując umowy, zmieniając pod siebie regulaminy, itd. Nie podskoczysz im, jak po 7 latach spłacania masz mieszkanie, które zabezpiecza 40% kredytu. Czego chcą Frankowicze? Głównie wsparcia prawnego w tej nierównej walce z Bankami, zmuszenie ich do przestrzegania umow oraz gruntownej weryfikacji czy temat kredytow CHF w kazdym aspekcie (min. informowania o ryzyku) byl zgodny z prawem. Czy jako obywatele PL nie mamy do tego prawa?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Królowie życia z mini ratką / 94.154.100.* / 2015-01-25 01:11
Co mnie to obchodzi? Płać co podpisywałeś i tyle.

Ja grosza nie dopłacę, a takich jak ja jest w tym kraju 36 milionów, was kilkaset tys. Nie macie szans. Zdmuchniemy was na wyborach.
Rpawelwroc / 213.5.41.* / 2015-01-28 19:03
Ty jesteś trollem na forum a nie myśląca osoba. Frankowicze nie chcą żadnych dopłat z podatków (takie informacje są od takich troli jak Ty albo od ludzi powiązanych z bankami) chodzi o zwykła sprawiedliwość i pomóż rzadu w rozmowie z bankami. Szczegółów i tak nie rozróżnisz wiec nie będę ci tłumaczył )
Frankowicz / 91.222.118.* / 2015-01-25 02:02
Jak wszyscy sa tak wyksztalceni jak ty to prosze dmuchajcie. Nie umiesz nawet czytac ze zdozumieniem. Nikt nie chce ni jedne twojej zlotowki, skup sie i raz jeszcze przeczytaj moj post. Po drugie z matematyka u Ciebie tez kiepsko. Frankowicze z rodzinami to okolo 2mln aktywnych zdeterminowanych wyborcow, pamietajac, ze w ostatnich wyborach bralo udzial ok. 10mln, ich realna sila to nawet 20%. Juz teraz widac jak politycy przescigaja sie z pomyslami/ofertami jak pomoc i przy okazji zgarnac elektorat. Ale co ja ci bede tlumaczyl, i tak nie zrozumiesz. Dmuchaj...
pobieda / 81.190.62.* / 2015-01-24 23:02
A ja się zastanawiam nad jednym : mianowicie czemu ci frankowicze zaczęli protestować po sześciu latach wygodnego życia dopiero jak ten twór kredytem zwany przestał im się opłacać w stosunku do złotówkowego?
elli / 91.189.219.* / 2015-01-24 23:35
Ten twór kredytem zwany nie oplacal sie juz dawno, przez ostatni lata, gdy rata i kapitał ciągle rósł. Ale po skoku niektórzy już nie dadzą rady spłacać wiecej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Twój komornik / 94.154.100.* / 2015-01-25 01:09
No to licytacja, w czym problem?
Ekonom_ / 89.228.161.* / 2015-01-24 23:21
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. ;D
dżozef. / 46.112.72.* / 2015-01-24 23:00
w psychologii powstnie nowy rozdział: osobowość frankowicza
kszyszek1983 / 31.182.76.* / 2015-01-24 22:56
jak brała kredyt jej rata to 2,6tys pln niektórzy nawet tyle nie zarabiają a ta se taki kredyt wzięła pewnie jeszcze na 30 lat jaki snob ale po mieszkaniu sie można ganiać ale nie ta woli pobiegać po ulicy może jej rate obniżą
jfk. / 46.112.72.* / 2015-01-24 23:13
a co zabronisz każdy chce mieć wille
Ekonom_ / 89.228.161.* / 2015-01-24 23:25
Też bym chciał willę... ale jak mnie nie stać, to jakoś nie upadłem jeszcze na głowę, aby pakować się na 30 lat w jakikolwiek kredyt, chociaż zdolność pewnie bym miał wystarczającą.
kszyszek1983 / 31.182.76.* / 2015-01-24 23:18
to niech siedzi w willi saunie basenie itp a nie łazi po ulicy
idelistatotalny. / 46.112.72.* / 2015-01-24 22:46
Możemy się all wszyscy zjednoczyć i wyjść na ulicę i ŻĄDAĆ podatku podstawowego vat z 23 na 10 % Niech zaczną oszczędzać . To świetny i realny pomysł.
Michauuuu / 78.28.20.* / 2015-01-24 22:50
tak. wspaniały pomysł. I dodatkowo, żeby każdy dostał do domu dmuchaną lalę (albo dildo, w zależności jakiej jesteś płci).
Alik kot / 89.70.48.* / 2015-01-24 22:57
I jeszcze po 100 Mzł
No ktoś tak kiedyś obiecał ? Mylę się ? :)
pajac / 188.124.174.* / 2015-01-24 22:40
nie moge paczec na tego goscia, ktory wtopil kredyt a teraz lapie sie kazdej deski byle sie nachapac. wielki sprawiedliwy. Chcieliscie tanio franusie i mieliscie ale jak sie wyrownaly kwoty z kredytami w pln to biadolicie. za rok frank moze hipotetycznie spasc do 1 zł i co doplacicie bankom roznice franusie ?
najoo / 83.8.59.* / 2015-01-24 22:39
Dużo młodych polaków jest utrzymywanych, nie przez państwo , a PRZEZ RODZICÓW CZY DZIADKÓW ! Czy to osiedla po PGR czy Warszawa.
Bungo248 / 89.76.3.* / 2015-01-24 22:36
Jeśli uważacie że kredyty to święta rzecz, i trzeba spłacać, to jesteście w błędzie. Można się z tego wyłgać i nie spłacać wcale. Szczególnie jeśli jest nas tak wielu.
Michauuuu / 78.28.20.* / 2015-01-24 22:40
pewnie. Możesz nie płacić. Zabiorą Ci mieszkanie i - jak dobrze pójdzie - nie będą Cię ścigać już o nic. A jak gorzej pójdzie - będziesz jeszcze musiał oddać różnicę wynikającą z ich wyliczeń...
amacie . / 46.112.72.* / 2015-01-24 22:34
NIE KŁÓĆMY SIĘ :) jestem za pomocą frankowiczom nie chciał bym jednak aby odbywało się to kosztem reszty społeczeństwa. Trzeba ukrócić wszelkie rozrzutności typu premie sremie nastki osiemnastki bo przeżrą nasze emerytury zamiast oszczędzać
kjklj / 78.30.120.* / 2015-01-24 22:42
jeśli ktoś będzie im pomagać to znaczy że będzie to pomoc zwyklych ludzi ! nikt za darmo od siebie nie da na spłatę długu czyjegoś... ZROBIŁEŚ SOBIE DŁUG TO GO TERAZ SPŁACAJ. NIE JESTEŚ W STANIE? TO SPRZEDAJ TO CO ŻEŚ NABRAŁ NA KREDYT I TYLE W TEMACIE!!! nie dam swoich prywatnych pieniędzy ( z podatków) na spłatę czyjejś willi czy kolejnego auta...
Robert.P / 2.160.241.* / 2015-01-24 22:31
Trzeba bylo sie zastanawiac nad kredytem w obcej walucie zanim sie w ogole jakikolwiek bralo. Stara zasada mowi, ze bierzemy kredyt w walucie w ktorej zarabiamy !! Jesli natomiast chcemy zagrac na kursach walut to prosze bardzo ale na wlasne ryzyko. Przeciez biorac takie kredyty owi kredytobiorcy liczyli na zarobek - tzn na zaoszczedzenie na odsetkach, niestety w zyciu realnym grajac na kursach mozna tak jak w grze karcianej rowniez stracic. Jesli ktos chcial zapokerowac to dlaczego teraz ma za to placic rzad ??? Kazdy kredytobiorca musi byc dorosly zeby kredyt dostac, wiec powinien rowniez zachowywac sie jak dorosly i przemyslec swoja decyzje , jesli natomiast chec zysku jest silniejsza niz rozsadek to prosze teraz nie miec do nikogo pretensji.

Najnowsze wpisy