Forum Polityka, aktualnościKraj

Rekordowy kurs franka. Dziś protesty w całym kraju

Rekordowy kurs franka. Dziś protesty w całym kraju

Wyświetlaj:
Redsa / 188.33.116.* / 2015-01-24 17:05
Biedna Polska. To tragiczne, że przeciętny Polak nie jest w stanie na mieszkanie przeznaczyć 1000€ plus opłaty. To przypomina Holokaust z tym, że 3mln Polaków miało szczęście i uciekło z kraju.
efewfewrfew / 77.253.29.* / 2015-01-24 18:10
Przeciez polaczki sami sobie wybieraja swoich oprawcow i jeszcze sa szczesliwi.
Waniek / 2015-01-24 17:13 / Bywalec forum
Nie jestem pewien co do tego szczęścia bo gdzie indziej też ich źle traktują mimo wysokich zarobków.
543434 / 94.154.100.* / 2015-01-24 17:03
ktoś kto bierze kredyt na 30 - 40 lat w warunkach tak zmiennej sytuacji gospodarczej w czeciej erpe jest po prostu idiotą,
i rodzaj waluty nie ma nic do rzeczy.

znam kilku takich: po kilkudziesięciu spłaconych ratach zorientowali się, że to prezesi banków z berlina, paryża czy rzymu decydują o ich życiu - czy i kiedy pojadą na wakacje, ile przeznaczą kasy na świąteczne prezenty i czy pójdą w tym miesiącu do kina. Ludzie ci są tak zastraszeni, że chętnie oddaliby swoim szefom żony na kilka nocy aby tylko utrzymać pracę - wszak ratę trzeba spłacić.

jeśli dodamy do tego ryzyko utraty zdrowia (i dochodów) w ciągu tych kilkudziesięciu lat - to mamy pełny obraz kredytobiorców - niewolników - debili
Lysy 25 / 77.254.65.* / 2015-01-24 17:00
Siedzieli sobie krawaciarze w przytulnych biurach, za komputerami i przekladali do niczego niepotrzebne papiery z półki na półkę...
Ale im się znudziło.
Niechcieli już być krawaciarzami tylko chcieli zostać Frankensteinami.
I poszli krawaciarze do bankiera, żeby pomógł, blagali na kolanach, całowali stópki...
Po długim namyśle bankier pomógł.
Kazał krawaciarzowi cyrograf krwią własną podpisać, powiedział abra-kadabra, wyczarowal kredyt frankowy (to takie coś co przemienia inne istoty we Frankensteiny)
Krawaciarze byli przeszczesliwi.
Nareszcie są Frankensteinami, co za ulga!
Ale po paru latach im się znudziło.
Już nie chcą być Frankensteinami, chcą znowu być krawaciarzami.
I proszą bankiera aby ten odwrócił zaklęcie i zrobił z nich znowu krawaciarzy.
Ale bankier to zły czarownik, nie chce już drugi raz pomóc.
Z krawaciarza Frankensteina to może by i zrobił, ale na odwrót nigdy.
I płaczą Frankensteiny nad swoim okrutnym losem i złorzeczą złemu bankierowi...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bezerbur / 83.24.122.* / 2015-01-24 18:44
Frankowiczów tak się kojarzy, jako ludzi wykształconych, którzy myślą, że ktoś bardzo chce im dopłacać z tego tytułu, że siedzą przy komputerach.
WEDA1Q / 89.74.37.* / 2015-01-24 17:21
może ich zamienić na DZIADÓW
rek187 / 62.182.213.* / 2015-01-24 16:43
coraz więcej uliczników,tylko kto ma zapracować na ich zbytki.
madmax. / 46.112.72.* / 2015-01-24 16:27
frankowicze jest kolejka po wasze mieszkania. Tak wygląda wolny rynek. Jak macie problem to do rodziców z gębą że komunę obalili. Pracuję w banku i część moich współpracowników ma kredyty we frankach więc nie mówcie że ludzie pracujący w bankach nie wiedzieli co robią - To są świetnie wykształceni specjaliści. Wszyscy dobrze wiedzieli. Ale chcieli jeszcze zarobić na kursach i niższej racie.
ildiok / 66.249.93.* / 2015-01-24 16:38
Wybacz ale szczerze wątpię w te kolejki! :) Mieszkania z rynku pierwotnego się nie sprzedają, więc nie wiem.jak banki.chciałyby sprzedać stare mieszkania, z wielkiej płyty, na które głównie w 2006-2008 dawały kredyty :))

Myślę że banki są w gruncie rzeczy też trochę bsr@ne, co z tymi wszystkimi mieszkaniami by zrobiły,gdyby ludziska zrobiły się niewypłacalne. (Stąd propozycja rezygnacji z dodatkowych zastawów, itd)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ziggi666 / 66.249.93.* / 2015-01-24 16:32
Może Twoi pazerni kumple wiedzieli. Moi znajomi, którzy dali Wam się wkopać mieli raczej nikłe wyobrażenie jak to na prawdę działa i jakie koszty pociąga. I na pewno nie brali kredytu na super zysk i handel, tylko żeby mieć gdzie mieszkać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
madmax. / 46.112.72.* / 2015-01-24 16:41
z łapą to pod kościół. Ja mam kredyt w złotych i też powinienem skrzyknąć ludzi i pozwać państwo polskie za lata wysokich stóp procentowych. Ja jak nie miałem na ratę to wynająłem mieszkanie i wyprowadziłem się do znajomych, nie kupowałem ulubionych produktów, pożyczałem po znajomych i rodzinie a Ty beczysz jak dziecko.
z666z / 80.238.111.* / 2015-01-24 16:21
Dla wszystkich co wzięli i wezmą kredyty.

Poniżej podano ze strony Związku Banków Polskich listę ich członków, np.
-INDUSTRIAL and COMMERCIAL Bank of China;
-Bank of China (Luxembourg) SA Oddział w Polsce;
-Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska) SA;
- itd.
Czy prawidłowa nazwa nie powinna brzmieć:
Związek Banków w Polsce.

Zastanówcie się dlaczego podjęto obostrzenia w zawieraniu umów kredytowych we frankach dopiero gdy kurs w 2011 podszedł pod 4 zł, kto był inspiratorem, przecież wówczas był to najbardziej korzystny kurs właśnie na zaciąganie kredytów.
Trzeba trzymać kciuki za kredytobiorców złotówkowych bo nikt nie gwarantuje obecnego oprocentowania przez nawet najbliższe 10 lat, a lata 90 czas sobie przypomnieć, popytajcie rodziców i ówczesnych ministrów finansów z czasu szalejącej inflacji.

"http://zbp.pl/czlonkowie/dane-teleadresowe-czlonkow"

Lista Członków Związku Banków Polskich - banki komercyjne

BANK BPH SA
DNB Bank Polska SA
BANK GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ SA
BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
BANK HANDLOWY w WARSZAWIE SA
BANK MILLENNIUM SA
BANK OCHRONY ŚRODOWISKA SA
Bank of China (Luxembourg) SA Oddział w Polsce
BANK POCZTOWY SA
BANK POLSKA KASA OPIEKI SA
BANK POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI SA
Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska) SA
BANK ZACHODNI WBK SA (4.12.2012 r. połączył się z Kredyt Bankiem SA)
Banque PSA Finance SA Oddział w Polsce
BNP Paribas Securities Services SKA
BNP Paribas Bank Polska SA
mBank SA
mBank Hipoteczny SA
CaixaBank SA (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
Credit Agricole Bank Polska SA – (od 23.9.2011 r.)
Danske Bank A/S Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
DEUTSCHE BANK POLSKA SA
DZ BANK AG SA Oddział w Polsce
Euro Bank SA
FCE Bank Polska SA
FIAT Bank Polska SA
FM Bank PBP SA
Getin Noble Bank SA
HSBC Bank Polska SA
IDEA BANK SA
INDUSTRIAL and COMMERCIAL Bank of China (Europe) SA (Spółka Akcyjna) Odddział w Polsce
ING - BANK ŚLĄSKI SA
Intesa Sanpaolo S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
PLUS BANK SA
MERCEDES-BENZ BANK POLSKA SA
Meritum Bank ICB SA
NORDEA BANK AB SA Oddział w Polsce
NYKREDIT Realkredit A/S Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Pekao Bank Hipoteczny SA
PKO Bank Polski SA
Raiffeisen Bank Polska SA
RBS Bank (Polska) SA
RCI Banque Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Santander Consumer Bank SA
SEB Skandinaviska Enskilda Banken AB
SGB Bank SA
SYGMA Banque Societe Anonyme (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
SOCIETE GENERALE SA Oddział w Polsce
SVENSKA HANDELSBANKEN AB Oddział w Polsce.
TOYOTA Bank Polska SA
VOLKSWAGEN BANK POLSKA SA
Frogulusik / 89.229.204.* / 2015-01-24 16:17
Nikt nie chce być dojony przez banki. Co przezorniejsi żyją skromniej, aby nie być na ich łasce. Nie biorą kredytów, albo biorą mniejsze.
Zachciało się apartamentów, willi z ogrodami i kredytu we frankach, to trzeba ponieść konsekwencje. Gadajcie z bankami, a nie protesty i lament o pomoc państwa w czymkolwiek.
ziggi666 / 66.249.93.* / 2015-01-24 16:29
Z bankami jeszcze nikt nie wygrał- mam tu na myśli pojedyncze jednostki. Jeśli panstwo ich ustawą/rozporządzeniem nie zmusi, palcem nie kiwną!
I tylko tego od państwa oczekujemy- że da ludziom szansę żyć i że zachowa się jak rządy Chorwacji czy Węgier. Nikt nie prosi żeby Państwo splacalo długi, tylko żeby obronilo interesy swoich podatników
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-01-24 17:15 / Bywalec forum
Z bankami trzeba twardo rząd zdecydował i do banku albo to wykonuje albo pozew zbiorowy i odzyskanie pieniędzy nieuczciwie zarobionych inaczej będziesz się użerał z nimi latami.
Frankowicz15 / 85.89.174.* / 2015-01-24 16:16
Frankowicze zjednoczmy się. Przestańmy płacić raty i złóżmy wnioski o upadłość konsumencką. Zrezygnujmy z prowadzonych przez banki rachunków osobistych. Dopiero zobaczą banki i rząd jaki będą mieli problem. Może wówczas zaczną nas traktować poważnie. Banki wówczas dopiero tak naprawdę poniosą straty. Państwo też będzie miało ogromne problemy. Przecież nas wszystkich nie eksmitują "na bruk". Tym bardziej, że nasze prawo przewiduje, że w przypadku eksmisji z mieszkania gminy mają obowiązek zapewnić nam lokal socjalny, a jak tego nie zrobią to muszą spłacać do czasu "dostarczenia" lokalu socjalnego zadłużenia z tytułu niepłacenia czynszu na rzecz właścicieli lokali, którymi się staną banki. A skąd gminy wezmą ok miliona lokali socjalnych. Przecież nas jest 10 razy więcej niż górników. Im pomogli bo wyszli na ulicę nam tym bardziej powinni pomóc. My nie musimy wychodzić na ulicę Wystarczy jak pisałem wyżej masowo przestać płacić raty i "zamknąć" rachunki osobiste w bankach. Wyobrażcie do czego to doprowadzi. Nasza gospodarka załamie się jak nagle banki wystawią na sprzedaż ok 1 mln domów/mieszkań. Ceny mieszkań spadną drastycznie, banki odzyskają z kredytów (jak im się uda sprzedać dom/mieszkanie, bo kto kupi z nami mieszkanie) może max 30-40% wartości kredytu. Zaczną padać firmy deweloperskie bo po pojawieniu się takiej ilości mieszkań/ domów na rynku wtórnym ceny mieszkań /domów spadną drastycznie. Nikt przecież nie będzie kupował nowych mieszkań jak będzie na sprzedaż setki tysięcy tańszych mieszkań z tzw. "drugiej ręki". Jak upadną firmy deweloperskie to po nich zaczną upadać firmy budowlane, bo nie będą miały dla kogo budować. Jak zaczną upadać firmy budowlane to problemy będą miał firmy produkujące materiały budowlane itd. To dopiero będzie armagedon. Może wówczas banki jak oprócz nas, przestaną im spłacać i zaciągać nowe kredyty bankrutującej podmioty gospodarcze, obudzą się i dojdą do wniosku, że pomysł KNF był jednak bardzo dobry.
Druga alternatywa to:
Załóżmy własne ugrupowanie Frankowiczów i wystawny kandydatów do sejmu. Biorąc pod uwagę, że jest nas z rodzinami ok 2 mln. uprawnionych do głosowania, to biorąc średnią frekwencje udziału w wyborach na poziomie niecałych 40%, jak wszyscy pódziemy do wyborów to zdobędziemy ok 70-100 mandatów. Wówczas zaczną się znami wszyscy liczyć i rozwiążemy nasze problemy.
Zbieram chętnych do utworzenia ugrupowania lub podpisujących się pod pomysłem grupowego zaprzestania spłacania kredytów i wypowiedzenia umów rachunków osobistych pod adresem frankowicz15@wp.pl
frankowanty / 195.3.233.* / 2015-01-24 16:58
Ciekawe czy w proteście przeciwko bankom przestaniecie płacić kartami w sklepach. Za bzdurne zakupy za 5 zł leming płaci kartą i myśli,że jest nowoczesny. Nie dotarło,że jest niewolnikiem banku.
Proponuję nie korzystać z bankomatów, itp. Co wy na to ?
nigdy, nas jest wiecej / 94.154.100.* / 2015-01-24 16:51
Ty zenujacy typie, pazerny. ktos ma za ciebie placic??????
Yacooba / 193.106.103.* / 2015-01-24 16:37
To prawda, że banki często nieodpowiedzialnie "wciskały" kredyty frankowe ludziom, których nie było stać na kredyty złotówkowe danej wysokości i przyczyniły się do powstania "owczego pędu" na kredyty w CHF. Dzięki temu zarobiły na tym, że udzieliły o wiele więcej kredytów, niż mogłyby udzielić w złotówkach.

Piszesz jednak tak, jakby to była wina banków, że kurs CHF poszedł w górę.

Tymczasem bankom wzrost kursu CHF jest bardzo nie na rękę, gdyż po pierwsze muszą zwiększać swoje rezerwy, a po drugie prowadzi to do zwiększonego ryzyka niewypłacalności ich klientów - a to już bardzo poważne straty.

Ponadto istotne jest to, że wbrew temu, co wiele osób sądzi, banki nie zarabiają na wzroście kursu CHF, gdyż same muszą refinansować te kredyty również we frankach na rynku międzybankowym.

Banki natomiast zarabiają na dość wysokich marżach i na spreadach, chociaż od pewnego czasu spready można obejść kupując franki w kantorach.

Takie są suche fakty. Myślę więc, że trzeba działać spokojnie, a przede wszystkim dopilnować, żeby banki, zgodnie z umowami kredytowymi, uwzględniły ujemny LIBOR w wyliczaniu oprocentowania kredytu.
madmax. / 46.112.72.* / 2015-01-24 16:25
jest kolejka po wasze mieszkania. Tak wygląda wolny rynek. Jak macie problem to do rodziców z gębą że komunę obalili. Pracuję w banku i część moich współpracowników ma kredyty we frankach więc nie mówcie że ludzie pracujący w bankach nie wiedzieli co robią - To są świetnie wykształceni specjaliści. Wszyscy dobrze wiedzieli. Ale chcieli jeszcze zarobić na kursach i niższej racie.
żarcik / 66.249.81.* / 2015-01-24 17:38
Haha :) Już widzę te kolejki po mieszkania z wielkiej płyty, na które głównie udzielono wtedy kredytów :))) Developerzy nie mogą sprzedać nowych, fajnych mieszkań, a wszyscy się nagle rzucą na stare płytowce :)) Niezły dżołk!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-01-24 16:40 / Bywalec forum
Banki najczęściej nie chcą tych mieszkań!!! Bo się ich nie da sprzedać po cenie nawet zbliżonej do wartości kredytów.
pjuilmn / 93.175.76.* / 2015-01-24 16:16
Frankowicze żeby coś uzyskać z banku, to bank musi być do tego zmuszony dlatego tylko realne działania jak te protesty i pozwy sądowe mogą wpłynąć na banki.
Politycy przykleją się w szczytowym momencie, ale żeby on był to trzeba naciskać.
Ja konsekwentnie pozywam bank, wzywam do zapłaty. W między czasie bank chciał mnie zaszyć licznymi aneksami (złodziejskimi), a ja dalej robię swoje. Bank to machina ma swoich psów to jest rzeczników, którzy dla pieniędzy powiedzą wszystko nawet to że ich matka okrada bank bo nie używa karty :-).

Nie możemy odpuścić nawet jak frank spadnie.

Jak państwo Frankowiczów teraz oleje to bumerang jak wróci sitwę wytnie.

Ja bankom nie odpuszczę. Nic tak nie jednoczy jak wspólny nazwany wróg.
pjuilmn / 93.175.76.* / 2015-01-24 16:07
Proszę państwa. Ludzie którzy hejtuja frankowiczów nie rozumieją, nie chącą zrozumieć problemu lub są po prostu z banków.

Frankowicze nie chcą pomocy finansowej od skarbu państwa. Frankowicze są oszukani przez banki i tyle. Wielu klientów różnych banków wytoczyło procesy i wszyscy je wygrywają ale w mediach mało się mówi o tym, bo bank to silne lobby które jest dawcą kapitału dla tych mediów i tyle.
asdfg197 / 37.209.142.* / 2015-01-24 15:52
tłumaczenia biorących kredyt we frankach są klamliwe i odrażające. mówiąc że z 400 000 zł zrobiło się 750 000 zł to zwyczajne kłamstwo, bo nie maja kredytu w złotych tylko we frankach. natomiast prawda jest taka: jakiś czas temu ktoś brał kredyt [np] 200 000 chf, dzisiaj mają dospłaty [np] 140 000 chf. jakiekolwiek przeliczenia na złotówki sa nadużyciem, grą na emocjach i niewiedzy, dopuki nie zrobią fizycznego przewalutowania. a przewalutowania nie zrobią, bo liczą na ponowne odwrócenie kursu.
Sebus596 / 178.181.246.* / 2015-01-24 16:38
No wlasnie. Jeden sprawiedliwy. Ja zaczalem splacac 1000 frankow= 2500 pln a teraz bez stop procentwoych splacam 550 frankow = 2100 a jak obniza mi marze o ujemny libot to znow bede mial mniej 450 frankow i znow beszie 2100. Czysty zysk
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
elli / 91.189.219.* / 2015-01-24 16:15
Dopóki pisze się przez o z kreską. Z całej wypowiedzi widać, że brak wiedzy na poziomie podstawówki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spójrz na to szerzej / 95.49.44.* / 2015-01-24 16:09
Mają kredyt w PLN waloryzowany w CHF.
Raty dziś płacą dużo wyższe niż złotówkowi, mimo niskiego oprocentowania (ale ich koszt to oprocentowanie + spread, a nie samo oprocentowanie). Choć już sam wzrost raty kapitałowe wielu zabija.

Przewalutować nie mogą jeśli dziś ledwo dźwigną (albo i nie) ratę, bo po przeliczeniu na PLN po dzisiejszym kursie rata automatycznie skoczy (wyższy %). Nie przewalutować też ryzykownie, bo przy tych rządach jakie mamy unikających jakichkolwiek decyzji złotóka będzi się obsuwać. Słowem, są pod murem.

Pytanie czy chcemy bankructwa miliona obywateli. Takie coś odbije się na całej gospodarce, i potem niejeden bez kredytu straci pracę, bo milion, teortycznie nie najgorzej zarabiajacych, nagle straci majątek i przestanie wydawać. Albo emigruje. Posypią się dalsze bankructwa, może także banków (choć w to nie wierzę). Demografia też zdechnie jeszcze bardziej. Słowem, poważny kryzys.
elli / 91.189.219.* / 2015-01-24 16:20
Jedyny rozsądny pomysl na kredyty we frankach to przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia umowy z dopłatą różnicy odsetek w stosunku do kredytu zlotowego. Dopłatę można dorzucić do kapitału kredytu do spłaty i problem rozwiązany.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mmm681 / 62.87.147.* / 2015-01-24 15:47
Przewalutowanie? Ale w taki przypadku powinny być doliczone odsetki, które ktoś zyskał dzięki temu, że nie wziął kredytu w złotówkach. Co mają powiedzieć ci, którzy wzięli w złotówkach lub nie wzięli w ogóle? Im też trzeba dopłacić.
zombiiies / 66.249.93.* / 2015-01-24 16:22
Czy Wy nie rozumiecie, że jak tych 700 tyś ludzi upadnie to i gosp się lekko rypnie? Mamy deflacje, a Ci ludzie i ich rodziny dodatkowo poglebia kryzys powstrzymując się od wszelkich zakupów. Nakręcą kryzys, bo.firmom zaczną spadać przychody ze sprzedaży, więc te zaczną zwalniać.. kryzys i fala zwolnień jak w 2008/2009 znów zagląda nam w oczy!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
frankowicz za PIS / 212.180.168.* / 2015-01-24 15:38
Nadzwyczajne okoliczności to dopiero będą - PIS wygra wybory zrobi porządek z PO i bankami!!
krol. / 46.112.72.* / 2015-01-24 16:03
Kiedyś byłem prawdziwym fanatykiem PIS-u. Teraz widzę czym jest ta partia. Nigdy już nie zagłosuję na PIS.
wswswsw / 77.45.88.* / 2015-01-24 15:38
jak ci od franka cos dostana, to ja tez chce... powiem wiecej chce rekompensate, ze nie wzielem kredytu we frankach...
jam243 / 87.205.164.* / 2015-01-24 15:47
ty juz dostales - gdyby nie frankowicze i 500tys nowych miszkan to pkb i poziom zycia mialbys jak w rumunii.
michael. / 46.112.72.* / 2015-01-24 16:09
jam243 z Twoim ilorazem inteligencji to ja bym si nie wypowiadał publicznie bo robisz z siebie pośmiewisko
Piotr351 / 213.238.91.* / 2015-01-24 15:30
Da sie to zrobic, tak, aby Byl Wilk Syty i Owca Cala. Najwazniejsze to pamietac, ze DLUG wyrazony w ZLOTOWKACH (czyli de.facto Kredyt) zaciagniety powinien byc STALY!!! Franek, Dolar, Euro - to tylko dodatkowe zmienne..I nie powinny miec znaczenia jaka maja wartosc. Najwazniejszy jest DLUG wyrazony w ZLOTOWKACH.

Najnowsze wpisy