Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rekordy nadal możliwe

Rekordy nadal możliwe

Money.pl / 2007-02-05 07:39
Komentarze do wiadomości: Rekordy nadal możliwe.
Wyświetlaj:
slaw / 2007-02-05 11:08 / Uznany Gracz Giełdowy
wpadl mi z rana efekt- czyzby znowu efektowny rajd
doctor / 2007-02-05 11:21
a ja sie rano dalem odleszczyc !!!
slaw / 2007-02-05 11:25 / Uznany Gracz Giełdowy
to sie jeszzce okaże kto mial rację

BIO

caabi / 2007-02-05 11:03 / Tysiącznik na forum
Mam prośbę niech no ktoś wklei artykuł z parkietu z 2.2.2007r dotyczacy BIOTKA, albo na maila jak za długi jest z góry dzięki.
caabi / 2007-02-05 11:04 / Tysiącznik na forum
kurde znowu coś z serwerem Money sorki za 2 wpisy
valjean / 2007-02-05 11:24 / Galernik
przeszukaj moje posty z piątku - wkleiłem
pawciomerc / 2007-02-05 11:21 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
to było na onecie tez opublikowane
pawciomerc / 2007-02-05 11:20 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
to było na onecie tez opublikowane
caabi / 2007-02-05 11:26 / Tysiącznik na forum
a tooo info. ok nie było tematu zaspany jestem jeszcze... :))
roman63 / 2007-02-05 11:03 / Bywalec forum
mci pomalu sobie rosnie
danek113 / 2007-02-05 11:03 / Bywalec forum
A STX leci :-(
Zobaczymy co będzie dalej, normalnie kapa

BIO

caabi / 2007-02-05 11:03 / Tysiącznik na forum
ej niech no ktoś wklei artykuł z parkietu z 2.2.2007r dotyczacy BIOTKA, albo na maila jak za długi jest z góry dzięki.
warren buffet / 2007-02-05 10:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Zuzanna

nie mozna sie na krok ruszyc bez kolejnej niespodzianki Smile

znowu sie dowiaduję o sobie prawdy z internetowego forum - ale tym razem jestem jurnym Jańczukiem, lubiącym zabawy oralne i zmuszanym prze ...

Zuzanna


ostatnia szansa zeby sprzedac ...było 26 533 akcje ...ktoś bez wachania podał ...czyby ucieczka z okrętu ?
to mi pachnie głebszą przeceną Smile

polecam film POSEJDON ...


jesli jesteście tacy mądrzy, to powiedzcie zgromadzonym tu, jakie bedzie zadłuzenie MSz po konwersji ?

powiem: kilkadziesiat milionów zł.policzcie teraz koszty finansowe ( odsetki )
powiem: kilka ...

co za frustraci na tym forum.

rozumiem ze akcje parzą bo nie ma komu kupować i podbijać ceny do 5 zl ?
nie mowię o procesie, bo wierzytelnosc jest od dawna wymagalna - to bank R. chodzi o 7 mln. ...

skubaniec.... ale głupi jest jak z takimi infami na forum,,,,
warren buffet / 2007-02-05 10:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a wiecie ile na parkiecie jeszcze moze byc podobnych typów ? kto wie kto to ten madrala... to sa tylko ludzie... lubią sie chwalić zyskami
Taki jeden / 2007-02-05 10:40 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Właśnie weszły moje zlecenia kupna Warimpexu po ~ 53zł i mam tych akcji ponad 30% w portfelu.

Miłego dnia wszystkim.
plejer / 2007-02-05 11:03 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
ja się wyżej załadowałem
chętnie bym teraz dokupił
ale brak gotówki....
slaw / 2007-02-05 10:37 / Uznany Gracz Giełdowy
zakupiliście sobie Bioton - tak pytam z czystej ludzkiej ciekawosci
Pablo / 2007-02-05 11:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
mi zakupiło się w zeszłym tygodniu
Katon-nielog / 195.117.253.* / 2007-02-05 10:39
ja trzymam- wiem i wierze:)
warren buffet / 2007-02-05 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie bo ma spadać ponoć :)
slaw / 2007-02-05 10:41 / Uznany Gracz Giełdowy
warren a Ty przypadkiem nie jesteć wicekarkosikiem, a ja wicekrauzem , hajdi wice mni ...... itd itd.
Big Lebowski / 2007-02-05 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to w takim razie kim ja jestem ?
caabi / 2007-02-05 10:40 / Tysiącznik na forum
a co napisali o biotku na parkiecie ?? macie dostęp. ?? albo ktoś czytał ??
gabrik / 2007-02-05 10:36 / portfel / Wierny Forumowicz
http://www.parkiet.com.pl/news/art.jsp?idn=481976&dz=01000
warren buffet / 2007-02-05 10:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ło kurde
gabrik / 2007-02-05 10:31 / portfel / Wierny Forumowicz
witam nie przeglądałem forum więc może to już ktoś napisał,chodzi o sprawę z MSZabrze ,niezły numer ciekawe ile wtyk jest na naszym forum?
cathcart / 2007-02-05 10:33 / Tysiącznik na forum
niezly numer z czym??
warren buffet / 2007-02-05 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mozesz szerzej ?
Big Lebowski / 2007-02-05 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z Zuzanna...
gabrik / 2007-02-05 10:34 / portfel / Wierny Forumowicz
przeczytaj na parkiecie co robił członek zarządu tej spółki na forum parkietu
brydzia / 2007-02-05 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
a inny wykorzystywał informacje poufne i wcześniej obkupił się w akcje sprawe bada KNF
valjean / 2007-02-05 10:39 / Galernik
Mostostal Zabrze o "Zuzannie": to były członek rady nadzorczej, który działał na szkodę spółki
Krzysztof Woch



Czy były członek rady nadzorczej Mostostalu Zabrze działał na jego szkodę? Tak twierdzi kierownictwo budowlanego

holdingu, które powiadomiło o tym prokuraturę i sąd. Były nadzorca, zamiast się bronić, woli atakować i zwraca uwagę

na "grzechy" popełnione przez zarząd giełdowej firmy, któremu również przygląda się prokuratura


Zabrzańska Policja prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez jednego z uczestników forum internetowego ?Parkietu". Miał się on dopuścić działania na szkodę Mostostalu Zabrze. Chodzi o forumowicza posługującego się nickiem ?Zuzanna".





?Medialny" nadzorca

Z naszych ustaleń wynika, że Policja próbuje zweryfikować, czy za tym pseudonimem krył się Mariusz Jańczuk, były członek rady nadzorczej Mostostalu. Potwierdza to zarząd spółki, który zainicjował postępowanie w tej sprawie.

- W pierwszej połowie października ubiegłego roku złożyliśmy w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz prywatny akt oskarżenia w Sądzie Rejonowym w Zabrzu. Zarzuciliśmy rozpowszechnianie w internecie informacji poufnych, informacji nieprawdziwych na temat Mostostalu oraz wielokrotne pomawianie zarządu i głównego akcjonariusza spółki, co mogło narazić naszą firmę na utratę zaufania inwestorów i kontrahentów. Ta aktywność medialna była działaniem na szkodę spółki - twierdzi Paweł Gaworzyński, dyrektor biura zarządu Mostostalu.

Przedstawiciele giełdowego holdingu budowlanego nie mają wątpliwości co do prawdziwej tożsamości ?Zuzanny". Dowody dostarczył im ?wyspecjalizowany podmiot", o czym zarząd MZH poinformował forumowiczów ?Parkietu". Wskazał również powody, tłumaczące aktywność Mariusza Jańczuka vel Zuzanna. ?Informacje, które napłynęły do spółki, wskazują, iż pan M. Jańczuk zapewne od dłuższego czasu współpracuje z przedstawicielami firm powiązanych z belgijskim Ateliers Vlassenroot, tj. z Sovereign Capital i Silesią Real Estate. Jak wiadomo, powyższe podmioty dążą do wrogiego przejęcia spółki zależnej ZPK, w związku z czym wszelkimi możliwymi metodami próbują zniszczyć wizerunek Mostostalu Zabrze - Holding jako wiarygodnego przedsiębiorcy" - napisał na naszym forum zarząd giełdowej spółki w czerwcu 2006 r.





Insider na forum

Jakie tropy doprowadziły Mostostal Zabrze do wniosku, że ?Zuzanna" współpracowała ze skonfliktowanymi z giełdową spółką firmami? Przykładowo: już 24 kwietnia forumowicz donosił, że konta spółki zaczął zajmować komornik. Mostostal zawiadomienie o wszczęciu egzekucji (na wniosek Vlassenroota) otrzymał 4 dni później. ?Zuzanna" nie mogła więc, jak twierdziła, otrzymać tej informacji od ?znajomej ze spółki".

Miesiąc wcześniej na internetowym forum miało miejsce podobne wyprzedzenie faktów. ?Zuzanna" informowała o odkupieniu od Kredyt Banku przez Silesię Real Estate wierzytelności wobec Mostostalu Zabrze. Znów forumowicze wiedzieli o tej transakcji wcześniej.

Nie zawsze jednak doniesienia ?z pierwszej ręki" były prawdziwe. Dla przykładu, 8 czerwca ubiegłego roku ?Zuzanna" pisała o zajmowaniu kont Mostostalu przez komornika na wniosek Raiffeisen Banku. - Takie zdarzenie nie miało miejsca - wskazuje P. Gaworzyński. - Były natomiast liczne pomówienia pod adresem Zbigniewa Opacha (przewodniczący rady nadzorczej Mostostalu - przyp. red.) oraz zarządu - dodaje.





Mariusz Jańczuk:

nikt mnie nie przesłuchiwał

Czy Mariusz Jańczuk to rzeczywiście ?Zuzanna"? Sam zainteresowany nie odpowiada wprost na to pytanie. - Ani Policja ani prokuratura nie kontaktowały się ze mną w tej sprawie. Jeśli się do mnie zgłoszą, odpowiem na ich pytania i wówczas będę mógł udzielać komentarzy - mówi były członek rady nadzorczej Mostostalu Zabrze. - Kiedyś byłem aktywny na forum internetowym ?Parkietu", ale odkąd zacząłem być tam ?opluwany", przestałem pisać - dodaje.

W nadzorze

nie przez przypadek

Mariusz Jańczuk uaktywniał się nie tylko na liście dyskusyjnej ?Parkietu". Dochodzenie Mostostalu Zabrze wykazało m. in., że w czerwcu 2005 roku na portalu jednego z ogólnopolskich dzienników w wątku dotyczącym Mostostalu Zabrze poinformował (podpisując się własnym nazwiskiem, a nie pseudonimem), że zbiera ?informacje na temat tego holdingu budowlanego, a zwłaszcza informacje, dlaczego ten gigant znalazł się na skraju bankructwa, kto się do tego przyczynił, jakie mechanizmy służą wyprowadzaniu pieniędzy z firmy itp."

Kilka tygodni później Mariusz Jańczuk był już członkiem rady nadzorczej Mostostalu Zabrze (pełnił tę funkcję od 29 czerwca 2005 do 1 kwietnia 2006 r.). Zarząd giełdowej spółki podejrzewa więc, że M. Jańczuk ?wkręcił się" do nadzoru zabrzańskiego holdingu w ściśle określonym celu - żeby mieć dostęp do informacji, które nie są powszechnie dostępne.

Wejście do rady nadzorczej Mostostalu ułatwił mu... Zbigniew Opach, główny akcjonariusz i przewodniczący RN giełdowej firmy, który akurat ma - delikatnie mówiąc - nie najlepsze stosunki z byłym członkiem rady nadzorczej.

W owym czasie M. Jańczuk i Z. Opach byli jednak dobrymi znajomymi. Od dawna bowiem obaj inwestowali na giełdzie i nieraz spotykali się w biurze maklerskim. Wchodząc do rady nadzorczej Mostostalu M. Jańczuk potwierdził publicznie, że zna osobiście szefa nadzorców spółki. Po tym jednak jak ?Zuzanna" zaczęła aktywnie pisać na forach internetowych, m.in. podważając kompetencje i intencje Z. Opacha, panowie popadli w konflikt. Nie jest tajemnicą, że gdyby Mariusz Jańczuk w marcu ubiegłego roku sam nie zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej Mostostalu, główny akcjonariusz doprowadziłby do jego odwołania.

?Zuzanna" często zaglądała na listę dyskusyjną ?Parkietu" do czerwca ubiegłego roku. Po tym, jak zarząd Mostostalu ujawnił jej (jego) tożsamość, jej aktywność znacznie zmalała, a w końcu całkowicie zamarła. O Mariuszu Jańczuku i konflikcie ze Zbigniewem Opachem można było jednak jeszcze nieraz usłyszeć. Jak donosiła prasa, ten pierwszy pozwał szefa rady nadzorczej Mostostalu, gdyż ten - jak przekonywał M. Jańczuk - mu groził. - Ja nie miałem świadków, a Opach się wszystkiego wyparł, więc śledztwo zostało umorzone - mówi były członek rady nadzorczej. - Za to teraz prokuratura przygląda się zarządowi Mostostalu - wtrąca.





Kupowali akcje w przeddzień

zdobycia dużego kontraktu

Zgadza się. Konkretnie: analizuje transakcje jednego z członków zarządu - Jarosława Grabca, na które - jak ustaliliśmy - zwróciła uwagę prokuraturze Komisja Nadzoru Finansowego. Co się nie spodobało nadzorcy rynku kapitałowego? J. Grabiec w połowie lutego ubiegłego roku kupił prawie 142 tys. akcji Mostostalu Zabrze. Kilka dni później spółka poinformowała o zdobyciu znaczącego zlecenia od międzynarodowego koncernu - Bechtel International. Opiewał na prawie 28 mln zł. Przy czym, jak wskazywał zarząd w komunikacie, wartość zleconych prac mogła się powiększyć.

W tym czasie Mostostal borykał się z poważnymi problemami, więc niemal każda korzystna informacja przekładała się na wzrost kursu spółki. Jarosław Grabiec zarzeka się jednak, że nie wykorzystał informacji poufnej i nie kupował akcji firmy z myślą o spekulacyjnym zarobku. - Jestem inwestorem długoterminowym, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż nadal posiadam akcje spółki kupione w lutym ubiegłego roku - wskazuje wiceprezes. - Decyzja o zakupie akcji w tym czasie była spowodowana zatwierdzeniem układu z wierzycielami i wiarą w perspektywy firmy, a nie informacją o negocjacjach z firmą Bechtel, które to nie były przecież jedynymi, jakie prowadził Mostostal. W momencie gdy kupowałem akcje, przyjęcie do realizacji kontraktu z Bechtelem stało pod wielkim znakiem zapytania, gdyż Mostostal - z racji swojej sytuacji finansowej - nie mógł zapewnić wystawienia na rzecz klienta gwarancji dobrego wykonania. Takie zapewnienie uzyskaliśmy dopiero 20 lutego 2006 r. i wówczas zdecydowaliśmy się na realizację kontraktu - relacjonuje J. Grabiec. - Kupowałem akcje średnio po 2,6 zł, mając świadomość, że w najbliższych miesiącach do obrotu na GPW wprowadzimy prawie 78 mln akcji układowych (obejmowanych po 1 zł - przyp. red.), co niewątpliwie spowodowałoby spadek kursu akcji - dodaje wiceprezes.

Przypomnijmy, że w tym samym czasie, w którym akcje Mostostalu kupował J. Grabiec, znaczny pakiet (151,7 tys. walorów) nabył również Zbigniew Opach. KNF jednak najwyraźniej stwierdziła, że nadzorca ma zdecydowanie mniejszą wiedzę o działaniach operacyjnych spółki i nie musi wiedzieć o prowadzonych przez nią negocjacjach. Jak ustaliliśmy, o transakcjach szefa rady nadzorczej nie informowała prokuratury.





z listy dyskusyjnej

www.parkiet.com

Zuzanna (wybrane posty):





22 marca 2006 Wczorajszy wzrost był zastanawiający dla mnie w kontekście info, jaką posiadłam

w poniedzialek, że firma Silesia Real Estate nabyła

zabezpieczoną na akcjach spółek zależnych Mostka wierzytelność od Kredyt Banku na kwotę czternastu milionów złotych i wystąpiła do Mostostalu o zapłatę w ciągu 7 dni. Otrzymałam też wycenę fundamentalną spółki - wycena nie przekracza jednego złotego. Dziwi mnie brak info w Emitencie na ten temat.

Mam nadzieję, że komisja to wyjaśni.

6 kwietnia 2006 Przyszły tydzień będzie bardzo ważny dla spółki. Mam sygnały, że wierzyciele szykują się do wizyty w firmie. Opach będzie musiał przygotować prawie 40 mln zł na odparcie ataku (...)

24 kwietnia 2006 Oj, niedobrze, niedobrze, znajoma, która pracuje w Mostostalu, zadzwoniła do mnie przed chwilą i powiedziała, że do spółki wszedł dziś komornik i zajął konta..., chodzi o 25 milionów. Informacja dotarła do spółki po południu, a tu widzę,

że od południa cena spada..., czy ktoś wiedział więcej? I czemu nie ma info o tym fakcie w Emitencie???

8 czerwca 2006 Raiffeisen jest na liście wierzycieli, według komunikatu zarządu po ostatnim walnym, którzy mają objąć akcje w konwersji za prawie

8 mln długów..., a tu niespodzianka - bank nic

o tym nie wie i wysyła komornika do firmy - a spółka

milczy (...)

10 czerwca 2006 Myślę, że przeceniacie intelektualne predyspozycje pana O., jak również jego faktyczne zasoby i możliwości wpływu na sytuację, czego dowodem jest utrata władztwa nad ZPK, ZTS oraz kolejne spadki cen akcji MSZ, mimo że jak sugerujecie, w jego i jego grupy rękach jest większość akcji, a spółka realizuje intratne kontrakty za granicą i wykazuje nawet zysk na obu poziomach. Nie znacie tylko faktycznej sytuacji płynnościowej firmy...


p.s.
wybaczcie długość ale sytuacja jak w misiu, szczególnie posty ;)
skorp007 / 2007-02-05 10:29 / Bywalec forum
odkupiłem Polną za 37.00 którą wcześniej sprzedałem po 39.00, a ona dalej pikuje w dół mała płynność daje o sobie znać, można bylo kupić taniej ale już odbija
plejer / 2007-02-05 10:21 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
dziś znów jazda na pcg?
felps / 212.160.172.* / 2007-02-05 10:38
ktos duzo kupuje PCG
plejer / 2007-02-05 10:54 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
jednak silna grupa sprzedających póki co...
felps / 212.160.172.* / 2007-02-05 11:15
masz to???
mysisz ze warto trzymac, czy wywalac??? ja kupielm drozej niz jest teraz i chcialem sprzedac w p***du, ale teraz sie waham.
cathcart / 2007-02-05 10:11 / Tysiącznik na forum
pkc na stalprodukcie:)
superman / 2007-02-05 10:08 / Tysiącznik na forum
alchemia odbija:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy